sort RSV De Cavalieren Nederlands kampioen Wandelen in Tilburg CZ nog drie jaartitelsponsor Tilburg Ten Miles Prise d'Eau G-Golf Open 2018 Wandelen van Amsterdam naarTilburg 25 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 30 AUGUSTUS 2018 JRGSE KOE Amazones van Links naar rechts: Sara Kooijmans, Linn Kwantes, Pleun van Assouw, Anouk van de Pas. FOTO: Jeroen Vos ing f j Hooft, directeur Mart en Verkoop bij Zorgverzekeraar CZ en Mario Kadiks, CEO Golazo Nederland, een overeenkomst ge- schrijven eldt voor tanden. Meer informatie bij ;.ad@ ize naam r urg Ten Mi partr uur de- plaats door >ieders Tilburg -Wandelsportvereniging Hart van Brabant uit Tilburg organiseert op 1 en 2 september de lange- afstandswandeltocht Amsterdam - Tilburg over 125 kilometer. door iedereen gewonnen worden. De tweede editie van het evene ment vindt plaats op zaterdag 22 september. De organisatie hoopt het deelne mersveld uit te kunnen breiden tot jckaert der lei- jrid Vissers, itte proef dan ook geerde titel tijdens de Nederlandse kampioenschappen in Ermelo. Vier tal rijden is een discipline waarbij een dressuurproef gereden wordt met vier combinaties tegelijk in de ring. Daarbij is het belangrijk dat de oefeningen precies tegelijk gereden worden en de afstanden tussen de pony's steeds hetzelfde ïring van donderdag plaats van /ijkcentrum dersstraat Wandelapp Tijdens de bijeenkomst wordt de app 'Wandelen in de Wijk' gelan ceerd. Deze app kan dienen als ondersteuning voor het looppro- gramma dat onderdeel uitmaakt van de Challenge. De app is een ?erde titel tijder npioenschapp rijden is een dressuurproef t vier cornua ring. Daarbij de oefeninge trots verbinden wij onze naam nog 3 jaar aan de CZ Tilburg Ten Miles. Wij willen met dit partnerschap onze nauwe betrokkenheid bij de stad Tilburg laten zien. CZ zet zich hierbij actief in om verschillende doelgroepen uit Tilburg te laten bewegen en deelnemen." De tocht wordt dit jaar voor de 55ste keer gelopen. Naast de vol ledige 125 kilometer, is het ook mogelijk om 80,40 of 25 kilometer te lopen. De start voor de 80 km is op zaterdagavond om 22.00 uur vanaf Vleuten. Wie 40 km wil lo pen, kan op zondag om 06.30 uur beginnen in Gorinchem. In Dussen is om 10.00 uur de mogelijkheid om de laatste 25 kilometer te lo pen. Deelnemers lopen door het Land van Heusden en Altnea en via de Langstraat naar Tilburg. De start van de 125 kilometer is op zaterdag om 15.00 uur bij voetbal vereniging Fortius in Amsterdam. Naar verwachting gaan zo'n 50 lopers daar van start. Zondag tus- Mario Kadiks: "Wij zijn erg blij dat we CZ voor nog eens drie jaar aan ons hebben kunnen verbin den. De afgelopen jaren is uitste kend samengewerkt. Voor ons is deze overeenkomst van groot belang voor de continuïteit van dit grootste sportevenement van Midden-Brabant, dat komende zondag zijn 31e editie kent. Op allerlei gebieden gaan we kijken hoe we samen met CZ het hardlo pen en wandelen verder kunnen stimuleren." Tilburg - Na een succesvol eer- I ste G-Golf Open in 2017 bij Prise I d'Eau volgt er een tweede editie. I De mooie wisseltrofee, die een jaar in het bezit is geweest van Prise J d'Eau lid Guy Wouters, kan weer berkel-enschot - Ruitersportvereni- ging De Cavalieren is afgelopen weekend Nederlands kampioen viertal rijden geworden. Nadat het AB-viertal van RSV De Cavalieren uit Berkel Enschot enkele weken ge leden al Brabants kampioen werd, mochten zij afgelopen weekend ook gaan strijden voor de felbe- tekend, waarbij CZ zich voor nog eens drie jaar verbindt aan Mid- den-Brabants grootste sporteve nement de CZ Tilburg Ten Miles. Rogier van der Hooft: "Met veel sen 13.15 en 13.30 uur wordt de eerste groep lopers verwacht bij de finish, sporthal Reeshof. Daar ontvangen de lopers naast bloe men, een diploma en een speciaal voor deze tocht ontworpen herin nering. Tijdens de tocht worden de lopers door een team van 20 leden van Hart van Brabant begeleid. Daarnaast is er een groep ervaren EHBO-mensen en zijn er sportmas seurs aanwezig. Naast de grote stops is er om de 5 kilometer een korte stop waar gegeten en ge dronken kan worden. Insc' kan tot aan de start, dit gel alle afstanden. Meer infornr Ad Leermakers: leermakers.< gmail.com of 0416-36 28 58. Tilburg - Op donderdag 13 sep tember organiseert Sportbedrijf Tilburg i.s.m. Steunpunt Aange past Sporten een bijeenkomst waarin voorlichting wordt gege ven over het inzetten van de Na tionale Diabetes Challenge (NDC) om mensen met diabetes en an dere chronische aandoeningen te stimuleren om meer te gaan be wegen. Tevens wordt een nieuwe wandelapp gelanceerd, een bur gerinitiatief, waarmee meer men sen worden gestimuleerd te gaan wandelen. Bas van de Goor, oud-volleybalin- ternational en tevens oprichter van de Bas van de Goor Foundation, komt een inspirerend verhaal ver tellen over de laagdrempelige, ef fectieve wandelinterventie wat de NDC is. Hij vertelt kort en bondig over het wat, hoe en waarom van de Challenge en het bijbehorende programma. De bijeenkomst richt zich op organisaties uit Tilburg en de regio Midden-Brabant die be lang zien bij het inzetten van deze wandelinterventie. Ook wethou der Sport, Erik de Ridder, is aanwe zig tijdens deze bijeenkomst. maximaal 24 G-golfers. Ook dit jaar bestaat de wedstrijd uit twee dag delen, de skills (korte en lange put, pitch, chip en swing) en de wed strijd individueel stableford punten op de mooie 9-holes Par 3 baan. blijven. Het viertal bestaat uit Sara Kooijmans, Linn Kwantes, Pleun van Assouw, Anouk van de Pas en reserve amazones Lisa Bouc en Guusje van Rijsewijk, ond« ding van instructrice Ingr Het team zette een hele nette neer en de meiden waren c». zeer tevreden met hun prestatie. De eerstvolgende editie van de CZ Tilburg Ten Miles wordt ko mend weekeinde gehouden. Op zaterdag 1 september nemen ruim 1000 wandelaars deel aan de CZ TTM Wandeltocht door het natuurgebied aan de oostzijde van Tilburg. Op zondag 2 sep tember gaan enkele tientallen (top) atleten en vele duizenden recreanten van start voor een van de vele onderdelen die het eve nement kent. burgerinitiatief van Peter Mathijs- sen, die Ls.m. het Sportbedrijf Tilburg en Steunpunt aangepast Sporten tot stand is gekomen. Wandelen wordt hierdoor laag- drempeliger en men leert nieuwe wandelroutes in de wijken van Til burg kennen. Mochten wandelaars ideeën hebben over nieuwe routes kunnen deze worden toegevoegd in de app. Tijdens de Nationale Sportweek (15 t/m 29 september) wordt op zaterdag 22 september een spor tevenement georganiseerd door het Steunpunt Aangepast spor ten en de gemeente Tilburg i.s.m. sportaanbieders en plaatselijke bedrijven. Vanaf 12.00 uur wordt er hulp geboden bij het installeren van de wandelapp. Men kan een spiksplinternieuwe wandelroute van 5 of 7,5 km door het centrum van Tilburg gaan wandelen en ook downloaden. Op het Pieter Vreedeplein vinden dan ook van 12.30-16.00 uur de monstraties en clinics plaats aangepast sportaanbieders om meer bekendheid te geven aan het sportaanbod voor mensen met een beperking of chronische aandoening. De bijeenkomst en lancer de wandelapp op 13 september vinden 16.00 tot 18.00 uur in Wijkt Koningshaven, Kruisvaarde 32c in Tilburg. - Na een succesvol olf Open in 2017 bij volgt er een tweede i aoie w bezit is gev lid Guy Wol Tilburg - Deze week hebben Rooier van der

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 25