c Kim's Klassiek Café met Chekhov Trio oiumn Bingomiddag in't Sant Plan voor vernieuwing wielerparcours TWC Pijnenburg TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 11 OKTOBER 2018 3 IGSE KOERIER Plastic fantastic Chekhov Trio H)nfo Meer informatie: www.kimskroeg.nl 7 0144 ten dient In welke plaats liggen de roots van het Chekhov Trio? Het parcours van TWC Pijnenburg is aan vernieuwing toe. FOTO: Joep de Beer Petra Jansen tilburg - Kim's kroeg, Piuspleinól in Tilburg, gaat dit jaar weer op de klassieke toer met zon- dagsconcerten kamer muziek. >nisten uitv les en sti jse Koerier twee keer king, oord volgt uit: jtrio no.3 jro ener- I. Andan- paar jaar geleden was i het Italiaanse Verona k bezocht daar onder een enorme be- Het was een iluchtmuseum ,j, pompeuze en ezersactie Lezersactie De organisatie stelt voor lezers van de Tilburgse Koerier twee keer twee vrijkaarten (inclusief lunch) ter beschikking. Wie hiervoor in aanmerking wil komen dient het juiste antwoord te geven op de volgende vraag: en Astor Piazzolla. Het programma ziet er als v Johannes Brahms - Pianotr inc, op.101 (1886): I. Allegr gico, II. Presto non assai, III. te grazioso, IV. Allegro molto. Astor Piazzolla - Estaciones Ppr- tenas (1965-70) (arr. voor pianotrio door José Bragato): I. Otono Por teno, II. Invierno Porteno, III. Prima- Stuur uw oplossing voor maandag 15 oktober samen met uw per soonlijke gegevens in door een e-mail te sturen naar het adres lezers@tilburgsekoerier.nl. Uit de juiste inzendingen worden twee winnaars getrokken die gratis kaarten ontvangen, maar wel vooraf moeten reserveren i.v.m. de lunch. Zij krijgen hierover persoonlijk bericht. dere ronde 3 prijzen en dat 10 ronden. Een kopje koffie of thee is gratis. Een bingokaart kost 4,00. De middag duurt van 14.00 tot 16.30 uur. Het wielerparcours van TWC Pij- nenburg is in 1991 aangelegd. Op dit afgesloten parcours konden j wielrenners hun sport veilig be- i oefenen. Ook Usclub Tilburg zag de potentie van de baan, die in periodes zonder Tilburgs kunstijs gebruikt werd om te trainen. I Ruim een kwart eeuw later is de baan aan een nieuwe laag asfalt J toe. Reden voor beide verenigin gen om de koppen bij elkaar te I steken en een plan te maken om I het parcours te moderniseren en de mogelijkheden voor skaten uit te breiden. Dit plan is qu aangebo den aan het gemeentebestuur. Tilburg wordt de laatste tijd in de ogen van de initiatiefnemers links j en rechts gepasseerd door o.a. i Roosendaal en Sittard. In Tilburg zijn al veel grote wieler- en schaat stalenten opgeleid. Dit moet volgens hen ook in de toekomst blijven gebeuren. Een aangepast parcours is in die visie essentieel. i Naast nieuw asfalt, dat op termijn I wordt gerealiseerd, wordt ge dacht aan een klimheuvel en kas- seienstrook, voor het veldrijden j. onder meer aan een brug over de Solisten en ensembles van hoog niveau vertolken repertoire van de baroktijd tot in de 20e eeuw. De musici zijn studenten van de opleidingen Master of Music uit heel Nederland. Zij behoren tot de meest getalenteerde instrumen talisten en vocalisten en staan op concertpodia in binnen- en bui tenland. Voor hen de uitdaging om in de intieme omgeving van Kim's kroeg te spelen. Een bijzondere gelegenheid voor liefhebbers van klassiek én om een nieuw publiek voor kamermuziek te interesseren. Na afloop kunt u desgewenst ge nieten van een heerlijke lunch. Op zondag 21 oktober is het de beurt aan het Chekhov Trio, be staande uit Emma Rhebergen (viool), Alexandra Charnomskaya (cello) en Fem Devos (piano). tilburg - Dinsdag heeft voormalig wethouder Jan i Timmermans, erelid van TWC Pijnenburg, namens deze vereniging en IJsdub Tilburg een plan aange boden aan sportwethouder Erik de Ridder om het gemeentelijk wielerparcours aan de Bijstervelden- laan te vernieuwen. tilburg - Ouderenwerk 55+ De Reit verzorgt op donderdag 18 oktober een bingomiddag in wijkcentrum 't Sant aan de Be- nelulaan 74. De bingo kent ie- vera Porteno, IV. Verano Porteno. Inloop om 11.30 uur. Aanvang om 12.00 uur. Entreeprijs 12 euro (ind. lunch) en 7,50 euro (alleen concert). Reserveren voor concert en lunch uiterlijk 19 oktober via welkom@kimskroeg.nl. De concertreeks is een samenwerking tussen Kim's kroeg. Grasveld Muziekhandel en de Tilburgse Koerier. De volgende Kim's Klassiek Café is op zondag 18 november. vijvers. De schaatsers hebben be hoefte aan een inline skatebaan die voldoet aan alle eisen. Tilburg kan volgens de initiatiefnemers dé plaats in Zuid-Nederland wor den, waar inline schaatsers kun nen trainen en hun wedstrijden kunnen organiseren. Passievolle muziek Het Chekhov Trio heeft zijn roots in Maastricht. De Nederlandse vi oliste Emma Rhebergen, de Russi sche celliste Alexandra Charnoms kaya en Belgische pianiste Fem Devos ontmoetten elkaar daar en richtten in 2016 het pianotrio op in het kader van het kamer- muziekprogramma van het Con servatorium Maastricht. De naam ontleent het trio aan de inspiratie die zij halen uit toneelspel: het spelen van kamermuziek is voor hen een zoektocht naar persona ges en inleving in de verschillen de rollen binnen het ensemble. Het trio was reeds te horen op podia in Maastricht, Amsterdam, Leiden, Heerlen, Roermond en ook tijdens het Orlando Kamer muziek Festival 2QJ8. Het trio volgt lessen bij Henk Guittart aan het Conservatorium Maastricht en nam deel aan masterclasses met Rusquartet, Osiris trio, Nemtsov duo, Alexander Bonduryanski en Sigiswald Kuijken. Het Chekhov Trio brengt passie volle muziek van twee grote com ponisten uit verschillende tijdspe riodes en stijl: Johannes Brahms Een f ik in i en ik andere graafplaats. F soort openlu vol beelden, graftomben en ande re kunstwerken. Ik keek er mijn ogen uit. Wat mij daarnaast opviel, was dat zo'n beetje elk graf, of het nu een grote tombe was of een eenvoudig muur- graf, versierd was met een bosje verse bloemen. Goh, dacht ik nog, dat is nog eens andere koek dan in Nederland, waar de graven er vaak toch wat verwaar loosd bijliggen. Totdat ik de graven eens van dicht bij ging bekijken en con stateerde dat al die 'verse' bloemen gewoon van plastic waren. Een kleine domper, maar lelijk vond ik de nepbloemen niet; ze gaven de begraafplaats een hoop kleur. Wat een paar kunstbloe men al niet kunnen doen, blijkt ook in steden als Oss, Rotterdam en straks wellicht ook Tilburg. Daar sieren ze, 'groeiend' op een kunstgrasveldje, de openbare vuilcontainers op. Op miraculeuze wijze weerhoudt dit imitatie- groen mensen ervan om hun rotzooi te dumpen bij zo'n aangeklede con tainer. Groen, nep of niet, wordt blijkbaar geassoci eerd met de begrippen fris en schoon. En daar zet je niet zomaar je afgedankte lamp, bankstel of tv tus sen. Ja mensen, ook afval- dumpers hebben zo hun principes. Misschien zijn deze fleu rige stukjes kunstnatuur ook wel op andere plek ken in te zetten in Tilburg. Kijk, ik heb natuurlijk ook het liefste echte bloemen en planten in al die tegel- tuinen in de stad, maar zo'n grasmatje met nep bloemen is al een hele verbetering ten opzichte van zo'n grijs familiegraf voor de deur. Zo gelegd en onderhoudsvrij. Leg wat van die matten her en der rondom het stadskantoor dat wordt gesloopt (par don, verbouwd), het zal de aanblik van deze grauwe plek een stuk aantrekke lijker maken. Ik zeg plastic fantastic. Tilburgseweg 64. }<0pen: nW

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 3