1 ijknieuws R W eeshof est Musical over leven van Evita 11-11 bal CDA Brabant wil aanpak Letschertweg Heyhoef Cinema draait film over Kristallnacht Dies Natalis in teken van interdisciplinariteit RAPER CLIPS Comfortabel blijven wonen in uw eigen woning TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 8 NOVEMBER 2018 1URGSE KOERIE e stoplich: ard. Dit les Eind december in Theaters Tilburg uitge Lars Tilburg - CDA Brabant wil dat de gevaarlijke ver keerssituatie op de Bur gemeester Letschertweg wordt aangepakt. oning voelt versi seen de t It begon os o lesson about prejudice... What happened next was o MIRACLE ceremonie ~'aats in de .Tijdens de redoctoraat de Ameri- TILBURG - Het zijn drukke dagen voor de spelers van de musical'Evita', waaronder de hoofdrol spelers Brigitte Heitzer en René van Kooten. Tilburg - Op vrijdag 9 november om 14.00 uur en za terdag 10 november om 20.00 uur vertoont Cinema Heyhoef de film Paper Clips. raad Tilbum de organisoL enkele r sten inTilbur koms dachtspt bij het la waaronc' Brigitte Heitzer en René van Kooten kruipen in de huid van Evita en Che. FOTO: Roy Beusker heel goed in elka< goed is geschrevi van Kook.,.^». ogen vooral in het fei doorgecompone "De muziek gaat i je moet heel set nummers zijn andere zijn Tilburg - Het thema van de 91 ste Dies Natalis, de geboortedag van Tilburg University, is interdisciplinariteit. amber Kris- i het i opdracht jrote vernielingen t aan Joodse be- agogen werden 75000 winkels Interdisciplinariteit, het bijeen brengen van verschillende bena deringen, levert meerwaarde op. Daarover spreken allereerst rector magnificus prof. dr. Emile Aarts, hoogleraar arbeidsmarkt prof, dr. Ton Wilthagen, en hoogleraar theologie, prof. dr. Erik Borgman. Daarna worden de eredoctoraten jereikt aan Nobelprijs winnaar s Hansen (University of Chica go), die zal spreken over de verwe venheid van de financiële sector en de (reële) economie. Ook prof, dr. Julia Hirschberg (Columbia Uni- rsity, New York), die gespeciali- ard is op het gebied van taalkun- en computerwetenschappen, ontvangt een eredoctoraat. De Dissertatieprijs wordt uit gereikt door de rector, hieraan is een beeldje en een geldprijs verbonden. en bezittingen vernield. In de week van de Kristallnacht kwamen meer dan 1400 Joden om het leven. Dit was nog slechts een aanloop naar de gruwelen die daarna volgden in de Tweede Wereldoorlog. Daar verloren 6 miljoen Joden en 5 mil joen zigeuners, homo's, Jehova's en andere door het Hitler-regime niet getolereerde mensen het le ven. De entree tot de film bedraagt 5 euro, inclusief een kop koffie of thee. De film wordt mogelijk in geleid door een vrouwelijke rab bijn. Adres: Kerkenbosplaats 1 in Tilburg. werki plexiteit werking disciplines, schap als in aanpak hiervan en welke onder steuning u kunt krijgen. U krijg tips hoe u met eenvoudige maatrege len al veel kunt bereiken. Ook de meer ingrijpende mogelijkheden om uw huis aan te passen komen aan bod. De bijec van 10.( gehouden vember in Schout Backstraat 33 Tilbi dag 20 november in De Poorten, Hasse Tilburg; en dinsdag ber in wijkcentrur kenbosplaats 2 steeds vanaf 09.- Deze academische vindt op 15 november pla< aula van de universiteit.Tij plechtigheid zal een ered worden uitgereikt aan dr kaanse Nobelprijswinnaar en eco noom Lars Hansen. Onze samenleving wordt gecon fronteerd met complexe proble men, zoals de klimaatcrisis, inko mensongelijkheid, economische Ofces, massamigratie en de ver werking van big data. Die com- verejst nauwe samen- tussen de verschillende zowel in de weten de praktijk. Naar aanleiding van de Kristal lnacht, 80 jaar geleden, organi seert de AntiRacismeGroep (ARG) verschillende activiteiten om deze trieste gebeurtenis te herdenken. Heyhoef Cinema draait daarom de film Paper Clips, een doeufilm over een project op een school in Whithwell, een stadje in Amerika, gestart in 1999. De leerlingen wil den 6 miljoen paperclips verza melen, zoveel als er slachtoffers waren van de l1-1- men op het i begin van de i Noor eenkomsten duren telkens ).00-12.00 uur en worden op donderdag 15 no- wijkcentrum De Back, Tilburg; dins- wijkcentrum Hasseltstraat 194 ;dag Tl novem- im Heyhoef, Ker- in Tilburg. Inloop .30 uur. als racebaan, er wordt te hard ge reden en rode stoplichten worden vaak genegeerd. Dit levert gevaar lijke situaties op. Het College moet snel ingrijpen en de weg veiliger maken." Het CDA heeft de door de wijkraad zelf aangedragen oplos singen zoals het (ver)plaatsen van flitspalen aan het Brabantse Colle ge voorgelegd. Binnen zes weken moet er een antwoord komen op de vragen en zou duidelijk moe ten zijn of de Provincie bereid is de gevaarlijke verkeerssituaties aan te pakken. Vernielingen In de nacht van 9 op 10 nover 1938 vond in Duitsland de tallnacht plaats, de nacht van gebroken glas, waarin in van de nazi's grot werden aangericht zittingen. 1400syna< in brand gestoken, Onlangs heeft de wijkraad van de Tilburgse wijk Reeshof via een brief contact gezocht met de Pro vinciale Staten van Brabant. In deze brief geeft de wijkraad aan grote zorgen te hebben over de verkeersveiligheid op de provinci ale weg N260 rondom de Reeshof c.i paperclips Tl als er slacl e Holocaust. Zij kwa- idee omdat aan het oorlog inwoners van arwegen een paperclip op hun revers schoven als teken van soli dariteit met de Joodse bevolking. Iedere paperclip moest een sym bool worden voor een slachtoffer van de Holocaust. De film laat zien hoe leerlingen en scholieren hard werken om hun project te laten slagen en tussentijds veel leren over de verschrikkingen. Slacht offers die de oorlog hebben over leefd vertellen hun indrukwek kende verhaal. (de Burgemeester Letschertweg). Deze zorgen hebben met name betrekking op de verkeerssituatie ter hoogte van de afslagen naar Koolhoven, Dalem-Zuid en Da- lem-Noord. Er wordt structureel te hard en door rood gereden. Naar aanleiding van de brief van de wijkraad heeft het CDA in de Provinciale Staten vragen gesteld aan het College. CDA-Statenlid Marcel Deryckere (CDA): "Als Til- burger herken ik de signalen van de wijkraad. De Burgemeester Let schertweg wordt vaak misbruikt zegt hij. "De muziek vertelt als ware het verhaal." René is erg blij met de rol van Che die op cynische wijze commentaar geeft of hetgeen Evi ta doet. "Che geeft politiek sociaal commentaar" vertelt Van Kooten. "Hierin herken je de licht-cynische René. Che komt op voor de have- nots, de mensen die niks hebben. Daar herken ik mezelf in." Tilburg - Op zondag 11 november is er een gezellige carnavalsmid- dag bij Boerke Mutsaers, Vijverlaan 2 in Tilburg. Aan dit 11-11 bal wer ken mee So What, De Buntstekers, Ma-gie, Elstar, De Naagers, en De Opscheppers. Aanvang om 14.30 uur. De entree is gratis. Brigitte Heitzer brak in 2007 door toen zij het televisieprogramma 'Wie wordt Evita?'won. Nu, na 10 jaar, kruipt zij wederom in de huid van de first lady van Argentinië. "Ik vind het heerlijk om weer Evita te kunnen spelen. Ik heb mij 10 jaar geleden in de persoon verdiept maar de verwondering blijft over wat ze teweeg heeft gebracht. Je blijft je verbazen over deze bi zarre en rare vrouw, maar je hebt ook weer bewondering voor haar. Het is een ontzettend interessant persoon." De musicalster vindt het mooie aan Evita dat het een rol is waar je veel kanten mee uit kunt. "Evita is niet als bijvoorbeeld Bel le uit 'Belle en het Beest' gewoon een prinsesje. De rol heeft zo'n uitgebreid kleurenpalet die ik als acteur samen met de regisseur kan inkleuren." Tegenspeler René van Kooten ge niet enorm van zijn rol als Che. Een rol waarvoor hij 10 jaar geleden geen auditie kon doen, omdat hij toen de hoofdrol had in Les Mi- serables. "Evita is een prachtige musicalklassieker van Tim Rice en Andrew Lloyd Webber die echt Extra dimensie Zowel Brigitte als René verheugen zich erop dat Evita straks met een live orkest de theaters in gaat. "Gek genoeg is een live orkest niet meer standaard, terwijl dat volgens mij juist wel het geval zou moeten zijn", zegt Brigitte Heitzer. "Het or kest zit op het podium en geeft echt een extra dimensie aan de musical", vult René aan. De twee acteurs stonden een tijdje geleden voor het eerst met Evita op het podium op de Musical-Sing- a-Long tijdens de Amsterdamse Uitmarkt. "We waren toen nog niet aan het repeteren, maar het ging heel goed en het publiek was erg enthousiast. En Brigitte was ma gisch", aldus een trotse René. "Dat belooft wat voor de tournee." Evita is op 19, 20, 21, 2’2 en 23 de cember te zien in de schouwburg van Theaters Tilburg. De voorstel lingen beginnen om 20.15 uur. Op zondag is er om 14.00 uur een ma tinee. Kaarten voor de voorstelling kosten 52,50 euro en zijn te reser veren via www.theaterstilburg.nl aar zit en heel erg geschreven", vertelt René aten. De uitdaging zit in zijn het feit dat het een neerde musical is. at gewoon door, dus :herp zijn. Sommige goed te doen maar weer ingewikkeld", urg in samenwerking met lisatie Wonen met Gemak voorlichtingsbijeenkom- Iburg.Tijdens deze bijeen- isten wordt ingegaan op aan- aunten die van belang zijn langer thuis blijven wonen, ader obstakels in uw huis, de tilburg - U hebt een koopwor en u woont er met plezier. U v u er veilig en vertrouwd en dat wilt u graag zo houden. Uw woning is echter lang niet altijd geschikt om er comfortabel in te blijven wonen als u ouder wordt en met beper kingen te maken krijgt. Het is dan prettig om mensen te kunnen on dersteunen bij het zelfzorgen voor een geschikte woonsituatie, waar door ze veilig en comfortabel kun nen blijven wonen. Verder vragen ook nieuwe eisen van de overheid extra inspanning. Denk hierbij aan levensloopbestendigheid, veilig heid en duurzaamheid. Daarom organiseert de Senioren-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 17