w i I ijknieuws Qoord 2 Fabulous Hairdesign by Daniël Groeneweg Divali: feest van 1000 lichtjes Theater over laatste Duitse keizer Wilhelm Winterfilms in Kringloop Tilburg ■■■■■■■BW Koor Malkander zingt Brecht in Textielmuseum Voor kwaliteit en ontspanning JRGSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 1 NOVEMBER 2018 fljnfo I. Gemengd koor Malkander serf van Erven jrijk e.o. Beeld uit Wind River i Tilburg - Koor Malkan der zingt op zondag 18 november liederen van Bertold Brecht in het Tex tielmuseum. Al 19 jaar een begrip in Berkel-Enschot en niet alleen voor het verzorgen en knippen van de haren. Fabulous Hairdesign zet ook vol in op ontspanning. Zo ervaar je meteen de relaxte sfeer bij binnen komst. De zaak aan de Kerkstraat is trendy én fris. lat ze n be- een ikke, Meer informatie: stichtinghindoegemeenschap@outlook.com en info@rondetafelhuis.nl (Advertorial) FOTO: K. van Eijkeren www.fabuloushairdesign.nl www.facebook.com/ fabulousberkelenschot Maak snel een afspraak! Kerkstraat 9a 5056 AA Berkel-Enschot T. 013-533 68 09 Open op dinsdag tot en met zaterdag. euro. Kaarten zijn verkrijgbaar in de voorverkoop of aan de deur bij Kringloop Tilburg. Adres: Ceram- straat 12 in Tilbi Bertold Brecht was een Duitse dichter, toneelschrijver en regis seur die in de jaren 30 en 40 maat schappelijk geëngageerde teksten schreef die vervolgens door zijn communistische vrienden Hanns Eisler en Kurt Weill op muziek wer den gezet. De liederen gaan over Tilburg - Theaterr Eijkeren uit Tilburg en 11 november ham van Dijk Een dramatise helm II, de I na vier jaar zijn nederlaac niet meer U en uiteindeli, derland. Tot aan 2 was Wilhelm woonac Doorn, het landgoed ligt begraven. De voorstelling laat een monarch zien die ontdaan van alle aanzien en macht nog steeds hoopt op een triomfantelijke terugkeer naar de keizerlijke troon; een verlangen dat in feite eindigt in een persoon lijke tragedie. Op basis van histo rische gegevens, dagboekaante keningen en andere geschriften de uitbuiting van de gewone man, over oorlog en verzet, over de hoop op vrede en internationale broe derschap. De liederen van Brecht worden afgewisseld met lichter Duits repertoire dat in dezelfde tijd populair was bij tijdgenoten: een romantische lofzang op de prach tige Duitse natuur, een vrolijke ode aan een kleine stekelige cactus, een hoopvol lied over een betere toekomst. Het programma van de muziekvoorstelling Bertold Brecht in zijn tijd duurt ongeveer een uur. Tijdens dat uur treedt ook de sopraan Kikki Vanhautem enkele malen als soliste op. Koor en solis- is een jaar gewerkt aan het script van 'De Keizer'. Acteur William van Dijk speelt majoor Sigurd von llse- mann, secretaris en vertrouweling van de keizer en 24 uur per dag zijn steun en toeverlaat. Piet van Eijke ren neemt de rol van de keizer op zich. De twee acteurs geven samen in negen scènes niet alleen vorm aan de tragische ondergang van een vorst, maar evenzeer aan de bijzondere relatie tussen een ad judant en zijn broodheer. Het stuk speelt zich af in Huis Doorn vanaf het moment dat de keizer daar zijn intrek neemt. Speeldata: vrijdag 9 en zaterdag 10 november om 20.30 uur; zondag 11 november om 14.30 uur. Lo catie is de WAT-Hal, Jules de Beer straat 6 in Tilburg. Reserveren kan via e-mail dekeizerhetstuk@gmail. com Tilburg - Nederland telt meer dan 250.000 hindoes. Over achter gronden, rituelen en hedendaag se vormen van het hindoeïsme is niet veel bekend. Op 7 november vieren Hindoes wereldwijk Divali, het feest van de 1000 lichtjes. Di vali is gewijd aan Maha Lakshmi, de godin van het licht, de voor spoed, het geluk, het succes, de wijsheid en de welvaart. De Hindoegemeenschap Tilburg organiseert op zaterdag 3 no vember een informatie-avond over het hindoeïsme. Pandit Ha- Fabulous Hairdesign maakt gebruik van de nieuwste kleurtechnieken en is daar specialist in. Zo is er bijvoorbeeld een keratinebehan- deling, special voor lang haar. De teamleden maken gebruik van het in Parijs ontwikkelde La Biosthet- ique, speciaal voor de gevoelige hoofdhuid. Sinds een half jaar maakt Fabu lous Hairdesign ook gebruik van het Australische merk Kevin Murphy. Kevin Murphy maakt milieubewuste haarproducten en is 'vegan'. Bij de ontwikkel ing van deze producten worden Daarnaast werkt er een hip en gezellig team, dat bestaat o.a. Daniël, Mandy, Anniek en Britt. Zij staan altijd voor je klaar om het zo goed mogelijk naar je zin te maken. Zij hebben veel ervaring en blijven up-to-date door jaarlijks in Parijs de laatste trends en cursussen te volgen. De voornaamste reden die het zo gezellig en relaxt maakt bij Fabu lous Hairdesign is het plezier in het werk van het team. Fabulous Hairdesign dit team voor kwalitei Naast kwaliteit wille leden zoals gezegd bieden en zijn daarbij toegankelijk voor iedereen. Zo kun je heerlijk gemasseerd worden tijdens het wassen en spoelen van de haren. De salon is voor jong en oud, voor dames, heren en kinderen. Tilburg - Na het succes van de Zomerfilms presenteert Pop Up Cinema een serie winterfilms in Kringloop Tilburg. Pop Up Cine ma keert terug in de Kringloop en programmeert een serie ijselijke films. De eerste winterfilmavond vindt plaats op zondag 4 novem ber, gevolgd door 18 november en 2 december. Op 4 november start de filmserie met de thriller Wind Ri ver. Wanneer een Indiaans meisje dood wordt aangetroffen in India nenreservaat Wind River komt een onervaren FBI-agente de zaak on derzoeken. Al snel beseft ze da’ weinig van het gebied en zijn woners begrijpt en vraagt ze wildzoeker om hulp. Deze strai harde misdaadthriller vermijdt de clichés van het door drank en drugs verwoeste Indianenreser vaat en is meer geïnteresseerd in de psychologie van de persona ges dan de plot. De film start om 20.00 uur, de duren gaan open om 19.00 uur. De toegang bedraagt 6 te worden muzikaal ondersteund door de twee andere leden van het Brecht Trio: Leo van Lierop op ac cordeon en Gabrielka Clout op pia no. Lichtbeelden zullen het geheel verlevendigen. De regie is in han den van Gabrielka Clout die sinds een jaar de dirigente van Malkan der is. Er zijn op 18 november twee voorstellingen. De eerste start om 13.00 uur (zaal open 12.45) en de tweede om 15.00 uur (zaal open 14.30). Kaartjes a 12,50 zijn ver krijgbaar via kaartverkoopmalkan- der@gmail.com. Bij de prijs is de toegang tot het Textielmuseum inbegrepen. ridat Koendan uit Almere vertelt op deze avond over het Hindoeï sme en Divali. Belangstellenden zijn van harte welkom bij deze lezing. Aanvang om 19.00 uur in Het Ronde Tafel- huis, Wagnerplein 4 in Tilburg. Entree €5,-, inclusief een hapje en een drankje. Aanmelding vooraf wordt op prijs gesteld. "rmaker Piet van jrg speelt op 9,10 ■r samen met Wil- het stuk 'De Keizer'. aJsch verslag over Wil- laatste Duitse keizer die ir oorlog voeren in 1918 rlaag moest erkennen, terug kon naar Berlijn lijk asiel kreeg in Ne- zijn dood in 1941 oonachtig in Huis waar hij ook geen dierproeven uitgevoerd en de plastic verpakkingen zijn voor 100% vervaardigd uit zeeplastic. Zo draagt Fabulous een belangrijk steentje bij aan een beter milieu. i staat met ïit en service, len de team- 1 ontspanning j toegankelijk irlijk het

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 13