9 Jl I Tilburgse Koerier -J I <43 Aandacht restaurants voor kwetsbare ouderen - 1 M.NL O Inspiratie opdoen tijdens woonbeurs 'Woonsalorï Blok 6 28 30 13 t/m 20 GEMEENTENIEUWS Tnborgh Cfloor RGSE KOERIER Thema'Rond de Dood' Wonen Najaar 2018 et ■€3 Herdenking Pagina 8 en 9 bevrijding tijdens 'Peace and Jam' S/etse Wiersma van restaurant Lucebert serveert een maaltijd voor eenzame ouderen. FOTO: Joep de Beer 8,95 2,50 Ejww Kunst in Brabant en Tilburgse wijken icus de st TK VOLGENDE WEEK: bakkerfloorvanlieshout.nl f Claudy Problemen met a uw kunstgebit? Kijk voor meer informatie op I www.peaceandjam.nl Meer informatie: www.metjehart.nl/gemeenten/tilburg/ t/m DE£A voor elkaar ;mbe> elnemen- ?rkennen in en anderen uit hun halen", zegt coördina- leiders van Met Je Ook als u niet of elders verzekerd bent. Wij verzorgen de uitvaart naar uw wens. Bel met 088 335 21 23 voor een persoonlijk gesprek. Zes weken lang vrager mende horecazaken bij het betalen van de een euro extra te betal donatie aan de stichtin geld dat zo wordt inge Met Je Hart weer een dere wet> met gevo mee uit et De actie duurt van 1 november tot en met 16 december. Deel de restaurants zijn te her tilburg - Op 27 oktober 1944 werd Tilburg bevrijd. Dit wordt komende zaterdag herdacht en gevierd tijdens het evenement'Peace and Jam' in het vrijheidspark achter het Factorium. TILBURG - Voor het vijfde jaar op rij heeft Stichting Met Je Hart Tilburg 38 restaurants aan zich weten te binden voor de EET Met Je Hart-campagne. ige klarinc »n. Verder teiten var jzondere foto-exf is er van de Til Tilburg Bezoek een duurzaam huis op de Duurzame Huizen Route DONDERDAG 25 OKTOBER 2018 Betaald parkeren Piushaven en Theresia/Bouwmeesterbuurt per 1/12 rTANDPROTHETISCHE PRAKTIJK BAAK I Broekhovenseweg 33, Tilburg - (013) 582 16 00 - www.tppbaak.nl 'Wintertijd' tilburg - Komend weekend is het weer zover. Het einde van de zomertijd. Een voorbode van de naderende winter. In de nacht van zaterdag 27 op zondag 28 oktober wordt de klok om 03.00 uur een uur terug gezet. Niet vergeten, anders kunt u zondag weleens voor verrassingen komen te staan. De zomertijd gaat weer in op zondag 31 maart 2019. tilburg - Wie inspiratie op wil doen met betrekking tot wonen kan op zaterdag 27 oktober naar de Woonsalon Met één beursbezoek kunt u 101 ideeën opdoen, vrijblij vend advies inwinnen en kennis maken met nieuwbouwprojecten, financiële adviseurs en vele andere specialisten op het gebied van bou wen en wonen in de regio Tilburg. Weekendaanbiedingen 26.27oktober Honing ontbijtkoek 2,50 Halloween muffins donuts 1,00 Vlaai van de maand Hazelnoot bavaroisvlaai Brood van de maand Tarvo mout VAN LIESHOUT tilburg - Cultuur in Brabant en cul tuur in de Tilburgse wijken. Daar gaat het zondag 28 oktober over tijdens het Cultureel Café Tilburg, dat van 12.00 tot 14.00 uur plaats vindt in Cinecitta aan de Willem II straat 29. De toegang is gratis. Een van de thema's is het 5-jarig bestaan van het digitaal tijdschrift Brabant Cultureel. Er is een optre- :n de deelne- hun gasten rekening alen als een Jng. Met het gezameld kan Hart weer een jaar lang ie- 'eek ouderen die worstelen avoelens van eenzaamheid aten nemen. geld inzame- mtmoetingen organiseren. Ook onder het motto iet alleen' mensen in beweging krijgen. Bijvoorbeeld om. als vrijwilliger in actie te ko men of om als bedrijf de stichting te steunen. "We hopen dat nog meer mensen zich samen met ons gaan inzetten om eenzaamheid tegen te gaar isolement te I tor Helene Schne Hart Tilburg. Hart-campagne. Met deze campagne wil Met Je Hart overigens niet alleen len om waardevolle or voor ouderen te wil de stichting 'Samen ben je nif aweging krijgen als vrijwilliger ir f om als t aan de in het oog springende ta- felkaartjes. De tekst op die kaart jes is veelzeggend: "Uit eten staat voor geluk, plezier en genieten van elkaar. Zou het niet mooi zijn als u een beetje van dit gevoel kunt delen met mensen die in een zaamheid leven?" De aftrap van de actie in Tilburg vond plaats op woensdag 24 oktober in restaurant Lucebert, een van de restaurants die al vijf jaar meedoet aan de EET Met Je Gratis entree Woonsalon is gratis toeganke lijk voor iedereen met verhuis-, verbouw of verbeterplannen. De beursvloer vindt plaats in de gro te zaal van restaurant EVE aan het Burgemeester Stekelenburgplein 208 in Tilburg. De beurs is van 11.00 tot 15.00 uur geopend voor het publiek. den van celliste Jacqueline Hame- link en kunsthistoricus Rebecca Nelemans gaat in op de stand van de kunst en cultuur in Brabant. Jace van de Ven leest een column voor. Het thema voor de pauze is cul tuur in de Tilburgse wijken en dat wordt gepresenteerd door Jan Zobel. Judith Ensel komt vertel len over de culturele activiteiten van Art-Fact in de Tilburgse wij ken zoals de Buurtbühne en er wordt gesproken met columniste Jessica Köhler-Bracke van wijk krant Tilburg-Noord. Dirigent Pe- ter-Paul van Esch van Wijkorkest Tilburg-Noord is aanwezig samen met de 11-jarige klarinettiste Lotte van Bergen. Verder is er aandacht aan activiteiten van het archief en aan een bijzondere foto-expositie. Live-muziek is er van de Tilburgse singer-songwriter Claudy. Om 18.45 uur wordt daar de beken de /ast post geblazen. Verder kun nen belangstellenden een gratis ter beschikking gestelde bloem of een eigen bloemstuk neerleggen bij de herdenkingsmonumenten. Daar na wordt de bevrijdingsfilm van Tilburg uit 1944 getoond. Publicist Paul Spapens vertelt over het verzet in Tilburg tijdens de Duitse bezet ting. Daarna kunnen bezoekers de viering voortzetten in de Stadhuis straat met muziek van o.a. de Franse bluesartiest Danique Belleflamme en een Schotse'bagpiper'. Tijdens de herdenking is een prominente rol weggelegd voor Schotland. Samen met de Konink lijke Nederlandse Brigade 'Prinses Irene' waren namelijk Schotse di visies onder leiding van generaal Barber verantwoordelijk voor de bevrijding van Tilburg. Bel voor een gratis adviesgesprek G

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 1