Tilburgse Koerier E 3 Goede beats voor het goede doel JM J 7 Festival Elastiek in Hilvarenbeek Tilburg University opnieuw beste algemene universiteit Cultuur en commercie hand in hand bij herbestemming Korvelse kerk GEMEENTENIEUWS Cfloor 8URGSE KOERIER >nHal DONDERDAG 28 JUNI 2018 1 Pagina 8 en 9 9,95 2,50 FOTO: Full Moon Festival Bezoekers kunnen genieten van verschillende soorten dance. L.NL Lees verder op pagina 3. Lees verder op pagina 3. TK bakkerfloorvanlieshout.nl TANDPROTHETISCHE PRAKTIJK BAAK nh Broekhovenseweg 33, Tilburg - (013) 582 16 00 - www.tppbaak.nl www.hoekstraenpartners.nl Verschillendei verstopt in Sto Hoekstra Partners NOTARISSEN KOSTELOOS INLOOPSPREEKUUR iedere donderdag van 10.00 - 12.00u Zowel voor particulieren als ondernemers 3,00 1,00 DEL’A voor elkaar Tilburg - Afgelopen jaar is hard gewerkt aan plan nen voor de herbestem ming van de Korvelse kerk. Die plannen zijn ambitieus, maar enthou siast ontvangen. Ook als u niet of elders verzekerd bent. Wij verzorgen de uitvaart naar uw wens. Bel met 088 335 21 23 voor een persoonlijk gesprek. Tilburg - Op zaterdag 7 juli vindt een nieuwe editie plaats van het Full Moon Festival in de Muzentuin. tor, Jack of Space Bakoba en Two and a half man. Verder staan er TILBURG - Net als in 2016 en 2017 is van alle algemene universiteiten in Nederland de algehele studenttevre- denheid het hoogst bij Tilburg University. Rijk wil toch gaswinning in gebied Tilburg Noord ie geocaches 5tadsbos013 een aantal foodtrucks en kunnen bezoekers een massage krijgen. medische zorg, ïroepsopleidingen, ;rking en re-integratie ag 26 juni heb- Tilburgse Linten J en onderne- Tilburg Voortgang onderzoek blauwalg in De Blaak Hoekstra Partners Notarissen Vestiging Tilburg Charles Stulemeijerweg 15 5026 RS Tilburg T 013-2100150 - F 013-2100151 E tilburg@hoekstraenpartners.nl Het Full Moon festival duurt van 15.00 tot 00.00 uur. Kaarten zijn voor 16,69 euro verkrijgbaar via www.fullmoonfestivaltilburg.nl. Weekendaanbiedingen 5 Krentenbollen Roombroodje Vlaai van de maand Aardbeienvlaai Brood van de maand Ruwe Bolster VAN LIESHOUT Citymarketing onder vlag De Nieuwe Vincent in van Make it in Tilburg september van start hilvarenbeek - Op 29 en 30 juni en 1 juli vindt op en om de Hilvarenbeek- se Vrijthof het gratis festival Elastiek plaats. Ook dit jaar zijn er verschillen de podia met live-muziek en theater. Verder is er een speciale food line-up op vrijdag en zaterdag en op zon dag de Bikse Bazaar. De vrijdag van Elastiek start met een barbecue. Daarna zijn er op het hoofdpodium o.a. optredens van Fataboom en verschillende dj-acts. Zaterdagmiddag is het de beurt aan o.a. het regionale seniorenorkest en muzikale groepn waaronder Beca- dans. Daarna is er een feestavond met diverse optredens voordat Pa- De Nationale Studentenenquête (NSE) is een grootschalig landelijk onderzoek waarin jaarlijks alle stu denten aan hogescholen en uni versiteiten worden uitgenodigd om hun mening te geven over hun opleiding. In totaal vulden 4.757 studenten van Tilburg University Nieuwe invulling kerkgebouw en directe omgeving positief ontvangen eel en cultureel te gaan gebruiken, waardoor een breed publiek wordt bereikt. Verder wordt gepleit voor een partnerschap met een zorgin stelling, die de pastorie zou kun nen gebruiken als accommodatie voor appartementen en facilitaire ruimtes. Afgelopen dinsdag ben de Stichting Til Korvel en Besterd mersvereniging Korvel Vooruit een bijeenkomst georganiseerd over de nieuwe bestemming van de Korvelse kerk, het beeldbe palend rijksmonument aan het Korvelplein. De kerk doet geen dienst meer als gebedshuis en staat leeg. Onder nemersvereniging Korvel Vooruit ziet dit als een mooie kans om Dat blijkt uit cijfers van de jaarlijk se Nationale Studenten Enquête (NSE) over het jaar 2017-2018. De algehele tevredenheid over de studie (op een schaal van 1 tot 5) bedraagt 4,12 en ligt daarmee be duidend hoger dan het landelijk gemiddelde voor universiteiten (4,05). Op de ranglijst van alle uni- ‘»n (inclusief technische en lege van Bestuur: "We zijn met het resultaat, het al constant hoge niveau van denheid van onze studenten gevolg van het voortdurend vernieuwen en verhogen van de kwaliteit van onze opleidingen, in samenspraak met de studen ten. Wij danken hen voor het vertrouwen." ter Moeskroen de avond afsluit met aanstekelijke folk, feestnummers en meeslepende ballades. De zondag is voor jong en oud. Het programma staat o.a. in het teken van het bekende kinderprogram ma, dat weer start met Het Panne- koekenconcert. Vanaf het festival- terrein loop je deze dag direct de Bikse Bazaar op, ofwel de oude Hil- vermert in een nieuw jasje. Op het hoofdpodium zondag optredens van o.a. Vals Licht, Voltage en Wulf. Elastiek wordt afgesloten met een afterparty. Kijk voor meer informatie op www.elastiek.nl Werelds De initiatiefnemers willen de nieu we invulling van de kerk aan laten sluiten bij het multi-culturele ka rakter van het winkellint Korvel. Winkels, marktkramen en horeca in het kerkgebouw krijgen daarom bij voorkeur een wereldse bestem ming. Daarbij past bijvoorbeeld het aanbieden van werelds eten door en voor de buurt. Op cultureel gebied wordt o.a. gedacht aan het creëren van een landbouwuniversiteiten) neemt Tilburg University een derde po sitie in na Wageningen Universi ty en de Technische Universiteit Eindhoven. Het Colk erg blij i jaren c tevredf is het c Goede beats voor het goede doel: zo zou je het idee achter het Full Moon Festival kunnen omschrij ven. Het dancefestival wordt ge organiseerd door 60 vrouwen van drie verschillende studentendispu ten uit Tilburg. Naast muziek is er ook aandacht voor het goed doel. Een deel van de opbrengst van het festival gaat namelijk naar Free a Girl. Dit is een noodhulporganisa- tie die zich inzet om jonge meisjes uit de gedwongen prostitutie te bevrijden en daders veroordeeld te krijgen. Daarnaast investeert Free a Girl in opvang, onderwijs en bero traumaverwerking e van de slachtoffers. Programma Het Full Moon Festival brengt verschillende soorten dance, van deephouse tot disco en techno. Op het podium staan Michel de Hey, Cleavage, Relativ, The Love Doc- FOTO: Kim Pattiruhu marktpartijen te enthousiasmeren om de kerk een nieuwe invulling te geven, met name ten behoeve van de gemeenschap op Korvel. Het idee is om de kerk commerci-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 1