IE Dinsdagavondwandelingen Stadsgidserij in augustus verleden F Kom oog in oog met een ree I O] “Ik help u graag bij een goed afscheid. Vragen over mozaïeken stadskantoor 1 19 stan 3 altij De uitvaart van bovenstaande overledenen wordt verzorgd door: Net interessante Dwaalgebied in het centrum van Tilburg. in gr stede de interne stuurgroep. an 31 Ik ben er voor u. Ook als u met of elders verzekerd bent T013 5721822 06 24556106 www.uitvaartbegeleidinginharmonie.nl ustus jgustus burg istad, pracn :ArtN- volle toer -dat or g 16-7 imme O.F.M. Cap g15-7 lattem g6-7 andert-van Dijk 88 jaar, Tilburg 13-7 en- Gunawan 10-7 Ook geeft igroep Ianden erfgoe itezc WWW. luinen. 8805 en i bij jou in dienen. e ook onze ebook jagina 14 augu vertrek Bur burgplein a n oude spoor- leven en werd en de Spoorzo- tst. Voet-en I oek naar een verdeeld over Justus, Spoorzone: urgemeester Stekelen- achteringang station at 19,013-5920048 013-5721822 jrg 013-4553379 313-5299670 op een rij iekkingstocht ad. Hieronder t voor trier.nl Informatieochtend elke 2* en 4' zondag van de maand van 11.00 -12.00 u in Het Afsdieidshuis aan de Oude Lind 35 te Tilburg. anche? een louden? zorg wordt i rieur? iet CV naar I Yarden Uitvaartzorg Tilburg. Wilt u een overlijden melden? Bel dan 013 468 7687 (24 uur per dag). www.yarden.nl tilburg - In de zomermaan tiewerk den juli en augustus H organiseert Stadsgidserij Tilburg een wekelijkse dinsdagavondwandeling. IGSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 19 JULI 2018 - Bijzonder erfgoed Mochten deze werken verdv dan wordt volgens de werk een bijzondere serie erfgoe nietigd. De door de gemeente spe ciaal opgerichte projectgroep van deskundigen stelt ook dat met het uiteenvallen van het ensemble de waarde van het geheel vermindert. Ook geeft de gemeente volgens de werkgroep een slecht signaal af richting andere eigenaren van cul tureel erfgoed in Tilburg. Juist de gemeente zou altijd een maximale inspanning moeten leveren voor het behoud van ons erfgoed. ledig veilig gerealiseerd worden, met een garantie voor meer dan 50 jaar.Toch geeft de gemeente op dit moment de voorkeur aan vernieti ging van de kunstwerken. Een be sluit wordt vermoedelijk nog voor de zomervakantie genomen door Argumenten De politieke partijen willen weten wat de argumenten van de ge meente zijn voor het vernietigen van de mozaïeken. Zij vragen zich af of het college op de hoogte is van het onderzoek waaruit blijkt dat de mozaïeken veilig op hun plaats kunnen blijven of veilig ver plaatst kunnen worden. Ook willen ze dat het college wacht met een besluit tot na het zomerreces, zo dat de raad de kans heeft zich uit te spreken. M Vervolg van voorpagina |H Uit onderzoek door onafhankelijke W asbestdeskundige en een restaura- |1 tor blijkt dat het heel goed moge- lijk is om de betreffende werken te U verplaatsen of in situ te behouden. I Dit kan volgens de werkgroep vol- De Spoorzone is een gebied dat zich elke dag weer een stukje ver der ontwikkelt. Stadsgidserij Til burg biedt u de gelegenheid om eens te kijken wat er in inmiddels allemaal is gebeurd aan de noord kant van het station. Zo werden onlangs Station 88 en de Clarissen hof opgeleverd, draaien de restau rants inmiddels op volle toeren, is het Ontdekstation -dat onlangs werd verrijkt met het Vincent van Goghlokaal- alweer een tijdje aan het draaien, kregen wagons een tweede Ie ook de maquette van ne weer teruggeplaats 21 augustus. Centrum: vertrek Heuvel standbeeld Willem II Een nog altijd zeer populaire wan deling is de centrumwandeling. Een unieke gelegenheid om mee te gaan door het hart van Tilburg waar de verrassingen op elke straathoek terug te vinden zijn. Tijdens deze wandeling leert u on getwijfeld de stad op een andere manier te bekijken. Trek de wan delschoenen aan en zwerf op een zwoele zomeravond mee over Den Heuvel door de Willem II straat, het dwaalgebied, de Oude Markt en het paleis. Aan het eind van de wandeling bent u vast en zeker weer een stukje meer Tilburger geworden. 28 augustus, Architectuurwan- deling: vertrek Heuvel Stand beeld Willem II Architectuur in Tilburg beperkte zich in de 19e eeuw tot de stati ge fabrikantenwoningen in zgn. eclectische stijl. Veel bouwwerken werden afgekeken van ontwerpen in grote Nederlandse en Vlaamse steden, met name Antwerpen. In het begin van de 20e eeuw, juist in de bloeiperiode van de Art Nou veau, groeide Tilburg sterk en wer den in de binnenstad, vooral in het dwaalgebied prachtige panden gebouwd met Art Nouveau- (of Ju gendstil-) kenmerken. Later, in de jaren 20, werd het bouwen sterk beïnvloed door de Amsterdamse School. Al deze stijlen met hun ty pische kenmerken komen in de ar- chitectuurwandeling aan de orde, en daarbij wordt ook de moderne architectuur niet vergeten. Van half juli tot half augustus vindt de reeënbronst plaats. geliefde dat zelfs de aanwezigheid van mensen soms niet wordt ge merkt. Een mooie gelegenheid dus om dit nobele dier te observe ren. De wandeling duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Vertrek is aan de bos rand, aan het einde van de Plant- loonseweg in Kaatsheuvel. Graag om 19.15 uur aanwezig zijn zodat de groep op tijd kan vertrekken. De toegang bedraagt 5 euro voor volwassenen en 4 euro voor kinde ren. Graag vooraf aanmelden via de activiteitenkalender op np-deloonseendrunensedi nl. Honden mogen helaas niet mee. IVN Brabant is bereikbaar via 088 500 3110 ofbrabant@ivn.nl. 7 augustus, Korvelwandeling: vertrekpunt voor de Korvelse kerk De eerste dinsdagavondwande ling in augustus voert door een van de oudste wijken van Til burg. Corvel wordt al in 1418 ge noemd. In 1430 spreekt men over 'de heertganck van Corvel' en in 1440 over'Corvel aen den Berc- dijk'. De rijke geschiedenis heeft veel achtergelaten. Het Korvel- plein is het voornaamste plein van dit gebied, waarin vroeger boerderijen en textielfabrieken de werkverschaffers waren. In het gebied stond ook ooit een oude molen. Tijdens deze ontdek kingstocht wordt ook een bezoek gebracht aan de kloosterkerk van de Kapucijnen. kaatsheuvel - IVN verzorgt op don derdag 2 augustus een wandeling waarbij deelnemers op op zoek gaan naar reeën in Nationaal Park de Loonse en Drunense Duinen. Tijdens de wandeling vertelt een ervaren gids over de ree en de bij zondere taferelen die horen bij de paartijd, ofwel reeënbronst. Van half juli tot half augustus vindt de reeënbronst plaats. De vrouwtjes (reegeiten) stoten in die periode een speciale geur af en de manne tjes (reebokken) maken soms een blaffend geluid om enorm indruk te maken op de vrouwtjes. Een ree kijkt in deze tijd zo gefixeerd naar een potentiële Maar liefst negen weken kunt u mee op ontde11' J door onze mooie stao. vindt u het overzicht voor augus- tus. U kunt voor elke wandeling reserveren via website www.stads- IIgidserij.nl Onder 'agenda' vindt u Informatie over de rondleidingen en de mogelijkheid om online te I reserveren. Alleen in gevallen dat u niet over internet beschikt, kunt u bellen met de Stadsgidserij via I nummer 06-48262711. De kosten j bedragen 4 euro p.p. De wandelin- gen starten telkens om 19.00 uur L enduren tussen 1,5 en 2 uur. Uitvaart begeleiding Harriet van der VleutenHenriette Ronnerstraat Uitvaartbegeleiding In Harmonie Oude Lind 35, Tilburg Bijnen Uitvaartonderneming Brucknerlaan 20, Tilbur Dela Uitvaartverzorging Karei Boddenweg 3, 01 Uitvaartonderneming Oisterwijk Dela Uitvaartverzorging Moergestelseweg 28,0'wijk 013-5216482 Monuta Tom van DijkKarei Boddenweg 7, Tilburg 013-8226527 Monuta Els AlessieKasterenlaan 61, Tilburg 013-8503952 Uitvaartverzorging Arie VrijhofMingersbergstr. 48, Tilburg 06-30185968 Yarden Uitvaartzorg TilburgZwartvenseweg 44,Tilburg, 013-4687687 tilburguitvaart.nl Rut van Gisbergen 69 jaar, Oisterwijk 11 Eugenie de Laat-Esser 90 jaar, Tilburg 9-7 Joke Diepens-de Laat 90 jaar, Oisterwijk 12-7 Hans Meijs 81 jaar, Tilburg 13-7 Baltasar Benitez 73 jaar, Tilburg 12-7 Mia Musters 85 jaar, Tilburg 14-7 Jeanne Rijnen-Wittens 75 jaar, Moergestel 14-7 Cor Swaans-Baelemans 94 jaar, Tilburg 15-7 Ad van de Ven 59 jaar, Goirle 12-7 Piet Quadvlieg 76 jaar, Tilburg 11-7 Theresia Maria Johanna (Trees) Gommer-Lauwerijssen 81 jaar, Tilburg 16-7 Zr. Odulpha van de Ven 94 jaar, Tilburg 12-7 Zr. Carolien Verberckmoes 90 jaar, Tilburg Pater Rein Lon 91 jaar, Tilburg Tineke van Hal 71 jaar, Tilburg i Rietje Verbaar 88 jaar, Tilb Ed IJpelaar 66 jaar, Tilburg 24-6 Schapendonk Uitvaartbegeleiding In Harmonie Het Afscheidshuis

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 19