n Ji u X it Ij Vrijkaarten voor'Wagner - De Halve Ring' atie! F Bachvereniging brengt Brandenburgse concerten Florde Amor 'Het werd steeds stiller in huis' F’ ar TK Negentiende PAC Festival bij PathéTilburg TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 20 SEPTEMBER 2018 15 JRGSE KOERIER RISSEN’ 3 Lezersactie ja) gen persoc Meer informatie: www.pathe.nl/tilburg Beeld uit de film 'Loro' FOTO: Gianni Fionto I flor de Amor FOTO: Gerdien Wolthaus Paauw L Tilburg - De Brandenburgse concerten behoren, samen met de Matthaus-Passion, tot de hoogtepunten van Bachs werk. De Nederlandse Bachvereniging brengt ze tijdens hun najaars tournee en doen op 29 septem ber Concertzaal Tilburg aan. jwe plek >n! jse en een laan geschei- enslagen. lil En toen wist ik: dit is een plek voor mij. Het toeval wil dat ik inmiddels precies tegenover haar woon en ik gisteren nog bij haar op de koffie een bewoon- len over haar gevulde :htingen. TILBURG - Het PAC Festival van Pathé staat voor vijf bij zondere voorpremières op één dag. De 19e editie van het PAC Festival vindt plaats op zondag 30 september bij Pathé aan het Pieter Vreedeplein in Tilburg. sidentie Molenwijck ster hoorde vertelk leven aldaar. Ze had een agenda, zonder verplict gedreven door levenservaring en verdiept vakmanschap. Het op treden start om 11.30 uur. Entree 8.00, inclusief koffie, thee, fris in de pauze. De Schalm is gevestigd aan de Trappistinnentuin 77 in Berkel-Enschot. Concert dat dankzij de inzet van lage strijkers donkere kleureffec ten meekreeg. Of het omvangrijke stralende Eerste, met zijn boeien de hoornpartij. Het Tweede stelt extreme eisen aan de trompet tist. En in het spectaculaire Vijfde voert het klavecimbel het hoogste De Brandenburgse concerten worden gerekend tot de mooiste werken uit de barokmuziek en zijn virtuoos, intens en vrolijk. Bach trakteert hier veel verschillende instrumenten op virtuoze solo’s en maakt bijzondere combinaties. Zo is er het Zesde Brandenburgs ben geweest." Het feit dat ze eerst een paar dagen kon 'proefwonen', hielp haar met het nemen van haar beslissing. "Ik heb toen goed sfeer geproefd, leuke mensen leren kennen en het 'Molenwijckgevoel' ervaren. Het is ontzettend prettig dat ik in prin cipe altijd een praatje kan maken met iemand, maar dat ik ook alle vrijheid heb om zelf mijn tijd in te vullen. Ik lees bijvoorbeeld graag en wil daar tijd voor overhouden." Ook voelt het goed dat haar kin deren nu minder zorgen hebben, vertelt ze. "Ze weten dat hier met een zorg is wanneer er iets zou gebeuren. Dat geeft een veilig ge voel, ook voor hen. Het moet soms nog bezinken dat ik hier definitief woon, maar ik weet zeker dat ik het juiste besluit heb genomen." Zou u ook die warme sfeer eens willen proeven? Komt u dan naar de open dag van Residentie Mo lenwijck op vrijdag 21 september van 14.30 tot 17.30 uur. Voor meer informatie belt u 0416-365600 of kijk op www.molenwijck.com woord, vooral tijdens de adembe nemende solo. De geboren Japanner Shunske Sato is concertmeester van de Nederlandse Bachvereniging en met ingang van dit seizoen ook de nieuwe artistiek leider. Hij kijkt uit naar de Brandenburgse concerten: "Ik heb ze al mijn hele leven op de lessenaar staan en ik blijf ervan smullen." De Nederlandse Bachvereniging brengt de Brandenburgse con certen op zaterdag 29 september om 20.30 uur in Concertzaal Til burg. Tickets zijn verkrijgbaar via theaterstilburg.nl, aan de balie of telefonisch via 013-5432220. tilburg - Zaterdag 29 september presenteert theater De Nieuwe Vorst Wagner - De Halve Ring'. Wagner laat niemand koud. Voor deeén een nazi-uithangbord, voor de ander anarchist en vernieuwer. Een complex vechtende compo nist of muzikale zeikstraal. De vijf jonge acteurs van 'De Hotshop - cooler dan De Warme Winkel' geven een energieke, ei gen draai aan deel I en II van Wag ners Der Ring des Nibelungen. Het orgastische en pompeuze meesterwerk wordt met minima le middelen omgevormd tot een verkwikkende halve marathon. De Nieuwe Vorst is te vinden aan de Willemm ll-straat 49. De voorstel ling begint om 16.00 uur. loon op zand - Wanneer mensen de keuze maken om in Residentie Molenwijck te gaan wonen, gaat daar altijd een persoonlijk proces aan vooraf. Mieke Eggermont-De Mast, oud-burgemeester van Haar- en, woont sinds vorige maand in Molenwijck en vertelt over haar ervaringen. "Ik had een mooie woonplek in Haaren, die in principe overal aan voldeed. Het was jarenlang mijn thuis, ik had een druk sociaal leven en ik voelde me er prettig. Echter, door de jaren heen werd mijn so ciale kring steeds kleiner; iedereen om me heen werd natuurlijk ook ouder. En hoewel ik nog alles zelf standig doe, werd ik toch wat min der mobiel. Op die manier werd het steeds een beetje stiller in huis. Ik begon de aanspraak van men sen steeds meer te missen en wist dat ik er iets aan moest doen." Ze vertelt dat ze bij verschillende andere woonresidenties is gaan kijken. "Maar toch voelde het nog niet helemaal goed. Tot het mo ment dat ik op de open dag bij Re- De vijf filmtitels zijn Loro, Cold War, Life Itself, The Sisters Brothers en The Kindergarten Teacher. Het pro gramma ziet er als volgt uit:10.30- 13.00 uur: Loro, lunchpauze, 14.00- 15.25 uur: Cold War, 15.40-17.40 uur: Life Itself, dinerpauze, 19.10- 21.10 uur: The Sisters Brothers, 21.20-22.50 uur: The Kindergarten Teacher. Loro Biopic over Silvio Berlusconi en zijn entourage van Oscar winnend-re- gisseur Paolo Sorrentino. Met in de hoofdrol Toni Servillo (La Gran de Bellezza) als de controversiële voormalige minister-president van Italië. Cold War Een meeslepend liefdesverhaal van Oscarwinnend regisseur en scenarioschrijver Pawel Pawlikow- ski. In het Polen ten tijde van de Koude Oorlog is hetvoorWiktoren Zula liefde op het eerste gezicht. Ze beleven een gepassioneerde romance, maar worden den door politiek en teger Life Itself Een film over het noodlot van een jong stel in New York, vol humor en liefde. Geregisseerd door Dan Fo- gelman (Crazy, Stupid, Love) met o.a. Oscar Isaac, Olivia Wilde en An tonio Banderas. The Sisters Brothers Het Wilde Westen is volledig in de ban van goudkoorts. De beruchte huurmoordenaars en broers Eli en Charlie Sisters krijgen de opdracht om Hermann Kermit Warm op te sporen en krijgen hierbij hulp van de sluwe Morris. Met o.a. Jake Gy- llenhaal, John C. Reilly en Joaquin Phoenix. The Kindergarten Teacher Lisa Spinelli is lerares die op i aparte manier erg toegewijd is haar leerlingen. Ze ontdekt dat een vijfjarige uit haar klas een wonder kind is en raakt gefascineerd door hem. Met o.a. Maggie Gyllenhaal. Voor lezers van de Tilburgse Koerier zijn 5x2 vrijkaarter beschikbaar. Wil jij kans maken op 2 vrijkaarten? Stuur dan ui terlijk maandag 24 september een e-mail met je naam naar het adres lezers@tilburgsekoe- rier.nl De prijswinnaars ontvan gen persoonlijk bericht. i Rerkel-enschot - Stichtin I presenteert op zondag 30 septem- ber een optreden van Flor de Amor inC.C. De Schalm. De band maakt muziek met Zuid-Amerikaanse invloeden. Ditmaal zijn teksten en composities van eigen hand, EXPO J

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 15