Een leven zonder kunst en cultuur... ...ik kan het me niet voorstellen. Mi Si TEMBER 20181 CULT #6 6 SEPTEMBER 2018 3 #stadvanmakers hieruit voortkomt zijn fundamenteel voor de ontwikkeling van de mens. In de afgelopen jaren heb ik velen van u gesproken tijdens de stadsgesprekken over de ontwikkelrichting van cultuur in onze stad. In ons Cultuurplan ^Stadvanmakers hebben onder andere het Makersfonds, het Cultuurfonds en CUPUDO een plek gekregen. Net als buurtcultuur, de verbinding met het bedrijfsleven en natuurlijk cultuur educatie. De komende jaren zullen we het plan herijken, wederom samen met u. De stadsgesprekken hebben mij houvast en inspiratie gegeven. Ik nodig u uit om de komende jaren op deze wijze samen aan de stad te blijven bouwen. Uit het Cultuurplan spreekt ook duidelijk dat wy ambitie hebben. Lokaal, regionaal, nationaal en internationaal. We zijn een stad die vibreert, een stad waar iets gebeurt, een stad waar het gonst. Een stad die dingen mogelijk maakt. De Sky Mirror van Anish Kapoor bewijst dat wel. MARCELLE HENDRICKX WETHOUDER CULTUUR onze prachtige stad ben. Ik wens u veel leesplezier! En hoop u bij een van de vele inspirerende gelegenheden in onze stad te ontmoeten en van u te horen wat cultuur voor u van de creativiteit van de maker. En dat gun ik onze kinderen betekent. ook. Daarom vind ik cultuureducatie ook zo belangrijk. We kunnen niet vroeg genoeg beginnen met kinderen hun cultu rele talent te laten ontdekken. Cultuur en de creativiteit die Voor u ligt de eerste CulT van dit seizoen. De eerste CulT in deze nieuwe bestuursperiode. Een periode waarin ik opnieuw Creativiteit draagt namelijk niet alleen bij aan het maken van met heel veel passie en plezier uw wethouder Cultuur van mooie kunstwerken. Het schrijven van een bedrijfsplan als ondernemer, het doen van onderzoek als academicus of juist het schrijven van een speech als politicus: alles is afhankelyk ‘t Louvre zonder schilderijen. De Sagrada Familia zonder kleur. Het Colosseum zonder arena. Of dichterbij huis: TlIburg zonder 013, zonder E. Du Perronlezing, zonder kermis, zonder d’n Ophef? Ik kan het me en wil het me niet voorstellen. Kunst en cultuur is een verrijking voor het leven, voor mijn leven. Het Zweefgetouw dat we in de Stationsstraat gaan maken, de kleurrijke designs van het Textielmuseum, de artiesten in ons Theater. Een verrijking voor de stad. Voor mij is kunst en cultuur direct van belang voor ons welzyn. Cultuur is namelijk niet zomaar belangrijk voor mensen. Het is wat ons mens maakt. Cultuur is veel meer dan dat ene schilderij of dat ene beeld. Het zorgt voor kleur, diversiteit en diepgang in de samenleving. Cultuur prikkelt, daagt uit, maakt onmogelijke concepten mogelijk, geeft inzicht en verrykt. Dat draagt by aan een gevoel van wel zijn. Cultuur is ook belangrijk voor persoonlijk ontwikkeling.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 15