8? K 5 8 I w ijknieuws en R O ?nt eeshof ost 10.000 km wandelen in Brabant met o' Vier weken Reeshof Muzenconcerten in zomervakantie Elvis summerfestival in Udenhout I I nieuwe wandelkaarten TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 19 JULI 2018 13 IGSE KOERIER The Explosion Rockets FOTO: Yne Sweep i i I l JI h udenhout - Op zondag 12 augustus is er een Elvis sum merfestival met The Explosion Rockets en Jan de Hont met de Maskers op't Plein in Udenhout. ilosion Rockets en an de Hont met de f leter Jaar- Advertorial Windmolens voor en door inwoners 1 ïuwe wandel enden weer- en, onverhar- ipaden' (zoals hebben elk een ng. Deze informa- afkomstig van de 06TERWUK - Routebureau Brabant lanceert Brabantse wandelkaarten. Het zijn de eerste wandelkaarten van het volledige, Brabant-brede knooppuntennetwerk. Vrijwilligers De nieuwe wandelkaarten zijn ui terst actueel. Routebureau Brabant beheert en onderhoudt het Brabant se wandelnetwerk en werkt daarbij Een Spinderdeel kost €250. Als u een of meer Spinderdelen koopt, profiteert u van de opbrengst van de windmolens. Twintig jaar lang krijgt u dan elk jaar een uitkering. Een deel van dat bedrag is vrij wel zeker, omdat het Rijk subsidie geeft voor de opgewekte duurza- weergoden niet zo *n, dan verhuist het naar binnen, naar de an theater't Plein. zijn van een goe- n dan op tijd. De jaat om 13.00 uur Mochten de van Elvis houder hele circus r grote zaal var Wilt u verzekerd z: de zitplaats, kom locatie gaat om 13.00 uur open. Het festival duurt van 14.00 tot 18.00 uur. Meer informatie en voorverkoop: tel. 013-5112173, 06- 28882600 of e-mail oetelaar6@ home.nl. In de voorverkoop kosten kaarten 12,50 euro, aan de kassa 15,00 euro. Acht kaarten Eerder zijn al Brabantse wandel- routekaarten uitgebracht, maar nooit van de provincie in zijn ge heel. Met de acht Brabant-breed dekkende wandelkaarten beant woordt Routebureau Brabant vol gens Nathalie Verdult aan een gro te vraag. "We zien dat wandelaars graag een routekaart in handen hebben. Het is handig, alle wegen en knooppunten zijn er duidelijk op te zien en je hebt een goed overzicht van waar je je in het ge bied bevindt. De kaarten zullen elke twee jaar worden vernieuwd." De wandelkaarten zijn voor 5,95 per stuk verkrijgbaar via website 'webshop.visitbrabant.com' en bij de lokale VW-kantoren. Tilburg - Vier opeenvolgende we ken worden op dinsdagavonden de gratis Reeshof Muzenconcerten Op 24 en 31 juli en op 7 en 14 au gustus start het programma tel kens om 18.00 uur. Club Pellikaan zal dan gratis kindervermaak aan bieden, terwijl ouders en kinde ren ook terecht kunnen voor hun samen met ruim 250 vrijwilligers. "Zij zijn onze ogen en oren in het veld", vertelt Nathalie Verdult, ma nager Routebureau Brabant. "Dank zij hun betrokken inzet kunnen wij het routenetwerk en dus ook het kaartbeeld actueel houden. Verbe- terpunten voeren wij door, zodat je gegarandeerd over Brabants beste, mooiste paden wandelt." Bijzonder is dat de nieu\ kaarten ook ondergror geven. Verharde paden de paden en 'laarzenp natte bospaden) eigen aanduidinc tie is eveneens a vrijwilligers. De kaarten tonen 10.000 kilome aan routenetwerk en vormen dé mee een mijlpaal. Niet eerder zijn in Nederland wandelkaarten van een volledig provinciaal netwerk met deze omvang uitgebracht. Het Brabantse wandelnetwerk op basis van knooppunten is in 2013 gereed gekomen. Sindsdien is ge werkt aan een IT-systeem waarin de routes goed worden opge slagen, waardoor Routebureau Brabant nu in staat is om wan- Op de website www.spinderwind. nl vindt u de brochure en het re glement voor de verkoop van Spinderdelen. Ook vindt u daar de antwoorden op de meeste gestel de vragen. De energiecoöperaties hopen dat zoveel mogelijk inwo ners en ondernemers mee doen. Zo maken we met elkaar de regio Hart van Brabant weer een stukje duur zamer. Dat is belangrijk voor ons zelf en voor onze (klein)kinderen. The Explosion Rockets en 'special guest'Jan de Hont met de Maskers een concert met als rode draad zo veel mogelijk hits van Elvis. Er is voldoende eten en drinken, een fanshop en een ruime dans vloer die speciaal voor deze gele genheid zal worden neergelegd. Om de sterfdag van Elvis Presley (lóaugustus) te herdenken organi seren Jeanne en Cees van den Oe- telaar zondagmiddag 12 augustus een swingend rock and roll festival voor jong en oud. Op het buiten terrein van theater 't Plein, Ton- gerloplein 1 in Udenhout, geven me energie. Een ander deel van dat bedrag is afhankelijk van de hoeveelheid wind. Daarom is het bedrag dat u ontvangt ook elk jaar anders. Een voorzichtige schatting is dat uw ingelegde 250 in twin tig jaar groeit tot ongeveer 538. Met de aanschaf van een Spinder deel, steunt u bovendien de ener giecoöperaties om duurzame pro jecten te realiseren. avondeten. Elke avond zullen van 19.15 tot 22.00 uur goede cover bands optreden. janiseerd in het Reeshofpark. De volgende optredens staan op - - de rol: 24juli,CopyCat; 31 juli, Dou ble XL; 7 augustus, De Bijtels; en 14 augustus, DJiwa (voorheen Soul Time) met als extra toegift een Tri bute to Robbie Williams door Mar tin Stone. delkaarten te produceren. Er zijn acht routekaarten uitgebracht die samen circa 10.000 kilometer aan wandelnetwerk weergeven op een schaal van 1:40.000. De knooppun ten verbinden de mooiste paden in de provincie met elkaar. Elf energiecoöperaties uit on ze regio gaan vier windmolens realiseren op De Spinder. Deze windmolens gaan groene elek triciteit produceren voor 7.500 huishoudens. Het wordt een windpark voor en door inwo ners, een burgerwindpark dus. De elf energiecoöperaties zijn nu op zoek naar investeerders voor de windmolens. Dit kunnen bur gers zijn, maar ook ondernemers. U kunt een Spinderdeel kopen van 17 juli - 31 augustus 2018 op: www.spinderwind.nl. nze bijdrage aan de odzakelijke ergietransitie"

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 13