w o ROCK I r *1 ijknieuws ize a op rs I’S Zanggroep Kwint in theater Loft I I I actief in nieuw theaterseizoen ost Eind oktober oplevering Tilburg Maquette k* A THEATRE OF CDA Jubileumconcert gemengd koor Les Amis Schilderijenexpositie aïP* CDA luistert wuu naar jou! Energie besparen nuttig en voordelig TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 27 SEPTEMBER 2018 RGSE KOERIER septe is de r Gemengd koor Les Amis FOTO: Thijs de Witte bouwen gestalte gaven. Bel 06-34857716 I Altijd in de buurt! Ruud Cleverens Heb je een probleem, idee of zorg? Marcel, Ineke, Marti en Ton zijn dichtbij en 24/7 bereikbaar. Titburg D tilburg - De maquette van Tilburg met kerken en fabrieken, zoals Ruud Cleverens (1953-2016) die in maart 2015 voor ogen had, is bijna klaar. 't 31 ok- djken in m op is de van Ruud idige project- i bouwers. Binnen de ring Ruud Cleverens had destijds be dacht om te beginnen met een producties ileuw the- zijn er Het ge- volle Beeld uit de productie 'Het geheugen van papier en gedroogde boomschors drukt, zijn uniek. De expositie is te zien van maandag tot en met vrij dag van 09.00 tot 21.00 uur en in weekend van 11.00 tot 21.00 uur. (Let op: afhankelijk van de activi teiten, feestdagen en het seizoen kan de openings- en sluitingstijd wijzigen). Adres: Trappistinnentuin 77 in Berkel-Enschot. Van 17 september tot en met tober is de maquette te bekijl de Bibliotheek Tilburg Centrum de begane grond. Eind oktober I: oplevering van het werk Cleverens en van de huidic leider, onderzoekers en bC 4-stemmige koor een fris reper toire kent, bruist het van energie. Liederen door de dirigent ge schreven en gecomponeerd, zijn een groot kenmerk van het koor en uniek. Het koor staat onder lei ding van dirigent Jan Aarts, met Munira Jakunina aan de piano. De wekelijkse repetities zijn op maandag van 20.00 tot 22.00 uur in de Lambert de Wijsstraat 13 in Tilburg. Kunt u zingen? U bent van harte welkom! Meer informatie: www.koorlesamis.nl of facebook: Gemengd koor Les Amis. af. De nul-op-de-meter wonin gen wekken elk jaar voldoende duurzame energie op voor het verbruik in die woning. Geen energie- en gasrekeningen meer dus. In Tilburg-Noord zijn de eer ste nul-op-de-meter woningen al gerealiseerd. Het Spoor De maquette stond in eerste in stantie in De Bibliotheek Tilburg Centrum aan het Koningsplein. Daarna gaf MFA Het Spoor ruim een jaar de gelegenheid om de maquette tentoon te stellen en de bouwers aan het werk te zien. Veel wijkbewoners, kinderen van de basisschool en bezoekers van het wijkcentrum na men er op deze manier kennis van en dagelijks kwamen belangstel lenden kijken hoe de onderzoe kers en bouwers vorderden. Ook deelden zij persoonlijke verhalen met het bouwteam. tilburg - TTT theaterpr Tilburg begint aan een nit aterseizoen. Begin oktober zijn reprise-voorstellingen van Het g< heugen van Water, de succesvol productie van vorig jaar. Op zater dag 13 oktober is deze voorstelling te zien in de Schalm in Berkel-En schot. Aanvang 20.00 uur, de entree bedraagt 8,-. Reserveren kan via 013 - 533 13 33. Ook komen er twee open spelavonden als voorberei ding op een grote productie over de Bokkenrijders op 23 en 30 ok tober. Iedereen kan daaraan mee doen. Aanmelden kan via de websi te www.ttt-theaterproducties.nl berkel-enschot - Kunstenares Wilma de Wilde van Beers expo seert nog tot en met 28 oktober i in de gangen van het souterrain van Cultureel Centrum De Schalm. Wilma schildert al 40 jaar. In deze expositie zijn schilderijen te zien uit verschillende perioden van haar leven. Door middel van een j diversiteit in werkwijzen, zien de bezoekers wat de kunstenares inspireert. Hierbij spelen onder andere de natuur, oude culturen en de verbeelding van wat ze ziet en leest een hoofdrol. Wilma ge bruikt voor haar schilderijen vaak een huid van papier of zand en ze werkt voornamelijk met acrylverf. Haar grafiek, linosnede en monoty pe, die ze op verschillende soorten tilburg - Op 10 oktober, de dag van de duurzaamheid, ben je van 19.30-21.00 uur van harte wel kom op een informatie-avond over nul-op-de-meter woningen in MFA De Symfonie, Eilenberg- straat 250 in Tilburg. We moeten op termijn allemaal van het gas oppervlakte van drie bij drie me ter. Mocht dat vorderen, dan zou hij alsnog de onderste strook gaan uitbreiden. De groep bouwers en onderzoekers respecteerde zijn opzet en heeft deze nu klaar van af Ringbaan Noord tot en met de Piushaven. Het deel Tilburg Oud Zuid, wat nog eens drie vierkante meter is, moet nog worden on derzocht en gebouwd. Een aantal bouwers en onderzoekers zet hun werk voort. De maquette is door vele han den en hoofden gemaakt. Vrij willigers die tot het eind hebben meegewerkt zijn Jacco Rensen, Wim van Baaien en Marie-Anne Berkers (Onderzoeksteam), Ge rard Horvers, Jaap Gielen en Cees van den Hoek. Projectcoördinator en community-manager is Saskia Dellevoet. Permanente locatie De Tilburg Maquette is de aller laatste expositie die in het pand van de bibliotheek aan het Ko ningsplein te zien is. Hiermee sluit de Bibliotheek Tilburg Centrum een lange reeks aan tentoonstel lingen af. Op 1 november 2018 verhuist de bibliotheek naar de Spoorzone en opent een maand later in de LocHal. Waar de immen se maquette de komende jaren komt te staan, is op dit moment nog ongewis. In de Brabantse ste den waar Ruud Cleverens maquet tes maakte, kregen de bouwwer ken een prominente plaats in de publieke ruimte. Stadsmuseum Til burg zoekt nog naar de beste plek daarvoor. udenhout - Op zondag 7 oktober kunt u genieten van het '40 jaar jubileumconcert' van gemengd koor Les Amis met medewerking van Het Heyhoefkoor en mee- zingkoor Meepesaant. Dit concert vindt plaats in Ontmoetingscen trum 't Plein in Udenhout. Aan vang om 13.30 uur. De entree is gratis. 'Les Amis' is Frans voor 'De Vrien den'. En inderdaad heeft voor het 32 leden tellend koor de vriend schap en zang zich 40 jaar we ten te handhaven. Doordat het Intensief werk Cleverens had het voorspeld: het bouwen van de maquette nam een aantal jaren in beslag. Iedere millimeter op de Tilburgse kaart moest immers onderzocht worden aan de hand van foto's en platte gronden en door wandelingen in de wijken. Op de zolderverdieping van zijn woonhuis in Halsteren maakte de oud-Tilburger een op zet van zijn geboortestad binnen de ringbanen naar de situatie van ongeveer 1955. Nadat hij in januari 2016 overleed, nam Stadsmuse um Tilburg de maquette mee naar Tilburg en vroeg onderzoekers en bouwers de klus te klaren. Vrijwil lige onderzoekers deden het veld werk en noteerden per kavel welke huizen of gebouwen er stonden en welke afmetingen die afzonderlijk hadden. Hun notities waren nodig voor de bouwers die met de hand en klein gereedschap de vele ge- tilburg - Zanggroep Kwint staat begin november en eind januari zesmaal in het Tilburgse theater Loft aan de Ringbaan Oost 8-17 met de nieuwe productie A theatre of Rock. Een meeslepende en stoe re voorstelling waar de bijzondere combinatie van theater én rock wordt toegepast. De voorstelling bestaat uit twee delen. In het eer ste deel worden bezoekers langs diverse zang- en theaterstukjes in verschillende ruimtes rondge leid. De Kwinters hebben allemaal een aandeel in dit inleidende on derdeel. Het tweede deel bestaat bestaat uit 14 rocknummers, va riërend van rockballad tot stevige rock. Zanggroep Kwint wordt hier bij begeleid door een liveband, die speciaal voor deze voorstelling is samengesteld. De voorstellingen vinden plaats op 9 en 10 novem- berom20.15 uur, 11 november om 14.30 uur, 25 en 26 januari 2019 om 20.15 uur en 27 januari 2019 om 14.30 uur. Kaarten zijn verkrijg baar via jose.boons@xs4all.nl.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 13