BERGET LEWIS OPENT ROZE MAANDAG KERMISMIDDAG GEHANDICAPTEN Dagelijks entertainment in de Piushaven BLAUWE ZONDAG (RANTTILBUK KERMISKRANTTILBURG DONDERDAG 12JULI 2018 21 FOTO: EDLAND MAN Berget Lewis II Op woensdag is er een badeendjesrace in de Piushaven. De Piushaven viert de kermis met dagelijks sfeervolle evenementen onder de titel ‘Kermis te water’. Een greep uit het programma. Ook dit jaar wordt tijdens de Tilburg- se Kermis weer de kermismiddag voor gehandicapten georganiseerd. Zoals gebruikelijk vindt die op dins dag plaats, dit jaar dus op 24 juli. De editie 2018 is de 48e keer dat deze middag wordt gehouden. te dragen. Meer en www.swrggt.nl ent men i: info@ met twee de lijst r. sen hie*- in. De s Pink I t goede Jrabant, tegen :ht De rijgen een i de Piushï j Shakers, iston als “olgt e kermis dier informatie: Roze Maandag is de topdag van de Tilburgse Kermis én het grootste homo-evenement van Nederland. Ook deze editie bruist weer van de activiteiten. van het Eurovisie Songfestival 2003, staat de feest gangers al op te wachten. Zij geeft bovendien een spetterend optreden op het 20 meter lange podi um in de Stadhuisstraat. Later op de dag is er nog een optreden van Storm3, de LGBT-boyband van Nederland. De hele dag wordt omlijst door een dragqueen-show van internationale allure. Tussen al deze toppers zorgen de Stadhuisstraat-dj’s voor een gezellige sfeer. hun at- s aan de jke dag J te ne- leven, oep die www.swrg- .ding via in- *xonisch via De exploitanten stellen deze middag h tracties beschikbaar om de deelnemers t gehandicaptenmiddag een onvergetelijk te bezorgen. Degenen die wensen deel men aan deze middag dienen zich op te geven Dit kan via de website van Stichting Werkgroef Recreatie Gehandicapten Gewest Tilburg de organisator is van deze middag: wv gt.nl Is het niet mogelijk de aanmeldir ternet te doen, dan kan dit ook telefor nummer 013-5366197 (na 18.00 uur). Deelna me is mogelijk voor mensen met verstandelij ke beperking (geen leeftijdsgrens) en mensen met lichamelijke beperking (tot en met 23 jaar). De kermis is tijdens de gehandicaptenmiddag gewoon geopend. Op deze middag gelden voor de niet-deelnemers gereduceerde prijzen. Tussen 12.30 en 13.00 uur worden de deelne mers bij diverse horecazaken ontvangen, waar er namens deze horecazaak een consumptie wordt aangeboden. Na het nuttigen van deze consumptie kan men tussen 13.00 en 16.00 uur op eigen gelegenheid en in eigen tempo en volgorde de deelnemende kermisattracties bezoeken op het kermisplein waar men wordt ingedeeld. Welke attracties dit zijn, staat op een deelnemerskaart vermeld, die bij de ont vangst in de horecazaken door de organisatie wordt uitgereikt. Aan het einde van de middag vindt er een afsluiting plaats in de Amstel Bier- hal. Hier krijgt men wederom een consumptie aangeboden en vinden er diverse optredens plaats. >r vervoer naar en van de «J zorg swrggt.nl MUZIEKDUIKBOOT Op donderdag 26 juli is er muzikaal entertain ment van de Tilburgse muziekkunstenaar Arthur van Poppel vanuitzijn muziekduikboot Nautilus. Door middel van wielen, hendels, kettingen, tandwielen en ingewikkelde overbrengingen is deze muziekkunstenaar in staat een complete one man band te creëren. BEACHBALLEN Kermis te water trakteert op maandag 23 juli op 1000 beachballen voor de kleintjes op de vlonder in de Pi ushaven. Een tropische verrassing in Tilburg. Aan vang 17.00 uur. Caribische muziek van Reggae Island ondersteunt vanaf 16.30 uur de beachballparty. De start van de kermis wordt in de Piushaven in stijl gevierd met dans van The Swing Shakers. Zij beheer sen de Lindy Hop en de Charleston als geen ander. Aanvang 20.00 uur. Om 19.00 uur volgt een optreden van Kathleen Willems. Zij speelt Nederlandse Ameri cana met soul. En elke kermisavond wordt om 23.00 uur afgesloten met een Silent Disco met lasershow. BADEENDJESRACE Woensdag 25 juli dartelen 15.000 knalgele ba deendjes door de Piushaven. Voor het doel, het McDonald Huis Middenwest-Br» drijven ze naar de finish en nemen ze het I elkaar op. Een spectaculair visueel gezict eigenaren van de winnende eendjes krij prijs. Ook dit jaar start Roze Maandag op het centraal station van Tilburg. Vanaf 11.00 uur is iedereen daar welkom, om 12.00 uur start daar de Roze Maandag Pride Walk. Als een roze karavaan trek ken de deelnemers door de binnenstad naar het Piusplein, waar Roze Maandag officieel wordt ge opend. Zoals elk jaar is er ook nu een bijzondere openingsact: ‘Lady of Soul’ Berget Lewis. Ergens tussen 13.00 en 14.00 uur kun je haar zien optre den op het Piusplein. Berget Lewis begon als ach tergrondzangeres van Trijntje Oosterhuis en is lid van de gelegenheidsformatie Ladies of Soul. FAMILIE VAN DIJK De laatste dag van de kermis kan het publiek genieten van Familie van Dijk. Deze sympathie ke coverband brengt alle hits van De Dijk. Om 17.00 uur op de vlonder. Traditiegetrouw volgt om 23.00 uur het afsluitende vuurwerk. Meer in formatie op www.piushaven.nl. KADEMUZIKANTENDAG Op kermisdinsdag kunnen de kleintjes vanaf 16.00 uur genieten van een heuse schuimparty, op de vlonder in de Piushaven. Op dinsdag woensdag en donderdag is het bovendien KadeMuzikantendag in de haven. Elke dag vanaf 17.00 leuke artiesten. Dinsdag zijn dat bij voorbeeld The Rodeo Roses, Het Groot Tilburg Zinkt in de haven orkest en Murk STOUT Ook Stout is weer terug op Roze Maandag. De Kor te Heuvel verandert die dag vanaf 13.00 uur in een groot openluchtcafé. Verder treedt een aantal ar tiesten op, zijn er dj’s en is er aandacht voor de gay top 100. STADHUISSTRAAT De Stadhuisstraat mag - met twee gaycafé’s - na tuurlijk niet ontbreken in de lijst met feestlocaties. Om 11.00 uur kan iedereen hier verzamelen om naar het station te gaan. De dragqueens en tra vestieten stappen in de Pink Dragqueen Express, gevolgd door twee open auto's. Na de officiële opening op het Piusplein, wordt de start van Roze Maandag ook in de Stadhuisstraat nog eens dun netjes overgedaan. Zangeres Esther Hart, bekend DE CORONA’S Op zaterdag 21 en zondag 22 juli en op vrijdag 27 juli en zaterdag 28 juli kan het publiek genieten van een optreden van de Corona’s: deze coverband komt 4 da gen de Piushaven laten sprankelen. Een bruisend en humoristisch gezelschap dat alles speelt wat u vraagt. Aanvang 21.30 uur. Op 22 juli is het voor de zeven de keer Blauwe Zondag op de Tilburgse Kermis, speciaal voor mensen met autisme, epilepsie en niet aangeboren hersenlet sel. Zij krijgen op een ‘normale’ kermis weïeens teveel prikkels. Op 22 juli draaien alle attracties van de Tilburgse Kermis tussen 12.00 en 14.00 uur ‘prikkelarm’. De kermis wordt dan een stuk rustiger, omdat de attracties dan geluidsarm zijn en lichten wor den gedimd.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 31