I ijknieuws Expositie "Ritme van een nieuwe stad' Concert in Hasseltse kapel oord Opera in Symfonie Kunst en de Eerste Wereldoorlog eeshof Voorlichting verslaving en gewoonten op Reeshof College Opleidingenmarkt Zien Doen Beleven DONDERDAG 18 OKTOBER 2018 Wil van Dusseldorp bracht metamorfose van Tilburg Textielstad in beeld L Constance Allanic Katholieke Hogeschool rond 1968. een Filbur .nl 24 di, inschot >1 en ?rleid ut jr burg ■8-18 uur len aan 1680 dweer ie Rol ouders Hoe stel ik grenzen aan het ge- rastro's een bet ak via 114 013 TILBURG - Op het Panorama Deck van het Textielmu seum aan de Goirkestraat 96 wordt van zondag 21 oktober tot en met zon dag 4 november werk getoond van fotograaf Wil van Dusseldorp. Tilburg - Op dinsdag 23 oktober is er een concert in de Hasseltse kapel met harpiste Constance Allanic. Jroeg '-el var in zijn vaak in FOTO: Wil van Dusseldorp in bed scht ber om T1LBURGSE KOERIER genr in h College 3 in Tilt zullen veel leerwerkbedrij ten doen en opleidingen inhouden op i 2, 3 en 4. Een mooie gelegt om je te oriënteren op of rang je een be- ie je mee moet komen. Het ember open in je vervolgopleiding, men, dan is aanmelden leerling verplicht (ou zo mee) via web- www.zien-doen-beleven.nl imelden kan vanaf 29 okto- tot en met 15 november. Na aanmelding ontvang j vestigingsmail, die je nemen om binnen te k gebouw is op 17 nover van 10.00-14.00 uur. Creabeurs in Ypelaer Tilburg - Op zaterdag 20'oktober is er een creabeurs in wijkcentrum de Ypelaer, Corellistraat 10 in Til burg. De beurs duurt van 10.00- 14.00 uur. Deelname en entree zijn gratis. Meer informatie: tel. 013-4552928. diepen Wil je kome" voor de lt^. ders kunnen site Aanr ber 1 Zijn werk omvat een tijdspanne van veertig jaar en brengt de me tamorfose van Tilburg Textielstad naar trotse stad van makers in beeld. In 2008 droeg Van Dussel dorp een groot deel van zijn nega tievenarchief over aan Regionaal Archief Tilburg, waar het wordt bewaard. Het gaat om vele dui zenden negatieven, waaruit een selectie is gemaakt om te digitali seren. Deze selectie is gescand en het resultaat is nu voor het publiek te bewonderen via de website van het archief. Nu de klus is geklaard wordt in de expositie de schijnwer per gezet op dit bijzondere werk. tilburg - Op zaterdag 17 novem ber is er wederom de opleidin- "önmarkt Zien Doen Beleven het gebouw van het Beatrix e aan de Ketelhavenstraat Iburg. Tijdens deze markt -el MBO opleidingen en rijven laten zien, la- i laten beleven wat n niveau ■genheid )f te ver werk aan de stad te verbinden, museum De Pont en het ver nieuwde TextielMuseum trekken inmiddels wereldwijd bezoekers. Wil van Dusseldorp registreerde al deze ontwikkelingen, ving ze als het ware in beelden. Hij foto grafeerde de veranderingen met een bijzonder oog voor ritme: zijn foto's zijn vaak composities van lij nen en vlakken. Vaak zijn het her kenbare plekken in de stad, soms zijn het haast abstracte beelden van producten die in Tilburg ge maakt werden. Sarastro een aantal beproevingen opgelegd, die zij uiteindelijk weten te doorstaan. Hierna kunnen zij Sa- rijk betreden en daarmee ïter leven. Papageno krijgt eveneens wat hij wilde, namelijk zijn Papa-gena. De macht van de Koningin van de Nacht en die van slavenopzichter Monostratos wor den vernietigd. Entree: 5,00 met een gratis kopje koffie/thee en programmaboekje. te maken, werd uiteindelijk door Van Dusseldorp zelf gedaan. Al le negatieven werden nog eens bekeken, op waarde geschat en er werd een selectie gemaakt die voor Tilburgers interessant is. Trouw elke woensdagochtend pakte Wil een aantal dozen uit, hij bekeek de negatieven kritisch en voorzag ze van een vinkje als ze in aanmerking kwamen om ge scand te worden. De circa 2000 afbeeldingen die door de selectie kwamenen, staan nu op de onli ne fotodatabank van het archief (www.regionaalarchieftilburg.nl). Gescande beelden zijn leuk om thuis online te bekijken, maar niets is mooier dan de foto's "in het echt" te bekijken, afgedrukt, zoals de kri tische fotograaf het bedoeld heeft. Een dertigtal afdrukken is tot en met 4 november te zien in het Tex tielMuseum, aangevuld met veel digitale beelden. gen nderwerp en hun problemen met elkaar in gesprek. Hun kennis neemt toe, waardoor zij zich beter bewust zijn van de ri sico's van bepaald gedrag en voor al van de mogelijkheid om hierin zelf keuzes te maken. ke reis langs de oorlogsgraven in Zuid-West-België en Noord-Frankrijk worden enkele kunstenaars bespro ken en hun werken toegelicht. De voordracht wordt afgewisseld met liederen uit het programma 'stem men uit de loopgraven', samenge steld door de Tilburgse muzikan ten Lizet van'Beek (zang) en John Nuyten (zang/gitaar). Zij vertolken geschiedenissen van jongemannen die in de loopgraven hun zielen roerselen in poëzie aan het papier toevertrouwden. Iedereen is wel kom vanaf 19.30 uur. Een vrijwillige bijdrage wordt zeer op prijs gesteld. Adres: Theresiastraat 15A in Tilburg. Op het programma, met de titel The Muse of Albion, staat Engelse muziek uit de 17e-eeuw van John Dowland, John Danyell, en Wil liam Byrd. Constance Allanic zal dit concert op een zogenaamde 'Arpa Doppia' spelen, een uit dezelfde tijd stammende Italiaanse chro matische harp. Deze harp heeft drie rijen snaren zoals tegenwoor dig alleen nog de Welsh Triple harp heeft. Kaarten zijn te bestellen via www.hasseltsekapel.nl of tel. 06- 81283807. Het concert begint om 20.1Suur. Meer informatie: www.hasseltsekapel.nl tilburg - In de week van 22 okto ber krijgen leerlingen en ouders van het Reeshof College in Tilburg voorlichting over verslaving en gewoonten. Het belang van preventie op jon ge leeftijd is groot. Eén op de tien mensen ontwikkelt een verslaving t leven, waarvan de oorzaak in de pubertijd ontstaat. Jon- I geren worden blootgesteld aan steeds meer verleidingen. Ze ex perimenteren vaak niet alleen met alcohol en drugs, maar worden ook verleid tot overmatig gamen, series kijken of constant social me dia gebruik. Stichting Be Aware heeft een inter actief programma, dat dicht bij de belevingswereld van de leerlingen staat. Met stemkastjes beantwoor den leerlingen anoniem vragen, waarvan de uitslagen direct op het bord verschijnen. Hierdoor wordt duidelijk dat ze niet de énige zijn met een bepaald gedrag of pro bleem. Mede door de gecreëerde veiligheid in de klas gaan leerlin- drag van mijn kind? Wanneer is sprake van overmatig gebruik/ gedrag van bijvoorbeeld gamen of social media? Op de ouder avond wordt kennis overgedra gen, gesprekken gevoerd en handvatten gegeven. De voor lichting wordt gegeven door er varingsdeskundigen van Stich ting Be Aware. tilburg - Op 11 november 2018 is het 100 jaar geleden dat er een wa penstilstand werd overeengeko men die een einde zou maken aan WO I. In het kader hiervan wordt in het paviljoen Podium Stadstuin Theresia op woensdag 24 okto ber om 20.00 uur een voordracht gehouden door Hanneke Bedaux over de ontwikkelingen in de kunst rond 1914-1918. Welke ver nieuwingen vonden er plaats, wel ke schok bracht dat teweeg? Hoe verwerkten kunstenaars deze oor log in hun verbeelding of op wel ke manier hielden ze zich afzijdig? Aan de hand van een persoonlij- tilburg - Op donderdag 25 okto ber draait in het kader van Opera Symfonie de opera Die Zau- arflöte van Mozart op een groot .ierm in MFA De Symfonie, Eilen- argstraat 250 in Tilburg. Aanvang n 19.30 uur. Tamino krijgt van de Koningin van de Nacht de opdracht om samen met de vogelvanger Papageno, haar dochter Pamina te redden uit de handen van Sarastro. De Konin gin van de Nacht geeft Tamino een toverfluit en Papageno een klok kenspel mee om hem gedurende hun reis, te beschermen. Tijdens zijn zoektocht komt Tamino erach ter dat Sarastro geen kwade heer ser si, maar juist een goed en wijs priester en dat de Koningin van de Nacht slechte bedoelingen heeft. Tamino en Papageno krijgen van Veranderingen In de jaren zestig en zeventig van de vorige eeuw leed Tilburg zwaar onder de teloorgang van de tex tielindustrie. Fabriekspanden stonden leeg, vlogen in brand of werden afgebroken. Werkne mers werden massaal ontslagen, er heerste armoe en verval in de stad. Toch krabbelde de stad langzaam weer overeind: Tilburg transformeerde van textielstad naar industriestad. Gevestigde in dustrieën maakten een doorstart, nieuwe industrieën vestigden zich in de stad. Uitdagende ar chitectuur gaf de stad een ander, moderner gezicht. De stad breid de uit, naar het noorden, naar het zuiden, naar het westen. Kunst en cultuur bloeiden op: er kwam een prachtige schouwburg, de kunst academie en het conservatorium wisten de afgestudeerden en hun Selectie Na de overdracht van zijn werk aan het archief was het lang stil. De negatieven werden zorgvul dig opgeslagen, maar waren voor het publiek niet in te zien. De klus om van zo'n 15 strekkende me ter volgepakte archiefdozen een mooie en representatieve selectie

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 11