a ilburg in Bedrijf HVBM Vastgoed ontwikkelt groot duurzaam DC voor Ingram Micro in Tilburg ïntinÏTiniffl rniïnniTriiiii Gereedschapcentrum.nl Tilburgs bedrijf van de maand tis Foto Jans overgenomen door Kamera-Express ITILBURGSE KOERIER DONDERDAG 12 JULI 2018 - tri ieke wir dit bec steeds jeiden. advertorial) Nieuwbouw LAN Handling Technologies kant Het wordt o*' aliseeru daard in Corr jress: Tilbi in Nederlc im Micro '"urzame ue Bijenkorf de l< zorgen. Var itrum de Bijenkorf 0 onze demc hetvakkur neel c>“ kan pro service 1 Wethouder Berend de Vries overhandigt een 'Benkske' aan Luuk Schormans en Bram Mutsaers van Gereedschapcentrum.nl Tilburg - Gereedschapcen- trum.nl is uitgeroepen tot'Tilburgs bedrijf van de maand'. maandag 9 i.nl (HBL jnderne- op een i tot een »rt en handling i en food indu- is LAN nog ge landen in Til- sterke groei Tilburg - Ingram Micro CLS Be nelux B.V. heeft een langjarige huurovereenkomst gesloten met HVBM Vastgoed B.V. voor een nieuwe ontwikkeling op het be drijventerrein Kraaiven in Tilburg. Ingram Micro gaat in dit moder ne duurzame distributiecentrum voor de Bijenkorf de logistieke operatie verzorgen. Vanuit het distributiecentrum worden de warenhuizen bevoorraad en de e-commerce activiteiten afgehan deld. De huurovereenkomst be treft 31.246 m2 magazijnruimte, 6.546 m2 mezzanine en 3.233 m2 Tilburg - Per 1 juli hebben Angelique en Marcel Jans hun j fotozaak aan de Besterdring 163 verkocht aan het Kamera-Express concern. elk jaar 100 procent omzetgroei, in 2016 was het 50 en in 2017 40 pro cent. Dit jaar verwachten vrienden Luuk Schormans en Bram Mutsaers een omzet van 26 miljoen te halen. Met gereedschapcentrum.nl, een fysieke winkel in Tilburg en andere webshops buiten ons land (fixami. be, fixami.fr en fixami.es) veroveren ze Europa. Wat allemaal op Markt plaats begon is nu een bedrijf met 65 mensen in dienst, een magazijn van 5.000 vierkante meter en een assortiment van 90.000 producten. De Tilburgse bedrijven van de maand zijn ambassadeurs voor Til burg. Het bedrijf ontvangt de prijs vanwege haar daadkracht, jong ondernemerschap en succes. Er zijn maar weinig bedrijven uit de gemeente Tilburg, die afgelopen jaar zoveel landelijke aandacht hebben weten te genereren van wege hun groeicijfers en dit nog steeds doen. Wat is het geheim? Wethouder Berend de Vries (circu laire economie) reikte de prijs uit assemblagevloer. Het nieuwe pand is goed zichtbaar vanaf de Tilburgse ringweg en vormt zo ook een visitekaartje. De vormgeving en strakke stilering sluiten direct aan bij die van ande re bedrijven binnen het beursge noteerde Hydratec, waarvan LAN deel uitmaakt. Het nieuwe pand is ontworpen door het Delftse architectenbureau Cepezed. Eerder ontwierp dit bu reau al de huisvesting voor een an dere Hydratec-werkmaatschappij. In 2012 werd dit gebouw door de Branchevereniging Nederlandse Architecten uitgeroepen tot Beste Gebouw van het Jaar in de regio Oost. De interieürtak van Cepezed, ontwierp het interieur voor LAN. Bijzonder is daarnaast dat het Delftse bureau met de eigen on derneming voor bouwproject- management de organisatie van de hele uitvoering coördineert zonder tussenkomst van hoofdaannemer. itoorruimte. t duurzame en gasloze gebouw t op maat ontwikkeld en gere ed volgens de hoogste stan- i logistiek vastgoed. HVBM en Ingram Micro streven naar een gebouw dat voldoet aan de BREEAM-standaard Outstanding. De bouw is inmiddels gestart en verloopt voorspoedig. Het object zal medio 2019 door Ingram Micro in gebruik worden genomen. Ingram Micro CLS verzorgt de logistiek voor de grootste web shops van Nederland waaronder die van de Bijenkorf. Groei Bram Mutsaers: "Luuk en ik han delden via Marktplaats in ge reedschap. Gewoon in onze vrije tijd. We reden het land door en kochten restpartijen op. De winst deelden we." Driekwart jaar na de oprichting van hun onderneming lanceren ze hun eerste webwin kel, de rest is geschiedenis. Hoe doen ze het toch? "Ik denk niet dat er één beslissing is die tot ex plosieve groei heeft geleid," zegt Mutsaers. "Algemeen gesteld: we hebben een ruim aanbod, hou den onze prijzen scherp en stellen onze klant centraal. De gemeente Tilburg heeft ons heel goed onder steund toen we steeds opnieuw uit ons jasje groeiden. Inmiddels zijn we gevestigd in de Jelling- hausstraat met een fysieke winkel en groot magazijn. Tilburg is een fijne stad. Wij komen hier vandaan, dit is ons thuis. Vanuit hier berei ken we heel Europa want Tilburg ligt lekker centraal. Nee, hier gaan we niet weg!", besluit Bram. I Na 53 jaar gaat een bekende naam uit het straatbeeld verdwijnen! Op 19 maart 1965 begonnen Ge rard en Willy Jans in een piepklein pandje aan de Besterdring een fotowinkeltje, dat 53 jaar later is I uitgegroeid tot een prachtige fo- de fysieke winkel Besterdring opgaat in het Kamera-Express concern. CEO Ben Cornelisse van Kame ra-Express: Tilburg is de 17e super store in Nederland, gelegen op een perfecte locatie, goed bereikbaar en een zeer ruime winkel waar we e producten perfect kunnen lonstreren. Tevens nemen we vakkundige en bekende perso- I over, zodat de klant optimaal profiteren van de ouderwetse en vakkennis van Foto Jans. tijdens een bezoek op juli. "Gereedschapcentrum.nl Online) is zo'n klassiek or mersverhaal van starten zolderkamer en uitgroeien bedrijf met een miljoenenomzet. Dat is een succesverhaal in onze stad, dat leest als een spannend boek. Met de ambities om de groeicijfers te blijven vasthouden, uit te breiden naar het buitenland en meerdere fysieke winkels te openen betekent dit bedrijf iets voor de stad. Niet alleen als suc cesverhaal, maar ook voor bijvoor beeld de werkgelegenheid." Gereedschapcentrum.nl verkoopt gereedschap voor professionals in de bouw en kent een enorm succes en groeit al jaren. Tot en met 2015 to-superstore van ruim 430 m2. In 1985 heeft zoon Marcel met zijn vrouw Angelique de zaak voortge zet, en samen hebben ze een grote trouwe klantenkring opgebouwd. In 2010 is er ook een online shop opgezet, die nu dus, tezamen met Marcel Jans over de redenen van de overname: "Wij geloven in het huidige tijdperk in onze branche in grote superstores, waar bele ving en professionaliteit zowel on line als offline een win-win situatie creëren voor de consument. Ik ben erg blij ben met de overname, om dat op de Besterd nu de beste en grootste foto- en videowinkel blijft bestaan en ons personeel zich in de K-E familie kan gaan waarma ken. Ik ben bovendien blij met de continuïteit, al maakt het me wel heel treurig dat de naam Foto Jans, waar mijn ouders, mijn vrouw en ik zo hard voor gewerkt hebben, gaat verdwijnen. Overigens blijft onze winkel aan Heyhoefpromenade 42 gewoon voortbestaan, maar dan onder de naam Foto Heyhoef. Graag willen we van de gelegen heid gebruik maken al onze klan ten heel hartelijk te bedanken voor hun jarenlange trouwe klandizie." LAN Handling Technologies vier de donderdag 5 juli een feestje. In aanwezigheid van de Tilburg se burgemeester Theo Weterings stond het bedrijf stil bij de bouw van zijn gloednieuwe pand op in dustrieterrein Loven Noord, Nieu we Atelierstraat 9, dat begin 2019 helemaal af moet zijn. LAN ontwikkelt, produceer installeert wereldwijd han systemen voor agri strieën. Momenteel i vestigd in twee huurpar burg, deze zijn door de s van de afgelopen jaren inmiddels te klein. Het nieuwe bedrijfspand omvat 1.500 m2 kantoorruimte en 5.000 m2 productieruimte. Waar de be staande panden een verouder de, gesloten structuur hebben, heeft de nieuwbouw een open en transparant karakter. Dat be vordert korte communicatielijnen en meer direct contact tussen de medewerkers op kantoor en fTnnnnrminniiïTi miiTiiiiin iiminiHf [fjrnssj

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 39