r port Lopen voor Quiet Tilburg succes Curling Club Tilburg Feestweekend voor 45-jarig White Demons Inschrijving dikke bandenrace Ronde van Korvel TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 6 SEPTEMBER 2018 21 FOTO: Michel Klink Fotografie Eerste hulp bij Tilburg Ten Miles is geen kwestie van blaren prikken jsten ting, jlpve »n. lie 1 kilometer. Juist i grenzen op, zoal: ande edities al isc' aar moest een d« JRGSE KOERIER tilburg - De Tilburg Ten Miles 2018 is een feest gewor den. Een feest voor de Tilburgse bevolking én voor Quiet Tilburg. angen én nity werft isors om haar'members' an via een digitaal sys- niet, want akteerd op Je deelne- Kij k voor meer informatie op www.curlingclubtilburg.nl onder de aandacht bren verzachten. Elke Communi lokale spons om beurten II tilburg - De befaamde Ronde Korvel is terug op initiatief ondernemersverenig: Vooruit. De tweede ec ronde nieuwe stijl stae gramma voor zonï; I ber. Een mooie dag én niet-fietsers. Né wielerwc met ook een voor de kinderen menten langs ..Cl 'ond 7 september iropping georgani- jdleden vanaf 12 septeml berkel-enschot - In het week end van 7, 8 en 9 september viert handbalvereniging White Demons in Berkel-Enschot haar 45-jarig bestaan. Dan worden al lerlei activiteiten georganiseerd voor leden en oud-leden van de vereniging. Op vrijdagavor wordt een drc, seerd voor jeugdleden vanaf jaar. Zaterdag 8 september start 's middags een vossenjacht voor alle jeugdleden. Daarna wordt ge- van p initiatief van liging Korvel i editie van deze j^aat op het pro- ondag 9 septem- dag voor fietsers latuurlijk staan de wedstrijden centraal, maar ak een dikke bandenrace aren en kleine evene- 5 het parcours, wordt Stappegoorweg. Deelname is gratis. Trek wel mak kelijke kleding aan en platte schoe nen, want naast de informatie die je krijgt kun je ook het ijs op om te ervaren hoe het is om zelf eens zo'n sliding te maken. website Tilburg. Ook de wat oudere jeugd zonder licentie kan meedoen aan de Ronde van Korvel. Iedereen vanaf 16 jaar met een racefiets 17.00 uur van start gaan, voor deze funklasse? iknwu.nl of meld je op rijddag zelf vanaf 15.30 lijn Café! ■J"fo Meer informatie: www.knwu.nl en www.korvel-besterd.nl/ronde-van-korvel het een onvergetelijke dag voor iedereen. Kinderen van 7 t/m 12 jaar kunnen zonder licentie meedoen aan de dikke bandenrace. Op een gewone fiets of mountainbike, maar niet op een racefiets. De dikke bandenrace start om 10.00 uur. Sportieve kin deren kunnen zich inschrijven via www.dikkebandenrace.nl of op de wedstrijddag zelf vanaf 09.00 uur bij Berlijn Café, Korvelseweg 169 in zamenlijk gegeten. De feestavond start om 20.00 uur met een leuke White Demons Pubquiz. Alle ge legenheid om je algemene en verenigingskennis op de proef te stellen en/of bij te spijkeren. Aan sluitend volgt het Sensation Whi te Demons feest met als dressco- de de clubkleuren rood-wit. Op zondag 9 september is er vanaf 11.00 uur een recreatietoernooi voor jong en oud op sportpark De Rauwbraken. Het weekend wordt afgesloten met een gezellige BBQ. Drukke uurtjes Koel is de middag zeker r het publiek wordt getrak een warm zonnetje en de mers maken dankbaar gebruik van natte sponzen en bekers water om zichzelf te verkoelen. De warmte maakt slachtoffers en zorgt in de laatste uren van de dag voor extra drukte op de eerste hulp. "Ik kan nu al zeggen dat we het drukker hebben dan vorig jaar", beaamt ook Eric Lulofs. Er dreigt zelfs on derbezetting op de hoofdpost bij de finish, en hulpverleners moe ten van andere posten worden gehaald om bij te springen. Toch is er nergens sprake van ernstige ge vallen. Ondanks de drukke laatste uurtjes kan iedereen van een geslaagd evenem Het is op de vroege zondagoch tend een drukte vanjewelste in het Rode Kruisgebouw in Tilburg. Vrijwilligers maken zich klaar voor een dag hulpverlening tijdens Til burg Ten Miles. In de uitgebreide ochtendbriefing wordt de progno se op een scherm geprojecteerd. Drieëntwintig graden, zon, koe le wind. Aantal slachtoffers: drie vraagtekens. "We hebben geen idee wat dit weer betekent voor het aantal uitvallers,' waarschuwt coördinator Eric Lulofs. 'De zon kan zorgen voor oververhitting. Maar de luchtvochtigheid daalt 's middags naar 40%. Met een koele wind kan zelfs onderkoeling op de loer liggen." tilburg - Het nieuwe curlingsei- zoen gaat in september van start. Curling Club Tilburg begint dit nieuwe seizoen met een open avond op donderdag 13 septem ber, waarvoor iedereen van harte wordt uitgenodigd. Het is niet no dig om je vooraf aan te melden, je kunt gewoon binnenlopen in het IJssportcentrum Tilburg aan de Quiet Tilburg ontving gisteren na afloop van de TTM namens Rabo bank Tilburg en omstreken een mooi bedrag. Quiet wil armoede Onwel De eerstehulpposten hebben een goede bezetting, en dat is maar goed ook. Hulpverlening bij een hardloopevenement is geen kwestie van blarenprikken. Naast professionele lopers doen ook flink wat gemotiveerde amateurs mee aan de tien mijl, een afstand van 16,1 kilometer. Juist zij zoe ken hun grenzen op, zoals tijdens voorgaande edities al is gebleken. Vorig jaar moest een deelnemer worden gereanimeerd en in 2011 is zelfs een man overleden. "We hebben vooral te maken met uit droging en oververhitting", vertelt hulpverlener Jenny. "Veel mensen die onwel worden." Twee meter bij haar vandaag zit het typische slachtoffer, ineengedoken tegen een muurtje met een reddings- deken om zich heen en een over- geefbak tussen zijn benen. Som mige lopers zijn er net iets erger aan toe en verliezen tijdelijk het bewustzijn. "Vaak is het een kwes tie van opvangen en wegdragen voordat ze de grond raken", be aamt een collega. teem iets aan te bieden wat ze nor maal gesproken niet kunnen be talen: van een tweedehands fiets tot een etentje, van een knipbeurt tot kaartjes voor een voorstelling of voetbalwedstrijd. Daarnaast geeft Quiet mensen in armoede- situaties de kans om hun talenten te (her)ontdekken en in te zetten. Bijvoorbeeld als vrijwilliger. Goed voor hun zelfvertrouwen én voor de mensen die ze daarmee helper Mede dankzij teamcoach Stefani overwonnen veel Quiet members zichzelf door te finishen tijdens de FamilyRun, de Rabobank Tilburg LadiesRun en de CZ Tilburg Ten Miles. In het RaboHouse overhan digde Wim Bens, directeur van de Rabobank in Tilburg de cheque aan Marieke van Bommel, voor- zittter van Quiet Tilburg. "Iedere Raboloper heeft hieraan bijgedra gen", aldus Bens. Per deelnemer verdubbelde de bank het bedrag. Dankzij de 600 Rabolopers die lie pen voor het goede doel, ontving Quiet een cheque ter waarde van 3.000 euro. Flinke onderneming Voor het Rode Kruis in Tilburg is dit het grootste evenement van het jaar. Rond de zeventig vrijwilligers worden de hele zondag ingezet op vier vaste eerstehulpposten langs de hardlooplooproute. Daarnaast fietsen nog drie biketeams rond om een oogje op de deelnemers te houden. De vrijwilligers komen niet alleen uit Tilburg. We vinden vooral Brabanders, maar zelfs uit Gouda is hulp komen aanwaaien. aurg. ider I Ronc laf 16 mag om 1 Inschrijven Check mijn! de wedstriji uur bij Berlijn Kruis

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 37