u F Jf I 1 it 'cg I i 'Judas' in Theaters Tilburg tilburg - 'Judas' is een psy chologische theaterthril ler over angst, moed, en verraad. 1 2manydjs naar 013 Concert Ruud Hermans in Theater De Boemel VOLGENDE CULTUUR IN TILBURG Prominente rol Peer de Graaf bij jubileumconcert NKH s ALLES OVER KUNST EN Cultuur- bijlage CulT WEEK HDnf° 7 t FOTO: Mark Engelen nis haar liquidatie. ens >ste ivers ting •s L Peer de Graaf tilburg - Op donderdag 6 september is er een Wonder- dagavond Concert met Ruud Hermans in Theater De Boemel, Burgemeester Broxlaan 76 in Tilburg. Het concert duurt van 20.30-22.30 uur. De toegang is gratis. te 1 iren sre Nieuwe Koninklijke Harmonie 175JAAR Dubbelrol Mark dit ju Zij is «■toestellen i t altijd chtige ingen. >rdt hij Judas is te zien op vrijdag 6 oktober in Theaters Tilbu koop via www.theaterstilb telefonisch via 013-543222C tilburg - De sociëteit Nieuwe Koninklijke Harmonie (NKH) viert het 175-jarig jubileum met bijzondere be levingen. Op zondag 16 september vindt een gewel dig jubileumconcert plaats in Theaters Tilburg. Beklemmend Vanaf nu is Judas ook in het theater te zien. Deze psychologische theaterthril ler wordt verteld vanuit het perspectief van vier vrouwelijke omstanders: Wil lems moeder, zijn twee zussen, en een nichtje. Op een indringende manier wordt duidelijk hoe zij gebukt gaan onder de agressie van deze man en wordt de beklemmende angst die As trid haar hele leven met zich meedraagt tiesten de kans zich te laten horen en speelde een belangrijke rol bij de start van de carrière van Ilse de Lange. Marieke vindt het concert ge slaagd als iedereen op het podium én in de zaal deze met een grote glimlach verlaten. "Daar sluit ik me bij aan", zegtThom."En daar heb ik alle vertrouwen in met zo'n orkest, heb er erg veel zin in!" TILBURGS RGSE KOERIER Thom Craane, afkomstig uit Kaats heuvel, kreeg al jong een gitaar- versterker en microfoon en begon toen met zingen. In 2012 kwam zijn eerste single uit. Het is volgens hem geweldig om mensen te en tertainen! "Peer Gynt stond 'op re peat'! Veel luisteren en nadenken over de invulling van de thema's. Overleggen met Peer de Graaf en Peter Spierings met uren oefenen", vertelt Marieke. Thom: "Ik probeer altijd een eigen draai te geven aan de nummers die ik moet zingen." programma's als Country Time, Niemandsland, Adres Onbekend, Theater van het Sentiment en American Connection. Gaf veel ar- tilburg - Op vrijdag 5 oktober komt het Belgische DJ-duo 2manydjs naar 013 voor een stomende club- nacht. Aanvang om 22.00 uur. De eerste Early Bird tickets kosten slechts €16,50 en zijn verkrijgbaar vanaf zaterdag 25 augustus om 11.00 uur via www.01 Na een intensieve periode on der hun Soulwax alias (met twee nieuwe albums en veel live shows over de hele wereld) is het voor de broers Dewaele weer tijd om hun veel geroemde DJ-sets ten gehore te brengen; ditmaal 'gewoon' als 2manydjs. voelbaar. Renée Fokker kruipt in de rol van Astrid Holleeder. Een mooie rol vindt ze, maar ook een uitdagende, want ze speelt een bestaand iemand. "Haar verhaal is bijna niet voor te stellen, het is echt een fami lietragedie; een vader die gewelddadig is, een broer die het criminele pad kiest, en zij die als volksmeisje uit de Jordaan advocaat wordt." Eva van de Wijdeven speelt een nichtje van Neerlands beroemdste crimineel. Ze vindt het verhaal van Astrid er één van kracht en kwetsbaarheid, van trouw en verraad, maar misschien nog wel meer een verhaal van vrouwen."Omdat ze continu worden bedreigd proberen al die vrouwen op hun eigen manier hun onafhankelijkheid te veroveren." Voor scriptschrijver Sophie Kassies is het ook een verhaal over goed en kwaad en hoe moeilijk het een soms van het ander te onderscheiden is. "As trid heeft een bijzonder band met de grote broer met wie ze zich vanaf haar prilste kindertijd het meest verbonden voelt. Maar de strijd tegen zijn dwinge landij kan ze niet winnen. Feitelijk niet, omdat ze voor haar leven moet vrezen zodra ze zich tegen hem keert en daar mee alles verliest: haar werk, haar huis, haar sociale contacten. Maar misschien nog belangrijker: emotioneel niet, want dat ze hem verraadt, maakt haar kapot." ■g 5 en zaterdag burg. Tickets zijn te rilburg.nl, 20 of aan de balie. NKH vertaalt voorstelling Peer Gynt met presentator en verteller Peer de Graaf en vocalisten Peer de Graaf ontwikkelde zich in Tilburg. Straattheater, de toneel school, zingen en mimen. Peer kan niet zonder muziek en enter tainen. Zijn vriendenband heet Peer de Graafmachine, voorheen De Watjes. Peer de Graaf? "Oh ja, die lange man, die man van het kindercabaret". Peer de Graaf heeft de rol van verteller en presentator tijdens de uitvoering van Peer Gynt, met de tekst van Frank Groothof, ge speeld door het jubileumorkest van de NKH. Muziektheater: dat vindt hij terug in deze uitvoering. "Ik heb veel gepraat met de diri gent, gelezen en vaak de muziek beluisterd. Nerveus? Geweest! De NKH 175 jaaroud?! Wel nee, uitda gende projecten voor jong en oud benadrukt het belang van muziek." Marieke van Middelkoop heeft bij ■""jubileumconcerteen dubbelrol. Zij is ook de regisseur van dit hele spektakel. Even voorstellen. "In Til burg, boordevol gezellige mensen én muziek, studeerde ik musical- theaterdans en journalistiek. Al en kele jaren verzorg ik concertregie bij orkest In 2017 vierde Ruud Hermans zijn 50-jarig jubileum als (platen)ar- tiest. Vanaf januari 2016 heeft Ruud ervoor gekozen zich helemaal te richten op het maken en schrijven van muziek en het uitbouwen van zijn succesvolle huiskamerconcer- ten'Bij Ruud Thuis'in Tilburg. Ruud Hermans weet mensen diep te raken met zijn pract stem en zijn manier van zin Deze avond in De Boemel won begeleid door bassist Eric Coenen en gitarist Wim van deVliert. Kijk voor meer informatie op de FB pagina "Wonderdagavond Concerten". Dat haar broer Willem haar gaat ver moorden, dat is we! duidelijk voor Astrid Holleeder. Er staat een prijs van 35.000 euro op haar hoofd omdat zij hem heeft verraden. Haar verhaal schreef ze op, en dat is nu bewerkt tot de aangrijpende voorstelling Judas. Ga er maar aan staan, je broer verraden terwijl je weet dat dat je leven kost. As trid Holleeder deed het. Omdat ze vond dat de bedreigingen en het moorden moesten stoppen. Samen met haar zus Sonja en een ex-vriendin van Willem heeft ze belastende verklaringen tegen I hem afgelegd. Met als doel haar broer levenslang te geven. Bijna niemand weet dat hij dertig jaar lang het gezin II terroriseerde, afperste en bedreigde. En niemand ontkwam aan zijn tirannie. Als hij uiteindelijk de kinderen van Sonja bedreigt is dat voor de zussen de drup pel. In 2013 besluiten ze te doen wat niemand voor mogelijk houdt: ze staan j op tegen hun broer Willem. In 2016 schrijft Astrid haar verhaal op in haar boek Judas. Over haar jeugd met een drankzuchtige en gewelddadige vader en over de relatie met haar oud ste broer Willem. Het boek werd een j groot succes. Het boek is haar testa- ment. In haar eigen woorden beschrijft ze over haar leven, haar familie, haar broer en waarom ze hem heeft verra den. Nadat ze dat laatste had gedaan regelde haar broer vanuit de gevange- Lees de hele interviews door Anja Eijkemans op www.harmonietil- burg.nl onder Nieuws. Meer in formatie: www.theatersti I bu rg.n I/ evenementen/34597/jubileum- concert-nieuwe-koninklijke-har- monie Tilburger Ruud Hermans behoeft nauwelijks introductie. Hij is één van de grootste Nederlandse (country)artiesten ooit. Hermans groeide op met de muziek van Elvis Presley, Bob Dylan en James Taylor en was in de jaren '60 en '70 in Tilburg een begrip als frontman van de folkband 'Heating' en 'The Tumbleweeds', waarmee hij met 'Somewhere Between'een interna tionale hit scoorde. Ook was Ruud 30 jaar te beluis teren als radiopresentator van

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 7