w ft ijknieuws R Ö3 I TK eeshof L.T.C. Bijstervelden viert 25-jarig bestaan 25 jarig jubileum Karen Weening speeltuin MH17 herdenking bij crematorium Diamant-groep helpt statushouders met re-integratie S 11 DONDERDAG 12 JULI 2018 id -speel- R NS FOTO: Jacobs beeld-licht-geluid Wij wensen u een fijne vakantie. ft- irtieve uitspatti jrbecue voor ANS ES IILBURGSE KOERIER KRANT TlLBUf Na de sportieve uitspattingen was er een barbecue voor alle leden en introducees. De viering van het jubileum werd afgesloten met een spetterende feestavond, met een optreden van Henry Huijsmans. speeltuin, die ie- ■ratis bezocht kan □ezoek facebooksi- jcebook.com/Stich- Karen-Weening-i 28504110627583/ - Op zondag 23 ^^^^“"itember gaan de vrij- ligers van de stichting «n Weening speeltuin 25 jarig jubileum van ispeeltuin vieren. L Daarom zal er op donderdag 26 juli en 2 augustus geen Tilburgse Koerier verschijnen. De eerste editie na de vakantie verschijnt donderdag 9 augustus. Tilburgse Koerier crer..<>Lv.. »ldt een f rouwverwerl, woede, ceptatie. Anc den voor all Verwend In de loop van de middag ko men twee superhelden op zoek, waarmee de kindc kunnen spelen en op kunnen. Verder kunr deren geschminkt worden ze verwer J versnaperingen z<_>ai ranja, friet plus snack er Alle kinderen en ouders zijn welkom om kennis te maken met deze leuke speeltuin en de vrijwilligers. Wilt U meer in formatie over dit leuke feest of over de speeltuin in het al gemeen, neem dan eens een kijkje in de speeltuin, di* dere dag gr« worden of be te www.fac ting-K; tuin-221 te grote buiten speeltuin aan teLavendelweg in de Tilburgse mjidenbuurt is voor veel kinde- en uit de buurt en voor diverse polen uit Tilburg en omgeving En begrip. De speeltuin wordt kier jaar door duizenden kinde nnen ouders bezocht. Sinds 2012 yorden de speeltuin en ontmoe- ngsruimte 'Ons Keetje' beheerd ioor de vrijwilligers van de stich- Ing Karen Weening speeltuin. Zij iorgen ervoor dat de kinderen en iuders kunnen genieten van alle fiprzieningen die deze speeltuin B bieden heeft. De doelstelling 'an de vrijwilligers is om vooral Weren uit allerlei culturen en «oral uit gezinnen die met een hkomen rond de armoedegrens noeten rondkomen de moge- ijkheid te bieden om zich te (tinnen ontspannen, en op een reilige en fijne manier met el- taarte kunnen spelen. Ze zorgen irvoor dat de speeltuin schoon in netjes blijft, en bieden kinde- en en ouders de mogelijkheid im tegen gereduceerde prijzen irank, snoep, en ijs te kopen in de intmoetingsruimte. Ondertussen waagden seniorleden zich aan een partijtje old school ten nis. Dat er in de loop van de tijd veel is veranderd werd al snel duidelijk, want een aantal houten rackets heeft het toernooi niet overleefd. Rommelmarkt Iedereen wordt uitgenodigd om dit jubileum mee te vieren. Wat kunt u deze dag allemaal ver wachten? Allereerst is er een kin- der-rommelmarkt met uitsluitend grondplaatsen. Voor deze markt kunt u zich nog gratis inschrijven. Er is ruimte voor ongeveer 50 grondplaatsen. Wilt u deelnemen aan deze leuke markt stuur dan een mail naar karenweeningspeel- tuin@ziggo.nl of bel voor meer informatiwe naar Anita van der Made: 06-471206064. Daarnaast is het voor de kinderen groot feest. Er zal die dag een groot Multi Play springkussen staan met glijbaan, klimmen en ballenbak. Er komen diverse spellen, waar de kinderen gratis aan kunnen deelnemen zo als voetbaldarts met een groot op blaasbaar dartbord. Ook dit jaar genieten wij in week 30 en 31 van een welverdiende vakantie. be ieren op de foto men de kin- worden, en end met allerlei zoals popcorn, ;n ijs. Tilburg - Diamant-groep gaat in opdracht van de gemeente Tilburg statushouders (vluchtelingen met een verblijfsvergunning) helpen om te re-integreren op de Neder landse arbeidsmarkt. De komende maanden starten in totaal 50 sta tushouders. Tijdens het traject le ren ze de Nederlandse taal, gericht op werk. Ook leren ze meer over de gebruiken en gewoonten op de Nederlandse arbeidsmarkt. De eerste 23 statushouders zijn inmiddels gestart met een traject. Tilburg - Op 17 juli tussen 14.00 en 15.00 uur vindt bij het monu ment 'What remains' in Tilburg een herdenking plaats voor alle slachtoffers van de vliegtuigramp met de MH17. Het monument staat sinds kort in de tuinen van Crematorium Tilburg aan de Ka rei Boddenweg 5. De vijf beelden zijn gemaakt door de Australische kunstenares Angela Nagel, die bij deze ramp haar partner verloor. U bent van harte welkom om de ze herdenking bij te wonen. Cre matorium Tilburg deelt kaarsen uit en biedt de mogelijkheid om bloemen neer te leggen. Vooraf aanmelden is niet nodig. Kunstenares Angela Nagels schonk haar kunstwerk'What remains'aan Crematorium Tilburg. De vijf ke- ramieken beelden staan op een prachtige plek in de tuinen van het crematorium, leder beeld ver beeldt een fase in het proces van werking: ontkenning, schuld, reflectie en ac- igela maakte de beel- ille nabestaanden van Per week wordt dit aantal uit gebreid met 10-12 mensen. Ze krijgen de mogelijkheid om re levante werkervaring op te doen en krijgen ondersteuning bij het aanpakken van maatschappelijke knelpunten. Hierdoor worden ze klaargestoomd voor de arbeids markt. Ze leren ze hoe je een loonstrook leest, wat de regels en gebruiken zijn op de Nederland se arbeidsmarkt en hoe je een sollicitatiebrief in het Nederlands opstelt. riiBURG - Op donderdag 5 juli be- I$tond tennisvereniging L.T.C. Bijs- Itervelden op de kop af 25 jaar. Dit ||j|ileum werd onlangs groots ge- Ivierd. De feestelijke dag begon met eenzesk.imp voor de jeugdleden. slachtoffers van de MH17 ramp. Voor haar is het nu haar 'plekje' in Nederland. De ramp maakte destijds grote indruk in Nederland, ook in onze regio. Iedereen kent nog wel de beelden van de aankomst van de bij de ramp omgekomen Neder landers op vliegveld Eindhoven en de indrukwekkende rij van lijkwa gens over de snelweg. Bij de ramp kwamen twee Tilburgers om het leven, in plaatsen om Tilburg heen vielen ook enkele slachtoffers. Een aantal slachtoffers is bij Crematori um Tilburg gecremeerd. Op vele plaatsen in Nederlanr staan monumenten voor de slacht offers, sinds kort dus ook in Tilburg. Op 17 juli is het vier jaar geleden dat het vliegtuig neerstortte, daar om vindt op die dag een herden king plaats bij 'What Remains'. Van 14.00 uur tot 15.00 uur is iedereen welkom om bloemen te leggen of een kaars aan te steken ter her innering aan de slachtoffers. Het crematorium zal alle aanwezigen van een drankje voorzien.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 35