F eerwijzer I E ursussen Cursusmarkt Bibliotheek >us Tilburg Centrum JER Nieuw cursusjaar vol podiumkunsten bij Factorium cursussen en opleidingen Belofte van mindfulness Cursus plaatsen? RGSE KOERIER tilbuRGSE KOERIER DONDERDAG 30 AUGUSTUS 2018 17 denkrais mieren van FOTO: William van der Voort MINDFULNESS IETS VOOR JOU? Wil je het ga. met en van andere NT2- 6 SEPTEMBER A.S. 20.00 - 21.00 U. LOFT Tilburg Ringbaan Oost 8-17 5013 CA Tilburg Cursussen starten 20 september a.s. 505 DANSSCHOOL VOOR ARGENTIJNSE TANGO www.tangodeseo.nl info@tangodeseo.nl een po- dat npassen en istellende ideren. s die ig 8 ant eren GRATIS PROEFLES VOOR STARTERS e 2018 rrom or- jrg Cen- ibervan larkt. september is niet nodig. De toe gang voor zowel de cursusmarkt als de workshops is gratis. 5 i persoon- Hip Hop in 6, Tilburg. :e.nl kelijke wil diegene I Gratis proefles I Salsa Bachata Merengue II Allang salsa willen leren dansen? Grijp I dan nu je kans! I Kom op dinsdag 4 donderdag 6 I sept van 20.00 tot 21.30u genieten I vaneen avond salsa dansen, vol passie I en energie in een ontspannen Zuid- II Amerikaa’nse sfeer. Kom vrijblijvend I meedoen en laatje overtuigen. I) Leerde dans-sensatie van dit moment, I alleen of met een partner! Iedereen is I welkom, want dansschool Un Pasito I Alante staat garant voor een I lijke begeleiding. Locatie: I I Factory, Burg. Brokxlaar e- I Info: www.unpasitoalante.ru of 06-17527046 Nieuwe Tai Chi lessen Op dinsdag 10.45 en 20.15 uur en op donderdag 19.30 zijn er nieuwe lessen in Tai Chi Chuan (Taijiquan) gestart in het CNGO. Tai Chi geeft heerlijke ontspanning en meer gezondheid van lichaam én geest. Neem een gratis proefles. Groeseindstr. 91 tel. 5770261 CNGO voor ontspanning en betere gezondheid In het CNGO heeft u volop keuze. Weke lijks ruim 40 lessen in yoga, Qigong, Taijiquan, Buikdansen, Dansvormen uit China en Japan, Waaiervorm en Kung Fu voor kinderen en volwassenen. Een eerste les is altijd een gratis proefles, zie voor het rooster www.cngo.nl BOCAM: Taoïstische beroepsopleiding Een erkende deeltijd beroepsopleiding voor coach of therapeut op basis van Traditionele Chinese Geneeswijze en/ of docent in de bewegingsleer Qigong. Een opleiding die uw leven positief verandert! Voor meer info: zie Bocam bij www.cngo.nl meditatie is niet nodig. In de cur sus van acht bijeenkomsten zet je al aardige stappen. Op donderdag avond 27 september wordt gestart in Berkel-Enschot, op vrijdagmid dag 28 september in Haaren. Op 13 september's-avonds en op 14 september's-middags zijn er gratis proeflessen met uijleg. Kijk voor al le informatie op www.aardewijs.nl Inzichtmeditatie -DRUK, DRUK, DRUK? Met inzicht medi tatie krijg je manieren aangereikt om te gaan rusten in jezelf, en van daaruit het leven tegemoet te treden. Ben je nog niet bekend met medita tie: op woensdag 5 sept. begint een introductie van 6 woensdagavonden. Ben je al bekend met meditatie, en wil je die verdiepen binnen een Boed dhistische context? Instromen kan in één van de doorgaande groepen. Eerst eens kijken? Zondagmiddag 2 septem ber ben je welkom tussen 2 en 4 uur. Om 3 uur is er een geleide meditatie. Adres: Dragonstraat 11-13. Voor meer info: www.inzichtenbevrijding.nl of bel 0628042930 of 0134631847 berkel-enschot - Effecten van de beoefening van mindfulness zijn stressvermindering, minder angst en depressie, meer balans, bete re concentratie en een positiever leven. Je leert zien wat je steeds in beslag neemt, hoe dit werkt en datje daarin keuzes hebt. Je hoeft hiervoor niet lenig te zijn of ge- udeerd te hebben. Ervaring met Ga naar: www.tilburgsekoerier.nl Klik op de button ^Adverteren -> Cursusaankondigingen^ Yoga Bewegen Bewegen is voor veel mensen een goede manier om tot rust te komen en om opgebouwde spanning los te laten. Daarnaast is het voor velen pret tig om geconcentreerd en ontspannen met hun lichaam bezig te zijn. Waar ik voor sta is een rustige, liefdevolle yoga- les. De meer statische yogahoudingen wissel ik af met eenvoudige, vloeiende bewegingen uit de Tai Chi en de Qi Gong. Daarnaast zijn er ademhalings oefeningen en is er een korte medita tie. De les wordt altijd afgesloten met een uitgebreide ontspanningsoefe ning. Heel eenvoudig, ervaring is niet nodig. De lessen worden gegeven in een prachtige, rustige ruimte. Centrum Bewust Bewegen Jop van Oeveren 06-49634493 www.centrumbewustbewegen.nl bewustbewegen@online.nl TEKEN SCHILDER En AQUAREL cursussen Het nieuwe ATELIER WATERIDEE les seizoen staat voor de deur. Er zijn nog enkele plaatsen vrij! Alle niveau's zijn wel kom. Kleine groepen, tot ongeveer 8 per sonen. Ervaren docente verzorgt lesaan bod en begeleidt op ieders niveau. Het sfeervolle Atelier Wateridee is aan boord van het historisch binnenvaartschip Drie Gebroeders in Tilburg. Tekenen/schil- deren: di-av, wo-mo, wo-av of do-mo. Aquarel: wo-mi, wo-av, do-mo of do-mi. Start in week 40 (v.a. 1 oktober). Meer info en aanmelden: www.wateridee.nl of bel 06-12146334 Qigong voor alle leeftijden Qigong bestaat uit eenvoudige oefe ningen op het ritme van de ademha ling. Geschikt voor alle leeftijden, zeker ook voor senioren. Heerlijk ontspannen en effectief voor een betere gezond heid. Niet voor niets wordt Qigong in China ook gebruikt om chronische klachten te verminderen eq vaak zelfs te genezen. Neem een gratis proef les. Er zijn wekelijks 15 lessen in het CNGO, zowel overdag als 's avonds. Groeseindstraat 91, tel. 5770261 podiumkunstliefhebbers en dit leidt regelmatig tot een aange- wakkerd vlammetje van inspiratie en uitwisseling van ideeën. Wie in de spotlights wil staan, kan direct het podium op bij Factori um, o.a. in het Factorium Theater. Laat jezelf zien in een spetterende musicalvoorstelling, speel mee in een intiem muziekconcertje, knal van het podium met een van onze popbands, schitter in een span nende theatervoorstelling of laat je moves zien bij een dansvoorstel ling. Het kan allemaal! Heb je nog wat huiver, dan is er het laagdrem pelige open podium Links van het LED-scherm. Meer informatie/inschrijven proef les: www.factorium.nl of kom naar de open dag op 9 september van 13.00-16.00 uur op de locatie Ko ningsplein 11A in Tilburg (ingang Bisschop Zwijsenstraat). Meer informatie: www.bibliotheekmb.nl/ cursusoverzicht Makkelijker spreken en Sociaal vaardiger in het Nederlands *Wil je vaardiger worden in de Neder landse taal? *Wil je Nederland van een andere kar ontdekken en andere mensen lere kennen? *Wil je leren cursisten? Daarin maak je kennis met de workshopcyclus 'Vaardiger in [het] Nederlandfs]'. Een cyclus waarin je op onderzoek gaat in Nederland en naar je eigen talenten. Elke laatste zaterdag ochtend van de maand bezoek je een [culturele] activiteit, bezienswaardig heid of happening. Dat bezoek ver werk je in een presentatie. Voor een groot deel ben je vrij in de keuze van je bezoek en in de vorm van je pre sentatie. Na je presentatie krijg je tips van je mede-cursisten en je docent. Desgewenst geeft de docent extra uit leg [over taal], aan de hele groep en/of aan individuele cursisten. Slechts 50,- per ochtend! Inl. 013-5362101 of check www.bogaerstalen.nl Informatieavond basiscursus Tibetaans Boeddhisme Wil je een goede basis leggen voor het gaan van een spiritueel pad? Doe dan mee aan de basistraining 'Odys see naar vrijheid'. Elke 2 weken ver diepen we ons in de lessen van Gelek Rimpoche. Deze meester in het Tibe taans boeddhisme legt daarin op een duidelijke en gestructureerde manier uit hoe ons handelen wordt bepaald door patronen van onze geest. Hoe hiermee om te gaan, patronen te ver anderen en meditaties komen aan hod.Op woensdagavond 5 september, om 19.30 uur, op Yogacentrum Oost- West, Zouavenlaan 8 te Tilburg is er vrijblijvende informatieavond. De start is dan op 19 september. Wel graag even aanmelden voor 5 september, dit iffli met de beperkte ruimte. Dit kan via www.yogacentrumoostwest.nl of telefonisch via 013-5435181. Tilburg - Het nieuwe cursusseizoen staat voor de deur en daar ganiseert Bibliotheek Tilbur trum op zaterdag 8 septeml: 12.00-16.00 uur een cursusma Jong en oud is welkom om geheel vrijblijvend te komen proeven van de verschillende cursussen die worden aangeboden. Deze mid dag worden er ook verschillende workshops gegeven, die geheel gratis toegankelijk zijn. Dit seizoen organiseert de Biblio theek Midden-Brabant weer cur sussen op digitaal gebied en op het gebied van taal. Voor leden van Bibliotheek Midden-Brabant geldt een korting van 5% op deze cursussen. Maar ook kan men te recht voor leuke cursussen op het gebied van cultuur, lifestyle en cre atieve ontwikkeling. Inschrijven voor de workshops gegeven worden op zaterdac I Profiteer ook van minder stress, I angst, betere balans en concentra- I tiee.a. Leer jezelf dat je keuzes hebt. Cursus van 8 x 2,5 uur start op do-av II27 sept in Berkel-Enschot en op vr- mid 28 sept in Haaren. Gratis ken- nismaking en proefles op do-av 13 sept en vr-mid 14 sept. Alle info en aanmelden op www.aardewijs.nl of bel 013-5333199. Van harte welkom. Tilburg - Midden in de binnenstad van Tilburg vind je Factorium, een cultuurhuis waar muziek, theater, musical en dans samenkomen ‘in één gebouw. Een plek waar je met veel plezier een cursus kunt volgen of je kunt voorbereiden op een toekomst binnen het vak. Er zijn mogelijkheden voor alle leef tijdsgroepen. Factorium is behal ve in Tilburg ook te vinden in de Reeshof, Goirle, Riel, Udenhout en Berkel-Enschot. In september start er weer een nieuw cursusjaar. Factorium is een plek waar je jouw talent kunt ontdekken en ontplooien. Op hele plezierige manier, want diumkunst is plezier. Behalve je wordt begeleid door docenten en creatieve mensen die hun vak heel goed verstaan, worden regel matig gastdocenten uitgenodigd voor een masterclass of workshop. Daarnaast ontmoet je ook andere

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 17