r-f aft S u PLUG IN it The Jaydees presenteert nieuw album Nieuw concept PLUG IN Hal ■)nfo Huiskamerconcert rond vrouwenpoëzie Summer residency Marleen Kappe Tilburg succesvol gekaapt door kunstenaars 7 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 16 AUGUSTUS 2018 PRESENTED BY HI-FI KLUBBEN FOTO: Linda van Slobbe TheJaydees NL en ten. Meer informatie en voorverkoop: 013, Veemarktstraat 44 in Tilburg, www.013.nl tilburg - Kunstinitiatief PARK biedt in de zomermaan den een kunstenaar de kans om als artist-in-residence in de ruimte van PARK aan het Wilhelminapark 53 te verblijven. Tickets zijn verkrijgbaar via www.paradoxtilburg.nl Uit de aanmeldir werkperiode van a kijkje i toe krijgt d zich presen- idel van Unieke beelden Donderdag 13 septei uur) komt Epica-gitari het sinds lange tijd geen strand weer was, hadden mensen het massaal over een vrouw in bikini in de fontein op Heuvel." zegt San der van Bussel, artistiek leider van Kaapstad met een grote glimlach. PARK kunstenares Marleen Kappe gekozen. Van 17 t/m 19 en 24 t/m tilburg - 013 Poppodium in Tilburg slaat de handen ineen met HiFi Klubben en online videoplatform FaceCulture voor een nieuwe reeks avonden onder de noemer PLUG IN. (montuur glazen Specsavers 2018. blijven voorlopig nog even zitten. De collage 'Wallpaper Glue Ad venture' van Wiepke Zander op de gevel van de Pathé Bioscoop blijft nog zichtbaar. iingen voor een acht weken heeft tijdens i op 17 t/m jstus en de augustus g is gratis, rmatie: www.parkOl 3.nl gitarist en componist John Nuy- i. Een concert over 10 vrouwelijke dichters die allen in hun eigen tijd en omgeving hun leven hebben be schreven en hun stem hebben laten horen. De voorstelling is een muzi kale literaire reis met tussenstops waarin het verhaal van de dichteres wordt verteld. Verhalen over talent volle schrijvers als Charlotte Bronte, tilburg - Tilburg kan terugkijken op een geslaagde eer ste editie van kunstfestival Kaapstad. tilburg - Op zondag 30 september presenteert de Tilburgse alt.coun- try-/americana-band The Jaydees het nieuwe album 'Dandelions' in Paradox. Het betreft een ma- tinee-concert. Dandelions is het tweede album van de band en de opvolger van Work With What We've Got uit 2016. Dandelions verschijnt op 14 september, de eerste single, getiteld Dandelion - zonder s dus -, is reeds digitaal beschikbaar. Het optreden begint om 15.00 uur, de entree bedraagt 5,-.The Jaydees is de band rondom frontmannen Joop van der Kuip en Derrick van Schie. Ejww Delmira Augustini en Rosemonde Gérard. Iedere dichteres heeft haar eigen lied gekregen: gedichten ver taald naar muziek door componist John Nuyten. De inloop is om 20.00 uur met koffie en thee. Het concert duurt van 20.30 tot 21.30 uur. De en tree bedraagt 10 euro, inclusief kof fie of thee. Graag vooraf reserveren via info@kunstdichterbij.nl. tilburg - Stichting Kunstprojecten Tilburg presenteert op vrijdag 31 au gustus een Womens Poetry Project, een concert rond vrouwenpoëzie, met de titel Tb the Ladies'. Het con cert vindt plaats in de huiskamer van Annelies Wagemakers en Tony Weg- gemans, Stationsstraat 32, Tilburg.'- To the Ladies'is een muzikale literai re reis met zangeres Marleen Achten Tijdens deze avonden worden artiesten geïnterviewd over hun geschiedenis, heden en toekomst, waarna de artiest nog de ruimte krijgt om zich op een unieke ma nier te presenteren. De eerste twee muzikanten zijn ook bekend. Epi- ca-gitarist Mark Jansen is te gast op 13 september en Kovacs op 7 november. Drie dagen lang werd de stad Til burg door 25 nationale en interna tionale kunstenaars gekaapt. De organisatie kijkt terug op een bij zonder geslaagd event waar vast geroeste ideeën succesvol werden bevochten met charme, teit en verwondering. Op Kaapstad werden grote sculpturen en in actieve installaties naast subt._ interventies gepresenteerd. Gewa pend met een plattegrond gingep bezoekers op expeditie door Kaap stad in Tilburg. "Mooi dat mensen net terugkomen van vakantie en zich toerist in eigen stad voelen. Groot compliment!"aldus de orga nisatie. "Het is ons gelukt om men sen te verwonderen, we hebben bezoekers en toevallige passanten uit de dagelijkse bubbel weten te trekken. Dat was ons doel". Vooral de Bikinibar van Atelier van Lies hout maakte de gemoederen los. i "Opvallend, op de eerste dag dat Uniek kijkje Tijdens de avond wordt een mu zikant uitgebreid aan de tand ge voeld. Wat drijft hem of haar? Wat zijn de inspiraties en ambities? Aan de hand van videofragmenten uit het FaceCulture archief, video in terviews met sleutelfiguren en vra gen van interviewer Martin Kuiper krijgt het publiek een uniek kijkj* in het verleden, heden en toe komst van de artiest. Hierna k~!~j de muzikant de mogelijkheid ««.n op een unieke manier te teren. Dit kan door mid< akoestische nummers, het bren gen van een gedicht, een verhaal, een videofragment of wat dan ook. Kaapstad 2019 De datum van Kaapstad 2019 is in middels aangekondigd. Kaapstad komt terug van 9 t/m 11 augustus 2019 in centrum Tilburg. Kunste naars kunnen zich nu alvast aan sluiten via www.kaapstadtilburg.nl/ opencall2019. Blijvend bestaan Kaapstad laat de stad achter zoals zij die gevonden heeft. Toch ziet het ernaar uit dat een aantal wer ken een langer of zelfs blijvende bestaan krijgen. De 17 mini-schil- derijen van kauwgom door de Britse kauwgomkunstenaar Ben Wilson a.k.a. The Chewing Gum Man, vielen erg in de smaak van publiek en gemeente. De Ge meente Tilburg is zo gecharmeerd van de miniatuur-schilderijen dat ze het initiatief hebben genomen de kauwgomkunstwerken zo te conserveren dat ze kunnen blijven. Ook de 75 beplakte verkeersbor den door de Italiaanse Studio CLET 26 augustus stelt Kappe haar ate lier open voor publiek. De periode wordt afgesloten met een finis- sage op zondag 26 augustus om 15.00 uur. PARK selecteerde Marleen Kappe door de verrassende combinatie van tekenen met ruimtelijke in grepen in haar werk. Tijdens haar werkperiode gaat Kappe verder op onderzoek naar het grensgebied tussen tekeningen en ruimtelijk heid. De installatie waar ze tijdens haar summer residency aan werkt is gebaseerd op het oude Babylon: het idee van de mens die zich zelf met al zijn kennis- en kunde schendbaar waant. "Ik wil een id creëren waarin de krachten dreigingen van de uit zijn voe- n barstende stad zichtbaar en elbaar worden", aldus Kappe. De fragmentarische stad van Kappe is in tegenstelling tot Constant's New Babylon geen antwoord op de stad van de toekomst. Het werk bevraagt deze nabije toekomst, evenals de huidige maatschappij. tember (20.00 rist Mark Jan sen naar PLUG IN. Jansen maakte al naam met zijn eerste band After Forever, maarteen hij daaruit stap te, kreeg hij nog veel meer succes met zijn nieuwe band Epica. In middels tourt hij de hele wereld rond met de symfonische metal- band. Jansen neemt ook unieke beelden mee uit zijn eigen archief en zal na het interview een akoes tische set spelen met zijn partner Laura Macri, met nummers van After Forever, Epica, MaYaN en Ma- cri's solowerk. De volgende gast is Kovacs. In twee jaar tijd lukte het haar om vanuit haar eigen kamer één van de grootste Nederlandse artiesten te worden, met meerdere awards en een platencontract bij Warner op zak. Op woensdag 7 november (20.00 uur) krijgt men te horen hoe dat ging, waar ze nu staat en wat er nog zoal in het vat zit voor de Eind- hovense vrouw met de prachtige stem. Hoe de rest van de avond eruit gaat zien blijft nog even een verrassing. U bent van harte welkom de open studio dagen 19 en 24 t/m 26 augus finissage op zondag 26 a om 15.00 uur. De toegang Meer informatie: www.parl creativi- ipstad inter- jtiele RGSE KC

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 7