Onze mantelzorgconsulenten zijn er voor alle mantelzorgers contourdetwern ips colofon TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 8 NOVEMBER 2018 .00u soul- Adele n.iiu 20.00U Willeke Sloot adres garantie post OTOJANS'.1 Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. Am Evelyne Hemelaar tel mail internet aanbod d maakt de 'lectie als Tip! idkoopste laagste antie den een luisterend oor, maar zijn ook het eerste aanspreekpunt en denken met je mee. Ook ge ven we desgewenst informatie en advies over regelingen, diensten en activiteiten en begelei den we regelmatig familiegesprekken." Volgens Fia en Paul zijn er veel initiatieven voor mensen die palliatief zijn, maar weten veel patiënten dat niet. "Iedere patiënt heeft eigen ervaringen: zorg gehad van die, meegedaan aan dat initiatief, et cetera. Door die informatie met elkaar te delen, krijgen we allemaal beter zicht op de mogelijkheden." Meer weten over mantelzorg, onze mantelzorg- consulenten of benieuwd naar het programma tijdens de Week van de Mantelzorg? Neem een kijkje op www.contourdetwern.nl/mantelzorg of bel het Adviespunt: 013 549 86 46. te relativeren. En je hebt ook veel aan eikaars ervaringen." ipt ar 42.000 iirect uit ïverbaar 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Postbus 3078 5003 DB Tilburg De Palliatieve mopperpotjes komen op donderdag 15 november van 13.30 - 15.30 uur bij elkaar in wijkcentrum Heyhoef aan de Kerkenbosplaats 1. Daarna steeds in de even weken op dezelfde tijd. Wil jij graag jouw verhaal vertellen en ervaringen delen? Kom dan gerust eens langs. Vooraf aanmelden is niet nodig, maar je kunt contact opnemen met sociaal werker Döndü Yozgat voor meer informatie: donduyozgat@contourdetwern.nl Of013 572 83 83. n in irg! ing163 is teru jinatie de grootste a! JRGSE KOERIER Trek tijdig aan de bel Kan iedereen zomaar aankloppen bij de man- telzorgconsulenten? Evelyne legt uit: "Iemand kan een beroep op ons doen wanneer hij of zij vrijwillig voor een bekende zorgt, buiten de 'normale' zorg om. Vaak komen mensen bij ons via de thuiszorg, huisarts, gemeente of een collega. Maar je kan ook zelf contact met ons opnemen. Voor de inzet van een mantelzorg- consulent geldt geen wachttijd, er is geen indi catie nodig en je hoeft niets te betalen." Lydia benadrukt dat het heel belangrijk is om tijdig aan de bel te trekken. "Mantelzorgers vinden het meestal heel normaal om zorg te verlenen en zien zichzelf niet als mantelzorger. Gelukkig merken steeds meer mensen dat het normaal is om eens om een steuntje in de rug of advies te vragen." Als kankerpatiënten weten Fia en Paul dat iedereen zijn eigen manier heeft om met dergelijk leed om te gaan. "Maar als je ongeneeslijk ziek bent, kan het heel waardevol zijn om jouw verhalen en kennis te delen met lotgenoten", vertellen ze. "Door over je situatie te praten, verrijk je je leven en leer je de echte tot oud! lens de Elf-elf- lovember, het lieuwe carna- is het dubbel I seizoen staat I jaar Carnaval 2018- -2030u 62 .na Barreto en □rammylou. Zo lang en goed mogelijk zorg bieden In de gemeente Tilburg zijn Lydia (Noord), Evelyne (Reeshof), Willeke (Zuid), Angelique (West) en Nancy (Berkel-Enschot en Udenhout) actief als mantelzorgconsulent. Wat houdt die taak precies in? Nancy: "Als mantelzorgconsu- lente van ContourdeTwern kom je bij mensen thuis. Samen kijken we hoe de mantelzorger de zorg zo goed en lang mogelijk kan blijven bieden, zonder overbelast te raken. Óf de over belasting te verminderen. Hierbij hebben we oog voor de mantelzorger, maar ook voor de zorgvrager." Collega Evelyne vult aan: "We bie- ln wijkcentrum Heyhoef starten inloopdagen voor mensen die ongeneeslijk ziek maar nog niet terminaal zijn. Onder de noemer 'Palliatieve mopperpotjes' kunnen, mensen uit heel Tilburg iedere twee weken samen komen en ervaringen uitwisselen. Het is een burgerinitiatief van Fia en Paul. Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg Aan de slag met maatschappelijke diensttijd Van een festival of buurtactiviteit organise ren tot werken bij een poppodium, sport club of kinderboerderij: onder de noemer 'maatschappelijke diensttijd' worden in Hart van Brabant en de Drechtsteden drie honderd jongeren maatschappelijk actief. Ze worden daarbij begeleid door de jonge renwerkers van R-Newt. Met de maatschap pelijke diensttijd bevordert het kabinet dat jongeren via maatschappelijke projecten en activiteiten kunnen bijdragen aan een sterkeen betrokken samenleving. Jongeren doen iets voor een ander en leren daar zelf ook veel van. Benieuwd hoe je als organisa tie gebruik kunt maken van de kracht van jongeren? Vrijwilligers Tilburg organiseert op 12 november een evenement met als thema 'maak je club jongerenproof'. Kijk op www.vrijwilligerstilburg.nl voor meer info. Het is de Week van de Mantelzorg; dé tijd om Tilburgse mantelzorgers in het zonnetje te zetten door leuke activiteiten en acties te organiseren. Maar dagelijkse ondersteuning van mantelzorgers vinden we minstens zo belangrijk. Daarom zijn er in Tilburg mantel- zorgconsulenten actief. Zij bieden een luiste- I rend oor, maar helpen ook bij het vinden van antwoorden op vragen en bij het aanpakken van problemen. Aan het woord vijf mantel- I zorgconsulenten uit de gemeente Tilburg. Dineren bij Chef's Level: een hele beleving Deze maand nog een gaatje op de woens dagavond? Kom eens dineren bij Chef's Level. Onze koks en gastheren en -vrou wen in opleiding bereiden en serveren iedere woensdagavond een culinair drie- gangenmenu 15,50, inclusief aperitief), onder leiding van Bonheur Horeca Groep. Reserveren kan via chefslevel@r-newt.nl. Bekijk het menu op www.r-newt.nl. Elkaar iets te vertellen "Ik kwam bij een meneer thuis die voor zijn zieke vrouw zorgt. Door de mantelzorgtaken zitten ze de hele dag op eikaars lip. Samen hebben we toen gekeken naar activiteiten in de wijk. Zijn er activiteiten waar zij samen naar toe kunnen, of af en toe alleen? Zo hebben ze elkaar iets te vertellen over wat ze afzonderlijk van elkaar gedaan hebben. Ook leuk: van het mantelzorgcompliment zijn ze samen een keer gaan eten", vertelt Willeke. In de praktijk maken de mantelzorgconsulenten genoeg mee. Geen dag is hetzelfde. En juist die diversiteit spreekt de consulenten zo aan. Angelique: "Ik kom heel veel verschillende mensen tegen in heel diverse situaties. Het is fijn om te merken dat ik echt iets positiefs kan bijdragen in een soms moeilijke situatie." -2030U tzaal ezegend met m, brengt de in haar heldin De maandelijkse filmavond in De Poorten viert feest. De eerste filmavond werd in 2008 georganiseerd door sociaal werker Wendy Zwekars en bestaat dit jaar dus tien jaar. Het concept is eenvoudig: zorg voor een mooie film, in een donkere zaal, op een groot doek, met stoelen op een rij, popcorn bij aanvang en een pauze mét een drankje en een hapje. En dat is dus al tien jaar lang een succesformule! In 2018 vinden de fil mavonden nog plaats op 9 november en 14 december. De entree is 4,50 (inclusief hapje en een drankje) en de film begint om 19.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de bar van De Poorten, Hasseltstraat 194. ContourdeTwern-medewerkers in IkZorg-campagne In zorg en welzijn is meer te kiezen dan je misschien denkt. Om meer mensen enthou siast të maken en houden voor een baan in zorg en welzijn hebben het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) en verschillende branche-, beroeps-, werk nemers- en werkgeversorganisaties op 1 november de campagne 'Ik Zorg' gelan ceerd. Hieraan doen vier sociaal werkers en jongerenwerkers van ContourdeTwern mee. Zij zijn geïnterviewd over wat hun werk bij zonder maakt én waarom het belangrijk is wat ze doen. Op www.ontdekdezorg.nl lees je de verhalen van onze collega's Kelvin, Latisha, Zouhair en Maartje. Filmavond De Poorten 10 jaar Angelique Verschure Lydia Driessen Nancy Laurensse

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 7