A I' ijknieuws u bcwls-dishes Klottermarkt Padua Stichting TilburgseTaol lanceert vertaalservice MAGAZIJNVERKOOP Nieuw prinsenduo voor Knollevretersgat in Kringloop Tilburg Winterfilms 'Sugar Mama' heukelom - Op zondag 18 no vember is Sugar Mama te gast bij Café Mie Pieters in Heuke lom. De band speelt sinds 1986 een eigen soort blues, boogie, rock'n roll en aanver wante rootsmuziek. Het op treden begint om 15.00 uur. De entree is gratis. Meer info: www.sugarmama:nl 19 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 15 NOVEMBER 2018 URGSE KOERIER Buurtbühne met Les Amis en Resurrexit VERKOOP VAN SAMPLES EN B-KEUZE ARTIKELEN Calenwiel8 Berkel-Enschot www.bowls-dishes.com In de winkel en maak Meubelen uwjaar! iren 6 VRIJDAG 23 NOVEMBER 9:00 tot 20:00 uur ZATERDAG 24 NOVEMBER 9:30 tot 15:30 uur Jeugdprins Roel en adjudante Isabel. FOTO: Masja - Foto Vlaminckx Oisterwijk Vegro Gratis een rolstoel zonder lidmaatschap? Vegro biedt u deze mogelijkheid. knap cteer- ls, of voor een an voor u klaar maf i, is vegro.nl Expertisecentrum Hulpmiddelen 0800 - 2 88 77 66 (gratis) adres >ark 26-27 o illburg te werken tot een ten. Door een inci- ige- jehuurde ist in de Tilburg - Na het succes van de Zomerfilms presen teert Pop Up Cinema een serie Winterfilms in Kringloop Tilburg aan de Ceramstraat 12. 0f het nu voor één dag is langere periode, wij staar met de beste zorghulpmlddelen. Kom eens langs kennis metVegrc Tilburgers reet Tilbur ren." Mar f Leijsen or Ellen heeft Isabel i eerste il bij en prins is. dien een ?est van maken!" -» Bezoekadr“' Jullanapark 1 5046 GB Tilt berkel-ENscHOT - Op zondag 11 november werden in Berkel-Enschot een nieuwe prins en jeugdprins voorgesteld aan het publiek. Prins Maarten I en Jeugdprins Roel I zwaaien komend carnavalsseizoen de scepter over Knollevretersgat. Tilburg StichtingTilburgseTaol heeft zondag 11 no vember een speciale vertaalservice gelanceerd, waar teksten worden vertaald naar hetTilburgs. Prins Maarten en adjudant Corné FOTO: Masja - Foto Vlaminckx Oisterwijk Carnaval Dat het mailadres juist van 11 november operationeel is. dat daarvoor is opengesteld: vertaalservice@tilburgsetaol.nl. leiding van J op de piano begek nira Yakunina. Rest gedirigeerd door en op piano begelc Walschots. Jan Aarts en wordt begeleid door Mu- a .a^a.iina, Resurrexit wordt J,!-d door Wil van L op piano begeleid door ilschots. De Buurtbühne is gratis toegan kelijk. Beide koren brengen een afwisselend programma. het podium. Roel Denissen is al twee jaar lid van de Jeugdraad van Elf geweest en gaat nu voor in de polonaise als prins. Hij heeft Luijckx als adjudante. In zijn speech vertelde Roel vooral trots te zijn dat hij jeugdpr "En we gaan er met z'n alle geweldig fee Ook bij de jeugd staat er een 'door gewinterde' carnavalsvierder op Tonya zich op t van de favoriete dent, waarbij haar rivale aan< vallen wordt door een inge crimineel, is haar toekoms sport niet meer zeker. Aaanvang beide keren om 20.00 uur. Toegang: 6,-. Tickets zijn ver krijgbaar in voorverkoop of aan de deur bij Kringloop Tilburg. Meer info: www.popupcinema.nu Stichting Tilburgse Taol De Tilburgse vertaalservice is een onderdeel van de Stichting Til burgse Taol. De stichting organi seert jaarlijks allerlei activiteiten zoals de Kènderkwèèk, et Schrè- èfatteljee, de Taolklas en de on langs gehouden Taolbèttel en het Tilburgse Dikteej. Ze ondersteunt tevens allerlei activiteiten die met Tilburg en deTilburgsetaol tema ken hebben. Info Meer informatie via: www.tilburgsetaol.nl. Maarten van de Ven (50) is welis waar nieuw als prins, maar niet in het carnavalsleven. "Al vanaf mijn veertiende vier ik carnaval als muzikant. Later ben ik een aantal jaren lid van de Raad van Elf ge weest en in 2005 Adjudant van Mischa Reuser." Als adjudant heeft hij Corné Berkelmans aan zijn zijde. Ook voor hem is carnaval bekend, want hij was een aantal jaren ac tief in het Tilburgse carnavalsleven bij o.a. de Haaikneuters en sinds kort als lid van de Raad van Elf in Berkel-Enschot. Op veler verzoek is gehoor ge geven aan de wens om op een eenvoudige en snelle manier een tekst om te laten zetten naar het Tiburgs. Nicole de Jong, bestuurs lid: "We worden als stichting regel matig benaderd voor het vertalen van teksten naar het Tilburgs. Dat is mooi, want dat betekent dat de rs steeds meer in het cor- urgs willen communice- hoe moek dè dan spèlle? Voorzitter Manfred van Zeeland van de Stichting Openbaar Kar naval Berkel-Enschot Heukelom: "....Volgend jaar vieren we het 44-jarig bestaan van onze vereni ging. Een mijlpaal, waar we nu al een beetje naar vooruitkijken met ons motto Nie om, mar vur oe kèèkel" Op zondag 18 november staat de film'Let The Right On In'van Tomas Alfredson op het programma. De ouders van de twaalfjarige Oskar zijn gescheiden en hebben een hekel aan hem. Op school wordt hij gepest door een bullebak en diens twee vriendjes. Maar op een dag ontmoet hij buurmeisje Eli. De twee sluiten aarzelend vriend schap al is Eli wel een tikje raar. Strikt genomen is Let the Right One In een tiener-vampierfilm, maar het verhaal gaat eigenlijk over de zoektocht van eenzame zielen in een onverschillige wereld. Met poëtische, kille beelden, k geluid en sterk, doorvoeld act werk van de jonge acteurs. Op zondag 2 december wordt 'I, Tonya' van Craig Gillespie ver toond. De film vertelt het waar gebeurde verhaal van Olympisch schaatsster Tonya Harding. Tijdens de Amerikaanse kampioenschap pen kunstschaatsen in 1994 weet tilburg - Op zondag 18 novem ber bent u om 14.00 uur welkom in wijkcentrum de Baselaer aan de Hoefstraat 175 in Tilburg. Ge mengd koor Les Amis viert dan haar 40e verjaardag met een ftajaarsconcert in samenwerking met gemengd koor Resurrexit. Les Amis staat onder muzikale ook een loterij plaats. Met de op brengst organiseert Padua een 'dagje uit'voor de bewoners. Zorgcentrum Padua is gevestigd aan de Paus Adriaanstraat 60 in Tilburg. Ik weet nie hoe dèkket moet schrè- ève. Dit soort verzoeken kunnen vanaf nu naar een speciaal daar voor gelanceerd mailadres worden gestuurd. Een team van vertalers zit klaar om Tilburgers te voorzien van 'taoladvies én oplóssinge vur Tilburgse taolperbleeme'. geen toéval. "Met name rond om de festiviteiten van carnaval wordt veelvuldig in de Tilburgse taol gecommuniceerd. We wil len verenigingen, bedrijven, mu ziekbands, vriendenclubs maar ook particulieren graag helpen met het correct schrijven in het Tilburgs. Er is een Tilburgse spel lingsmethode, dus waarom zou je die niet gebruiken? Dan maak je een nog betere sier met te pu bliceren teksten op b.v. uniform, stickers, drukwerk e.d. Zélfs op de carnavalswagen." Maar uiteraard is het mailadres ook de rest van het jaar bereikbaar. Het mailadres tilburg - Zondag 18 november organiseert De Wever Padua van 10.00 uur tot 17.00 uur de jaarlijkse klottermarkt. Tijdens deze markt zijn er volop kraampjes waar u naar hartenlust kunt snuffelen. U vindt er vast iets naar uw gading tussen de kerstkaarten, kerstver siering, sieraden, kleding en nog veel meer. Tijdens markt vindt er de ir ir 10 ink.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 19