0 u it Dirigenten jubileumconcert NKH Werk Ad Willemen te zien bij Galerie Luycks La Pegatina weer naar 013 Singer-songwriter Anna Rune onder de brug TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 23 AUGUSTUS 2018 7 iGSE KOERIER] Anna Rune FOTO: Collectie Anna Rune Dirigent Peter Spierings en Peer de Graaf. met lijke oorte A edioW neco at gemaakt La Pegatina jwroom: >00 uur li. en wo. ifspraak. jze het uitbur jmmers, igd." >n kan Meer /anOsch -7200977 vanosch.n =n won- jen en waard (advertorial)’ Expositie/ Open dag bij Atelier C-3! Nieuwe Koninklijke Harmonie 175JAAR tilburg - De getalenteerde Vlaamse singer-songwri- ter Anna Rune verzorgt op zaterdagavond 1 september het enige en laatste Sous Ie Pont con cert van dit seizoen. Wij hopen u tijdens onze Open Da gen te ontmoeten! I TILBURG - Het hele jaar 2018 viert de sociëteit Nieuwe I Koninklijke Harmonie (NKH) haar 175-jarig jubileum met bijzondere belevingen. Op zondag 16 september staat een geweldig jubileumcon cert in Theaters Tilburg op het programma. Belgische >n in 2012 tilburg - Onder de naam Ad Fundum is van 9 sepem- ber tot en met 7 oktober bij Galerie Luycks werk te zien van meestergraficus en tekenaar Ad Willemen. Balans Jan Hermans is de dirigent na de pauze. "Dat wordt een groot feest". Sinds 2007 is hij dirigent bij het Seniorenorkest Tilburg. Zijn drive: "Dat je je eigen invulling aan de nieuw, veel van dit werk zal te koop zijn! Een mooie gelegenheid om iets bijzonders aan te schaffen! jroot feest te bij een >e band, oprichtingsjaf ninklijke Ham jtwerk en worden mede l/vi .apperij Burge- Villa Pastorie en der het motto 'Sous int'geeft de instap- lus Ie Pont-concert I tot museum Cunst De Pont. De docenten van Atelier C-3 zijn aanwezig om toelichting te geven op de inhoud van hun cursussen: portret/model, vrij schilderen, te kenen en schilderen naar de waar neming, vrij (abstract) schilderen. Deze cursussen starten weer in de derde week van september 2018 Tijdens de Open Dagen is een gro te selectie van het werk te zien dat door de cursisten het afgeloper cursusjaar is gemaakt. Een bon te schakering van tekeningt schilderijen, zeer de moeite v om te komen bekijken. En, dit is Over de droom van Aurelius Augustinus (2006), een werk van Ad Willemen. Op zondag 9 september opent dichter Victor Vroomkoning om J 14.00 uur in Luycks Gallery'Ad Fun- I dum', een hommage aan mees- I tergraficus en tekenaar Ad Wille- II men. Vijf jaar geleden overleed I -deze markante kunstenaar in zijn op papier. Zijn waarnemingen wist Willemen om te zetten in een ei gen idioom, prikkelend, suggestief en provocerend met een subtiel oog-voor kleuren detail. Zijn werk geniet (inter)nationale bekend heid en is opgenomen in tal van particuliere en overheidscollecties. Luycks Gallery is gevestigd aan de Nieuwlandstraat 31, het atelier is aan de Bisschop Zwijsenstraat 23. Op 21 september is er Cinecitta bij wijze van hommage een filmavond rondom Willemen. Aanvang 20.00 uur, toegang gratis. Meer informa tie binnenkort op wwwluycksgal- lery.com en www.cinecitta.nl. tilburg - Op zaterdag 8 septem ber presenteert poppodium 013 aan de Veemarktstraat La Pegatina met in het voorpro gramma Bazzookas. Aanvang om 19.30 uur. La Pegatina komt dus terug naar 013. De knotsgekke Catalaanse ska- en rumbaband weet van elk optreden een groot fc maken. Want stilstaan t’ liveshow van de Spaanse dat is haast onmogelijk. In het voorprogramma staat Neerlands beste ska-band Bazzookas. Meer informatie: www.013.nl ponist Edvard Hagerup Grieg. Hij componeerde in 1876 de muziek bij het toneelstuk Peer Gynt van Henrik Ibsen uit 1867. Hoe gaat Spierings te werk? "Ik lees het verhaal en beluister het muziekstuk; om accenten leggen. Je kunt het eigenlijk vergelijken pottenbakken. Een homp klei moet een fantastisch werk worden. Boetseren tot het laatste moment. Het concert is geslaagd als we blij het podium aflopen, ons enorm hebben ingespannen om een mooi concert neer te zetten. Als de muzikanten én de hele zaal volop hebben genoten." Lees de teksten van de volledige interviews door Anja Eijkemans op www.harmonietilburg.nl/nieuws/ H)nfo Meer informatie: www.theaterstilburg.nl/ evenementen/34597/jubileumconcert-nieu- we-koninklijke-harmonie I Dirigenten van het NKH jubileum- I concert zijn Peter Spierings en Jan I Hermans. I "Ik begon op trombone. Het leek I me leuk zelf te 'bouwen' aan een I orkest en vanaf 1999 ben ik diri- I gent", aldus Peter Spierings. Hij I nam met verschillende orkesten I aan concoursen deel en is nu di ll rigent bij acht orkesten. De jeugd heeft zijn aandacht. Peter is sinds april 2018 dirigent van het Harmonieorkest van de Nieuwe Koninklijke Harmonie. Hoe was zijn entree? "Fantastisch!! I Er was een bijzondere combinatie met 'Peer Gynt' bedacht voor het I jubileumconcert en geweldig dat ik dat mag dirigeren. De leden van I de orkesten werken hard om de I muziekstukken uit te voeren. Mijn interpretatie en opmerkingen wor den goed toegepast." ‘Waarom Peer Gynt? 1843 is het !aar van de Nieuwe Ko- rmonie! En 1843 is het geboortejaar van de Noorse com- Tekenen en/of schilderen is voor velen een bezigheid die heel veel voldoening geeft. Je uitdrukken in vormen en kleu ren, klein of groot, expressief of realistisch, in verf of vanuit de te kening is een creatieve manier van bezigzijn die heel aangenaam is en tot mooie en boeiende resultaten kan leiden. Atelier C-3 biedt die mogelijkhe den al vele jaren in Tilburg. In een fraai en ruim atelier is het goed werken in een plezierige en sti mulerende sfeer. Deskundige do centen begeleiden de cursisten op hun eigen, individuele niveau om op die manier stappen te zetten in de beeldende ontwikkeling. partituur geeft. Het contact met de muzikanten, samen werken naar een zo goed mogelijk resul taat. Ik bekijk het stuk en vorm me een beeld van de klank. De balans in het orkest is belangrijk, het rit me, vaak een struikelblok. Gemoti veerde muzikanten en humor zijn belangrijk." In de voorbereiding deelden de dirigenten hun opvat tingen over de muziek. "Als we een spannende Peer Gynt spelen en na de pauze het publiek meekrijgen met de uitbundige zangnur dan is de uitvoering geslaag woonplaats Tilburg. Zowel in Luy cks Gallery als in het nabijgelegen voormalig atelier wordt een keuze getoond uit zijn artistieke nalaten schap. Willemens grote muze was het vrouwelijk naakt. In zijn gra fisch werk citeerde hij veelvuldig en bevlogen uit de kunstgeschie denis. Zijn fantasie werd geprik keld door werk van onder meer Cranach, Rafael, Piero di Cosimo en Harunobu. Beginjaren 90 kwam hij voor het eerst naar buiten met zijn 'apocriefe' oeuvre: erotische teke ningen naar levend model. Wille men zette tientallen vrouwen op even virtuoze als fijnzinnige wijze De Open Dagen zijn op zondag 26 augustus van 13.00 tot 17.00 uur, maandag 27 en woensdag 29 au gustus van 19.00-21.00 uur in het atelier aan de Catherinedreef 3 in Tilburg (vlakbij de Goirkestraat/ Hasseltse kerk). U kunt natuurlijk ook onze websi te bekijken: www.atelierc3.nl. Ook kunt u voor info bellen naar 06- 36127878 (Bart van der Weegen). concept is bedacht door John La Haye, al ruim 20 jaar bedenker van veel succesvolle Piushaven-activi- teiten. De Sous Ie Pont-concerten zijn onderdeel van de culturele programmering 'Piushaven Le vend Podium', en w< ondersteund door Taf meester Jansen, De Kuierlat. Onde Ie Pont, to De Pont'ge kaart van dit Sous Ie ook gratis toegang voor Hedendaagse Kui m. rui n. Belangstellenden die in één van de bootjes dit muzikale verhaal willen erVaren, wordt aangeraden om ge zien de grote belangstelling snel te boeken. Je mag zoals bij alle eerde re Sous Ie Ponts je eigen kussentje, dekentje en een lantaarn of kaarsje in een glazen pot meenemen. Reserveren is noodzakelijk er 1 via www.tilburgtewater.nl informatie eventueel ook via tel. 06-25515556. Ze is bekend van als winnares van het TV programma 'De Besté Sin- ger-songwriter'in 2015. De bijzon dere en ongewone concertruimte op het water onder de brug, heeft een geweldige akoestiek. Daarin zal de heldere stem van Anne die zichzelf begeleidt op toetsen, ge weldig klinken. Op het moment dat de ondergaande zon de wa terspiegel kust, steekt ze muzikaal van wal. In 2011 al won Anna de f editie van Kunstbende er de SABAMprijs tijdens het interna tionale muziekfestival Imagine en in 2015 won ze du? de vierde editie van de beste singer-songwriter van Nederland. Daarna speelde ze o.a. op Pinkpop, North Sea Jazz en Szi- get. Met haar intense songs die te vergelijken zijn met het werk van Patrick Watson en Regina Spektor gaat Anna Rune een grootse toe komst tegemoet. Begin 2018 ver scheen haar nieuwe single 'Email- le', een voorproefje op het album 'Residue Lovers Dust'dat later dit jaar uitkomt. De organisatie van de Sous Ie Pont-concerten is in handen van Stichting Tilburg te Water in sa menwerking met de schippers van de Tilburgse museumhaven. Het K

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 7