z w ijknieuws 3 ■■Kt uid Jong talent in Concertzaal Betoverende pianiste Anna Zassimova in Cenakel 5 j Onderzoek naar uit de hand gelopen zwemfeest bij Stappegoor Urbandancevoorstelling 'Story Tellers'in Factorium IURGSE KOERIER 15 Violiste Diamanda Dramm in De Link FOTO: Hires Anna Zassimova DOOR ELLEN VAN SLOOTEN ;n, ze j bela FOTO: Piet Henrard agtochten Violiste Diamanda Dramm J27 103 01 02 29 10 50 He A Tours D de un> lemc af. Z of er op ren Tilburg - Ook dit seizoen heeft Het Cenakel samen met S.M.E.T. vier bijzon dere recitals met mees- terpianisten geprogram meerd in de oude kapel van het Cenakel, Cenakel 1 in Tilburg. Tilburg - Raddraaiers, tuig en gajes. In vele bewoordin gen was de raad eensgezind dat de groep van 30 tot 40 jongeren die de Halloween Scary Swim hebben verpest aangepakt moeten worden. tilburg - Violiste Diamanda Dramm speelt op dinsdag 20 november bij De Link in Het Cenakel. en of er f ergere t. Tot nu Op zondag 18 november is de in Moskou geboren Anna Zassimova te gast. Aanvang om 16.00 uur. Zassimova bezocht al op zesjarige leeftijd de wereldberoemde Gnes- sin School in Moskou. Zij is een pianiste van het zeldzame soort en lijkt zo weggelopen uit een 19e eeuwse roman. Haar spel is gepas sioneerd en intens, zacht en furi eus tegelijk en gaat gepaard met een ongeëvenaard inzicht in het werk wat ze speelt. In haar spel ko men een schitterende virtuositeit en een bezielende muzikaliteit sa men. Anna Zassimova speelt in het han De Mey. Solist is cellist The- odoor Heyning, winnaar van het Prinses Christina Concours 2016. Het concert op 17 november wordt live opgenomen en uitge bracht op cd. Kaarten zijn te be stellen via Theaters Tilburg, tel. 013-543 22 20 en aan de kassa. Burgmeester Weterings en wet houder Erik de Ridder geven aan dat de professionals van het Sport- bedrijf en de extra ingehuurde be veiliger, de situatie voldoende in de hand hadden om de politie niet in te schakelen. Er is gekozen om het licht weer volop aan te doen en de muziek uit te schakelen en Li^_ en ook bij Stappegoor. Frans van Aarle van Lokaal Tilburg is vooral benieuwd waarom de vooraf online kaartverkoop via het IP-adres niet kan herleiden naar de bezoekers. Hij wil hij antwoord op de vraag waarom de aanwezi ge vingerscan niet gebruikt is om mensen die niet welkom zijn al bij de ingang te weigeren. En waarom le politie niet in een eerder stadi- jm is gebeld. Dat vroeg Linda Oer- lans van O.N.S. Tilburg zich ook Ze wil ook onderzocht hebben voorafgaand aan het feest social media al berichten wa- i dat het feest verpest zou gaan worden of dat het in de wachtrij voor openingstijd al mis is gegaan. ten zijn 8 jaar geleden gestart met 'Story Tellers'. Een intensieve urban danceclass, waarin de dansers we kelijks tot het uiterste worden ge test en uitgedaagd in choreografie en creativiteit. De voorstelling is in Factorium, Koningsplein 11A Tilburg (ingang Bisschop Zwijsenstraat). Tickets kosten 6,00. Kaarten bestellen kan via www.factorium.nl of op de avond zelf aan de theaterkassa. Cenakel composities van Medtner, Catoire, Chopin, en Debussy. Een abonnement voor vier con certen kosten 60 euro, een kaart enkele meiden zijn in de kantine in veiligheid gebracht. Weterings: Er is echt maximaal ingezet. Op een bezoekersaantal van 500 stonden 10 medewerkers en 1 externe be veiliger. Medewerkers van Sport- bedrijf hebben dat gedaan wat we van hen mochten verwachten. Politie was er met de 1ste wagen binnen een minuut. Hans Smolders vindt dat er nog te veel weggekeken wordt en gaf aan dat er bij Stappegoor keer op keer excessen zijn. "Waarom denk je dat deze medewerkers zo goed ge handeld hebben? Ze zijn getraind. Ze moeten regelmatig meisjes in veiligheid brengen. Het wordt ge woon onder het tapijt geveegd. Bang dat we negatief in het nieuws komen. Als bij het zwembad con tinue twee beveiligers staan, dan druk je het meteen de kop in", is de visie van Smolders. Spaces'zijn gebaseerd op de door altviolisten veel gespeelde 'Viola Spaces'van Knox. De Spaces verlei den de speler en luisteraar om op een nieuwe manier hedendaagse muziek te verkennen. Dit jaar wor den ze eindelijk gepubliceerd, en om dit te vieren heeft Diamanda drie bevriende collega-strijkers uit genodigd om Garth's strijkkwartet te spelen: het Satellite Quartet. Zij bouwen een programma rond om de muziek van Knox door de 'Spaces' te verbinden aan 'Satelli tes', het strijkkwartet dat in 2016 voor het Kronos kwartet werd ge schreven. Dramm won in april de Dutch Classical Talent Award. Het concert begint om 20.30 uur. Tic kets via www.delink.nl. De We are public-pas is geldig. Bij De Link speelt Diamanda een uniek concert met bevriende col lega-strijkers; een programma dat opgebouwd is rond 'Satellites', het strijkkwartet van Garth Knox en an der virtuoos strijkersrepertoire. In 2011 gingen Garth Knox - voorma lig altviolist van het Arditti Quartet - en violiste Diamanda Dramm een bijzondere samenwerking aan. Zij creëerden een serie con- cert-etudes voor viool, gefocust op essentiële technieken uit de hedendaagse muziek. Deze 'Violin Burgemeester Theo Weterings wil dat alles in het werk gesteld gaat worden, dat als zij een straf ver diend hebben, ze die ook krijgen. Onder grote belangstelling en in aanwezigheid van landelijke pers, werden toezeggingen gedaan om binnen 3 maanden met een evalu atie te komen over wat er d ie avond precies gebeurde en moeten o.a. de camerabeelden uitwijzer inderdaad aanrandingen of i zedendelicten zijn geweest, toe zijn er nog geen individuele aangiftes hiervan gedaan bij de politie. De enige aangifte die er ligt is door het Sportbedrijf zelf inge diend en gaat over de vernielingen buiten bij het zwembad. "Mensen doen geen aangifte, om dat ze doodsbang zijn dat hun naam via advocaten alsnog aan de verdachten worden doorgespeeld', verzekert Hans Smolders de raad. Zijn partij LST had het spoeddebat aangevraagd en pleit voor beveili gers op diverse plekken in wijken voor een afzonderlijk concert 20 euro. Kijk voor meer informatie en het volledige programma op www.cenakel.nl leyn) brengen op zaterdag 17 no vember een programma rondom het thema verleiding. Muziek uit Bizets Carmen en Prokofjevs Ro meo Julia mag dan natuurlijk niet ontbreken. Hoogtepunt is de première van Casanova van de Nederlandse componist Jo- TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 15 NOVEMBER 2018 tilburg - Op zondag 18 novem ber is in het Factorium Theater de première van Story Tellers, een urban dancevoorstelling met Adil El-Hammouti, Kevin Joosten en hun dansers. Elke danser vertelt een verhaal. Elk verhaal is authen tiek, waarachtig en een verhaal op zich. Laat je meenemen door de Story Tellers..! Deze urban dance voorstelling begint om 19.30 uur. Adil El-Hammouti en Kevin Joos- Het Euregio Jeugdorkest tilburg - Na grote zalen als het Concertgebouw en de Weense Musikverein speelt het Euregio Jeugdorkest binnenkort weer op zijn thuishonk: de Concert zaal van Theaters Tilburg. De jonge talenten van het Euregio Jeugdorkest (o.Lv. Hans Caste-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 15