A port i club 1? 1 'n/ie/ h 'Oberliga is gewoon een mooie, sterke competitie Laatste restanten 'Warande by Night' na vijfjaar onmisbaar op de vrijdagavond URGSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 1 NOVEMBER 2018 47 jw niveau Organisatie maakt zich op voor spectaculaire vijfde verjaardag 'nightrun' rtentie /ww.kwidam.nl TOTO: Ine van der Voort 145 TILBURG HDnf° Captain Ivy van den Heuvel tevreden over seizoenstart Meer informatie: www.warandebynight.nl iks.nl Sint en Piet delen uit wwlcebd IG i kwaliteit! www.pietvaniersel.nl - info@pietvaniersel.nl Sinds 1956 1640 I Tilburg - In 2014 werd de Warandeioop Tilburg uitgebreid van een twee daags naar een driedaags evenement:'Warande by Night' werd aan het pro gramma toegevoegd. Tilburg Trappers Tilburg Trappers Tilburg Trappers Tilburg Trappers 15.00 uur 20.00 uur 20.00 uur 20.00 uur Piet van lersel Tweewielers Enschotsestraat 164 - Tilburg Tel: 013-5420922 'ietsen en e-bikes model 2017-2018 Gazelle City Zen C8 HMB Stoere e-bike met solide^ .BOSCH midden motor J normaal €2849,-1 nu€ 2350,- Pegasus Katarga C7 e-bike met BOSCH middenmotor en 400W accu. Kleur: Mat grijs van €2199,-voor 4 1749,-1 Merken Gazelle - Koga - Batavus I NU 21% BTW KOI o.a: Gazelle Gazelle- Ultimate Batavus Koga Sparta Cortina Pegasus Bulls Voor in Io Nigh ?n scooters, oerd. izelle 04-11-2018 16-11-2018 23-11-2018 30-11-2018 FOTO: trappers.nl einde komt? Wat zijn de alter natieven? "Ik kan daar niets over zeggen. Dat is iets waar wij als spelers geen invloed op hebben. Daar moet het Trappersbestuur zich over buigen." n de finish nnen bij het ;kse Bergen, t wordt, inde by thema, vloeit, wor maal door bedacht. Tijs Warande by I vanaf de s Show "-ordat zij het uitgelichte bos lopen, worden de Warande by k!:ght-runners getrakteerd op de X. Piraten In 2018 gebeurt dat dus allemaal vanuit het thema 'piraten'. Het Tilburg - Enige tijd geleden werd bekend dat de DEL2 de deur voor Tilburg Trap pers dicht heeft gegooid. De drievoudig kampioen van de Oberliga zal dus niet kunnen promoveren naar het tweede niveau in I Duitsland. voor 699,- Thuisprogramma Tilburg Trappers november ECC Preussen Berlin TecArt BlackDragons Hannover Scorpions EXA Icefighters Leipzig Kijk voor de ticketverkoop op www.trappers.nl Na het passeren van gaat iedereen naar binr Event Center van Beek, waar tot 23.00 uur gedanst De vijfde editie van Warar, Night vindt plaats op 23 novem ber als eerste onderdeel van de Vidiled Warandeioop Tilburg. In schrijven kost nu nog 20 euro en dat is inclusief een running shirt. 9 bij afvallen >bic Hoewel het bestuur van Tilburg Trappers alles in het werk heeft gesteld om doorstroming moge lijk te maken, heeft de lobby niet mogen baten. "Ik vind het ontzettend jammer dat de DEL2-organisatie de deur voor ons op slot heeft gedaan" zegt captain Ivy van den Heuvel. "We hebben als club en spelers groep de laatste jaren hard aan de weg getimmerd, maar het is ons dus niet gegund om door te stromen naar de DEL2." Ondanks de teleurstelling ziet Ivy zeker nog perspectief in Duitsland. "De laatste tijd is erg veel nadruk ge legd op een eventuele promotie naar de DEL2. Dat begrijp ik best, maar ik bespeur helaas dat daar door soms wat minachtend over de Oberliga wordt gesproken. Ik vind dat niet terecht. De Oberliga is gewoon een mooie, sterke com petitie met veel spannende wed strijden. Ik hoop dat we daar deel van uit kunnen blijven maken." De Duitse ijshockeybond ziet Til burg Trappers sportief en organi satorisch als een aanwinst, maar het lijkt dat sommige tegenstan ders de voorkeur geven aan een Oberliga zonder Trappers. "Het is moeilijk in te schatten hoe pre cies wordt gedacht over onze deelname aan de Oberliga, maar we worden door de meeste Duit- BATAVUS Wayz Comfort De Wayz Comfort is een slanke stadfiets die ideaal in gebruik is. Dankzij de vering zit je lekker comfortabel en de lage instap maakt opstappen een stuk gemakkelijker. Perfect voor dagelijks gebruik in de stad. Kleur: Mat zwart Jubileumprijs van 879,- Jonge spelers Ivy van den Heuvel kijkt tevreden terug op de eerste maanden van het huidige seizoen. "We staan op dit moment weer bovenaan en dat ondanks heel veel ge blesseerde spelers. Van de wed strijden die we in de verlenging verloren hebben vind ik boven dien dat we twee duels eigenlijk uit handen hebben gegeven. We hebben al met al geen reden tot klagen. Ik vind het verder fantas tisch hoe onze jonge spelers zich ontwikkelen. Die hebben in de eerste fase van dit seizoen mooie stappen gezet." en alles wat daaruit voort- >rdt overigens niet alle- >r de organisatie alleen "js van Erve coördineert by Night en licht toe: "Al start werken we hiervoor samen met JK Productions en sinds enkele jaren ook met Imagi nation Lab. Die samenwerkingen werpen hun vruchten af. JK Pro ductions verzorgt onder meer de prachtige openingsshow, dat is al jaren een creatieve en technische productie die bij deelnemers tot de verbeelding spreekt. Imagina tion Lab brengt enorm veel crea tiviteit en het lukt hen ook om dit praktisch te vertalen naar hele ga ve elementen onderweg." se clubs en fans positief ontvan gen", vertelt Ivy van den Heuvel. "Ik heb de indruk dat 80% van de Duitse ijshockeyfans in de Ober liga geen problemen heeft met Tilburg Trappers. Ik denk eerder het tegendeel. Wij spelen goed en mooi ijshockey. Duitsers we ten dat te waarderen." De nummer zes van Trappers weet niet wat de Duitse spelers vinden van het spelen van een Nederlandse club in hun compe titie. "Ik heb daar nooit met hen over gesproken, wel met spelers in de Oberliga die een Neder landse achtergrond hebben. Die hebben veel lof voor onze club en ons team." Ivy van den Heuvel vindt het zo als gezegd geen straf als Tilburg Trappers actief blijft in de Ober liga. Maar wat als aan het Duitse avontuur noodgedwongen een openingsshow. "Ook die is hele maal aangepast op het thema, wij kunnen niet wachten om hem aan het publiek te tonen'," aldus Van Erve. De combinatie van show, cultuur en sport maakt Warande by Night uniek en dat is voor de stad Tilburg ook al jaren een be langrijke reden het evenement te ondersteunen. "Vanuit Citymarke ting Tilburg ondersteunen we ini tiatieven die onderscheidend zijn en iets toevoegen aan de stad. Creatief, sociaal experimenteel passen daar goed bij. Warande by Night is precies zo'n initiatief. Al vanaf de eerste editie staat er een uniek event met een bijzonder karakter. Sport en cultuur worden op een sociale manier 'verweven' en dat is ook de reden voor City marketing Tilburg om ons hieraan te verbinden. We denken ook met de organisatie mee over de toe komst van het event", zegt Ben Smit, Citymarketeer Tilburg. dat events steeds meer deelnemers trokken die niet per se voor een top prestatie kwamen; beleving of een begin maken met hardlopen werd steeds belangrijker. Wij hebben destijds over verschillende formats nagedacht en uiteindelijk is daar in 2014 Warande by Night uitgerold. Een run in het donker, door het bos met een sfeervol feestje naderhand, dat vonden we het beste aansluiten bij het bestaande programma," al dus Rob Weerts van de Vidiled Wa randeioop Tilburg. Het concept van Warande by Night bestaat uit een laagdrempelige run (maximaal 5 km zonder tijdre gistratie), waarbij deelnemers on derweg op allerlei manieren wor den vermaakt en dat gebeurt ook al op voorhand: een spectaculaire show met muziek, licht effecten en vuunyerk vormt de opening. En na afloop wordt er gedanst op de zo geheten afterparty. Deze nightrun groeide al snel door naar bijna 1.000 deelnemers. Inmid dels is het avondvullende program ma niet meer weg te denken van de vrijdagavond, ook niet bij Beekse Bergen. En tijdens de vijfde verjaar dag op 23 november wordt groots uitgepakt. Warande by Night wordt dit jaar georganiseerd met een overkoe pelend thema: piraten. Zo'n thema, dat is nieuw voor de organisatie. "Een van de kenmerkende dingen van de Warandeioop is dat wij als organisatie altijd op zoek zijn naar vernieuwingen. Ook omdat de hardloopwereld volop in bewe ging is. Enkele jaren terug zag je speur wat i ■liga i niet

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 47