ijknieuws ET ‘9 Garageverkoop est Valkerij Beurs Nederland ]l 'Rose des Vents'bij PARK Walk of Peace in Tilburg 'S er in de in in Hing, eerd. Wereld Alzheimer Dag in Tilburg West Vrijwilligers in actie tegen spierziekten TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 6 SEPTEMBER 2018 BURGSE KOE 17 Ook uilen zijn te zien op de beurs. Onthulling van een mozaïekbol. ■E ■T I tilburg - Op vrijdag 21 I september is het Wereld I Alzheimer Dag. Een dag I waar ContourdeTwern I in Tilburg West -in het I kader van de dementie vriendelijke wijk- graag bij stil-staat. name is gratis. Halverwe een stop om iets te drinl imber inses I. Het voor Speldekussing 2009 van Ina van FOTO: Rob Moonen Ga naar onds.nl/ ioneer een bedrag jke Aanmelden Wie mee wil wandelen en wil aan sluiten bij de lunch, dient zich voor af aan te melden. Dit kan tot en met 14 september bij de balie van wijkcentrum 't Sant of via e-mail evyvan-riel@contourdetwern.nl 12.00 uur eindigt de wandeling weer op het kerkplein. met deelnemende adressen en plattegrond is verkrijgbaar op de dag zelf op Regge 122 en Glaner- beek 15. Na vijf jaar neemt PARK afscheid -d van Vught. Van altijd al aandacht ?n aan het tijdloze werk Franse kunstenaar Cristof -?d. Park __.i aantal van /aarin de bloem iruikleen te krij- Mozaïekbollen In het kader van de dementie vriendelijke wijk hebben wijkbe woners met en zonder dementie het afgelopen jaar gewerkt aan drie mozaïekbollen. Deze bollen vormen de basis van drie wandel routes door West. Het doel van de routes? Al wandelend stilstaan bij bijzondere plekjes in de wijk, een gesprekje aanknopen en even tueel herinneringen ophalen. Op Wereld Alzheimer Dag wordt één van de drie routes gelopen. Ieder een die interesse heeft, kan aan sluiten. De start is om 11.00 uur bij wijkcentrum ‘t Sant en de wande laars keren daar om 12.00 uur weer terug, waarna de ochtend wordt afgesloten met een gezamenlijke lunch. Na 21 september worden de wandelroutes verspreid als rou tekaart. Met deze routekaart kun- zoek. Het Prinses Beatrix Spier- fonds financiert en stimuleert on derzoek naar genezing en, omdat dit vaak een lange weg is, ook naar verbetering van de kwaliteit van leven van patiënten nu. Het fonds krijgt geen overheidssteun en is af hankelijk van donaties en de inzet van vele vrijwilligers. De collecte is één van de belangrijkste inkom stenbronnen. Mist u de collectant? Doneren kan ook via de online collectebus van het fonds. G www.prinsesbeatrixspierfor collectebus en doneer e“ naar keuze. FOTO: Sylvia Remijn nen wijkbewoners en andere ge ïnteresseerden de drie routes zelf ontdekken. Windett (UK), Ronald Zuurmond, Ina van Zyl en Reinoud van Vught zelf. Jorn van Leeuwen heeft spe ciaal voor deze gelegenheid een bloemetjes-behang voor de wan den van PARK ontworpen. 21 september worden door wet houder Erik de Ridder dementie- vriendelijk-stickers uitgereikt aan twee winkeliers die erg dementie vriendelijk handelen. De winkeliers zullen tussen 09.45 en 10.00 uur op ludieke wijze in het zonnetje wor den gezet." Twee winkeliers van winkelcen trum Westermarkt krijgen de dementievriendelijk-sticker uit gereikt, waarna later op de och tend in wijkcentrum 't Sant een programma voor wijkbewoners plaatsvindt. Wereld Alzheimer Dag wordt in West afgesloten met een gezamenlijke lunch in het wijkcen trum aan de Beneluxlaan. Winkelcentrum Westermarkt streeft ernaar zo dementievrien delijk mogelijk te zijn. Om de win keliers op weg te helpen, deelde het netwerk Demëntievriendelijke wijk West eerder dit jaar informatie en tips uit voor de omgang met mensen die aan dementie lijden. Sociaal werker Evy van Riel: "Op De feestelijke opening op za terdag 8 september om 16.00 uur wordt verricht door Hendrik Driessen, directeur van Museum De Pont. PARK, Platform for visual arts, is gevestigd aan het Wilhel- minapark 53 in Tilburg. Geopend vrijdag tot en met zondag van 13.00-17.00 uur. De toegang is gratis. tilburg - In de Blaak wordt op zon dag 9 september een garagever koop gehouden. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Een lijst tilburg - In de Vredesweek (15 t/m 23 september) worden er op initiatief van de kerkelijk vredesorganisatie PAX in Tilbur I activiteiten gehouden rond h< O thema 'vrede'. Zo wordt e I ze week op talloze plaatser II Nederland een vredeswandel I een Walk of Peace georganiseer. II De Tilburgse PAX-Ambassade I van Vrede (in de Petrus en Pau I luskerk aan de Vierwindenlaan) I sluit hierbij aan met een wan- I deling op zaterdag 22 septem ber. Tijdens de wandeling door I de Tilburgse binnenstad wordt stilgestaan bij struikelstenen, I devotietegels en beelden die herinneren aan de oorlogstijd (1940 - 1945) in ons eigen land. Het startpunt van de wandeling is het kerkplein van de Petrus en Pauluskerk aan de Vierwinden- I laan, vertrektijd is 9.00 uur. Deel- van Reinoud van Vugl Vught wilde altijd al a< schenken aan het tijdloze wer van de Franse kunstenaar Yvoré, die te jong overleec is erin geslaagd een aant Yvore's werken, w; het thema is, in br gen van galerie Zeno X. Andere kunstenaars die het schil- derskompas van verftoets, drama tiek en lyriek in dezelfde richting hebben staan zijn Han Klinkha mer, Michael de Kok, Mare Mul ders, Allison .Schulnik (US), Sam Dementievriendelijk Niet alleen in Tilburg West wordt stilgestaan bij dementie-vriende- I ijkheid. Ook in Zuid en de Reeshof werkt Contour-deTwern aan de mentievriendelijke wijken. Samen met partners en wijkbewoners werkt men aan bewustwording en het vergroten van de mogelijk heden om mensen met dementie mee te laten blijven doen in de wijk. Dit vertaalt zich in een geza menlijk aanbod van de partners, zoals geheugenfitness, kunstpro jecten en voorlichtingsbijeenkom sten. Daarnaast zijn beheerders geschoold op dit gebied en zijn in sommige wijkcentra reeds de mentievriendelijke routebordjes geplaatst. tilburg - Van 9 t/m 15 septerr is de collecteweek van het Prir Beatrix Spierfonds in Tilburg, is de grootste jaarlijkse actie v mensen met een spierziekte in Ne derland. Ruim 30.000 vrijwilligers gaan op pad om geld op te halen voor wetenschappelijk onderzoek naar spierziekten. Het Prinses Beatrix Spierfonds zet zich in voor alle mensen met een spierziekte in Nederland. Dat zijn ruim 200.000 mensen. Het doel van het fonds is om alle spierziek ten de wereld uit te krijgen, vooral dankzij wetenschappelijk onder- tilburg - Op zondag 9 september wordt bij Stalhouderij Bien Venue de derde editie gehouden van de Valkerij Beurs Nederland. Geduren de de dag worden er verschillende roofvogeldemonstraties gehou den met valken, gieren, arenden en uilen. Er staan veel kramen van verenigingen, particulieren en be drijven. Tijdens de pauzes kunnen bezoekers allerlei roofvogels be zichtigen bij de aanwezige stand jes. Ook voor kinderen worden er leuke activiteiten aangeboden. Zij kunnen zich laten schminken en zich vermaken op het springkus sen. De beurs duurt van 10.00 tot 17.00 uur. De entree is 6,00 per persoon. Kinderen onder de 10 jaar mogen de beurs gratis bezoeken. Adres: Bredaseweg 525 in Tilburg. tilburg - In oktober bestaat PARK 5 jaar en bij een jubile um horen bloemen. Bloemen, die op hun mooist geknipt worden en vreugde geven aan ons leven, maar ons tegelijk de vergankelijkheid ervan tonen. Van 9 septem ber t/m 21 oktober staat in de tentoonstelling Rose des Vents het bloemstilleven in de hedendaagse schilderkunst centraal.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 33