F F w w w |ijknieuws est Concert Oisterwijks Kamerkoor Korendag van Brabants Bont 'Warme Winter Klanken' Tobias Klein hoogleraar econometrie Vijfde verjaardag Energiefabriek013 Stichting 't Anker bestaat één jaar tGSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 18 OKTOBER 2018 19 Oliemeulen in teken van Halloween Bingomiddag in't Sant •N WIJ: bag een ling en Wever Ga voor meer informatie naar www.oliemeulen.nl zondat loeten i weitas raads ten. I Kijk voor meer informatie op www.stichting-t-anker.nl sionele ing. De n krijgt om weer op draaien binnen giefaMi "Energi mooie voorzint vinden t TILBURG - Van 13 tot en met 31 oktober staat Dierenpark De Oliemeulen aan de Reitse Hoevenstraat in het te ken van Halloween. bekende meestal Nederlandstali ge liedjes, gezongen door Meepes- aant uit Tilburg, De levensgenie ters uit Kaatsheuvel en dameskoor Woest genoegen uit Hank. Het festival duurt van 19.30-23.30 uur. Kom wel op tijd want vol is vol. Meer informatie: UJww www.meezingkoormeepesaant.nl 1 17 0144 k van Tobias Klein erke methodische v..t aan bij recente i in de informatie- atietechnologie. De ?chnologie d van big Tilburg - Stichting 't Anker biedt 14- tot 84-jarigen een passen de werk- of dagbesteding aan. Deelnemers kunnen er hun ta lenten ontwikkelen. Ontspan nen, koken, sporten en houtbe- werken, bijna alles is mogelijk bij stichting 't Anker. Deelne- tilburg - Op zondagmiddag 28 oktober ontmoeten talen en to nen elkaar in een concert van het Oisterwijks Kamerkoor in samen werking met woordkunstenaar Andrea Kriegl. Op verrassende wij ze komen de grote en kleine ob stakels van het leven aan bod. Het Het onderzoek heeft een sterk insteek. Het sluit ontwikkelingen en communicat combinatie van deze ter met de beschikbaarheid var data maakt het mogelijk om on derzoeksvragen op een nieuwe manier aan te pakken, waarbij de data gecombineerd worden met traceerbare modellen van indivi dueel gedrag. Aan de hand van de hierdoor verkregen inzichten kunnen er welzijnsverhogende beleidsmaatregelen genomen worden die tegelijkertijd ook in het belang zijn van de bedrijven die een dienst aanbieden. Dit kan zelfs leiden tot het creëren van een opleiding. Het 1-jarig bestaan van de orga nisatie wordt gevierd op vrijdag 2 november van 16.00 tot 19.00 uur. 17] ww Tilburg - Op donderdag 18 okto ber houdt Ouderenwerk 55+ weer een bingomiddag in wijkcentrum 't Sant. De bingo kent met iedere ronde drie prijzen en dat tien ron den lang. Een kopje koffie of thee is gratis. Een bingokaart kost 4,00. De midag duurt van 14.00 tot 16.30 uur. De zaal gaat open om 13.00 uur. Adres: Beneluxlaan 74 in Tilburg. tilburg - Op zaterdag 3 november organiseert Meezingkoor Meepes- aant haar jaarlijkse festival 'Warme Winter Klanken'in MFA 't Kruispunt aan de Sinopelstraat 1 in Tilburg. De toegang is gratis en u wordt ontvangen met een gratis kopje koffie of thee met iets lekkers erbij. De gasten worden vermaakt met een keur aan bekende en minder Jong, componist en ook tenor bij het kamerkoor. Het programma is samengesteld uit a capella stuk ken die de koorleden zelf hebben aangedragen. Het concert begir Reserveren kan via of www.oisterwijk. mers aan dagbesteding bij Anker aan de Valkenjacht 7 kui nen rekenen op profess! en persoonlijke begeleidir groep 14 t/m 27-jarigen de nodige support om we1 timaal mee te kunnen op de arbeidsmarkt of jint om 15.00 uur. /ia tel. 013-5442089 jkskamerkoor.nl tilburg - Op zondag 28 oktober organiseert Brabants Bont voor de 8e maal een korendag. Het evene ment duurt van 13.00 tot 18.00 uur en vindt plaats in Amarant Plaza bij 't Hooge Veer, Bredaseweg 375 in Tilburg. De koren die optreden zijn het koor Brabants Bont, Vitamine C Tijdens de herfstvakantie is De Olie meulen omgetoverd in een waar heksenparadijs! Probeer aan de vloek van de heksen van de Cleyen Hoeven te ontkomen door diverse raadsels op te lossen en activiteiten bij te wonen. Op 19 en 20 oktober kun je het spannende verhaal zelfs in het donker ervaren. De Oliemeu len is dan namelijk tot 21.00 uur geopend. Extra leuk om dan een gruwelijk spannend kinderfeestje te komen vieren natuurlijk. Beleef een monsterachtig, ma- giestrale, bovenmenselijke, grie- zeltastische leuke dag vol met isels, opdrachten en activitei- Probeer het recept samen te stellen voor een tegengif om aan de vloek te van de heksen van de Cleyen Hoeven te ontkomen. Kom ook een kijkje nemen in de heksen keuken, ooit weleens een hapje uit Loon op Zand en Sangdoel uit Raamsdonksveer. Verder zal hof kapel De Sleutelsollers uit Tilburg acte de presence geven. Een programmaboekje met daarin de presentatie van de verschillen de optredende koren wordt u gra tis aangeboden. Ook de toegang is gratis. tilburg - Tilburg University heeft dr. Tobias Klein per 1 oktober be noemd tot hoogleraar in de eco nometrie aan het Department Econometrics and Operations Research van de Tilburg School of Economics and Management. Klein houdt zich in zijn onderzoek bezig met gezondheidseconomie, empirische industriële organisatie en econometrie. Hij werkt momen teel onder meer aan het ontwerp van ziektekostenverzekeringen, de effecten van het delen van de zorgkosten van patiënten, het ge drag van consumenten, de effec ten van reclame, de concurrentie tussen online platforms, tweezijdi ge markten en beoordelingssyste men op onlinemarkten. concert zal plaatsvinden in de ka pel van Mariëngaarde aan de Burg. Damsstraat 7 in Tilburg. Het pro gramma bevat Engelstalige, Frans talige, Zweedse, Spaanse en Ne derlandse werken. Het stuk 'niets tweemaal' is een nog niet eerder uitgevoerde compositie van Ad de advies en met collectieve projec ten waar Tilburgers makkelijk aan mee kunnen doen." De eerste jaren zijn veel van men sen lid geworden van de Ener- giefabriek013 om een deskundig advies te krijgen over energiebe sparing of zonnepanelen. Afgelo pen maanden kwamen er vooral nieuwe leden bij na een succes volle wervingsactie voor investeer ders in Burgerwindpark De Spin- dec Een ander project om trots op te zijn vormt de nieuwe stal bij de Walhoeve, waar deze zomer 735 zonnepanelen op zijn gelegd voor 'zon op andermans dak'. Andere vergelijkbare zonneprojecten zijn nog in voorbereiding. Ook nu nog lopen er diverse projecten op het vlak van woningisolatie en ener giebesparing. "Dat blijft stap één. Want energie die je niet verbruikt, hoefje ook niet op te wekken" al dus Beijer. nieuwe markten. Voorbeelden zijn de online beoordelingsmechanis- mes van eBay, Airbnb, Tripadvisor, Yelp, Uber en andere bedrijven, die marktdeelnemers aanzetten tot meer transparantie. Een ander voorbeeld is doelgerichte reclame die consumenten eraan herinnert dat ze een voorgenomen aankoop doen. Binnen de gezondheidseco nomie ontwikkelt hij methoden die kunnen worden gebruikt om de systemen te verbeteren waarbij patiënten een deel van hun zorg kosten zelf moeten betalen Klein verzorgt onderwijs in de ge zamenlijke BSc in Data Science (samen met TU Eindhoven). Daar naast is hij betrokken bij CentERs Research Master in Economics. tilburg - Energiefabriek013 be staat vijf jaar. Dat viert de actieve Tilburgse energiecoöperatie op donderdag 25 oktober in Factori- um in Tilburg. De bekende spreker Helga van Leur, twintig jaar lang het gezicht van het RTL-weerbericht, geeft daarbij een boeiende lezing over klimaat en duurzaamheid. Voor deze lezing zijn nog enkele gratis tickets verkrijgbaar op www.ener- -iefabriek013.nl jiefabriekO13 heeft vijf i jaren achter zich", vertelt *ter Peter Beijer. "Onze leden elkaar en inspireren elkaar rond de uiterst actuele thema's energiebesparing en het opwek ken van duurzame energie. Elke inwoner en ondernemer kan iets goeds doen. Vaak weten mensen echter niet precies waar ze moeten beginnen. Daarbij kan Energiefa- briek013 helpen. Met persoonlijk heksenoorsmeer genomen? Ga spookachtige knutselwerkjes ma ken, houd een slang en spin vast en los het raadsel op. Doe mee aan de spooktoer en beleef het verhaal. Verzamel het recept door beestachtige leuke spelletjes uit te voeren en beleef De Oliemeulen t>y night en al haar "beesten". Laat zelf ook je innerlijke griezel los en kom verkleed als heks of zom bie om zo de dag extra spannend te maken. De Oliemeulen is in de herfstvakantie elke dag geopend van 10.00 tot 18.00 uur (m.u.v. 19 en 20 oktober, dan tot 21.00 uur). Dagelijks kunt u aansluiten bij de slangen en spinnendemon stratie en uiteraard ook bij de roofvogelshow. ie, ue ilatfor Deoor larkte

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 19