u ït Twee mastodonten samen op de planken ips Muzikale talkshow Notenkrakers weer van start Nieuw festival 'Better Get Hit' [CU LT De Kleine Cowboy Koningsdrama 'King Lear' met Huub Stapel tilburg - Toneelgroep Maastricht komt met een voorstelling geba seerd op King Lear van Shakespe are, opgevoerd door een ster rencast met onder andere Huub Stapel, Porgy Franssen en Wilfried de Jong. King Lear is te zien op woensdag 10 oktober om 19.30 uur in de schouwburg van Thea ters Tilburg. 7 DONDERDAG 4 OKTOBER 2018 TILBURGSE KOERIER GSE KOERIER L FOTO: Karei Sanders neco at gemaakt Judas (Astrid Holleeder) FOTO: Stephan Vanfleteren eubelen Cory Henry Rockacademie Alumnifest Tilburg - 'Better Get Hit' is het nieuwste festival van Brabant met de beste urban, soul en jazz. Het festival vindt plaats op 12 januari in Theaters Tilburg. jwroom: 100 uur li. en wo. fspraak. Uit het grote culturele aanbod van komend weekend maakt de redactie een kleine selectie als Tip! Jasmin Sjoerd zaterdag 6 oktober -13.00-15.00u AaBe Fabriek De band Nieuwe Grond treedt op tijdens Popronde Tilburg. pats van Osch 1-7200977 fvanosch.nl met Huub Stapel iem te strikken voor g Lear. ijgbaar via thea- de balie of tele- tilburg - In de muzikale talkshow Notenkrakers, op donderdag 11 okto ber in Paradox, staan pre sentatoren Mare en Paul Geerts onder meer stil bij het twintigjarig bestaan van poptempel 013. Huub Stevens drollen in een Brabants voet- planken van een grote inspiratiebron irgse musici. vijf acts arald, rio en Voortgek de Tilbur ligt, B kei of cent Huiskamerconcert van lokaal ta lent Jasmin Sjoerd in de passage van de AaBe Fabriek. SiLL_ De aftrap is op 11 januari in Para dox aan de Telegraafstraat 62. In totaal zullen meer dan 20 acts óp zeven verschillende podia opt den. De genres urban, soul en j< komen breed aan bod met int nationale grootheden en Ned landse wereldsterren. 'Better Get Hit'wil met het festival Tilburg op ïkomen uit een fusie tussen urgse organisaties Noorder- Bat Cave en MuziekKantenWin- opende in november 1998 in het itrum van Tilburg de eerste offi- Legends' al van donderdag 4 oktober - 21,30u Theaters Tilburg, Studiozaal Met een line-up van kersverse Rockacademie afgestudeerden ('alumni') laat de opleiding zien waartoe ze opleidt. tilburg - Op vrijdag 5 oktober ko men Jules Deelder en Boris van der Lek samen op het intieme podium van Paradox, Telegraafstraat 62 in Tilburg. Aanvang om 20.30 uur. Het repertoire van Deelder en Van der Lek bestaat uit pakkende, ro buuste stukken en prachtige balla des die aansluiten bij het beste uit een glorieus jazzverleden, aange vuld door mooie verhalen en ge dichten van Deelder. Deelder kent vele titels. Dichter, auteur, beeldend kunstenaar, jazz- 'The Dublin Legends' zondag 7 oktober-20.30U Theaters Tilburg De Ierse band 'The Dublin L treedt op in de concertzaal Theaters Tilburg. In een avondvullend programma brengen de muzikanten een mix van oud en nieuw materiaal ten gehore. Mingus is voor Tilbur^ De eerste vijf acts zijn bekend. Dat zijn Caro Emerald, Judith Hill, Cory Henry (met trio en met Metropole Orkest) en het Metropole Orkest plays Mingus met de solisten Paul van Kemenade, Mete Erker, Louk Boudesteijn en Jan Menu. De ei genzinnigheid van Mingus komt terug in het autonome karakter van het festival. Better Get Hit slaat een brug tussen de muziekgenres, maar ook tussen de cultuursector en het bedrijfsleven. Daarnaast brengt Better Get Hit bourgondische kwa liteit en Brabantse gastvrijheid. Kijk voor kaartverkoop en meer infor matie op www.bettergethit.com Tim sings the Boss vrijdag 5 oktober - 20.30u Poppodium 013 Tim Akkerman zal samen met zijn band het repertoire van Bruce Springsteen ten gehore brengen. Zowel bekende hits als intiemere songs zullen voorbij komen. Brabants voetba kollege vrijdag 5 oktober - 20.30u Tiliander, Oisterwijk Berry van Aerle en F vertolken de hoofdr onderhoudend, B balcollege op de Tiliander. Tijdens het voetbalcollege krijgt het publiek uitgebreid de kans vragen te stellen aan het kleurrijke duo. vrijdag 5 zaterdag 6 oktober - 20.15u Theaters Tilburg, Schouwburg De bestseller van Astrid Holleeder staat nu in het theater. Judas wordt verteld vanuit het perspectief van de w vier vrouwelijke om- aUrWMf' standers van Hol- leeder: zijn twee zussen, moeder en familieverraad, verderf en door trapte intriges. De klaterende taal uit de pen van Jibbe Willems blaast deze klassieke tragedie nieuw le ven in. Onder de regie van Serve Hermans ontstaat er een stuk met beeldende enscenering en veel ac teurs. Na een eerdere succesvolle samenwerking wist Hermans ht de hoofdrol in King Tickets zijn verkrijg terstilburg.nl, aan d fonisch via 013-5432220. voor kinderen vanaf 4 jaar. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.denieu- wevorst.nl. Adres: Willem ll-straat 49 in Tilburg. ciële popzaal van Nederland. Met optredens van talloze internationale bands en festivals als Roadburn en WOO HAH is 013 uitgegroeid tot één van de belangrijkste podia van Nederland. Te klein, dat wel, dus volgde in 2015 een ingrijpende ver bouwing. De capaciteit van de grote zaal, die in november 2015 geopend werd, groeide van twee- naar drie duizend bezoekers. Directeur Frens Frijns en mede-oprichter Fons van lersel kijken in Notenkrakers terug op twintig jaar 013, maar kijken met Mare en Paul Geerts natuurlijk ook naar de toekomst. Verder draait de Americana-band Grammylou vast warm op het podium van Notenkra kers, in aanloop naar hun optreden op 10 november in Paradox. En An toine Kroes is te gast, de man achter Danzman: een virtuele Nederlands talige band waarbij niet de zanger, maar een fictief 3D-personage cen traal staat. Kroes vertelt hoe iedereen kan bijdragen aan Danzman. Verder is er aandacht voor de Popronde, die vrijdag 12 oktober neerstrijkt in Til burg. Op 25 locaties treden dan een kleine vijftig bands op. Organisator Jasper Martens is te gast in Noten krakers om de aanwezigen wegwijs te maken. Als afsluiting geeft Noten krakers' eigen popdeskundige John van Uden een audiovisueel minicol lege. Notenkrakers begint om 20.30 uur, toegang gratis. ^^Jnfo Meer informatie op www.facebook. com/notenkrakerstilburg. de kaart zetten als internationale muziekstad van allure. De naamge ver van het festival is een compo sitie van Charles Mingus uit 1959, waarin hij op eigenzinnic blues, soul, jazz en gosp King Lear is een van Shakespeares' bekendste tragedies. De voorstel ling heeft alle facetten van een indringende tragedie: onrecht, tilburg -Theater De Nieuwe Vorst brengt op zaterdag 13 oktober een wilde western voor kleine cowboys en grote bandieten. In De Kleine Cowboy van theater groep Het Laagland maakt Boy een spannend avontuur mee. Boy is een doodnormale jongen, op een doodnormale boerderij, met koei en, emmers, trekkers, wilde katten, heel veel gras en minstens zeven sloten. Boy heeft een koe, een heel bijzondere koe: de knuffelkoe Cow. Maar ineens is Cow weg. Hij is niet in de schuur en niet op het land. In de verte klinkt geloei. Wordt Cow ontvoerd? Loopt hij weg? Er zit niks anders op: Boy trekt zijn stoutste laarzen aan en gaat erach teraan. Zo begint het avontuur van Boy en Cow. Grasland verandert in woestijnzand. Auto's verdwijnen, postkoetsen verschijnen en hier en daar galoppeert een bankoverval ler voorbij. Boy komt in het Wildste Westen terecht en ontmoet daar de meest vreemde figuren...Aan- vang 15.30 uur. De voorstelling is fanaat en drummer. Tenorsaxofo nist Van der Lek speelde samen met Herman Brood his Wild Romance, Golden Earring en The Houdini's. Al 32 jaar staan zij regelmatig samen op het podium, sinds een eerste ontmoeting op de Boulevard of Broken .Dreams in Canada. Deelder en Van der Lek worden bijgestaan door musici van naam en faam als drummer Arend Niks en bassist Pe ter Wassenaar. Kaarten zijn te koop via www.paradoxtilburg.nl of aan de kassa van Paradox.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 7