PAS FOTO’S? c Evenement'Tussen klooster, Kwetterie en kerk'in volle gang iolumn Routine X/ k en 6* f Het mysterie van de groene telefoon ontrafeld Oekraïens bezoek aan Stichting Humanitaire Hulp Kinderen Oekraïne BÉHNOUR .«—-NIEUWE COLLECTIES I T NIEUWE ^CQLLECTIES jppel (B) - wwv^aedbehaviour.be f10.00- 18.00 u - dinsdag-fesloten DONDERDAG 13 SEPTEMBER 2018 3 Petra Jansen CDA Tilburg. Altijd in de Buurt. Ikamer www.fransvanaarle.nl URGSE KOER® TILBURGSE KOERIER e.nl/lindom Stads- ictorium jen ?ken punt ater, gen I Piet Spijkers laat Oekraiense moeders kennis maken met de expertise van SOVAK jm- iijk, Wil aan uit- iniii< telefoonnummer 2.500 op uw inner! j, Bruna uiderkwar- i voor data, informatie 1 TILBURG - De ber staat de Veestraat, Var I straat en Trouwlaan) veelzijdig cultureel evenement. tilburg - Deze week zijn enkele Oekraïense moeders van kinderen met een ernstige meervoudige beperking op bezoek bij SOVAK in Terheijden. Het boek Tussen klooster, Kwet terie en kerk is voor 10 euro ver krijgbaar bij Gianotten Mutsaers (Emmapassage), Livius de Zevens prong (Nieuwlandstraat), (Westermarkt) en het Zuidi tier (Wassenaerlaan). Ga reserveringen en meer i naar www.stichtingstraat.nl De organisatie hiervan is in han den van Stichting Straat, museum Tilburg en Fac Podiumkunsten. Op 1 september verscheen het boek Tussen klooster, Kwetterie en iptem- lysterieuze het hele geplaatst. De die het (advertorial) kerk van Berry van Oudheusden en er waren reeds wandelingen langs zeldzame bomen in dit stadsge bied. In het stadspark Oudedijk kunt u tot het einde van de maand een expositie bezoeken over de Piet Spijkers Dat is dan ook de reden dat Tilbur- ger Piet Spijkers zich met ting Humanitaire Hi Oekraïne het lot van heeft aangetr< ouders heeft iense org< love in the vuist nalath Ande De mooiste van Tilburg! ...en nog voordelig ook! Geschikt voor alle officiële documenten Kwaliteitsgarantie Kijk op www.fransvanaarle.nl FRANS VAN AARLE Korvelseweg 255, Tilburg hele maand septem- omgeving Oudedijk, arkensmarkt, Nieuw- Zeeheldenbuurt (wijk i) in het teken van een honden die in dit park worden uit gelaten. Tegen de bouwhekken op de Oudedijk bevindt zich een me terslange expositie over het vroe gere onderwijs in deze omgeving. Op 16, 23 en 26 september bent u nog van harte welkom in het kloostermuseum van de Zusters van Liefde. Afgelopen woensdag 12 sep ber werden er 20 mj groene telefoons door centrum van de stad c~~ eigenaar? Niemand die het wist. Tot de fractie van het CDA Tilburg, Berkel-Enschot en Udenhout als dader naar voren stapte. Reden? De partij heeft een nieuwe slogan Altijd in de Buurt' en gaat de zak en samen de inwoners van wijken en dorpen actief aanpakken. Dit is dan ook waarom het CDA de groene telefoon in het leven heeft geroepen. "De groene telefoon is een directe lijn waarmee inwoners altijd in contact kunnen komen met de partij," aldus fractievoorzit ter Marcel van den Hoven. de bijna 80-jarige Piet Spijkers ab soluut niet gestopt met zijn stich ting. Nog met grote regelmaat is Piet in de Oekraïne te vinden met de ondersteuning van het wees huis in Sambir, het doveninstituut in Lviv en het opzetten van een kinderhospice. Ook organiseert hij daar nog steeds een jaarlijks kin- dervakantiekamp, waar zo'n 180 kinderen gedurende drie weken mogen genieten van een onbe zorgde vakantie. De coördinerende taken in de sa menwerking van het Tweesteden Ziekenhuis en het ziekenhuis in Lviv zijn voor Spijkers wél gestopt. Deze taken heeft hij over kunnen dragen aan Jeanette de Graaf en Janny van der Laar, echtgenote van Ad van der Laar, lid van de raad van bestuur van SOVAK. De dingen die je dagelijks doet worden soms zo'n routine, dat je achteraf wel eens vergeet datje ze hebt gedaan. Ik vergeet bijvoor beeld regelmatig dat ik mijn fiets op slot heb gezet (wat natuurlijk altijd nog beter is dan vergeten óm je fiets op slot te zetten). Veel vuldig terugkerende handelingen neem je gewoonweg niet meer in je op. Zodat je naderhand twijfelt aan jezelf en voor de zekerheid toch maar even gaat checken. Ui teraard voor niks. Het oversteken van de cityring doe ik ook dagelijks, maar dat zal nooit een routine worden. El ke dag vergt het weer opperste concentratie om als fietser veilig de overkant van deze racebaan te bereiken. Twee weken geleden was de eerste keer dat ik achteraf echt dacht: blij dat ik nog leef. Ik kwam, zoals vaak, aangereden vanaf de Oude Markt, langs de Hei- kese kerk. Eerst afremmen voor het chaotische fietspad, waar scooters en e-bikers vanuit het niks voorbij komen racen en de rest van de weggebruikers te lam is om rich ting aan te geven. En dan heb ik het alleen nog maar over de fiet sers van links hè. Daarna stapvoets naar de strook met zwarte kinderkopjes (waarop ik een paar jaar terug gigantisch onderuit ben gegaan, maar dit terzijde) en rustig wachten tot je eindelijk de gok kunt wagen, voorafgegaan door veel zal-ik- wel-of-zal-ik-niet-momenten. En met wat gevloek tussendoor van wege de asociale hardrijders. Meestal gok ik goed, maar deze keer vergiste ik me. Toen ik halver wege de rechter rijbaan was, zag ik een motorrijder naderen. Die zich gelukkig voor de verandering aan de snelheid hield, waardoor we elkaar niet raakten. Ik trapte snel verder, met knikkende knieën. Routine wordt het dus nooit. Maar je hebt wel elke dag het zelfde gezeik. rzijnStich- Hulp Kinderen deze moeders "-'trokken. Samen met 26 ™t Spijkers een Oekra- janisatie opgericht 'With -die heart', om een grotere ‘t te kunnen maken tegen de atige Oekraïense overheid. Iers dan veel mensen denken is Slotweekend Het gratis te bezoeken evenement wordt in het weekend van 29 en 30 september afgesloten met een spectaculair programma. Dan vor men het verleden en het heden van de wijk, bewonersverhalen en bijzondere plekken het uitgangs punt voor dans, muziek, zang, the- rondleidingen en ontmoetin- bij bewoners thuis. Volgende week vindt u in de Tilburgse Koe rier een complete pagina omtrent dit slotweekend. je rechtstreeks een hen stellen? Bezorgdheden jitspreken over de stad? Met dit nitiatief is dit nu mogelijk. Op het elefoonnummer 06-34857716 zijn raadsleden Marcel van den Hoven, Ineke Couwenberg, Marti de Brou wer en Ton Gimbrère 24/7 bereik baar. Zij luisteren naar zorgen of problemen van inwoners en veel belangrijker nog; er wordt actie op ondernomen. Wil je meer weten over het CDA en haar groene telefoon? Hou dan de website www.cdatilburg.nl in de gaten voor meer informatie en het laatste nieuws. Medewerkers van SOVAK laten de ze week gedurende twee dagt zien welke methodes, technieke en middelen gebruikt kunnen wor den bij de specifieke problematiek bij zeer ernstig verstandelijke (of meervoudig) beperkte patiënten. Ad van der Laar deelt deze kennis graag met anderen, zeker als de ze zo sterk achterblijft zoals in de Oekraïne. Stichting Humanitaire Hulp Kinde ren Oekraïne biedt deze moeders de gelegenheid om hier kennis op te doen. SOVAK biedt wonen, be geleiding, behandeling, zorg, werk en activiteiten op maat aan men sen met een verstandelijke beper king in Noord-Brabant. In Oekraïne is de zorg voor mensen met een ernstige verstandelijke beperking nauwelijks georgani seerd. De ondersteuning daarbij is slechts gericht op de nodige medi- schezorg, maar niet op de noodza kelijke begeleiding en verzorging. I De kennis en vaardigheden van de uitvoerende families blijft fors achter bij wat gebruikelijke zorg is voor dit soort patiënten. Maatwerk is de kracht Quality living by Coenen Zandkuilstraat 23 --gppp^B) - www.poppelsmeubelhuis.com Open: matWïo 10 W -1&00 u - dinsdag gesloten rl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 3