«F 1 I SÉ contourdetwern ps Verbouwing buurthuis Jeruzalem in volle gang 547 matches op Beursvloer Tilburg WEET WATJE EET! 11 colofon adres Oc WINNi vaneen Broek o?!. BUURTHUI, y in i 7 1GSE KOERIER KORTE BERICHTEN ‘Jungle post Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. t 50-16.00 uur beursvloer tilburg $0 uur Tiade splein 5, jartet 30u aanbod 'maakt de ectiealsTip! Vrijwilliger van het Jaar José van den Broek isal meer dan veertig jaar met hart en ziel actief bij musicalvereniging BOeMS. Voor alle producties verzorgde en maakte José, samen met collega-vrijwilligers, de kleding. Inmiddels telt de collectie duizenden kostuums. Een ongelooflijke prestatie! Vrijwilligersorganisatie van het Jaar Stichting NAHuis biedt een veilige ontmoe tingsplek aan mensen met Niet Aangeboren Hersenletsel (NAH) én hun mantelzorgers. Zij kunnen hier o.a. ervaringen delen met gelijk gestemden, diverse activiteiten ondernemen en ondersteuning krijgen bij het (herontdek ken van hun talenten. Een onmisbare plek voor mensen met NAH. Jongerenvrijwilligersprijs Tjeu van Rijsewijk kreeg de Jongerenvrijwilli gersprijs. Tjeu staat altijd klaar voor zijn voetbal club SvSSS in Udenhout. Geen klusje is hem teveel. Al sinds zijn elfde is hij actief als jeugd- scheidsrechter binnen de vereniging. De ziel van Jeruzalem Ook trotse en actieve buurtbewoner Harry Simmers is betrokken bij het verbouwings proces. "De toekomst van het buurthuis op deze locatie was lange tijd onzeker. Toen ik hoorde dat we hier mochten blijven, was ik heel blij. Het gebouw staat hier al zeventig jaar, het is de ziel van Jeruzalem. En je ziet het altijd als je de wijk in- en uitrijdt: het ligt aan de meest gebruikte toegangsweg voor auto's." buurtavonden mochten bewoners ideeën op geeltjes schrijven, welke we vervolgens mee namen naar de tekentafelsessies bij de architect Zo wordt het nóg meer een buurthuis van ons allemaal." Modern en toch authentiek Hoe buurthuis Jeruzalem er precies gaat uitzien, is nog even spannend. Maar dat het prachtig wordt, staat volgens Jacoline, Miranda en Harry vast. Miranda: "In het bijgebouw blijven alle authentieke elementen behouden, waaronder de mooie visgraatvloer en het podium." In de rest van het pand gaat alles op de schop. Harry: "Het eerste watje straks zietalsje binnenkomt, is de ontmoetingsruimte. Een deel van de binnen muren gaat plat, zodat het een open ruimte wordt. Ook komt de trap op een andere plek." Op dinsdag 9 oktober vond voor de dertiende keer Beursvloer Tilburg plaats. Meer dan 200 maatschappelijke organisaties en maatschappelijk betrokken bedrijven verzamelden zich in het Koning Willem ll-stadion met maar één doel: het sluiten van een of meerdere matches. Het eindresultaat is geweldig: er ontstonden 547 matches. Deze matches worden in de loop van 2018 en 2019 uitgevoerd. Maar hij pakt ook allerlei andere werkzaam heden op voor zijn club. Een mooi voorbeeld voor veel jongeren! Ook vrijwilligerswerk doen? Kijk op www.vrijwilligerstilburg.nl voor het actuele vacatureaanbod. Bitterballen op de binnenplaats Niet alleen het uiterlijk van het buurthuis ver andert; ook het activiteitenaanbod wordt aangepast. Jacoline: "Er was een wens om vaker samen te eten. Daarom hebben we een nieuwe, professionele keuken laten inbouwen." Harry lacht: "Van de brandweer mochten we onze oude keuken niet eens meer gebruiken. Stonden we op de binnenplaats bitterballen te frituren." Ook hoopt de werkgroep een nieuwe groep bewoners naar het buurthuis te trekken door het opstarten van onder andere muziek- activiteiten en een buurtbios. Jacoline: "Het buurthuis is nu al meer dan ooit van de buurt. We kunnen niet wachten tot we van start kunnen in het vernieuwde Jeruzalem!" De verbouwing van buurthuis Jeruzalem is naar verwachting medio februari 2019 afgerond. Tot die tijd kun je terecht in omliggende wijk centra (Koningshaven, Nieuwe Stede) of in de Parel (Beemsterstraat 2). Ga mee op supermarktsafari Duurzaam boodschappen doen? Dat is best lastig. Veel consumenten zien vanwege alle keurmerken en logo's door de bomen het bos niet meer. Wij haken hierop in en organiseren in oktober en november de supermarktsafari: een mini-excursie door verschillende Tilburgse supermarkten. Tijdens de excursie ga je op zoek naar het verhaal achter het product. Wat betekenen de sterren van het BeterLeven- keurmerk? En hoe zit het met duurzaam gevangen of gekweekte vis? Deelname is gratis. Een overzicht van de data en deel nemende supermarkten vind je op: www.contourdetwern.nl/switch. tel mail internet Nieuwe locatie voor netwerk van blinden en slechtzienden Vanaf woensdag 7 november kunnen de lotgenoten van het netwerk van blinden en slechtzienden terecht in wijkcentrum de Baselaer aan de Hoefstraat 175 te Tilburg. Het vertrouwde Rode Kruis-gebouw aan de Besterdring, waar mensen met een visuele beperking elkaar al dertig jaar op de woensdagmiddag kunnen ontmoeten, voldoet niet meer aan de eisen en staat op de lijst om gesloopt te worden. Op 24 okto ber wordt het 30-jarig bestaan nog in eigen kring gevierd in het Rode Kruis-gebouw. Een week later verhuizen de vrijwilligers alle spullen naar de Baselaer. rs in Emma- via iers.nl of tel. Sponsoren bedankt Wij organiseerden de Tilburgse Vrijwilligers- prijzen 2018 in opdracht van gemeente Tilburg, in samenwerking met het Brabants Dagblad. Interpolis en Rabobank Tilburg en omstreken stelden het prijzengeld beschikbaar en ver zorgden de feestelijke prijsuitreiking. Doe mee! Heb je ideeën over buurthuis Jeruzalem? Of wil je aansluiten bij de werkgroep? Neem contact op met sociaal werker Jacoline Pijl, via jacolinepijl@contourdetwern.nl of 06-129 36859. Postbus 3078 5003 DB Tilburg 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg Snuffelmarkt Koningshaven Op zaterdag 3 november vindt er in Wijk centrum Koningshaven (Kruisvaarders- straat 32Q een snuffelmarkt plaats. Hier voor kun je vanaf nu een tafel huren om al je oude spulletjes te verkopen. Je hebt al een tafel vanaf 10,-. Reserveren kan via de receptie van wijkcentrum Konings- •haven. Meer info? Bel 013 - 542 57 29. jle van Ernst, en doldwaze lar veel te la de kinderen Afspiegeling van de buurt Buurtbewoners die met architecten rond de tafel zitten, input vanuit de wijk die tot op de kleinste details wordt meegenomen: het proces rondom de verbouwing van Jeruzalem is niet standaard. Sociaal werker Jacoline Pijl: "We hebben tegen de gemeente - van wie het gebouw is - gezegd dat ze buurtbewoners moesten betrekken bij de verbouwing. Het ampert door i buurthuis is van hen, niet van ContourdeTwern." Jeruzalem-bewoner Miranda Winter haakt aan: "Binnen de projectgroep zijn vele smaken en stijlen vertegenwoordigd. Het is echt een afspiegeling van de buurt, heel leuk. Tijdens Op vrijdag 5 oktober zijn bij Interpolis aan de Spoorlaan de Tilburgse Vrijwilligersprijzen 2018 uitgereikt. De titel 'Vrijwilliger van het jaar' ging naar José van den Broek. Stichting NAHuis is uitgeroepen tot ‘Vrijwilligers organisatie van het jaar'. De winnaar van de Jongerenvrijwilligers-prijs' was al eerder be kend, dat is Tjeu van Rijsewijk uit Udenhout. 2O.15u burg □voorstelling het succes- Borst schreef leest van zijn vermijdelijke erpleeghuis. Misschien heb je het al gezien: buurthuis Jeruzalem wordt verbouwd. Het oude pand was niet meer up-to-date en wordt nu in samen spraak met bewoners omgetoverd tot een buurthuis waar nog veel meer buurtgenoten moeten kunnen genieten van activiteiten. Buurtbewoner Miranda Winter: "Het nieuwe buurthuis wordt een afspiegeling van de hele wijk." TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 18 OKTOBER 2018 VRIA GENOMII GENOMIt" D«m« Bert»" GENOMINÖW Eu- iaanse WT BEWAAKT,

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 7