nezersactie c Kim's Klassiek Café op herhaling 'G. lolumn Film 'De fietser' in Cinecitta Baby van de maand 'RU 1 Statushouders aan het werk dankzij evenementen 3 Het echte leven AtotZ AedW* Petra Jansen Arthema s vak Tilburg - Cinecitta presenteert op zaterdag 15 septem ber, in samenwerking met Tilburg Fietst Festival, de film'De fietser'. evenementen beter te laten greren. exf ter vrij- jani- i in hij met op zijn het Cor ca. Hij sf kamermi De concertreeks is een samenwerking tussen Kim's kroeg, Grosveld Muziekhandel en de Tilburgse Koerier. Het volgende concert in deze reeks is op 21 oktober. se Koerier twee keer ing. Wie hiervoor in iord te geven op de telt voor lezers van deTilburgst (inclusief lunch) ter beschikkin billen dient het juiste antwoor gemeen- en 's-Her- systeem willen aarbij huisge- urig bij elkaar Soms worden len, soms to- ir. Net als in xperimenteren ook de c »n Breda, Den Haag er klassiek én om een nieuw publiek voor kamermuziek te interesseren. Na afloop kunt u desgewenst ge nieten van een heerlijke lunch. togenbosch om vluchtelingen door middel van vrijwilligerswerk Kees Hin. Om film. Daarna ku genieten van een ger, een zeewierbt Tilburg - Kim's kroeg, Pius- plein 61 in Tilburg, gaat dit jaar weer op de klassieke toer met zondagsconcerten I kamermuziek. Solisten en ensen.. niveau vertolken r de baroktijd tot in De musici zijn opleidingen Me heel Nederli JRGSE KOERIbI TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 6 SEPTEMBER 2018 - Stuur uw oplossing voor maandag 10 september samen met uw persoonlijke gegevens in door een e-mail te sturen naar het adres lezers@tilburgsekoerier.nl. Uit de juiste inzendingen worden twee winnaars getrokken die gratis kaarten ontvangen, maar wel vooraf moeten reserveren i.v.m. de lunch. Zij krijgen hierover persoonlijk bericht. voor een totaalprijs van 17,50 euro. Wie alleen de film wil zien, betaalt 8,50 per ticket. In de film 'De fiet ser' wordt uit een voortbewegen de, deinende zwerm fietsers zo nu en dan een enkeling gepikt en gevolgd: van een koerier, een be zorger, een mobiele fietsenmaker, een fysiotherapeut tot een migran tenfamilie en een slachtoffer in het fietsverkeer. Zij vertellen over hoe de fiets een bepalende rol speelt in hun leven. De fiets is de rode draad die ons voert door het leven in de grote stad. Zij draagt als een muil ezel de last van geluk en ongeluk met zich mee. Op zondag 16 september vindt de derde editie van het Tilburg Fietst Festival plaats in de Spoorzone. Net als twee voorgaande jaren organi seert Cinecitta daags voorafgaand aan het Tilburg Fietst Festival een speciale filmvertoning met een toepasselijk diner. Deze keer kan het publiek genieten van een film en diner van Nederlandse bodem. De keuze is dit jaar gevallen op een nieuwe film die dit jaar in première is gegaan: De Fietser van regisseur Kees Hin. Om 16.00 uur start de tunnen de bezoekers i Dutch Weedbur- jurger, met salade De organisatie ste twee vrijkaarten (incl aanmerking wil komt volgende vraag: Aan welk Spaans conservatorium studeerde Eduardo Gaspar Polo Baader? Vanwege het 100-jarig bestaan van Fontys Conservatorium (AM- PA) bestaat het eerste concert van seizoen op 16 september uit een speciaal dubbelprogramma met Master of Music studenten uit Til burg: Eduardo Gaspar Polo Baader en strijkkwartet Arthema. Eduardo Gaspar Polo Baader is ge boren in Spanje. Op zijn 9e startte t spelen van dwarsfluit en 15e werd hij toegelaten tot jnservatorium van Salaman- speelt behalve solo ook in luziekensembles en orkes- ITilburg - Hardlopers die dit jaar deelnamen aan de CZ Tilburg Ten Miles hadden een grote kans dat zij onderweg voorzien werden van water of een natte spons door het Refugee Team, een groepvluchte- lingen (statushouders) die als v williger meewerken in de orgar satie van diverse evenementen de Tilburg. Als vrijwilliger leveren zij een waardevolle bijdrage in de stad, doen ze nuttige ervaring op én vergroten zij de kans op een baan. Na een succesvolle pilot en op startfase bekrachtigde wethou der Mario Jacobs (Asielbeleid) op zondag 2 september officieel de samenwerking met het Refugee Team. Inmiddels is de Tilburg Ten Miles het 10e evenement in Til- burg waarbij het team actief was [en hebben al meer dan 50 status houders meegewerkt als vrijwilli ger in het programma, waarvan er ruim 30 zijn doorgestroomd naar een baan, stageplek of opleiding. Het succes van het Refugee Team in Tilburg blijft in andere steden niet onopgemerkt. Inmiddels start het initiatief in Eindhoven en Andantino piü tosto Allegretto en Vivace assal Na de pauze is het de beurt aan Strijkkwartet Arthema met: D. Schostakovitch: String quartet no. 8, op. 110,1. Largo, II. Allegro Mol- to, III. Allegretto, IV. Largo, V. Largo; J. N. Howard - arr. Nikolai Clavier: Fantastic Beasts and where to find them, I. Main Titles, II. Exposi tion - The Fantastic World of Ma gic, Vlh Finale - Healing and New Friendships. Inloop c om 12.0C (incl. luncf concert). R en lunch uiter via e-mail we., Meer info: www.kims Solisten en ensembles van hoog repertoire van i de 20e eeuw. i studenten van de laster of Music uit land. Zij behoren tot de meest getalenteerde instrumen talisten en vocalisten en staan op concertpodia in binnen- en bui tenland. Voor hen de uitdaging om in de intieme omgeving van Kim's kroeg te spelen. Een bijzondere gelegenheid voor liefhebbers van om 11.30 uur. Aanvang 30 uur. Entreeprijs 12 euro ch) en 7,50 euro (alleen Reserveren voor concert terlijk 14 september /elkom@kimskroeg.nl. vw.kimskroeg.nl De Tilburgse Koerier heeft op donderdag 20 september weer de rubriek 'Baby van de maand'. Daarvoor zijn wij op zoek naar de leukste, grappigste en schattigste baby's van Tilburg en omgeving. Is uw kindje geboren na 1 septem ber 2017 en lijkt het u leuk om uw koter in de krant te zien? Stuur dan uiterlijk vrijdag 14 september een foto van uw baby naar adverten- tie@tilburgsekoerier.nl, samen met zijn of haar naam, geboortedatum, geboortegewicht en andere leuke wetenswaardigheden. Misschien wordt uw zoon of dochter dan wel baby van de maand september! Ik heb nooit in een studen tenhuis gewoond. Als kind uit een groot gezin was ik blij dat ik mijn studie kon beginnen in een eenka- merflatje waar ik alles voor mezelf had. Ik heb gelukkig dus ook nooit de vleeskeu ring hoeven meemaken die 'kijkavond' heet. Een sollici tatiegesprek voor een kamer in een studentenhuis. Voor mij zou zo'n zoektocht sowieso tot mislukken ge doemd zijn. Niet echt een uitgaanstype, geen drinker, geen gangmaker. Dan val je al snel buiten de boot. Dat eigen flatje was dus niet zo'n slechte keus. Maartriest is het natuurlijk wel, dat een plekje in een studentenhuis meest al voorbehouden lijkt aan leuke, gezellige uitgaans- types die sociaal sterk zijn. Alsof bewoners van zo'n huis bang zijn om te moeten op trekken met iemand die an ders is dan zij. Hebben Nederlandse stu denten in spe al moeite om een studentenhuis binnen te komen, voor internatio nale studenten is dat hele maal een ramp. Ik keek in een Facebookgroep waar woonruimte werd gezocht en aangeboden in Tilburg. Kamers genoeg in Tilburg, en de bewoners waren alle maal op zoek naar die ene leuke, spontane huisgenoot. Boven veel advertenties stond echter DUTCH ONLY, om meteen maar duidelijk te maken dat voor buitenland se studenten de deur geslo ten bleef. Discriminerend en ook raar vond ik dat. In veel van die huizen wonen toch jongeren die tijdens hun middelbare schooltijd misschien wel vrijwillig een uitwisselingsjaar in een ver land hebben doorgebracht. Die een stage in het buiten land soms best zien zitten, misschien zelfs wel een car rière over de grens ambië ren. Maar een buitenlandse medestudent in huis, nee dankjewel. Soms zou je hier toch het Amerikaanse s”'*' invoeren, waa.^. noten willekeur- worden gezet. Sv. het dikke vriender lereren ze elkaar, het echte leven. ten. Het Arthema Kwartet is een internationaal ensemble bestaan de uit jonge ambitieuze musici. De spelers komen uit Spanje, Por tugal, Noorwegen en Nederland. Ondanks het jonge bestaan heeft het kwartet al gespeeld in zalen als Concertgebouw Amsterdam en Muziekgebouw Eindhoven. Het programma ziet er als volgt uit: Eduardo Gaspar Polo Baader (dwarsfluit) met Reineke Broek- hans (piano): Albert Roussel, Jou- eurs de flüte, Op. 27, Pan, Tityre, Krishna en Monsieur de la Péjaudie. Eduardo Gaspar Polo Baader (dwarsfluit), Floor Bakker (cello) en Eveline Vervliet (piano): Joseph Haydn, Trio for flute, cello and pia no in D major, Hob. XV: 16, Allegro, EN!

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 3