SI u s it Gene Simmons Band naar 013 l Yoel Pytowski wint Jan Naaijkensprijs 2018 Pathé Kids Zomerbios met de leukste films Bonnie Raitt met speciale gast Jon Cleary 7 DONDERDAG 5 JULI 2018 TILBURGSE KOERIER KOERIER Meer informatie: www.013.n I 17] ww Meer informatie: www.013.n I FOTO: Susan J. Weiand Bonnie Raitt I FOTO: Jonas Mohr Gene Simmons Zomerconcert Andara in De Hazelaar 1 eaankopen, j Beeld uit De Kleine Heks. tilburg - Voor een onver getelijk dagje uit in de zomer is er de Pathé Kids Zomerbios. ens it. len de Dezej indivic tilburg - Onlangs vond tijdens de opening van de expositie'Season Highlights'in Kunstpodium T de uit reiking van de Jan Naaijkensprijs plaats. Kunstenaar Yoel Pytowski (Brussel, 1986) werd uitgeroepen tot winnaar. geleverd aan de ont- an het culturele leven TILBURG - Op donderdag 19 juli is de Gene Simmons Band te gast in 013 Poppodium aan de Veemarkt- straat. Aanvang om 20.00 uur. uitgereikt aan een an bijdrage levert aling van het cultu- ord-Brabant. Sinds hierbij samengewerkt □rentice Master-pro- stpodium T en wordt ;ikt aan een van de record heeft behaald in het eerste weekend. Daarna vertoont Pathé bijna wekelijks een nieuwe pre mière kidsfilm: Nick Jr. Zomerbios, Show Dogs, De Kleine Heks, Ho tel Transsylvanië 3 én Teen Titans Go To The Movies. De film Nick Jr. Bij i< óntvc gerei. voorraad strekt. Tevens de bioscoc ticket kos. toesl?™ de biuo. er, waar nen worden. films gaat, maakt kans ledig verzorgde Pathé I' dag in de bioscoop in c Op 23 juni startte de bios met Incredibles matiefiim in Ameriké Robbie Williams. Muziekvereniging Andara uit Til burg-is een sterk groeiende ver eniging, die bestaat uit een klein leerensemble en een harmonie orkest Kinderen, jongeren en vol wassenen krijgen de kans om zich zo in de muziek te ontwikkelen, dat zij op een goede en gezellige manier samen kunnen musiceren op een voor hen haalbaar niveau. Muziekvereniging Andara heeft ook het gezellig samenzijn hoog in het vaandel staan. iedere Kids Zomerbios film vangen kinderen een tof film- alateerd cadeautje, zolang de - zijn er in :oop leuke activiteiten. Een >st zes euro per film, zonder slagen, leder kind ontvangt in iioscoop de Kids Zomerbios fly- arbij stempels gespaard kun- orden. Wie naar drie of meer is op een vol- ‘KidsVIP-mid- de buurt. a Kids Zomer- 2, die als ani- <a een omzet- Jan Naaijkensprijs Sinds 1982 wordt jaarlijks de Jan Naaijkensprijs uitgereikt door het Noordbrabants Genootschap. De ze prijs werd toegekend aan een persoon die een belangrijke bij- I tilburg - Op donderdag 26 ju- I li geeft Bonnie Raitt een concert I in 013 aan de Veemarktstraat 44. Speciale gast is Jon Cleary. Het pro- I gramma begint om 20.00 uur. j Bonnie Raitt brak in 1989 door bij het grote publiek. De combina tie van blues, folk, soul en rock in haar albums 'Nick of Time' en 'Luck of Draw' zorgen ervoor, dat zij we reldwijd bekend wordt als artiest. Met 10 Grammy's in haar bezit en een plek in the Rock and Roll hall of fame in de lijst'100 Greatest Gui tarists of all Time' en '100 Greatest Singers of All Time' is zij inmiddels een grote naam in de muziekwe reld. Volgens velen wordt ze gezien als de beste vrouwelijke slidegita- rist ter wereld en op 26 juli komt ze haar kunsten live in 013 vertonen. prijs wordt i idu, die eer aan de ontwikkel! rele leven in Noor 2014 wordt hier’ met het Appr ject van Kunstf deze uitgereik. apprentices. Een onafhankelijke jury ging voor afgaand aan de opening van de ex positie met de individuele kunste naars in gesprek over hun werk en hun kunstpraktijk. De jury schreef over de installatie 'Untitled', het site-specific werk dat Yoel maakte in Kunstpodium T voor deze ex positie, dat het 'op een goede ma nier de ruimte benut, met goede referenties naar architectuur die verschillende lagen laat zien, goed uitgedachte verhoudingen en pro porties van de ruimte en gebruik van materiaal en oog voor detail'. Zijn werk zagen zij als het meest overtuigend in uitvoering en con cept en het meest potentie bie dend voor de toekomst. Naast Yoel waren Sam Hersbach (Utrecht, 1995), Sjel Musters (Rot- Zomerbios is deze zomer alléén te zien in de Pathé bioscopen. Film tickets zijn nu al te kögp. Pathé Kids Zomerbios is meer dan het vertonen van een kinderfilm voor zes euro in je favoriete Pathé bioscoop. Het is een heerlijk uitje met niet alleen een speciaal ca deautje bij elke film, maar er zijn bijvoorbeeld ook kidscorners met kleurplaten, Pathé Charlie komt regelmatig langs en je kunt ge schminkt worden. En dan is er ook nog een hele bijzondere winactie. Wie drie of meer films bezoekt tijdens de Pathé Kids Zomerbios maakt namelijk kans op een te gekke Pathé Kids VIP-middag in de Pathé bioscoop in de buurt. H)nf° Surf voor tickets en actuele informatie naar www.pathe.nl/kidszomerbios tilburg - Vrijdag 6 juli geeft Mu ziekvereniging Andara ó.l.v. di rigent Bjorn van Pruijssen een zomeravondconcert met gevari eerde muziek in Behandelcentrum De Hazelaar, Doctor Eijgenraam- straat 3 in Tilburg. Aanvang om 19.30 uur. Het harmonieorkest speelt deze avond o.a. Adiemus, The Rose, Time to say Goodbye, musicalmuziek uit Joseph and the Technicolor Dreamcoat, gouwe ouwe muziek van Frank Sinatra en popmuziek van Tina Turner en Werk van de winnaar van de Jan Naaijkensprijs. FOTO: Klaartje Esch terdam, 1992) en Carla Lavin (Not tingham, 1994) genomineerd. Het werk van alle vier kunstenaars is tot en met zondag 26 augustus te zien in de expositie 'Season High lights' bij Kunstpodium T aan de Noordstraat 105. De expositie is te bezoeken op zaterdagen van 13.00 tot 17.00 en op afspraak. Afstand Yoel Pytowski (1986) studeerde aan kunstacademie LUCA in Brus sel. Hij nam deel aan expositie #5 in het Apprentice/Master-seizoen: 'On the Border', in Concordia te Enschede. In zijn werk verkent hij gaten, scheidingen en noties van afstand tussen dingen. Ope rerend tussen de polen van tekst, architectuur en identiteit, vindt hij zichzelf vaak omgaan met ideeën, relaties of verschillen tussen twee letters, twee zinnen, binnen en buiten, klein en groot, twee perso nen of twee landen. Meer informa tie: http://yoelpytowski.com drage heeft wikkeling var in Noord-Brabant. De eerste keer werd de prijs uitgereikt aan Jan Naaijkens, daarna ging zij naar Gerard van Maasakkers (1987), Tom America (2005), Ed Schilders (2008), Jacques de Groot (2010) en Maarten Jense (2011). Sinds 2014 haakt het Noordbra bants Genootschap aan bij het Apprentice Master project van Kunstpodium T. De Jan Naaijken sprijs wordt sindsdien ingezet voor behoud en ontwikkeling van talent en zo werd de prijs in 2014 uitgereikt aan Juan Pablo Plazas, in 2015 aan Rudolf Samohejl, in 2016 aan Ans Mertens en in 2017 aan Nuni Weisz. KISS-bassist Gene Simmons is voor het eerst met zijn soloband te zien in Nederland. KISS verkoopt,we reldwijd nog steeds gigantische arena's uit, met geweldige shows vol kostuums, podiumaankleding en vuurwerk. Met de Gene Sim mons Band wil de wereldberoem de bassist terug de clubs in. Geen gekkigheid, maar gewoon een old-school rockshow geven. Hoe wel Simmons door de jaren heen genoeg solomateriaal gemaakt heeft -in 2016 nog samengebracht op The Gene Simmons Vault- zal de nadruk bij de liveshows toch voor al op het materiaal van KISS liggen. I7]ww

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 7