Annemarie van Kasteren O - ^Gouden Duim voor Speelgoed voor Riga rkt!” 60+ beurs Tilburg Vijftig mantelzorgers in het zonnetje in Theaters Tilburg “Ik help ii graag bij een goed afscheid. DONDERDAG 30 AUGUSTUS 2018 maat atschap verleden lofon exemplaren Petra Jansen Vissers, Joep de Beer dvertenties gsekoerier.nl De uitvaart van bovenstaande overledenen wordt verzorgd door: iE BEZORGING? heen- en 20 uur terugrijden. Maar de blijde gezichten van de kinde- Ik ben er voor u. Ook als u met of elders verzekerd bent rzorging.i 13 - 53o oi top :n in Goirle ren zeer KOERIER BV 14 DA Tilburg 168805 oerier.nl <i (oerier.nl I koerier.nl rgsekoerier.nl sekoerier.nl/ ST TEN eo van Etten, Ellen van Hassel, Owen van Oen rier.nl NKANTOOR lerdag9.00- Ju. inds, maar muzikale oml je en drankje. ook aantrekkc1”1 it 19,013-5920048 013-5721822 13-5299670 /ijk 24-8 ellekens- tilburg - In Hospice de Sporen in Tilburg brengen men sen de laatste fase van hun leven door. Daarbij worden ze verzorgd en verpleegd door beroepskrachten, die bijgestaan worden door een groot aantal vrijwilligers. >rging ing Oister orging Dijk Uitvaartbegeleiding Harriet vari der VleutenHenriette Ronnerstraat Uitvaartbegeleiding In Harmonie Oude Lind 35,Tilburg 0 Dela Uitvaartverzorging Karei Boddenweg 3, 01; Uitvaartonderneming Oisterwijk Dela Uitvaartverzorging Mo Monuta Tom van DijkKar Monuta Els Alessie Uitvaartverzorging Arie Vrijt Yarden Uitvaartzorg Tilburg. tilburguitvaart.nl vijk21-8 -Meijer j 22-8 rkel- tegenaai hospice dierbare Kers op de taart De Sporen kent geen bezoekuren. De gezamenlijke huiskamer is al tijd open voor bewoners en hun De provir Gouden I zich belan ren. "Er g« Zij doen waarde. Ge kels bracht een hospice, tje. Anne moei Duim bant i geven zoveel voldoening dat ar dit graag voor overhadden. Yarden Uitvaartzorg Tilburg. Wilt u een overlijden melden? Bel dan 013 468 7687 (24 uur per dag). www.yarden.nl mplaarvande ok terecht bij ons .-Plein 14inTïlburg. leTilburgse Koerier» hoefKerkenbosplaatsl leiplelnen Koningsplein Sk bliotheek Uit eigen financiële middelen hebben de studenten een bus ge huurd en de reiskosten betaald. Op 14 augustus vertrokken drie stu denten naar Riga met een bus vol met speelgoed. Ze moesten 20 uur Zwaar Alle medewerkers, betaald én vrij willig, zorgen samen dat er voor alle bewoners 24 uur per dag zorg aanwezig is. Annemarie: "Wij zijn er om alle praktische zorg uit handen te nemen. De dingen waar je thuis urgse rier MATERIAAL laai en fotoafdrukken iten te worden aange- laamsvermeldingwn bij aanlevering explkkt Bij verzuim komen ig van de aanbieder. URGSE KOERIB TILBURGSE KOERIER Tilburg - De 16de editie van de 60+ beurs Tilburg vindt plaats op zaterdag 8 september van 10.00 tot 16.00 uur. De beurs is gratis toegankelijk. Bezoekers kunnen zich laten informeren bij de ver schillende stands, maar komen ook voor de muzikale omlijsting en een hapje en drankje. Het eve nement is ook aantrekkelijk voor standhouders. Zorginstanties, aan bieders van reizen, horecastands: het aanbod is groot en divers. Bui- ten de informatieve en gezellige stands zorgt de organisatie voor een divers randprogramma. Er zijn optredens van straatmuzikant Erik Potters, Jukebox, de Braziliaanse percussieband LOOdS 35, Brabants Bont en The Mixers. Stadsbus 1a en 1 b rijden op 8 september naar bushalte Stappegoor, vlak bij de Euroscoop. Tussen de bushalte en de 60+ beurs-locatie rijdt de hele dag een pendelbus. Meer informa tie op www.60plusbeurstilburg.nl Stapje extra incie reikt elke maand een Duim uit aan iemand die angeloos inzet voor ande- gebeuren in Brabant ont zettend veel goede dingen, veel mensen staan echt klaar voor een ander" aldus gedeputeerde Henri Swinkels. "Dat gebeurt op alle ter reinen, of het nu cultuur, leefbaar heid, zorg of bijvoorbeeld erfgoed is. Overal zijn mensen bereid een extra stapje te zetten voor elkaar, of voor een bijzonder project voor de samenleving. Dit zijn de Braban ders die zelden op de voorgrond treden, maar onmisbaar zijn voor de gemeenschap. Met de Gouden Duim willen we daarvoor aandacht vragen, en juist deze Brabanders in het zonnetje zetten." Diny de Haan-van Londen 94 jaar, Tilburg 20-8 Jan de Wit 71 jaar, Oisterwijk 12-8 Paula van Bavel-Kerkhof 99 jaar, Eindhoven 23-8 Tiny Stawicki-van Hesselingen 91 jaar, Haaren 23-8 Hannie Smits-Hovers 79 jaar, Tilburg 24-8 Paul Boeren 66 jaar, Tilburg 24-8 An Korenromp-van Poelvoorde 80 jaar, Tilburg 25-8 Frater Sjaak Maas 90 jaar, Tilburg 23-8 Corry Oerlemans- van Meerendonk 88 jaar, Tilburg 23-8 An Huijbregts-van den Borne 84 jaar, Tilburg 24-8 Riny van der Zalm 92 jaar, Tilburg 19-8 Bep Franken van Oudheusden 78 jaar, Tilburg 20-8 Dries van Mierlo 69 jaar, Tilburg 20-8 Liesbeth Smulders-Smulders 54 jaar, Tilburg 20-8 Ger Donders-Broers 81 jaar, Tilburg 21-8 John Koogje 77 jaar,Tilburg 21-8 Ann Hamers 81 jaar, Tilburg 22-8 Annemarie van Kasteren vertelt gedeputeerde Henri Swinkels over haar vrijwilligerswerk bij de Sporen: "Hier gaat het erom het mooiste te maken van het leven dat iemand rest." FOTO: Wim Hollemans jenaan loopt zijn zwaar. In het kunnen bewoners en hun jren zich richten op elkaar, op het leven dat nog rest. Mantel zorgers hoeven zich dan niet meer druk te maken over medicijnen, hulpmiddelen, etc. De professio nele medewerkers geven de me dische zorg. De vrijwilligers zijn er voor de extra's. Wij willen het bewoners zo veel mogelijk naar de zin maken. Dat kan met aan dacht. Een praatje, een wandeling, een boodschap. Er zijn geen vaste richtlijnen. Niets moet. Het gaat zoals het loopt, net waar iemand behoefte aan heeft. Soms is dat ook gewoon even helemaal niets." woont. Of was hij een ingenieur en krijgt hij bezoek van diezelfde dochter en haar nieuwe vriend? Waarom heeft hij zijn pyjama ei genlijk nog aan? Is het al ochtend of is het nog avond? In De Vader zien we de verwarring van iemand met Alzheimer. Het levert herkenbare situaties op die niet alleen schuren, maar tegelijkertijd ook buitenge woon komisch zijn. ^fjnfo Meer informatie: Rozemarijn Romeijn, e-mail rromeijn@theaterstilburg.nl, tel. 013-5490330. Aoergestelseweg 28,0'wijk 013-5216482 arel Boddenweg 7, Tilburg 013-8226527 .asterenlaan 61, Tilburg 013-8503952 jhofMingersbergstr. 48, Tilburg 06-30185968 gZwartvenseweg 44,Tilburg, 013-4687687 Karei Houtepen, 06-11848811 nen voor Tilburgers, die intensief voor iemand anders zorgen. Bent u of kent u een mantelzorger? Geef uzelf, of de mantelzorger die u hier blij mee kan maken, dan op via communicatie@theaterstilburg. nl. Vermeld hierbij in ieder geval uw naam en e-mailadres. U kunt reage ren tot 10 september. Bij meer dan vijftig aanmeldingen wordt geloot. Terug in het theater: publieksfavo riet en Louis d'Or winnaar De Vader. Tachtig is hij nu. André, een gepen sioneerde tapdanser, die samen met zijn dochter Anne en haar man Tilburg - Vanuit Riga in Letland en de studentendesks van Rode Kruis een verzoek om Jgoed in te zamelen voor 30 eren. Ze gingen hiermee aan de slag. De inzameling was ech ter zo succesvol dat ook kinderen buiten Riga -op het platteland- verblijd gaan worden. De bus zat helemaal vol met speelgoed, dat nog in uitstekende staat was. Het is een goed gevoel, dat dit speel goed nog een tweede leven krijgt. werk van onschatbare jedeputeerde Henri Swin- :ht een bezoek aan het en zette hen in het zonne- lemarie van Kasteren (69) :ht namens hen de Gouden i van de provincie Noord-Bra- in ontvangst nemen. Henri Swinkels: "Jullie verdienen deze analoge 'like'. Het is een blijk van waardering van de provincie voor jullie belangrijke werk. Het feit dat jullie tijd vrijmaken voor de con frontatie met de tijdelijkheid, ver dient een groot compliment." naasten. Voor ontbijt, lunch en avondeten. Om mee te eten of misschien zelf een hapje te koken. Hier is bijna altijd iemand van de veertig vaste vrijwilligers te vin den. De meesten werken op vaste dagen en tijden. Het is een hecht team dat al vele jaren op het hospi ce werkt. "We kunnen ze met recht de kers op de taart noemen", zegt Hilde Meijs, directeur van Summa Zorg. "Zonder'hun inzet zouden we niet alle dagelijkse wensen van de cliënt kunnen vervullen."Zij no mineerde Annemarie, en daarmee alle vrijwilligers, voor de Gouden Duim. "Leven en dood bestaan hier naast elkaar. Zeker, dat kan heel heftig zijn. Maar in de elf jaar dat ik werk, ben ik maar drie keer eerder naar huis gegaan. Ja, dat is weinig. Want hier gaat het erom het mooiste te maken van het leven dat iemand rest. Een grap wordt echt nog wel gemaakt, we geven een knuffel wanneer iemand dat nodig heeft. Oók aan familieleden", vertelt An nemarie van Kasteren. Nelis Duister 78 jaar, Oisterwi Lian Donders-h 69 jaar, Tilburg Sjaan van Berl Baldwin 97 jaar, Tilburg 22-8 Tjeu van Roij 72 jaar, Tilburg 22-8 Zus van Hautum-Trouw 83 jaar, Tilburg 23-8 Lisa Bekkers-Neumann 76 jaar, Tilburg 23-8 Marijke Kuijpers- van Overmeeren 71 jaar, Tilburg 24-8 Sjef Janssens 80 jaar, Tilburg 24-8 Hans Boink 71 jaar, Oisterwij Marianne Schel de Bruin 68 jaar, Tilburg 25-8 Rob van Gestel 58 jaar, Tilburg 25-8 Corry van der Staak- van Huijgevoort 80 jaar, Tilburg 25-8 Tiny van Vught- van den Berk 71 jaar, Oisterwijk 25-8 Sabine de Wijs 50 jaar, Tilburg 26-8 Gertrud van Erp-Klug 85 jaar, Tilburg 26-8 Mia Jacobs-van Breda 86 jaar, Tilburg 27-8 Tilburg - Op vrijdag 21 september nodigen Theaters Tilburg en Senf Theaterpartners vijftig mantelzor gers uit om van een onbezorgd avondje uit te genieten. Mantel zorgers worden ontvangen met koffie en thee, krijgen een vrijkaart »raui«» i voor de voorstelling De Vader (Hans ---Croiset Johanna ter Steege) en na afloop een meet greet met de ac- teurs. Ook verzorgt Thebe Extra een informatiepunt met allerlei dien sten voor mantelzorgers. Zo hopen de drie organisaties op Wereld Al- zheimerdag iets kleins te beteke- iSchapendonk T013 5721822/0624556106 www.uitvaartbegeleidinginharmonie.nl Uitvaartbegeleiding In Harmonie Het Afscheidshuis

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 27