dl B VL port en BB O Ih Bh Jubileumfeest iric Meijer deelnemer Tour for life 2018 G-voetbalweekend geslaagd I Guus Meeuwis nieuwe ambassadeur UNICEF r ent Schrijf uw club in! Rabobank Clubkas Campagne 21 DONDERDAG 5 JULI 2018 FOTO: Bas Haans FOTO: UNICEF/Marieke van der Velden FOTO: UNICEF/Marieke van der Velden V Tilburg - Guus Meeuwis is de I nieuwe ambassadeur voor UNICEF. Zelf vader van vier kinderen zal de zanger zich inzetten voor kwets bare kinderen, in Neder land en daarbuiten. loos te maken. Nieuwe sponsors zijn te welkom. Mensen Bardone- ish in Ne- i 200 ren- 0 km in de maar een iker kans die de Tilburge kunnen zich n tourforlife.nl/eric-meijer nog van har- of bedrijven ger willen steunen melden via www. kinderen, .ssadeur. gegrifd. UNICEF, jn!” 1GSE KOERimTllBURGSE KOER,ER 'Isibindi' Een ander groot probleem voor kin deren in Zuid-Afrika is geweld en seksueel misbruik: één op de drie kinderen krijgt ermee te maken. Vaak gebeurt dat in hun eigen omgeving. Elke dag overlijden er in Zuid-Afrika drie kinderen door moord. Om het geweld en de armoede aan te pakken, heeft UNICEF Zuid-Afrika een uniek én effectief programma bedacht: 'Isi bindi; met 400 locaties. Een plek waar jongeren veilig en in alle rust kun nen spelen, hun huiswerk maken, of sporten. Ze worden er tegelijkertijd gekoppeld aan maatschappelijk wer kers die helpen om die voortdurende armoede- en geweldscyclus te door breken. Sinds de start hebben al meer dan 25.000 kinderen gebruikgemaakt van de door UNICEF ondersteunde safe parks. .Onlangs reisde hij met UNICEF naar k Zuid-Afrika om te zien hoe de orga- |f nisatie kinderen helpt."In het kinder- ziekenhuis dat ik bezocht, hebben ze dankzij UNICEF voor een ommekeer kunnen zorgen. Het is hen gelukt om de kindersterfte met meer dan 50 procent terug te dringen. Door op i te leiden, door geduld, door goede mensen, informatie, door respect voor moeder en kind, door de juiste middelen vertelt Guus na de reis, die hem, zei hij, diep raakte. "De ba sis van het succes was even simpel als logisch: liefde Liefde voor de baby's en voor de moeders Het zijn de mensen in liet ziekenhuis die het B verschil betekenen tussen leven en M dood. Helden zijn het voor mij." Guus Meeuwis was al langer be M trokken bij het werk van UNICEF. M Afgelopen iaar kwam hij in actie H voor Syrische kinderen op de vlucht H Bezoeker van zijn concerten kon den een kerstmuts kopen: er ging H 12.000 euro naar Syrische kinderen. H Vanaf nu is hij echt ambassadei” H ‘Ik heb UNICEF in mijn hart M Het maakt me trots. Trots op M trots om ambassadeur te zijn I Tilburg - Eric Meijer kwam vorig I jaar voor het eerst in contact met I Tour for life. Tour for life is een ge- Itrganiseerde fietstocht, waarbij de I deelnemers geld inzamelen voor I de Daniel Den Hoed Stichting. I Daniel den Hoed zamelt geld in I voor wetenschappelijk onderzoek I in het Erasmus MC kanker insti- I tuut. De slogan daarbij is "maak I kanker kansloos". I Eric Meijer roept iedereen op om I de strijd tegen kanker aan te gaan Ihi het wetenschappelijk kan- [leronderzoek in het Erasmus MC ||e steunen. Daarvoor neemt hij I deel aan de fietstocht Tour for life p2018. Deze tocht wordt verreden pan 26 augustus tot 2 september I a.s. Zuid-Afrika Zuid-Afrika is een land van extre men: mensen in diepe armoede leven naast hoogontwikkelde luxe wijken. Van de 18,6 miljoen kinde ren leven er 12,5 miljoen onder de armoedegrens. De babysterfte is er hoog en elk jaar bevallen er 160.000 tienermoeders. UNICEF helpt ba by's te overleven door betere zorg op te zetten voor zwangere vrou wen en baby's. Meer klinieken, voe dingsadviezen en gratis zorg voor kwetsbare groepen zijn belangrijke hulpmiddelen. Zware tocht De fietstocht gaat over diverse I zware en bekende cols van Italië naar Frankrijk en via Luxemburg en België naar Nederland waar de tocht zal eindigen in het bekende Tom Dumoulin park in Sittard. Na acht dagen koersen van T 1 chia in Italië naar de finis derland hebben de ruim ners een afstand van 13001 benen. Een zware tocht, rr super uitdaging om kanf tilburg - Het G-voetbalweekend viert dit jaar z'n 25 jarig bestaan. Daarvoor hebben al verschillen de activiteiten plaatsgevonden. Op vrijdag 29 juni was er een ju bileumfeest met receptie en fee stavond in T Kwadraat aan het Olympiaplein in Tilburg. Het jubi leumfeest werd bezocht door liefst 300 gasten. De feestelijkheden werden mede dankzij deze grote publieke belangstelling en een op treden van o.a. Snollebollekes een groot succes. Meld uw dub aan vóór 17 september! Inschrijving Rabobank Clubkas Campagne gestart Rabobanklïlburg en omstreken helpt clubs hun doelen te bereiken met de Rabobank Clubkas Campagne. Leden van onze bank verdelen samen maar liefst 200.000,- door hun stem te geven aan de clubs die meedoen. Dus meld uw club aan voor 17 september en laat weten waar u de bijdrage aan wilt besteden. Bekijk de voorwaarden en doe mee via www.clubkascampagne.nl/tilburg Rabobank Rabobank CLUBKAS

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 21