w z [ijknieuws uid Boek over'voetbaldwergen'van Europa Expositie bij Libra Leijpark f Zuiderpark breidt uit met 37 huurwoningen Insectenexcursie IVN Oisterwijk Pot 6 10 DONDERDAG 12 JULI 2018 TILBURGSE KOERIER Zomerse expositie in Koningshaven schilderijen Mascha van Ham HQnfo I Schilderij vrouw Yvonne Langhuijsen Een wants. Summerparty in Zuiderkwartier Meer informatie: www.ivnoisterwijk.nl en www.lnmh.nl. onale team die het elftal overal achterna reist. jen ?uze in het meer 1978) langs gslan- er coun- iet dj The .omst zal een ïuke jen de woninge imte. Bij de keu; len wordt veel an duurzaam- tilburg - Wat hebben San Marino, Kosovo, Andorra, Malta, Liechtenstein, Kazachstan, Georgië, Gibraltar en Luxemburg met elkaar gemeen? Op het eerste oog niets. Toch is er één gemene deler: tijdens de loting voor de kwalificatiecyclus van het WK in Rusland za ten deze voetbaldwergen allemaal in 'Pot 6'. jenover elng is ideren. Tilburg - In wijkcentrum Konings haven, Kruisvaardersstraat 32c in augus- te zien X rU tilburg - Zuiderpark schalige nieuwbouw gebied Stappegoor werden de eerste verd en bewoor huurwoningen, met de verhuur tilburg - Van 5 juli tot en met 9 oktober is werk van Yvonne Langhuijsen en Ingrid van Hove te zien bij Libra R&A loca tie Leijpark, Professor Stoltehof 3 in Tilburg. (het dal van de Beerze tegeno retentiegebied). De wandel ook zeer geschikt voor kino<=. Deelname is gratis. oisterwijk - IVN Oisterwijk en LN- MH Haaren verzorgen op woens dag 18 juli een insectenexcursie. Insecten zijn eigenlijk voor de mens veel belangrijker dan velen zich realiseren. Wij willen allemaal liever een mooie ronde rode appel dan een met bruine plekken. In secten zorgen daar voor. Hoe? Dat vertelt een gids van IVN Oisterwijk. Hij laat de deelnemers kennisma ken met de andere kant van insec ten. De nuttige functie daarvan in de hele natuur. De wandeling be gint om 14.00 uur op de parkeer plaats Logtsebaan in Oisterwijk met schilderijen van Mascha van Ham. De toegang is vrij. Kijk voor openingstijden op website wijk centrum.koningshaven.eu ruime zolder biede daarnaast veel ruir van de bouwmateriale aandacht besteed aar heid en rendement. Op ieder dak liggen zonnepanelen die onder meer bijdragen aan de lage EPC van gemiddeld 0,1. Hier bespaar je flink op de energierekening. Fa se 2 met 37 eengezinswoningen komt ter hoogte van de Tatraweg en Stappegoorweg. Alle woningen worden verhuurd in de vrije sector met een huurprijs vanaf €965,- per maand. Naar verwachting ontvan gen huurders in november de sleu tels van hun woning. Joris van de Wier (Tilburg, reist in zijn nieuwe boek deze voetbalontwikkelingsian- den om erachter te komen wat hen drijft om deel te nemen aan de groepsfase zonder enige kans op succes. Zo bezoekt hij in San Marino een computerwinkel, waar de man werkt die het snel ste WK-kwalificatiedoelpunt ooit maakte en daardoor nog altijd een held is in Schotland. In Ko sovo gaat Van de Wier op stap met levensgevaarlijke uitras en in Andorra bemerkt hij weinig liefde voor voetbal, maar wel een obsessie met goedkope sigaret ten en alcohol. Op Malta ontdekt hij op een zolder het oude sco rebord van het nationale stadi on en in een stoffig straatje een levensgroot standbeeld van Bill Shankly, voormalig manager van Liverpool. In Liechtenstein ont moet Van de Wier een voetballer die bijna werd gelyncht in Napels toen hij in de Serie A speelde, en de enige supporter van het nati- Pot 6-Op bezoek bij de voetbaldwer gen van Europa is het vierde boek van Joris van de Wier, na 'Terraces Floodlights'(ook uitgebracht als'De Football Toerist'), 'Glorious Hearts' (over de Schotse voetbalclub Heart of Midlothian) en 'Van Middles brough naar Millwall'. Het boek wordt uitgebracht door uitgever Staantribune Media. De boekpresentatie is op zondag 15 juli - hoe toepasselijk: de dag van de WK-finale - vanaf 16.00 uur in Ca fé Engelenburgh van oud-voetbal- ler Joop van Maurik (onder meer FC Utrecht, FC Amsterdam), Aquama- rijnlaan 15a in Utrecht. tilburg - MFA Zuiderkwartier aan de Wassenaerlaan 38 presenteert op zaterdag 14 juli een Summer party, met gezellige dansmuziek van dj Peerke. Verder is er rn' try line/partner dance met Flying Lady. Bij binnenkomst de organisatie u voorzien van e lekkere summercocktail en lei partyslinger. De dansavond duurt van 20.00 uur tot 00.00 uur. Zaal open om 19.45 uur. Entree 3,00 (welkom-cocktail en eerste kopje koffie of thee gratis. stenaar. Haar passie is werken met klei. In haar werk legt ze graag een vleugje humor, zoals te zien is bij de vogels met een "gek bekkie" of de eigenwijze nuffige dametjes. Haar vazen hebben altijd een thema. Vaak gebruikt ze een onderwerp dat zij uitvergroot, of een fantasie. De “Oceaan-vaas" is ontstaan door I het onderwerp overbevissing en vervuiling van de oceanen, paniek et grote onbekende water, zee- ïrminnen en zeepaardjes op vlucht. Al een aantal jaren geeft les in haar eigen atelier. De exposities zijn gratis te bezoe ken van maandag tot en met vrij dag tussen 9.00 en 17.00 uur, in de gangen op de begane grond. In de folderbakjes bij de hoofdi meer informatie over de ex vinden. Yvonne Langhuijsen kreeg in de jaren negentig schilderles van Val- kenswaardse kunstschilder Theo Kappé. Nu schildert ze bij John Jongbloed in Atelier C3 in Tilburg. Zij gebruikt nu vooral acryl-, olieverf en collagetechnieken. Haar inspira tie vond zij tijdens haar vele reizen, bezoek aan exposities, musea en het kijken naar werken van ande ren. Ook het vrouwelijk lichaam met haar ronde en golvende vormen is een uitdagend onderwerp. In haar werken zie je de fascinatie voor rit me, vlakken en compositie terug. Ze beheerst de kunst van de eenvoud, van het weglaten. In haar werken gebruikt zij bij voorkeur de aarde- en natuurkleuren van roest, steen of hout. Zij heeft al verschillende expo sities op haar naam staan. Ingrid van Hove is selfmade kun- ark is een klein- >jwwijk in het >r. Eerder dit jaar straten opgele- >nd, waaronder 46 Nu wordt gestart ir van 37 eengezins- Modelwoning Woensdag 18 juli van 15.00 tot 17.00 uur en zondag 22 juli van 10.00 tot 12.00 uur is de model woning aan de Karawankenstraat 52 in Tilburg te bezichtigen tijdens het open huis. Het verhuurteam van vb&t Verhuurmakelaars laat je graag de woning zien. Meer infor matie over de verhuur en inschrij ving: www.hureninzuiderpark.nl Pesterijen Kazachstan blijkt een land waar de politiek veel macht heeft over het voetbal en via een kunstmatige club probeert populair te worden in de rest van de wereld. Georgië was ooit beroemd vanwege de goede voetballers, maar tegen woordig staat rugby op het punt om de populairste sport van het land te worden. En ondanks peste rijen en tegenwerking van Spanje voetballen ze onder de rots van Gi braltar stug door. Heel goed doen ze dat niet, want Van de Wier is getuige van de slechtste wedstrijd ooit. In Luxemburg spreekt hij met de man die eigenhandig het Ne derlands Elftal uitschakelde voor het EK in 1964. Ondanks dat de negen landen in Pot 6 voetballend niet de beste van Europa zijn, heeft ieder zo zijn eigen voetbalcultuur en vindt Van de Wier overal liefde voor het spel. FOTO: Abe Van Ancum Fotografie woningen in de stijl van de Delftse School, met aandacht voor am bachtelijke details zoals gekeim- de gevels. De woningen worden hoogwaardig afgewerkt met een luxe keuken en complete badka mer. Met drie slaapkamers en een wijkeer svaarde Tilburg, is tot en met eind tus een zomerse expositie

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 10