u it 40UP keert terug naar 013 TK Accrorap brengt hiphop, acrobatiek en dans Popronde Tilburg op vrijdag 12 oktober TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 27 SEPTEMBER 2018 1GSE KOERIER ps Kar ren tocht 40UP@ 013, Tilburg FOTO: Elke Teurlinckx Lezersactie Cinecitta start cursus filmanalyse ZerOO's Heroes Rudi de Boer Dance Fish Dance FOTO: Julien Chauvet Assepoester 6+ Zaterdag 29 september -15.00u Tilburg - Na een lange warme zomer keert 40UP terug naar 013 om daar op zaterdag 6 oktober de herfst te vieren. Aanvang om 20.30 uur. Uit het grote culturele aanbod van komend weekend maakt de redactie een kleine selectie als Tip! van in. En Zaterdag 29 september - 23.00u Poppodium 013 hoort d zingen, veel Pop, indie, dance of ear DJ's van ZerOO's Heroes hits van dejaren nul. program- I zoals ie ls aan de ,)hax. Het te vinden irly urban: de s draaien alle looi voor de i zich tijdens de hoek van engt'Dance tis middag vol dat je van A tot Z kunt mee- n. De organisatie verwacht van de opening van het sei zoen in 013, want niemand is te oud om te dansen. Overigens ben je on der de 40 ook van harte welkom en zeker niet de enige want goede muziek is tijdloos en dat geldt ook voor de leeftijd. Kaarten voor 40UP zijn nu nog verkrijgbaar voor 12,50 euro via www.40up.nl. Kom jé met z'n vieren, dan betaal je 10 euro zo lang er nog groepskaarten verkrijg baar zijn. Zondag 30 september -13.00-18.00u in en om Theaters Tilburg Tilburg Dansstad brer'-* Fish Dance', een gratis gevarieerde dans. www.tilburgdansstad.nl 40UP is dé clubavond waarop je van veertig jaar dansmuziek kunt genieten in beeld en geluid. Je hoort niet alleen de muziek, maar ziet ook de originele videoclips daarbij. Die komen in 013 het best tot hun recht, want van alle poppodia is deTilburgse poptem pel de enige waar drie schermen breed kunnen worden vertoond. Op het feest der herkenning ko men alle hits voorbij. Van Kool The Gang tot David Bowie, Kings of Leon tot Gloria Estefar ezingen mag natuurlijk. hits worden gedraaid door IP pionier van het eerste uur x van Oostrom. Hij is een van de allereerste DJ's van Nederland, maar heeft nog niets van zijn kracht verloren. Alex wordt bijge staan door Ruud Bouma, eveneens een DJ met een schat aan ervaring en een vaste waarde binnen het 40UP team. Het leuke van 40UP is dat het con cept breed toegankelijk is en qua muziek iedereen wat biedt. Vind je een liedje niet leuk, dan haal je een drankje bij de bar of je komt even op adem in de foyer. Grote kans dat je vijf minuten later een nummer 'Wagner - De Halve Ring' Zaterdag 29 september -16.00u theater De Nieuwe Vorst De vijf jonge acteurs van'De Hotshop - cooler dan De Warme Winkel'geven een energieke, ei gen draai aan deel I en II van Wag ners Der Ring des Nibelungen. Voor lezers van de Tilburgse Koerier zijn 3x2 vrijkaarten beschikbaar. Wil jij kans maken op twee vrijkaarten? Stuur dan uiter lijk maandag 1 oktober een e-mail met je naam naar lezers@tilburgsekoerier.nl. De prijswinnaars ontvangen persoonlijk bericht. Tilburg - Het Franse Cie. Accrorap vermengt hiphop met acrobatiek en hedendaagse dans. Zo ook in hun voorstelling The Roots, die op woensdag 3 oktober te zien is in de schouwburg van Theaters Tilburg. Elf dansers die uit een pure hip- hoptraditie komen, worden in The Roots door choreograaf Kader Attou in aanraking gebracht met andere dans en kunstvormen. Re sultaat is een spektakelstuk waarin de dansers soms letterlijk door de lucht vliegen. Het sterk visuele The Roots begint klein, met één danser 12 oktober naar het centrum van Tilburg. In totaal presenteren 49 acts zich in Tilburg, op 25 locaties in het centrum van de stad. Naast café's en poppodia fungeren ook kunstgalerieën, de bibliotheek en andere bijzondere plekken als po dia. Zo kunnen bezoekers genieten van optredens in nieuwe locaties als Anvers, Paradox, Theaters Tilburg, Twist, Bar Leanardo, The Cat's Back. Om 19.30 uur start het pr ma van Popronde Tilburg der jaar officieel in Sounds Nieuwlandstraat met Orpl complete programma is te op www.popronde.nl 'Tilburg op Vleugels' Zaterdag 29 september -12.00-15.00u Centrum Tilburg De allerjongste talenten van Fon- tys Hogeschool voor de Kunsten presenteren zich tijdens een Kar- rentocht op de hoek van Heuvel, Pieter Vreedeplein en Radioplein. lessen zijn op de donderdagen 4, 11, 18 en 25 oktober steeds van 19.30 tot 21.00 uur. De cursus kan in zijn geheel gevolgd worden voor 25 euro of per onderdeel dan kost een ticket 7,50 Studenten betalen slechts 15 euro voor de cursus of 5 euro per les. wie na de cursus nog een late avondfilm wil zien, krijg 50 procent korting op een kaartje, aanmelden kan via www.cinecitta.nl. tilburg - Cinecitta start in oktober met een cursus filmanalyse. In 4 bijeenkomsten leren de deelne mers met een professionele blik naar films te kijken. Dit onder de bezielende leiding van filmweten schapper Rudi de Boer. Elke week laten diverse filmfragmenten zien hoe van films een meesterwerk is gemaakt. Elke les heeft een thema, aan bod komen cameravoering, momtage, geluid en acteren. De tilburg - De Popronde strijkt op vrij dag 12 oktober weer neer in Til burg. De Popronde is hét reizende muziekfestival van Nederland. Tot en met zaterdag 24 november rei zen de 142 geselecteerde Popron- debands en acts - de nieuwe ge neratie popmuzikanten - langs 41 steden door het hele land. Singer/ songwriters, rappers, rockers en producers, de Popronde is niet aan een muziekstijl gebonden en alle concerten zijn gratis toe gankelijk. Het programma voor tilburg is inmiddels bekend. On der andere Band HELM OP, The Spvrk en The Tambles komen op en één stoel. Naarmate de dans voorstelling vordert, komt steeds de vraag terug: doe ik mee met de groep of blijf ik alleen? De individu ele krachten van de dansers geven het stuk nog meer persoonlijkheid. Ook de muziek is gevarieerd: van Brahms en Beethoven tot Electro nic Dance Music. The Roots is te zien op woens dag 3 oktober om 20.15 uur in de schouwburg van Theaters Tilburg. Tickets zijn verkrijgbaar via thea- terstilburg.nl, aan de balie of tele fonisch via 013-5432220. O

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 7