c t.nl O <1 bod 'Het is hier vrijheid blijheiden toch horen we bij elkaar' olumn Niks geleerd Modelvliegevenement aan Aalsedijk Goirle Baby van de maand TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 9 AUGUSTUS 2018 3 GSE KOERIER I DOOR: THEO VAN ETTEN 22B ering ne) Petra Jansen dijk, arvoer. jen: zaken REPARATIES Tilburg - Susanne flapt het er spontaan uit. Om er direct aan toe te voegen: "Dat zou een mooie slogan voor de Vriendschapsbank 35-49 zijn." Tussen c manche wers aan sf Bezoek aan de Tilburgse kermis, een van de spontane activiteiten van de Vriendschaps bank 35-49. FOTO: Theo van Etten goirle - Op zondag 26 augustus organiseert elektromodelvliegclub 'Nieuwkerk' in Goirle haar jaarlijks terugkeren de modelvliegevenement FunriseCup 2018. .wij eriode Susanne en Nicole zijn 'pioniers' van deze vriendschapsbank voor jongeren'. Samen met initiatief neemster Annemarie Vermeulen vertellen ze over hun ervaringen en wat de Vriendschapsbank hen brengt. eigen port Nieu in Goirle. 12.00 uur afgesloten van de demonstrati 14.00-16.00 uur en een serieus gesprek wordt nooit zwaarmoedig. Je hebt geen last van eikaars verleden, zeg maar. Die ano nimiteit geeft veel ruimte." Nicole: "Wat vooral zo fijn is aan de Vriendschapsbank: je voelt niet de sociale druk die je in een vrienden groep weleens ervaart. Alles wat je doet is vrijblijvend en dat weten we van elkaar.'Nee'zeggen kan dus ook, net zo goed als een keer met iemand apart afspreken. Maar we doen dus niet aan relatiebemiddeling. Als dat je intentie is hoef je hier niet te komen." Waarop Susanne aanvult: "Je kan hier heel veel lol hebben gesteld. Vooral de lastige onderde len 'limbovliegen' (onder een lint door) en 'paaltjevliegen' (een tem pex paaltje kapot vliegen) bieden een spannend schouwspel. Eenmalig en spontaan Het zijn vaak heel gewone activi teiten die de leden bedenken: naar de film, terrasje pakken, bowlen, dat soort dingen. Maar ook werd er spontaan aan een pubquiz meege daan en een festival in het Leijpark bezocht. De hoofdzakelijk eenma lige activiteiten worden via een groepsapp geregeld. "Als je wilt heb je vanmiddag al iets afgespro ken. Pilsje drinken? Doen we! Waar en hoe laat? Ok, tot straks! Zo dus", legt Susanne uit. In navolging van de Vriendschaps bank voor 50-plussers nam Anne marie Vermeulen het initiatief om een variant op te zetten voor een jongere leeftijdscategorie. An nemarie: "Mensen in de leeftijds groep 35 - 49 willen vaak spontaan iets ondernemen met mensen die in dezelfde levensfase zitten als zij. Maar dat lukt niet altijd. De rede nen hiervoor zijn heel divers: vrien den hebben andere interesses gekregen bijvoorbeeld. Maar ook een echtscheiding heeft gevolgen, vaak haakt een groot deel van je vrienden tijdens zo'n proces af." kunnen ueg of bi- j. "En wat ier Nicole de ba- er was uik." Nicole vindt het jrijk om samen met te zijn: "Koffiedrin- in de stad is na- jk, maar ik wil ondernemen, ij de Vriend- De Tilburgse Koerier heeft op donderdag 23 augustus weer de rubriek 'Baby van de maand'. Daarvoor zijn wij op zoek naar de leukste, grappigste en schattigste baby's van Tilburg en omgeving. Is uw kindje geboren na 1 augus tus 2017 en lijkt het u leuk om uw koter in de krant te zien? Stuur dan uiterlijk vrijdag 17 augustus een foto van uw baby naar adverten- tie@tilburgsekoerier.nl, samen met zijn of haar naam, geboortedatum, geboortegewicht en andere leuke wetenswaardigheden. Misschien wordt uw zoon of dochter dan wel baby van de maand augustus! rijf uur durende pro- worden toeschouwers op een gevarieerd demonstraties en be- ivvedstrijden met mo- ._x..:_sn Hoofdevene- rijdomde Funrise Cup 1 ndigheid it. In drie mdigheid de proef Hulpmotor Was hij vroeger nog aangewezen op een lier of een lang elastiek, te genwoordig kan de modelzweef vlieger veelal gebruik maken van een hulpmotor. Die brengt de kist in korte tijd omhoog, maar wordt liefst zo snel mogelijk weer uit gezet. Daarna begint het échte Uiteenlopende modellen de tweede en de derde kunnen de toeschou- genieten van een variatie spectaculaire demonstraties, gegeven door ervaren modelvlie- gers met zeer uiteenlopende mo dellen. Te denken valt aan elekt- rozwevers tot een spanwijdte van 4 meter, zwevers zónder aandrij ving die worden gestart met een lier, schaalmodellen, bestuurbare zweefvliegen. Rekening houdend met wind, wolkenformaties en het gedrag van vogels is het de kunst om thermiek te zoeken. Gebruik makend van natuurlijke elemen ten probeert de piloot zijn kist zo lang mogelijk in de lucht te hou den. Bij gunstige weersomstandig heden kan de piloot als hij dat wil zijn vliegtuig wel meer dan een uur in de lucht houden zonder gebruik te maken van de hulpmotor. Teveel thermiek wil overigens ook nog wel eens voorkomen. In een sterke thermiekbel wordt de kist met 10 tot 20 meter per secon de omhoog 'gezogen', tot er niet meer dan een stipje van te zien is. Het vereist in zo'n geval de nodige stuurmanskunst om de kist weer heelhuids op lagere hoogte te krij gen. En vervolgens natuurlijk weer op zoek naar een nieuwe stijgwind. parachutes en (bij gunstig weer) ultralichte indoormodellen. Verder worden op het vliegveld diverse modellen tentoongesteld. Tijdens de demonstraties krijgt het publiek tekst en uitleg over de specificaties van het model en de verrichtingen die zij krijgen voorgeschoteld. Lijkt de Vriendschapsbank 35-49 iets voor jou? Kom dan eens ken nismaken, je bent van harte wel kom! Neem contact op met Anne marie Vermeulen, tel. 06 -451 33 696 of mail haar via annemariever- meulen@contourdetwern.nl Het evenement vindt plaats op het modelvliegveld Mini-Air- euwkerk aan de Aalsedijk e. De vliegmiddag start om ■■r en wordt rond 17.00 uur ten met de prijsuitreiking wedstrijd. De modelvlieg- ties zijn gepland van 0 uur. De toegang is gratis. Bij slechte weersomstan digheden wordt het evenement verschoven naar zondagmiddag 2 september. Tijdens het vi. gramma getrakteerd aanbod aan hendigheidswedstri delzweefvliegtuiger ment is de strijd om wisseltrofee, waarin de kunt van de piloot centraal staat manches wordt de beher van iedere deelnemer op Het zou u zomaar kunnen gebeuren. Dat u zaterdag op een feestje bent en iemand u plots aanstoot. "Ik heb vorige week toch een geinig filmpje gemaakt man, hier moet je kijken." U ziet beelden van een enorme ravage na een ongeluk. Auto's die total loss verspreid over de snelweg liggen. De camera zoomt nog even in op een autowrak waarin iemand bekneld zit. Dan volgt een vette close-up van een slachtoffer dat ge reanimeerd wordt door de hulpdiensten. Terwijl u nog bijkomt van wat u zojuist heeft gezien, staat de filmer zijn beelden alweer bij an dere feestgangers te promo ten. Wat is hij trots, het mid delpunt van het feestje. Ook hier geldt 'de een zijn dood is de ander zijn brood'. Tientallen sensatiezoekers meenden afgelopen zater dag een zwaar ongeluk op de A58 te moeten filmen. Daarbij verkeersregels nege rend, waardoor ze zélf bijna weer een ongeval veroor zaakten. Zonder schroom stapten deze aso's uit, om van dichtbij te kunnen fil men, waarbij ze dwars door sporen liepen. Maar het ergste vind ik nog wel dat dit tuig zonder eni ge schaamte slachtoffers op beeld vast heeft gelegd. Kwetsbare en weerloze mensen, zwevend op het randje van leven en dood. Voor altijd vereeuwigd op de smartphone - en, nog veel erger, vermoedelijk ook op internet - van een hijgerige lomperik. Die zijn beelden schaamteloos toont aan an deren om zijn eigen imago hoog te houden. Je zult zo'n slachtoffer zijn, je zult op dat filmpje jouw broer of moe der bekneld in die auto zien zitten. En wij maar deriken we te genwoordig beschaafd wa ren. Niet meer zoals de Ro meinen, die met zijn allen gezellig in een arena gingen kijken hoe twee mensen el kaar afslachtten. Niet meer zoals de middeleeuwers, die samen op het dorpsplein genoten van een openbare ophanging. Maar schijn be driegt, we hebben helemaal niks geleerd. i Susanne is geboren Tilburgse, maar woonde de afgelopen 24 jaar buiten de stad. Nu zij terug is in Tilburg zijn veel vriendschappen verwaterd, reden om haar netwerk op te poetsen. "Mijn vriendinnen wonen verspreid over het land, maar ik wil juist in Tilburg k afspreken om naar de kroec oscoop te gaan", zegt zij. zo grappig was: loop ik hier tegen het lijf. Wij zaten op sisschool in dezelfde klas, i meteen een klik." vooral belangri anderen actief ken en bijkletsen tuurlijk hartstikke leuk, ook wat 'doen', iets on En juist dat vind ik bij schapsbank 35-49." r’ X van o.a. sieraden, horloges y en klokken in eigen atelier. x Edelweiss JUWELIER - Plein Leo XIII 29 - Tilburg 013 5432629 www.edelweissjuwelier.nl Maatwerk is de kracht Quality living by Coenen SUMMER SALES BEHMOUR Quality beds by Coenen ^SUMMER SALES I - www.poppelsmeubelhuis.com F^W.OO u - dinsdag gesloten

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 3