PAS FOTO'S? c Nieuw straatevenement in echte volkswijk olumn Drakenboot Festival neemt Piushaven weer over bod Rugzak 'rv’l TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 23 AUGUSTUS 2018 3 'Petra Jansen FOTO: Corne Hannmk Fotografie ki :N! vak www. fransvanaarle. nl Maatwerk is de kracht tech- ge- alste hlburg - In september presenteren Stichting Straat, Stadsmuseum Tilburg en Factorium Podiumkunsten het evenement Tussen klooster, Kwetterieen kerk. annende nboten. BEHMOUR FRANS VAN AARLE Korvelseweg 255, Tilburg SUMMER SALES meubelhuis.com SUMMER SALES wwW.'bedbeh^viour.be i.OO u -dinsdag gesloten TILBURG - Zondag 9 sep tember vindt de zevende editie van het Piushaven Drakenboot Festival plaats. I Bedrijventeams nemen het die I dag tegen elkaar op in races in echte, g van espaart miljoe- september). Voor enkele activitei ten moet u zich aanmelden, dus ben er tijdig bij! De mooiste van Tilburg! ...en nog voordelig ook! Geschikt voor alle officiële documenten Kwaliteitsgarantie Kijk op www.fransvanaarle.nl Dit jaar belooft een vergelijkbaar feestje te worden. Regiö's grootste staopwinkel Tilburgseweg 64 - Po Open: ma t/m zo Het evenement wordt op 29 en 30 september afgesloten met een spectaculair programma. Op schillende locaties worden de torie, de huidige wijkbeleving bewonersherinneringen verbeeld met dans, muziek, theater, zang, films, huisontmoetingen bij bewo ners en andere presentaties. Dit vindt plaats in het gebied Ou derlijk, Varkensmarkt, Veestraat, Nieuwstraat en Zeeheldenbuurt (wijk Trouwlaan). Het staat in de traditie van soortgelijke eve nementen waarin o.a. de Goir- kestraat, Korvelseweg, Ringbaan, Bredaseweg en Tuinstraat centraal stonden. Voor alle liefhebbers van cultuur, erfgoed, architectuur en stadshistorie! Het Drakenboot Festival vindt plaats op zondag 9 september vanaf 12.00 uur in de Piushaven in Tilburg. Inschrijven kan via website www.piushavendrakenbootfesti- valnl Cjww het allersterkst zijn maar de niek goed toepassen van het lijktijdig roeien, blijken de snel deelnemers." Op 1 september verschijnt een g lijknamig boek (108 pag.) over h verleden en het heden van de wijk, met ontroerende interviews met (oud-)bewoners en veel foto's. Dit boek is voor 10 euro verkrijgbaar bij Gianotten Mutsaers (Emmap- assage), Livius de Zevensprong (Nieuwlandstraat) en mfa Zuider kwartier (Wassenaerlaan). "Zo, dat had jij wel kunnen zijn", zei mijn vader. We had den het over de bommelding op station Tilburg van zon dag. Rond kwart voor 8 die avond stapte ik uit een trein onder het kroepoekdak. Een uurtje of 3 later was de hele boel vergrendeld vanwege een 'terreurdreiging'. Maar inderdaad, nu ik erover nadenk had ik best een van die vier verdachten kunnen zijn. Want als het een beetje druk is in de trein, ga je zit ten naast wildvreemden. Ik had even naar de wc kun nen gaan. Dan had ik daar een rugzak zien liggen, met alleen kleding en schoenen erin. Ik had kunnen denken: laat ik mijn burgerplicht doen en dit even netjes aan de conducteur melden. Zonder me te realiseren dat ik vervolgens, met die wild vreemden, de nacht in een politiecel zou doorbrengen. Omdat iemand anders de politie had doorgegeven dat ik'verdacht deed bij een rugzak'- die dus niet van mij was. Natuurlijk, de politie moet haar werk doen. Maar voor deze jongens moet dit ook een hel zijn geweest. Goed, ze hebben nu officieel een brief waarin zwart op wit staat dat ze geen terreurver dachten meer zijn. Maar het nieuwsbericht van de tijd dat ze dat nog wél waren, blijft ondertussen veelvuldig rondzingen op sociale me dia. Om over de grove en ra cistische reacties daar maar te zwijgen. En dan hoop je maar dat ze op straat niet herkend en nageroepen wor den. Formeel is de zaak afge daan, maar ondertussen. Dit is helaas geen anekdote in de categorie 'straks lach je erom'. Beschuldigd worden van terrorisme is nogal wat. Als een van die jongens ooit nog eens een rugzak in een treintoilet ziet staan zal hij denken: lekker laten staan. De Tilburgse Koerier besteedt ruimschoots aandacht aan het evenement, inclusief een pagi- navullende aankondiging van het slotweekend. Op www.stich- tingstraat.nl vindt u alle informatie over data, tijden, reserveringen, etc. De initiatiefnemers hopen u in september te ontmoeten, erge Tussen klooster, Kwetterie en ke grote boten zijn speciaal voor ■drijven en bieden ruimte aan stien roeiers en één trommelaar die het ritme bepaalt. De kleine boten zijn bedoeld voor vrien dengroepen en verenigingen. Deze boten worden gevuld met acht roeiers en één trommelaar. Spanning, teambuilding, snelheid, spektakel en gezelligheid staan ook dit jaar weer centraal. "De gezelligheid overheerst, maar we zien ook een serieuze compe titie ontstaan tussen de deelne mers", zegt Peters. "Het lijkt name lijk makkelijk, maar dat blijkt in de praktijk toch tegen te vallen. Sommige teams nemen vooraf zelfs deel aan roeiclinics om de slag goed te pakken te krijgen. Dat enthousiasme..., mooi is dat.... We hebben al de nodige inschrij vingen ontvangen, maar we heb ben nog ruimte voor teams die het aandurven." Het Drakenboot Festival is dus nog op zoek naar bedrijven die de uit daging aandurven. "En niet alleen krachtpatsers en we uit. Juist de Publicatie gemeentenieuws ongewijzigd Tilburg - Bekendmakingen van gemeenten moeten voortaan uit sluitend online worden gepubli ceerd in plaats van (deels) in lokale huis-aan-huisbladen. Dat staat in een wetsvoorstel van staatssecre taris Raymond Knops (CDA) Binnenlandse Zaken. Dat besf volgens de staatssecretaris r. nen euro's. De Vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG) heeft veel kritiek op het plan van Knops. Veel gemeen ten zijn niet blij, want zij vrezen dat burgers belangrijke informatie mis sen. In een brief aan Knops schrijft de VNG dat het belangrijk is dat ook burgers worden bereikt die geen internet hebben, niet digitaal vaar dig zijn of niet van digitale commu nicatie gebruik willen maken. Het Tilburgs college van b&w schaart zich achter dit standpunt, zo blijkt naar aanleiding van vragen over dit onderwerp door de fractie van het CDA in de gemeenteraad. Dit bete kent dat gemeentelijke publicaties zowel online als via een huis-aan- huisblad beschikbaar zullen blijven. De officiële gemeentepagina's ver schijnen wekelijks in de Tilburgse Koerier. Vriendenteams, verenigingen en sportclubs zijn van harte welkom om de strijd aan te gaan in kleinere drakenboten. "Vorig jaar namen ruim 30 teams het tegen elkaar op. Het weer en de sfeer waren geweldig. Ruim 5.000 bezoekers moedigden de deelnemers aan vanaf de kade", blikt medeorganisator Bart Pe ters terug op de editie van 2017. Het programma van Tussen kloos ter, Kwetterie en kerk is zeer divers, met o.a. rondleidingen langs zeld zame bomen (2 en 6 september), straat- en parkexpösities, films en de openstelling van het museum van de Zusters van Liefde (vanaf 5 5 Quality living by Coenen

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 3