w o |ijknieuws SSIE mSS" *-| T Nieuwe locatie Netwerk van Blinden ost en Slechtzienden Tilburg Kwintijn treedt op bij 't Plein Filmcafé met'Retouren Bourgogne' i Dave Clarke Jubileumconcert Liederenkring Repair Café in De Baselaer TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 18 OKTOBER 2018 is entree Mik IUW iet Meer informatie: www.013.nl Meubelen J en Rod- lubnacht arktstraat wordt tranger BJnfo BERKEL-ENSCHOT - Op WOCDS- dag 31 oktober presen teert het Filmcafé de film 'Retour en Bourgogne' in cultureel centrum De Schalm, Trappistinnen- tuin 77 in Berkel-Enschot. Aanvang om 19.30 uur. vier* brer ren ren naar wat ik ho™ ik er echt vind ik moe Het is voor het publiek mogelijk om een stem uit te brengen via https://kunstenaarvanhetjaar.nl/ BERKEL-ENSCHOT tober viert de 40-jarig jubileum met een in de St. Lambc hout onder leidir Margot Homan genomineerd voor titel 'Kunstenaar van het jaar 2019' FOTO: Jan Nieuwstad Tilburg - Beeldhouwer Margot Homan uit Tilburg is ge nomineerd voor de titel Kunstenaar van het jaar 2019. In totaal zijn er acht finalisten. i avon- leedoe jrische bijna ie epi- jong en oud te één uur durende n. Op vrijdag 14 december lij die kwaliteiten, samen .e namen als Dax J en Rod- mee naar zijn eigen cli in de Main van 013, Veemar 44 in Tilburg. De line-up compleet gemaakt door Str en Mr. Jones. WIJKCENTRUM 2 2 BASELAER CHHMFij - Op zondag 28 ok- Liederenkring haar concert ibertuskerk in Uden- Jing van JanTerpstra. recht aan. neemt hij met grote 1 hêd, dereen met een visuele beperking die behoefte heeft aan contact, een praatje of een spelletje wel kom in wijkcentrum de Baselaer. De inloop is tussen 14.00 en 16.00 uur. De vrijwillige gastvrouwen en -heren ontvangen u graag. De entree is gratis. Een kopje koffie of thee kost 0,70. Retour en Bourgogne is een film van regisseur Cédric Klapisch met in de hoofdrollen Pio Marmaï, Ana Gi- rardot en Francois Civil. Het is een portret van twee broers en hun zus, die met passie de wijngaard van de familie beheren, maar on dertussen hun eigen weg moeten vinden. Jean verliet tien jaar geleden zijn geboortestreek Bourgogne om de wereld te ontdekken. Als zijn vader op sterven ligt, keert hij terug naar zijn familie. Samen met zijn zus Juliette en zijn broer Jérémie pro beert hij het familiebedrijf gaande te houden. Na het overlijden van show. Hij weet boeien met zijn turboshow. Geen zin om je een middag te ver velen kom dan natuurlijk langs. Vanaf 14.00 uur ben je van harte welkom. Kom gezellig met je ou ders, opa en/of oma. Kinderen be talen 5 euro entree (incl. bekertje ranja). Ouders mogen helemaal gratis naar binnen. Kijk voor meer informatie op www.tplein.com Op 8 november is bij de Nationa le Kunstweek de bekendmaking van de winnaar. Margot Homan werkt in Carré aan de Jan van Beverwijckstraat. Daar maakt zij beelden die op verschillen de plaatsen in Nederland en het buitenland te zien zijn. In Tilburg staan er beelden in de Willem II- straat naast de synagoge, bij het Textielmuseum en in de Univer- siteit van Tilburg. De verkiezing wordt jaarlijks georganiseerd door de landelijke Stichting Kunstweek. In samenspraak met de vrijwilli gers en bezoekers is de coördina tor vanuit ContourdeTwern, Jannie Haverkamp, de afgelopen maan den op zoek gegaan naar een nieuwe geschikte locatie en die is gevonden. Vanaf woensdag 7 november kunnen de lotgenoten terecht in wijkcentrum de Baselaer aan de Hoefstraat 175 te Tilburg. Jannie Haverkamp: "Het zal in hr begin best wennen zijn. Niet al leen voor de bezoekers, maar ook voor de vrijwil-ligers. We hebben de nieuwe ruimte echter zorg vuldig gekozen en daarbij onder meer gelet op toegankelijkheid, bereikbaarheid, akoestiek en licht. Tilburg - Op zaterdag 20 oktober vindt in wijkcentrum De Baselaer een Repair Café plaats. Tussen 11.00 en 13.00 uur zitten vrijwilli gers klaar om samen met de bezoe kers kapotte spullen te repareren, tegen een vrijwillige bijdrage. Het kan gaan om bijvoorbeeld kleding, speelgoed, elektrische apparaten en fietsen. De vrijwilligers geven ook deskundig advies. Daarnaast is in het Repair Café ook ruimte om elkaar te ontmoeten onder het genot van een kopje koffie. Het Repair Café in De Baselaer is een initiatief van wijkorganisatie De Ring. De Baselaer is te vinden aan de Hoefstraat 175 in Tilburg. hun vader worden de drie gedwon gen keuzes te maken en beslissin gen over de toekomst te nemen. De film volgt de drie jonge wijnmakers gedurende één jaar, waarin alle seizoenen voorbijkomen en de am bachtelijke manier van het maken van wijn op de voet gevolgd wordt. Niet alleen de wijn moet zorgvuldig gemaakt worden, ook moeten de familiebanden in de film opnieuw udenhout - 't Plein aan hetTonger- loplein 1 in Udenhout is druk bezig met het organiseren van een leu ke kindermiddag. Op 31 oktober komt de enige echte Kwintijn met zijn show naar Udenhout voor ie dereen vanaf 4 jaar. Kwintijn neemt je mee op tuur. Met hele leuke mt dansjes, rare fratsen en hilaris wedstrijden. Kwintijn is de onpartijdige aanjager van dr sche battle. Jij bent de ster in zijn aangehaald worden. Omdat er maximaal 90 kaarten be schikbaar zijn wordt aangeraden om vooraf een kaartje te reserve ren via www.deschalm.net of tel. (013)5331333. Losse kaarten voor de films zijh ook te koop bij de Bi bliotheek Berkel-Enschot en indien nog beschikbaar vanaf een half uur voor de film bij de ingang van de filmzaal. de ambacht van beeldhouwen, waarmee ze voortbouwt op een eeuwenoude traditie. Door zeer bewust te kiezen voor de klassiek georiënteerde beeldhouwkunst heeft ze zich de afgelopen twintig jaar kunnen ontwikkelen tot een gerenommeerde kunstenares. "Ontzettend blij ben ik om in de finale van de kunstenaar van het jaar gekozen te zijn. Het voelt voor al als een grote waardering voor mijn werk. Omdat ik het grootste gedeelte van mijn tijd tussen de r muren van mijn atelier door- ?ng is het zo bijzonder te erva- 1 dat mijn beelden communice- ir buiten, want is toch juist loop dat er gebeurt. Omdat ht iets mee wil zeggen. Dat >oi.' or het Samen met de Oosterhoutse Nach tegalen brengt het koor werken ten gehore uit de 15de t/m de 21ste eeuw. De aanvang van het concert is 14.00 uur en de toegang is gratis. Tilburg - De bezoekers van de we kelijkse ontmoetingsmiddag van Netwerk van Blinden en Slecht zienden Tilburg verhuizen naar een nieuwe plek. Het vertrouwde Rode Kruis-gebouw aan de Bester- dring, waar mensen met een visu ele beperking elkaar al dertig jaar op de woensdagmiddag kunnen ontmoeten, voldoet niet meer aan de eisen en staat op de lijst om ge sloopt te worden. Tilburg - Dave Clarke komt op vrij dag 14 december naar 013 voor een nu al legendarische Dave Clar ke Presents avond. Aanvang om 22.00 uur. Als een van de meest gerespecteerde mannen in het cir cuit, draagt hij niet voor niets de titel 'The Baron of Techno'. Zijn ge voel voor ritme en verbazingwek kende DJ-skills doen er meer dan Ik heb er alle vertrou-wen in dat mijn collega's van de Baselaer deze mensen gastvrij zullen ontvangen." Op 24 oktober wordt het 30-jarig bestaan nog in eigen kring gevierd in het Rode Kruis-gebouw. Een week later verhuizen de vrijwilli gers alle spullen naar de Baselaer. Vanaf woensdag 7 november is ie- Oude ambacht Margot Homan (1956) kan wor den omschreven als een eigen zinnige en gepassioneerde kun stenares die zich weinig aantrekt van de heersende kunstopvat tingen. Haar beelden tonen een perfecte beheersing van het ou-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 17