GEMEENTENIEUWS Betaald parkeren in Piushaven en Theresia/Bouwmeesterbuurt Wijziging van busroutes in de Reitse Hoevenstraat Bez( de D f Afspraken voor grootschalige huisvesting arbeidsmigranten AFVAL SORTEREN n i Aan tijdi Het onn plant er positiev oktober federati Dit i Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Foto gemeente Tilburg. jsstrat De Havendijk. (Foto gemeente Tilburg) www.tilburg.nl/afval uuutilburg.nl www.piushaven.nl Onze stad duurzaam en schoon. Dank je wel! Ontdek Tilburg BESPAARTIP www.tilburg.nl/energie Spooriaan 434a 5038 CH Tilburg Tel: 013-5323720 vvv@tilburg.nl leert foor /f Goed voor het milieu en voor uw portemonnee 1 verandert, december dit ,Po- jan. >n voor leente be- PIUSHAVEN BOCKBIERTOUR Geen beter jaargetijde voor bockbier dan de herfst. Op zon dag 28 oktober kun je genieten van verschillende bockbieren in de Piushaven. Tussen 14 en 19 uur hopje van horecazaak naar horecazaak voor een lekker en speciaal bockbiertje met bijpas sende bite. Bepaal je eigen route, je kunt zelfs met de watertaxi de Piushaven oversteken. Tickets voor de watertaxi kosten 6 euro en zijn te krijgen bij alle deelne mende horecagelegenheden. Met een ticket kun je zo vauk opstappen op de watertaxi, als jij wilt. NIEUWE TILBURG T-SHIRTS EN HOODIES In samenwerking met LOVE013 verkoopt de VW toffe Tilburg t-shirts en hoodies voor dames en heren. De opdruk van de kleding is een mooie compositie van Tilburgse iconen, waaronder Poppodium013, de-Lindenboom, het reuzenrad op de Tilburgse Kermis, het Paleis Raadhuis en het Centraal Station. De t-shirts zijn in de maten S t/m XL te krijgen. Benieuwd? Kom naar onze winkel aan de Spooriaan 434a. igertn ;rk. Tilburg h ’rootschal ardoor parkeerauto- aerborden in de wijken. Dat plaatsen duurt maxi- Ringbaan- busroutes Met de gen de ties aar voor mi gebruik Milieufi te Tilbu drage t< Op za 19.30 tc te zovei lichting Piushav minaka niseren Levend Thuisha excursir met sta Cillesse een flui maal een halve dag per automaat. Ze werken op zonne-energie, dus er hoeven geen kabels en leidingen worden gelegd. De straten worden tijdens het werk niet afgesloten. Vanaf 1 december 2018 zijn de nieuwe automaten te gebruiken. e gebieden de auto •n. Daarom heeft de april 2016 beslo- rkeren in de woon- binnenstad beter n regelen. De ervaring li parkeeroverlast daardc anlijk afneemt. igeving Piushaven is het irkeren van maandag ,ag tussen 9 en 02 uur andag tussen 12 en 02 uur. auwmeesterbuurt en het Wilhelminapark is het betaald Tilburg wil meewerken aan de bouw van grootschalige voorzieninger het huisvesten van 3600 tot 5000 arbeidsmigranten voor 2025. De geme bouwt die niet zelf, dat doen particuliere initiatiefnemers. Eerst wordt fc paald aan welke uitgangspunten de locaties moeten voldoen. Daarna wordt gekeken welke plekken geschikt zijn. In de omgeving van de Piushaven en in de wijken Theresia/Bouwmeester buurt wordt vanaf 1 december betaald parkeren ingevoerd. Dit is om de parkeeroverlast voor bewoners op te lossen. Het tarief wordt 1 euro per uur tijdens de parkeertijden. Buiten deze tijden is het parkeren gratis. Informatie over parkeren: www. til burg, nl/parkeren CV Met thermostaatknoppen stelt u de temperatuur in per kamer. Ruimtes waar u zelden komt, hoeven alleen vorstvrij te blij ven. Zorg dat uw radiator zijn warmte kwijt kan. En gebruik radiatorfolie. Foto gem Veel mens Een ervari nale Duur route is of Bezoekers een bepaé geluid ma; genlijk? E( vloer isole Huizen Ro een objec matie. Tijc er interes: alleen me ook met d Het is di landelijke gehouden delen huis verhaal m die geïnte wonen kaï één van d In veel wij ren met e huizen be: schrijven i parkeren van maandag t/m vrijdag 9 tot 15 uur. In de wijk Theresia tot en met de Tjeuke Timmermansstraat, Vredeman de Vriesstraat en Jan Heijnsstraat geldt betaald parkeren van maandag t/m zaterdag van 9 tot 22 uur. Bewoners en ondernemers binnen het gebied kunnen een parkeerver- gunning aanvragen. Zij ontvangen begin november een brief om deze vergunning aan te kunnen vragen. Alle andere parkeerders betalen voor het parkeren met een parkeerapp op hun telefoon, of met een pas bij de parkeerautomaat (Maestro, Master card, Visa of Vpay). De gemeente plaatst f maten en nieuwe parket De aanleg van de snelfietsroute Tilburg - Waalwijk heeft invloed op de inrichting van de Reitse Hoevenstraat. Door de komst van de snelfietsroute verandert ook de busroute. De gemeente heeft samen met Arriva en de provincie Noord-Brabant naar oplossingen gezocht voor een goed en veilig alternatief. beoordeelt of de plek geschikt is en geeft bijvoorbeeld de vergunningen af. We vinden het ook van belang dat initiatiefnemers weten wat we van ze verwachten ten aanzien van beheer, exploitatie én afspraken met de omgeving. Dat leggen we vast in uitgangspunten. Het college besloot 23 oktober om de uitgangspunten voor huisvesting openbaar te maken zodat er ruimte is om te reageren. Het is mogelijk om via de pagina huisvesting arbeidsmigranten op de site van de gemeente (tilburg.nl) re acties in te dienen tot 23 november. De reacties worden verwerkt in een voorstel aan de raad. In december worden deze reacties verwerkt in een definitief voorstel aan de raad. Wanneer de uitgangspunten zijn vastgesteld, kan naar verwachting in het eerste kwartaal van 2019 daadwerkelijk de beoordeling van locaties en initiatie ven plaatsvinden. Samen De tijden en het gebied voor be taald parkeren zijn bepaald samen met bewoners, ondernemers en andere belanghebbenden in het gebied. De uitbreiding van het betaald parkeren in de wijken is eerder dit jaar vastgesteld door het college van burgemeester en wet houders. Bewoners en onderne mers uit de gebieden zijn hier over geïnformeerd. Onderhoud aan hagen Heuvelring en Paleisring De gemeente is maandag gestart met het onderhoud aan de hulstha gen langs de Heuvelring en de Pa leisring, tot aan de Kattenrug. Waar de haag dood is of in slechte con ditie, vervangt de gemeente het groen. Om de groeiplaats van de ha gen te verbeteren, wordt de grond omgespit en bemest. Op een aan tal plekken vervangt de gemeente de grond. Afhankelijk van het weer duren de werkzaamheden ongeveer drie weken. De gemeente zet buiten de spits een rijstrook af, om veilig te kunnen werken. Dit kan leiden tot enige vertraging. buslijn 1 via de Postelse Hoeflaan worden er nieuwe bushaltes aange legd. Op de Postelse Hoeflaan komen tijdelijke haltes zodat de nieuwe dienstregeling per 9 december van start kan gaan. In januari en februari 2019 volgen de definitieve haltes. De gemeente verplaatst de haltes aan Ringbaan-West naar de over steek bij de Dr. Ahausstraat. Om de oversteek zo veilig mogelijk te maken en de doorstroming te verbeteren, past de gemeente de oversteek en de werking van de verkeerslichten aan. In maart is de afronding van het verplaatsen van de haltes. Tilburgse bedrijven hebben steeds vaker moeite om in de stad of regio voldoende en geschikte werkne mers te vinden. Daarom huren zij arbeidsmigranten in. Zij wonen hier tijdelijk voor enkele maanden of langer en richten zich vooral op hun werk. Tilburg heeft te weinig goede en grootschalige woonvoorzieningen. Daardoor ontstaan soms ongewens te situaties in wijken en buurten voor zowel de arbeidsmigranten als hun omgeving. Ook is voor een groot aantal arbeidsmigranten nog geen verblijfsplek in Tilburg en de regio. Dat moet anders. Want de gemeente vindt het belangrijk dat in Tilburg iedereen onder goede om standigheden kan wonen en werken en daarmee een gelukkig en gezond leven kan leiden. Niet de gemeente, maar parti culiere initiatiefnemers bouwen de locaties voor de huisvesting van arbeidsmigranten. De gemeente Rond de Piushaven en in de wijken Theresia en Bouwmeesterbuurt is in veel straten het parkeren gratis. Daardoor is er parkeeroverlast van bezoekers van de binnenstad of mensen die in de binnenstad wer ken en in deze po1 gratis parkeren, u gemeenteraad in ten om het park wijken rond de I te gaan dat de p aanzier.. Indeomg betaald park t/m zaterdag en op zor In de Bou Aan de kant met de even huisnum mers komt in de Reitse Hoevenstraat een 4,5 meter breed fietspad. Aan de andere zijde is een nieuwe éénrichtingsstraat voor autoverkeer gepland. De route van buslijn 1 Deze bus gaat vanaf 9 de jaar rijden via de Wandelboslaan, stelse Hoeflaan en de Rueckertbaé In de Postelse Hoeflaan komt een halte. Buslijnen 327 en 328 rijden vanaf 9 december via F’ West. Voor de overige t geldt geen aanpassing. Vanwege de nieuwe route van

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 8