ER w port Luuk Maas en Robin van Riel ambassadeurs EK Cross WEET U HET NOG? O&APK SP' 2008 Lars van der Haar mikt op EK-podium Mathieu van der Poel en Wout van Aert favorieten bij mannen elite I TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 1 NOVEMBER 2018 49 ÏkGÏE KOERIER DOOR: THEO VAN ETTEN FOTO: Theo van Etten Jd- FOTO: Sportfoto.nl Hoeveel boodschappen heeft u onthouden? EUR Boodschappen r, accessoires en I |n inclusief BTW, egorh lisatie Maak van je oude dag een nieuwe'd^g irijftbo.nl ta.nl fordt. Fris, e nu kiest arPlay en idigeauto een! Olympische Spelen Beide atleten dromen van een >43 06 00 tilburg.nl 'SA RUUAY Naam Leeftijd Vereniging Specialiteit Traint sver- litei- De Wever OTA )NS i striping 2002 S 2008 2005 9 urs2008 9 2007 ver 2004 I emetalic .2001 9 amadak.2006 9 2003 felgroen 2003 E i 2002 I zilver2002 auw2005 9 11300 ST 2002 9 Luuk Maas Robin van Riel 19 18 Tilburg Road Runners AV Attila 3000,5000 en 10000 meter 800 en 1500 meter 7 keer per week 7 tot 10 keer per week iedereen wel eens overtomen, maar als u hierover eens informatie of advies wilt, bent u van harte welkom bij De Wever. Bezoek de Gehéugenwinkël of ga naar onze website: dewever.nl/geheugen Bellen kan ook: 0800-DEWEVER (0800-5393837). Tickets Lars van der Haar en de andere mannen eliterenners komen zon dag 4 november om 15.15 uur aan de start. Het vertrek van de elite vrouwen is zondag om 13.45 uur. Tickets zijn te koop via www. ek-veldrijden.nl (kinderen t/m 12 jaar gratis toegang). Op deze web site staat ook het volledige EK-pro- gramma vermeld. 1 Vergeet u steeds vaker dingen? - Of vindt u uw spullen vaak terug opeen ongewone plek? Dit kan -onderhoud, jen olkswagen DE WEVER wwwdewevernl Het EK Cross is zo'n doel. "Een eve nement dat je als atletiekliefheb- ber niet links kan laten liggen, een must voor iedereen die van atle tiek houdt. Het is een wedstrijd op zich en de winnaar staat voor af niet vast." Luuk:"Een EK Cross in eigen land, in de achtertuin van Tilburg en met veel medaillekan sen voor Nederlandse atleten, dat komt niet vaak voor. Daarnaast is de setting heel bijzonder: tussen de wilde dieren, over heuvelach tig terrein, langs open water en door bossen. Fantastisch voor het publiekje kan de wedstrijden pri ma volgen." rosmalen - De Nederlandse veldrittoppers kijken allemaal uit naar het Eu ropees Kampioenschap, dat van 2 tot en met 4 november in Rosmalen gehouden wordt. en ook werd hij nationaal kampi oen op de cross. De 1500 meter is duidelijk zijn favoriete afstand. "Ik beschik over veel inho plosiviteit. Daardoor kc snelheid lang vasth< ik een goede eindsp liteiten komen go<=u op die afstand." Zowel de Internationale Waran- deloop (23-24-25 november) als de EK Cross (9 december) vinden plaats op het terrein van de Beek- se Bergen. Modern parcours Parcoursbouwer Richard Groenen- daal verwacht een open strijd in Rosmalen. "Het parcours is voor negentig procent gelijk aan de GP van Brabant van vorig jaar, we heb ben toen ook de basis willen neer leggen voor dit evenement. De verschillen zijn een extra zandbak, een schuine kant en een gedeelte waar je met vlonders over het wa ter komt te rijden." In totaal heeft het parcours drie bruggen en twee zandstroken, een schuine kant, balken en wordt over verhard weg dek, gras, zand en een stuk door het bos gereden. Groenendaal: "Het is een modern parcours waar veel snelheid in zit. Je rijdt met hoge snelheid van hindernis naar hindernis. Het is mijn verwachting dat het lang bij elkaar kan blijven in alle categorieën." De organisatie verwacht 10.000 bezoekers in Rosmalen te mogen begroeten. De wedstrijden zijn voor de thuisblijvers te volgen via de TV-uitzendingen van onder meer Sporza en de NOS. mooie hardlooptoekomst en daarbij gaan ze voor het hoogst haalbare. De Olympische Spelen staan bovenaan het lijstje. Luuk: "Voor een deelname zou ik in derdaad tekenen, of dat de 10 kilometer moet zijn? Zou kunnen, maar ook een marathon is op la tere leeftijd natuurlijk nog prima mogelijk." Ook Robin heeft zijn stappenplan al klaar: "Eerst pres teren bij de senioren, dan grote wedstrijden winnen. Bij elk stapje hoort een nieuw doel en dan kijk ik weer verder." "Als het niet lukt om mij te kwa lificeren, kan ik beter stpppen", zegt een strijdvaardige Luuk. Twee keer was hij al nationaal kampioen op de 10 kilometer en 3 kilometer. Daarmee lijkt hij een man voor de lange afstand. "Klopt, maar vanaf nu ga ik me toeleggen op de 1500 en 5000 meter, mijn basissnelheid moet omhoog. Op dit moment is voor mij de 5 kilometer favoriet, maar uiteindelijk wil ik wel terug naar de 10." Robin is meer van de middellan ge afstand, 800 en 1500 meter. Hij nam al deel aan zowel het Euro pees als Wereldkampioenschap Hoog niveau I Mathieu van der Poel stak er in de eerste crossen van deze winter opnieuw bovenuit, zo merkte ook de crosser van Telenet Fidea Lions. "Het probleem is dat overal waar ik goed uit de voeten kan, Ma thieu nog beter uit de verf komt, j Ook Wout van Aert is van hoog niveau. Voorlopig denk ik daarom vooral aan de derde plekken als het hoogst haalbare."Toen Van der i Haar I in Huijbergen de blauwe trui met Lars van de Haar rijdt aan kop in de 'zandbak'. witte sterren uitgereikt kreeg, was hij de eerste elite-renner die het tricot aantrekken mocht. Hij won daarvoor ook al twee Europese ti tels bij de beloften."lk denk dat het Europees Kampioenschap voor profs de afgelopen jaren snel aan waarde heeft gewonnen, al is het nog altijd niet zo groot als een WK of een klassement winnen. Maar natuurlijk verschilt de concurren tie nauwelijks van dat van een we reldkampioenschap. Je moet zo'n wedstrijd ook tijd geven." Wilskracht en doorzettingsv mogen daarentegen zijn kwalil ten die Luuk al vaak de winst heb ben bezorgd. Of dat voldoende zal zijn tijdens het EK? "Geen idee, het wordt mijn eerste grote inter nationale toernooi. Daarin wil ik me vooral meten met de andere Nederlanders. Het is mijn laatste jaar als junior en natuurlijk wil ik zo hoog mogelijk eindigen. Robin heeft een sterke eindsprint, we gaan het zien. Ik ga gewoon knal len en het maximale eruit halen." Ook Robin verwacht een span nende strijd met Luuk. "We zijn aan elkaar gewaagd hoor. Soms win ik en op een ander moment trekt Luuk weer aan het langste eind. Maar elke cross is een wed strijd op zich. De vorm van de dag, het wedstrijdverloop en het parcours spelen daarbij een grote rol. Met een top 20-positie zou ik heel tevreden zijn, hoewel er mo gelijk meer in zit." Tilburg - Luuk Maas en Robin van Riel, tweeTilburgse toptalenten op hardloopgebied. Idolaat van hun sport en ambassadeurs van het EK Cross, dat op 9 december in de Beekse Bergen wordt gehouden. Twee weken eerder zullen ze zich nog moeten kwalificeren tijdens de Internationale Warandeloop, hoewel dat voor bei den een formaliteit lijkt te worden. Zeker gezien hun prestaties in de afgelopen jaren. Voor Lars van der Haar -die eerder in Huijbergen de eerste Europees kampioen veldrijden bij de elite j werd- is de titel normaal gespro- ken niet de inzet. "Ik denk dat Ma thieu van der Poel en Wout van Aert er normaal gezien bovenuit steken, maar ik kan wel voor het podium mee doen en op die plek op het ereschavot ben ik dan ook gebrand. Vorig jaar was ik tweede in Tabor en ik hoop opnieuw op een medaille." In Gieten greep Van der Haar on langs bij de Superprestige-opener I met een vierde plaats net naast een podiumplaats achter winnaar Mathieu van der Poel, wereldkam pioen Wout van Aert en een ande re voormalig Europees kampioen Toon Aerts. "Ik had het gevoel dat het podium erin zat, maar we kwamen met een groepje te rijden voor de derde plaats. Mijn ploeg- 1genoot Toon Aerts deed het slim, I hij viel aan en ik kon moeilijk het gat dichtrijden. Jammer dat het geen plek op het podium werd, maar ik heb wel gemerkt dat het er in één van de komende crossen een keer in kan zitten. Ik hoop in ieder geval op het podium te staan bij het EK in Rosmalen, net als me i vorig jaar lukte in Tabor." Van de Haar won dit jaar al de cross van Geraardsbergen. "Weliswaar na pech voor Van Aert, maar ik zat wel op de juiste plek om de over winning op te kunnen eisen." loud en ex- xan ik mijn louden en heb idsprint. Die kwa- joed tot zijn recht

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 49