i R i UKNIEUWS - eeshof Presentatie boek Lieke Marsman Tilburg bijna klaar voor Circolo Bibliotheek start online leesclub voor jongeren Hippe Gasten naar 013 f Koffieconcert jazztrio Paulus Potters Het Schatkistje opent nieuwe bso Bregje wint fotowedstrijd Rijksmuseum 19 Lieke Marsman FOTO: Simone Peek Opbouw van Festival Circolo in het Leijpark. FOTO: Jean Philipse ;s@h Prijs' Meer informatie: www.013.nl pning tuburg - Festival Circolo, het grootste circusfesti val van Nederland, komt eraan. jf in tot- Voor meer informatie kunt u kijken op www.het-schatkistje.net. Een van de foto's van de winnende Bregje Pontzen. (advertorial) standkoming van dit boek. De presentatie is op donderdag 25 ok tober om 20.30 uur in De Nieuwe Vorst, Willem ll-straat 49 in Tilburg. De entree is gratis. ïkpresentatie blikt j haar verblijf t ze over de tendorp opgebouwd. Met r liefst acht circustenten in een f eriek park vol verrassingen bi maar Festival Circolo een sprookjes- n fee- achtig decor voor grote en kleine jiedt circusavonturen. TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 11 OKTOBER 2018 IRGSE KOERIER Bregje i www.scl platform waar scf helpen. De twee je fotografen gaan ver pad met Document Ne tograaf Stacii Samidin. zijn om te lezen en die geen taaie kost zijn'. Zo start de leesclub met het boek Otis van Martijn Nieme- ijer. De schrijver zal zelf ook door middel van video meer vertellen over zijn boek. Prijsvraag We zijn nog op zoek naar een naam voor deze locatie, dus vonden we het tijd worden voor een leuke prijsvraag. Stuur een mail naar acties@het-schatkistje.net, o.v.v. van prijsvraag, zet in de mail jullie bedachte naam of namen. Degene waarvan wij de naam in gebruik gaan nemen ontvangt een waarde bon t.w.v. €100,00 te besteden bij Roompotvakanties. De prijsvraag duurt tot 31 oktober 2018, daarna zal de naam van de BSO en de win naar bekend gemaakt worden. Gratis Er zijn geen kosten verbonden aan de leesclub. Jongeren kunnen gratis lid worden van de Bibliotheek Mid- I tilburg - La Rosa Cultura organi- I seert op 14 oktober van 11.30- II f3.00 uur een koffieconcert met I jazztrio Paulus Potters in The King Ilof Italy, Huibevendreef 22 in Til- I burg. De toegang is gratis, maar I een vrijwillige bijdrage wordt op I prijs gesteld. I Paulus Potters werd in 1959 ge- I boren in Goirle en begon al vroeg I met muziek maken. Eerst op blok- I fluit, maar later raakte hij verslin- I gerd aan jazzmuziek en stapte hij over op piano. In 1986 sloot hij zijn studie lichte muziek (hoofdvak pia- i no en bijvak arrangeren) af. Paulus I speelde met bekende Nederland- I se en buitenlandse muzikanten. Paulus Potters componeert alle muziek en schrijft de teksten voor "in,rl°' E)ww Reserveren voor het concert kan via jK@larosacultura.nl oflin@larosacultura.nl tilburg - Op dinsdag 16 oktober geven de Hippe Gasten een show in poppodium 013, Veemarktstraat 44 in Tilburg. Aanvang om 15.30 uur. Na een fantastische show in 2017 tijdens Spruit keren de Hippe Gas ten terug naar 013. Inmiddels heb ben ze duizenden kinderharten in China veroverd en is het repertoi re vol aanstekelijke liedjes weer uitgebreid. Hippe Gasten is voor iedereen en zo flexibel als Barbapapa. Al meer dan 10 jaar en honderden optre dens verder wordt de tourbus voor elk optreden telkens weer vol over- lijke sfeer. Op woensdagmidda is er een kookclub waar kindere kunnen leren koken en bakken. Er zijn ook cavia's en konijnen aan wezig waar de kinderen mee kun nen knuffelen. Amsterdam - De zestienjarige Breg je Pontzen van het Beatrix College uit Tilburg is uitgeroepen tot win naar van de jaarlijkse fotowedstrijd Document Nederland Junior. Tha lia da Costa Silva (19) van het Rijn IJssel uit Arnhem is de winnaar on der de MBO studenten, die dit jaar voor het eerst konden deelnemen aan de fotowedstrijd van het Rijks museum. Uit de ruim honderd in zendingen wisten Bregje en Thalia het thema Café, club of kantine het best in beeld te brengen. wordt huisfotograaf van zholieren.com, een online zholieren elkaar jonge talentvolle 'erder een dag op Jederland fo- Festival Circolo is een evenement bomvol eigentijds circus: van spectaculaire acrobatiek en pure waaghalzerij tot lieflijke kunstjes en subtiele humor. Festival Circolo toont het circus van de toekomst: vernieuwende experimenten en prestigieuze topproducties, in een feeëriek park vol verrassingen. Met tien toonaangevende internatio nale producties en meer dan 40 korte voorstellingen van jonge en nieuwe makers presenteert Circolo een spetterend programma. Van 12 tot en met 21 oktober vindt Festival Circolo plaats in Tilburg. In het Tilburgse Leijpark wordt op dit moment een kleurrijk ten- den-Brabant en online het e-book downloaden. De papieren versie van het boek is ook te lenen in één van de vestigingen van de bibliotheek. Lid worden van Leeshonger kan via www.bit.ly/leesclubleeshonger. In de Facebookgroep is vanzelf te zien welk boek die maand gelezen wordt en hoe je een bibliotheekabonne- ment kan afsluiten. gave volgepakt met versterkers, gitaren, podiumdelen en kan het volgende avontuur beginnen. Hip pe Gasten pakt uit, showpakken aan..., de planken op; het mooiste wat er is! De Hippe Gasten krijgen deze middag hulp van Koen en Mat in de vorm van Okapi! Voor de vroe ge vogels is er weer een aantal groeps- of gezinstickets voor maxi maal 4 personen. Je dient tegelij kertijd binnen te komen en mini maal één persoon van de groep moet 18+ zijn. Tilburg- Per 1 januari 2019 gaat onze nieuwe buitenschoolse op vang open. Alle kinderen met één of meerdere beperkingen zijn hier welkom, we zijn ook rolstoel toegankelijk. De buitenschoolse opvang is van maandag t/m vrij dag geopend, daarnaast zijn er mogelijkheden voor logeeropvang (op vakantieparken) en zaterdag- opvang. Er wordt gesproken met ondersteunende gebarentaal. De buitenschoolse opvang ligt in een bosrijke omgeving, waardoor natuur en het buiten zijn centraal staat. Het belangrijkste is de rust die de locatie uitstraalt. Kinderen die na schooltijd even tot rust moeten komen, hebben hier zeker de kans voor. Voor de kinderen die na school hun energie kwijt willen, is het ook zeker een uitstekende lo catie met veel sport en buitenacti viteiten. De kleine groepen zorgen voor veel diversiteit en een huise- tilburg - Dit voorjaar was Lie ke Marsman 'writer in residence' bij Tilt Festival 2018. Ze zou een week lang schrijven en inspiratie opdoen in de stad Tilburg. In die week veranderde alles. Jarenlan ge schouderklachten bleken na grondig onderzoek veroorzaakt te worden door een kwaadaardige tumor. In tien gedichten en proza over wachten, ziek zijn en doods angst onderzoekt Marsman hoe een ziek lichaam zich in een zieke wereld bevindt en de relatie tussen beide. Tijdens de boek Lieke terug op I Tilburg en vertelt tilburg - De Bibliotheek Mid- den-Brabant start op 15 oktober met de online leesclub Leeshon ger. Jongeren lezen steeds minder en hebben daardoor ook steeds meer moeite met de literatuurlijst die ze voor Nederlands moeten lezen. Door samen te lezen en er online over in gesprek te gaan, wil de bibliotheek van lezen weer een feestje maken. Leeshonger is een online leesclub voor jongeren tussen de 14 en 18 jaar waarbij er iedere twee maanden gezamenlijk een boek gelezen wordt. In een Fa cebookgroep bespreekt de biblio- theek met de jongeren wat ze van het boek vinden en wat iedereen is i opgevallen. Dat wordt aangevuld met bijpassende filmpjes, muziek, weetjes et cetera. Ook krijgen de i jongeren tips en trucs voor de mondelinge overhoring, waarbij de docent kennis over een gelezen boek test. Op deze manier heb ben de jongeren een stok achter de deur om op tijd de boeken te lezen én onthouden ze de inhoud beter, omdat ze erover praten met I anderen. Om het plezier in lezen te verhogen zoekt de collectioneur van de Bibliotheek Midden-Bra- i bant juist de boeken uit die leuk

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 19