11 jijknieuws N O nl oord ost Maïsdoolhof Udenhout geopend Slapen onder de sterren tijdens OERRR Bushcamp Kleurrijke straten tijdens gildedag in Udenhout ---- JRGSE KOE 13 rd in laar (b je FOTO: Johan Vriens Kees Boele jeworder /ip FOTO: Ankie Teurlinx 'din U) unst.nl >n 'o la es.nl ge nachts veel dorp of de Verenigir wat er ae zien is. cr>ringkussen en is er voor al- jUlers een welverdiend zakje >corn. je's het (Advertorial Investeren in windmolens; informatieavond 19 juli buiten OERRR. ;?al- /on- jeplukt. In het donkere bos zie je lachts veel meer sterren dan in h de stad. Astronomische ling WEGA vertelt alles over aan de nachtelijke hemel te jTILBURGSE KOERIER DONDERDAG 12 JULI 2018 oïsterwuk - Droom jij van slapen onder de sterren? In de nacht van zaterdag 21 op zondag 22 juli is dat moge lijk in het bos bij Bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten. JQezersbrief Parkeerbeleid kop Outshoornstraat Ga ook mee! Deze activiteit is spe ciaal voor gezinnen met kinderen van 9 jaar en vindt plaats van zater dag 21 juli op zondag 22 juli. Het verzamelen is om 20.00 uur bij het bezoekerscentrum in Oisterwijk. Rond 09.00 uur zit het nachtelijk avontuur erop. Schrijf je snel in via www.natuurmonumenten.nl/ agenda Leden van Natuurmonumenten en OERRR betalen 25 euro voor deze activiteit, voor niet-leden kost de activiteit 35 euro. Vergeet je tent, slaapbenodigdheden en zaklamp niet. En draag stevige schoenen en kleding die vies mag worden. Alle kinderen die meegaan, krijgen gratis het mooie Doe Boek van Het Groene Woud. nieuwe uitkijktoren en werp een blik over het doolhof. Het doolhof is dit jaar gemaaid in de vorm van een molen. Loop in de wieken op zoek naar de vragen. Onderweg komt u nog verschillende Hol landse spelen tegen. Na afloop kan er gesprongen worden op udenhout - Maïsdoolhof Uden hout is weer geopend. Dit jaar is gekozen voor het thema 'Ik hou van Holland'. Ga op zoek naar 1 oer-Hollandse foto's, speel de "Ik hou van Holland quiz" en beant woordt bij het extra spel vragen over Noord-Brabant. Beklim de het spri Ie dolei popt De toegangprijs bedraagt €3,00 per persoon. Het doolhof aan de Schoorstraat is tot oktober iedere dag geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Met verbazing heb ik, en alle bu ren, kennis genomen van het col- legebesluit aangaande uitbrei ding van betaald parkeren in o.a. de Bouwmeesterbuurt, inclusief de kop van de Outshoornstraat tussen Kwaadeindstraat en Hen drik de Keizerstraat. Genoemde straat valt in de blauwe zone, in houdende dat er op werkdagen tussen 9.00 en 15.00 uurparkeer- geld geïnd gaat worden. Als voormalig senior beleidsme dewerker van een kleine gemeen te kan ik mij voorstellen dat in één van de grootste steden van ons land uw geachte wethouder niet elke straat kent. Uw college verplicht ons als bewoners van de kop van de Outshoornstraat tot het aanschaffen van een par- keervergunning voor een straat, waarin geen parkeerprobleem bestaat. U motiveert het colle- gebesluit met het adagium dat de parkeerdruk op de schil rond OERRR is overal Een stap de deur, is een stap in OERRR is buiten. Buiten waar je tijd iets beleeft en waar het avo tuur naar je glimlacht. OERRR is het jeugdprogramma van Natuur monumenten dat alle kinderen van 0 tot 12 jaar zelf de natuur laat ontdekken. Binnenkort kunnen inwoners en ondernemers duurzaam investeren in vier windmolens in onze regio. Voor €250 kunt u al meedoen en twintig jaar profiteren van de op brengst van de windmolens. Ook draagt u daarmee bij aan duurza me projecten van lokale energieco- operaties. Wie belangstelling heeft is hartelijk welkom op de informa tieavond op donderdag 19 juli, 20 - 22 uur, wijkcentrum Koningshaven, Kruisvaarderstraat 32c, 5021 BE Til burg. Ook is veel informatie te vin den op de website spinderwind.nl. Elf energiecoöperaties uit Tilburg en de omliggende gemeenten hebben het initiatief genomen voor dit Burgerwindpark. Ze zijn, samen met Energiefonds Brabant, al jaren bezig met de voorberei dingen. Inmiddels is het project ver gevorderd. De locatie is duidelijk: de windmolens komen bij De Spin- het centrum ongewenste vormen aangenomen heeft. Dat is een correcte aanname, maar door de omgrenzing zo eenvoudig mogelijk te kiezen creëert u een ongewenste rechtsongelijkheid. Sterker nog, u verplicht een enke le thuiswerker, medewerkers van Tilburgse bedrijven die besluiten de auto eens te laten staan voor een gezonde fietstocht maar ook thuiswonende senioren tot het betalen van leges, zonder dat daar enige aanleiding toe be staat. De bestuursrechter zal dan ook kunnen constateren dat uw besluit conform regelgeving ge nomen is, maar dat de praktische uitwerking verbetering behoeft. Ik vraag u nog eens kritisch naar de gekozen begrenzing van het parkeerbeleid te kijken. Uiteraard ben ik te allen tijde bereid u daar bij te adviseren. H Om te overleven in het bos, heb je vuur nodig. En dat kun je prima maken zonder aansteker of luci- fers. Bijvoorbeeld om thee te ma- ken van eetbare planten en krui den die de deelnemers zelf hebben Als iedereen moe is geworden, kruipen ze hun tent in. Tot dat de vogeltjes de deelnemers 's och tends wakker fluiten. Dan is het namelijk tijd voor Qi gong! Dat zijn Chinese bewegingsoefeningen die goed zijn voor je geestelijke en li chamelijke gezondheid. Eenmaal wakker en fit door de Qi gong, wordt afgesloten met een heer lijk pannenkoekenontbijt bij het kampvuur. udenhout - Op zondag 8 juli togen liefst 55 gilden uit de kring Maas land naar het zonnige Udenhout. Ook het Udenhoutse gilde Sint Antonius Sint Sebastiaan was aan wezig op deze prachtige dag, die van start ging met een mooie mis in de Sint Lambertuskerk. De mis, voorgegaan door monseigneur de Korte en pastoor Looyaard, stond in het teken van broederschap en gaf de nodige stof tot nadenken. Na een heerlijke en goed verzorg de lunch op het gildeterrein bij Boomkwekerij Udenhout startte de optocht door het dorp. Het was een prachtig gezicht, 55 gilden in kleurrijke kostuums in een lange stoet door de straten. De buurtbe woners genoten zichtbaar van dit tafereel. In de middag werd er ge streden om mooie prijzen. Het was een mooie, warme en bo venal goed georganiseerde dag met een bijzondere dank van de deelnemers voor Gilde Sint Joris Udenhout. Minder klimaatverandering voor onszelf en onze kinderen. der, net boven Tilburg. Het bestem mingsplan is rond en de landelijks subsidie voor duurzame energie is al toegekend. Nu nog het geld re gelen, de molens laten bouwen en in 2019 kunnen ze draaien! De vier windmolens leveren een belangrijke bijdrage aan de ver- duurzaming van de regio. Ze zor gen voor een flinke hoeveelheid minder CO2-uitstoot. En dus min der klimaatverandering voor ons zelf en voor onze (klein)kinderen. Een mooi vooruitzicht, maar zon der investeer-ders gaat dat niet lukken. Inwoners en ondernemers kunnen binnenkort per persoon €250 tot maximaal €20.000 inves teren in het windpark, via de web site spinderwind.nl. Op die website kunnen belangstellenden zich aan melden voor de digitale nieuws brief. Ze krijgen dan bericht als de verkoop van de Spinderdelen start.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 37