•1 Asfaltonderhoud aan de Schoorstraat in Udenhout Uitnodiging inloopavond Park Centraal (Dalem) bij tl Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Werkzaamheden aan wegen neente Gevonden voorwerpen? www.tilburg.nl/gevonden Evaluatie gebruik en aanpassing van rotonde in Jan Heijnsstraat Bijstandsuitkering? Aanvragen via www.werk.nl Meepraten over wonen Abdijbuurt Rotonde Jan Heijnsstraat (Foto: gemeente Tilburg) inder hen aand verkeer Iknapt op Foto gemeente Tilburg. Schoorstraat (Foto gemeente Tilburg) Beis L Afgesl gesloten 16 novem- Renesselaan Afgesloten tussen de Reuverlaan en Rei- merswaalstraat tot 30 november 17 uur. Sint Annahof Nieuwe inrichting Sint Annahof tot 2 november 17 uur. Diversen ook wef meerde Montfortanenlaan e.o. Asfalteren wegen Montfortanenlaan e.o. tot 15 maart 2019. eente met i de stad imen waar lant waar ente zo min bijvriende- aanvragen. lijvriendelij se natuuror- jectontwik- I (voorheen >asisschool Lijntje ‘sloten voor al het verkeer tot 30 november 17 uur. jrmatie: burg.nl/wegwerkzaamheden '.haalmeeruitdeweg.nl. Gesworenhoekseweg Werk aan de rotonde bij de Dongen- seweg tot 2 november 17 uur. Meer infon www.tilbur en www.t De geme aansluit! zaamhe De Kraan Afgesloten tussen 't Hoekske en de Spoorlijn tot 28 december 17 uur. Goirle afge: r 21 uur tot ‘iding via afrit 12 seshof. Ook de toe volgend jaar gestart wordt met de bouwwerkzaamheden. Begin van de zomer 2019 start de gemeente in deelgebied 3 met het aanleggen van riolering, kabels ‘ingen en de bouwweg an de bouw staat geplé t najaar van 2019. Voordat jedseizoen begint (half maart), rlo hnmon iriorzl ne ‘onze stad ners, Wo- een schonere Trouwlaan Afgesloten voor doorgaai tot 11 november 17 uur. Eikenboschweg 't Zwaantje 4 en 5 Aanleg sternetfietsroute tussen Zwaanstraat en Beukendreef. Ver keer wordt omgeleid via de Bossche- weg. Fietsers gaan door de woon wijk. Tot 15 november 17 uur. landelijke 0 gehouden. huiseiger haal met geïnteresset ’gen. De aland in at het Voor de zomervakantie is de rotonde Jan Heijnsstraat - Philips Vingboons- straat aangelegd. Deze rotonde is atypisch voor Tilburg omdat er een fiets pad met tweerichtingsverkeer uitkomt op de rotonde. De gemeente kreeg vragen over de werking ervan. Ze heeft op verzoek van Fietsforum Tilburg een zogenoemde conflictobservatie laten uitvoeren en past de situatie aan. A58 Afrit 11 richting van 5 november ber 05 uur. Omleic Gilze en Rijen/Ree rit A58 richting Hilvarenbeek is afge sloten. Omleiding via A58 Goirle richting Gilze en Rijen. meente Tilburg gaat het asfalt vervangen in de Schoorstraat vanaf de jiting aan de Loonse Hoek tot aan Landgoed Bosch en Duin. De werk- leden zijn maandag 29 oktober gestart en duren tot begin december. Naast het vervangen van asfalt tussen de Loonse Hoek en Land goed Bosch en Duin, wordt het stenen fietspad vervangen door beton ter hoogte van de aansluiting met de Oude Bosschebaan. De gemeente laat alle inritten opnieuw bestraten en er komen nieuwe lichtmasten. De werkzaamheden vinden in De gemeente Tilburg heeft een overeenkomst gesloten met projei» kelaar AM voor de ontwikkeling van nieuwbouwwijk Park Centraal Dalemrand Noord). Dinsdag 6 november is er een inloopavond in b< De Boemerang (Rijperkerkstraat 2) met informatie over de plannen. kaart waar de veiligheid tonde verbeterd kan wo. ze observaties zijn september uitget Verkeersadviesbi Licht. Dit bureau heeft in totaal zeven conflictsituaties geconstateerd. In de meeste gevallen was het risico op een ongeluk vrij taag. Conclu sie was ook dat veel fietsers al ge wend waren aan de nieuwe situa tie en fietsers goed op elkaar an ticiperen. Desondanks was er soms nog wel sprake van hinder en irritatie. Eén situatie vraagt specifieke aandacht. Terwijl een fietser de Philips Vingboonsstraat overstak, kwam een auto met hoge snel heid vanaf links (Philips Ving boonsstraat) de rotonde op rij den. De gemeente is aan de slag Bezoek duurzaam huis op 3 en 10 november Dit jaar wordt op zaterdag 3 en 10 november voor de zesde keer de Duurzame Huizen Route ucu. Ook in Tilburg delen ^snaren hun duurzame ver let anderen. Iedereen die “cseerd is in duurzaam wo nen kan een bezoek brengen aan één van de opengestelde woninger Een huis bezoeken kan door in te schrijven voor een woning op www. duurzamehuizenroute.nl/tilburg. Een vergelijkbare woning geeft een goed beeld van de duurzame maatregelen die mogelijk zijn voor het eigen huis. Een persoonlijk gesprek aanvragen met een onafhankelijke energiead- viseur voor een advies op maat kan via www.aandeslagmetjehuis.nl. Een conflictobservatie brengt in id óp de ro- vorden. De- op 12 en 13 ïvoerd door het lureau Groen en leidir start var heti brot worden de bomen verwijderd. Uiteraard worden er in het plan voldoende bomen terug geplant en komt ook de bomenrij langs de Renesselaan terug als de woningen klaar zijn. gegaan om de snelheid voor au to's op deze locatie af te remmen. Een logische oplossing is om na derend autoverkeer af te rem men door de aanleg van een ver keersdrempel. Dit is echter niet mogelijk vanwege de buslijn die hier rijdt. De gemeente ziet wel een oplossing in het weghalen van een parkeervak in de Philips Vingboonsstraat bij huisnummer 70 en hier laag groen te plant Dit vergroot het zicht vanaf h fietspad op de rijbaan. En de fietsoversteek vanaf de rijbaan is beter zichtbaar. De aannemer is woensdag 31 oktober gestart met het aanplan ten van bloembollen, bomen en haag in de Jan Heijnsstraat, op de rotonde en het parkeervak. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 23 november. Door werkzaamheden zijn wegen helemaal of deels afgesloten. Ringbaan West Aanleg oversteekplaats voor fietsen thv de ringbaan met de B. Rauppstraat. Verkeer via één rijstrook van 5 novem ber 08 uur tot 8 november 17 uur. fases plaats om de overlast zoveel mogelijk te beperken. Woningen blijven bereikbaar doordat autover keer over de puinbaan wordt geleid. Op maandag 22 november wordt het nieuwe asfalt aangebracht. De gehele weg is dan van 's ochtends tot 's avonds afgesloten. Meer informatie: www.tilburg.nl/weg- werkzaamheden Er zijn ook wegwerkzaamheden in onder meer de: Azuurweg, Burge meester Brokxlaan, Eindhovense- weg, Franz Lisztstraat, Koolhoven laan, Populierenstraat, Ringbaan Zuid, Schoenerstraat, de Spoor- laan, Strausslaan, de Thomas van Aquinostraat, de Valentijnstraat, Van Sasse van Ysselstraat, de Vee- marktstraat, de Wagenaarstraat, het Wilhelminapark en de Zeven- heuvelenweg. Het volledig over zicht staat op internet. ïbs sprak de ladrukte dat als dit samen Wonen- BAT en ge- 3 helpt met s al deze ken wordt it klopt blijkt laald zijn in icagni waar Dat project lascagniflat vrijwilligers egelmatig op de taart, nitiatief ook it. ie in de wijk nogelijkhe- Knapt O De gemeente en de projectontwik kelaar organiseren de inloopavond met informatie over de uitgewerkte plannen voor deelgebied 3 en een doorkijk naar deelgebied 4. Binnen lopen kan op een tijdstip tussen 18.30 en 20.00 uur. Medewerkers van de projectontwikkelaar en de gemeente zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. In maart zijn de plannen voor deelgebied 2 gepresenteerd tijdens een inloopavond. Momenteel wordt hier het terrein bouwrijp gemaakt. Het is de bedoeling dat begin Tiwos, de politie, ContourdeTwern, WonenBreburg en de gemeente organiseren vandaag 1 november een inloopavond voor bewoners van de Abdijbuurt. Bewoners kunnen tussen 19 en 20 uur terecht in de buurttent die op de hoek van de Abdij van Egmondstraat en de Abdij van Thornstraat staat. Dan zijn o.a. wijkagenten, medewerkers van Con tourdeTwern en de gemeente aan wezig. Ze gaan met de bezoekers in gesprek. Vragen die aan bod komen, zijn onder meer: woont u fijn in de wijk, wilt u andere bewoners leren kennen, wilt u iets betekenen voor de wijk of heeft u een idee voor de wijk? urg) l DD a m°

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 9