w c I ijknieuws -1 Nie zèèke entrum mar kèèke Muurschilderproject in buurttuin Spoorzone lg Nobelprijswinnaar in de Kennismakerij DU F] i Waar is Kees? ^^ekkernij Hartverwarmende tango van Grupo del Sur sra arde (montuur glazen <el als de le bril. Niet» ?rs 2018. SpecsaversO 5 Grupo del Sur FOTO: Greet Vervoort 737 0144 Tonproaten in wijkcentrum In de Boomtak ier door LucVerschuuren ILMK an aardige attentie! jinanummer ‘koerier.nl latuurlijk ook goed! Tilburg - De eerste Tilburgse kruikenzeiker oversteek- plek wordt op zondag 11 november om 15.15 uur feestelijke onthuld op de hoek van het Piusplein, kruising met de Hoogven- sestraat en Piusstraat. De kruikenzeiker verkeers lichten zijn het nieuwste kunstwerk van beeldend kunstenaar en 'stadsdokter' Marieke Vromans. WAARSCHIJNI IEMAND VAi> BUITEN DE f Maak deze week kans op een Tapas plank voor 2 pers, t.w.v. 14,95 De vorige editie was Maartje van Spaandonk de winnaar van het lekkernij pakket. Naast de wekelijkse strip kuiert Kees Kruik ook nog verder door deze Koerier! Hij heeft zich verstopt in één van de advertenties in deze editie! Ga daarom op zoek naar Kees Kruik en maak kans op eer Mail daarvoor de naam van de adverteerder én het pagir waarop deze te vinden is naar lezers@tilburgsel Een briefje naar NS Plein 14,5014 DA Tilburg is na Inzenden vóór as. maandag. mers zijn Rob Schepers, Rien van Genugten, Wichard de Benis, Hans keeris en René van Boxtel. Kaarten kosten 7 euro en zijn te bestellen bij het wijkcentrum, tel. 013-5430920 of direct te koop aan de bar van het wijkcentrum. ran de Spciorzone omgetoverd tot ject Bij or schilderij. Dit is een initiatief van de de contai HIER STAAN KRuikeuzetkERs VOETGANGERS STOPLICHTEN.. KOERIER TILBURG tilburg - Op donderdag 15 novem ber komen vijf Brabantse kampi oenen tonproaten in wijkcentrum In de Boomtak onder het motto 'Gekweek In de Boomtak'. Aanvang om 20.15 uur in het wijkcentrum aan de Boomstraat 81. De deelne- HIER MOGEN ALLEEN KRUIKENZElKtes oversteken... f WAAROM STEEKT MAN NIET OVER manse, gevolgd door een hilari sche improvisatieshow rondom dit tweeletterwoord. Tickets voor de Science Improv Jam zijn gratis, maar reserveer vooraf door een mail te sturen naar kennismakerij@bibliotheekmb.nl. Wie mee wil improviseren, kan dat in zijn mailtje aangeven. De wandelende man met de kruik is al ruim een eeuw uit het Tilburg se straatbeeld verdwenen maar komt nu op geheel eigen wijze terug. In totaal krijgt Tilburg 11 'kruikenzeiker verkeerslichten' in en rondom het centrum, maar het kunnen er met hulp van bewo ners, bedrijven en verenigingen meer worden. Als het groen is, zien wachtenden een lopende kruiken zeiker met een kruik in zijn hand. Wat ze bij rood zien, blijft nog even geheim tot de onthulling. Door dit Tilburgs fenomeen op een functionele manier in het da gelijks leven te integreren wor den bewoners en bezoekers van de stad nieuwsgierig gemaakt. Het geeft aanleiding om even stil te staan bij Tilburgs erfgoed. Het benadrukt het de eigenheid en ei- verde het taalonderzoek dat Mark Dingemanse en zijn team deden hen de Ig Nobelprijs op, de vaak grappige tegenhanger van de of ficiële Nobelprijzen die in het le ven is geroepen om wetenschap toegankelijker te maken. In de Sci ence Improv Jam op 14 november is er een minicollege van Dinge- De Nicaraguaanse schilder Karina Tellez Lazo is op tournee in Neder land en heeft al menig kunstwerk gerealiseerd. Samen met mensen met een afstand tot de arbeids markt, werkzaam bij de NWE Werkplaats, La Vida en Woodworks (locaties van Amarant), buurtbe woners en vrijwilligers is zij aan het werk. Op basis van aangele verde tekeningen van buurtbewo ners, tuinierders van de Buurttuin en deelnemers van Amarant heeft Karina een ontwerp gemaakt dat past bij de locatie. Het project staat in het teken van de Global Goals. Deze internationaal afgesproken doelen willen een einde maken aan armoede, ongelijkheid en kli maatverandering wereldwijd. Dat zijn thema's die in de buurttuin in het klein terugkomen. Wethouder mondiale bewustwor ding, Esmah Lahlah, gaat de mural op vrijdagmiddag 9 november om 14.30 uur onthullen. Iedereen is welkom. genwijsheid van de stad en onder scheiden we ons van de landelijke eenvormigheid. Het idee is afkomstig van Irene Vermeulen, een Tilburgse studeer de in Utrecht waar ze sinds 2008 'Nijntje-lichten' hebben. Ze kwam op het idee van het kruikenzei ker verkeerslicht doordat ze een verkeerslicht zag waar een stukje af was en dat leek op een kruikje. En de geuzennaam mag ook bui ten de carnavalsdagen met trots gedragen worden vindt ze. Beel dend kunstenaar Marieke Vromans hoorde van het idee en besloot hulp aan te bieden. De Tilburgse ontwierp onder meer 'De Rits' in het Spoorpark, 'Hier leg ik aan' bij de Piushaven en kunstwerk 'Goej Aord' in de Spoorzone. Bijzonder aan het project is dat alle Tilburgers, bedrijven en verenigin gen mede-eigenaar kunnen wor den van een kruikenzeiker over- steekplek.'Mensen maken de stad' vindt Marieke en zij faciliteert met dit project de mogelijkheid om op meer plekken in de stad de aange paste verkeerslichten toe te pas sen. "Stel datje als straat zo'n licht wil hebben, dan kan dat." Ze roept mensen op zich te verenigen en te melden via de facebookpagina Nie zèèke mar kèèke. In overleg met de gemeente wordt bekeken of het betreffende verkeerslicht aange past kan worden. Tot carnaval kan dit voor een extra scherpe prijs. tilburg - In de Science Improv I Jam, op 14 november in de Ken- I nismakerij, staat het woordje 'hè' I centraal. Is het woord 'hè' dat Bra- I banders vaak gebruiken als ze iets I niet goed hebben gehoord een l| wereldwijd verschijnsel? Is het wel een woord? Wat zegt het eigenlijk over hoe taal werkt? In 2015 le- Stedenband Tilburg-Matagalpa, in samenwerking met Buurttuinpro- ins Achter en Amarant, die ainer beheert. tilburg - Tangosalon Tilburg is een nieuw initiatief op zondag middag, waarop de hartstochte lijke klank van de tango centraal staat. Een initiatief van Paradox, dansschool Tango Deseo en De Wereld Is Beweging. Vier Neder landse tango-ensembles passeren dit seizoen op zondagmiddag de revue in Paradox, met telkens live j tangomuziek. Op zondag 18 no- I vember is dat Grupo del Sur, met I bezield bandoneonspel, meesle- I pende tango's en rauwe emoties. I, Na afloop wordt er gedanst op de I tangoklanken van DJ Isaac. I Naast werk van Piazzolla presen- I teert Grupo del Sur ook eigen I werk, geschreven door contrabas- I sist en arrangeur Marc van Rooij. I Het programma begint om 15.00 I uur. Entree: €10. Kaarten zijn te I koop via www.paradoxtilburg.nl of I aan de kassa van Paradox aan de I Telegraafstraat 62 in Tilburg.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 5