GEMEENTENIEUWS ra Bestuursakkoord 'Gezond en gelukkig in Tilburg' en Dit 50 va Evi Ontdek Tilburg Inloopavond dinsdag 3 juli nieuwbouwplan De Nobelstraat 4 AFVAL SORTEREN r' Interne begeleiders gaan aan de slag in kinderopvang Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg ini Terras a Het nieuwe college. (Foto gemeente Tilburg) Inloopavond Koolhovenlaan over verkeersmaatregelen WWW.TILBURG.NL/AFVAL Offic UUUTILBURG.NL Onze stad duurzaam en schoon. BESPAARTIP www.tilburg.nl/energie werden de wethouders geïnstal leerd. Goed voor het milieu en voor uw portemonnee tot senioren. De Buurtcamping staat voor verbinding en een ontspannen weekendje vakantie in eigen stad. BERKEL-Efs Kerkstraat Jantje meer Tilbur 's-Mic onthu TILBURG Reltse Hoe Atlasstraat DE BUURTCAMPING Van 29 juni t/m 1 juli houdt Stads camping Tilburg voor het derde jaar De Buurtcamping. Die wordt alle mensen die de stad rijk is: van rasechte 'Kruiken' tot nieuwe Tilburgers, van muurbloempjes tot druktemakers en van peuters FESTIVAL MUNDIAL Voor de 31e keer wordt op 23 en 24 juni Festival Mundial gehouden. Deze editie is opnieuw in de Spoorzone, die wordt omgetoverd tot een bruisende festivallocatie. Dans op de lek kerste muziek en ontdek nieuwe artiesten zoals de legendarische afrobeat-pioneer Orlando Julius of The Cool Quest Kaarten info via festivalmundial.nl. Voor i an p it loi ■nsp raba nge rie b mee len b« tot 14 omte Nat seert momi een b ganke ses Bi feest. Orr make schild 350m Czifra Het o derdr Stokh Meldingen In de mees raan bedrij mene rege viteitenbes ben gemel den veran< hetActiviti richting tyj ijulibijdc istok aan Krever Binnenlopen k TILBURG Pieter Vre< ting, Z-HZ. Broekhovr ting, Z-HZ. Melis Stok Z-HZ.MM- Bart van P Z-HZ.MM- Wilhelmin Z-HZ.MM- de gemeente en GEM Koolho- zijn dan aanwezig om vragen te voorden. Melding m In het kade en sloopaf KIJKJE BIJ 813 Ook zo benieuwd hoe het er backstage uit ziet bij Poppodium 013? Elke laatste zaterdag van de maand kan je deelnemen aan een rondleiding. 013 is hét podium voor pop- en dancecultuur in de ruimste betekenis van het woord. Bij de rondleiding kan je de kleedkamers van beroemde artiesten bezoeken en zelfs op het podium staan. weekend lang bewoond door www.vvvtilburg.nl/agenda. Kinderopvang. (Foto gemeente Tilburg) HR-ketel Een moderne hoogrendements ketel verbruikt maajfl^2j% minder dan een ketel van 12 jaar of ouder. Vraag uw instal lateur om advies. Laat uw ketel ook jaarlijks controleren eh Ook in Dwaleri versprei tot Spot veel eve vermelc De nieuwe coalitie van beoogde wethouders van de gemeente Tilburg presenteerde zichzelf en het bestuursakkoord op donderdag 14 juni in een drukbezocht VerHalenHuis. De wethouders werden op maandag 18 juni tijdens een extra raadsvergadering geïnstalleerd. bespreken.". De onderhandelaars van de for merende partijen zetten de inhoud van het bestuursakkoord uiteen, dat opgebouwd is aan de hand van vier thema's: Inclusieve stad, Vitale stad, Duurzame stad en Samen en zicht baar. Download het volledige be stuursakkoord via Tilburg.nl. Aan het eind van de bijeenkomst was er gelegenheid om kennis te ma ken met het nieuwe team van beoog de wethouders. Zij werden bevraagd op persoonlijke en bestuurlijke ambi ties tijdens een interview. Op maan dag 18 juni werd het akkoord in de gemeenteraad besproken tijdens een extra raadsvergadering. Aansluitend Portefeuilles Berend de Vries (D66) heeft onder meer Economie en Ruimtelijke Or dening in zijn portefeuille, ook is hij eerste locoburgemeester. Marcelle Hendrickx (D66) heeft onder andere Onderwijs, Jeugd en Cultuur in haar portefeuille. Erik de Ridder (CDA) heeft onder meer Zorg, Welzijn en Gezondheid en Evenementen in zijn portefeuille. Mario Jacobs (Groen links) is verantwoordelijk voor on der meer Mobiliteit, Groen, Natuur Landschap en Grondzaken. Oscar Dusschooten (VVD) richt zich onder andere op Financiën en Gemeente- brede Dienstverlening. Esmah Lahlah heeft onder meer Werkge legenheid Arbeidsmarkt en Inko mensondersteuning Armoedebe leid in haar portefeuille. Tijdens de bijeenkomst van 14 jur kwamen zowel de onderhande laars als formateur Hans Dieteren aan het woord. Dieteren lichtte de totstandkoming van het document toe en gaf aan tevreden terug te kijken op het formeringsproces: "Ut kan wel zeggen dat we gezamenlijk goed zijn uitgekomen met het ak koord, in een goede sfeer. Er is veel moeite gedaan om de dossiers die in de stad leven onder de aandacht te brengen in het bestuursakkoord. Het is een akkoord op hoofdlijnen, waarmee impact beoogd wordt, maar waarin ook ruimte is om de bewegingen met de stad en hopelijk de hele gemeenteraad te Het nieuwe gedeelte van de Kool hovenlaan is begin 2017 geopend. Sindsdien zijn er verschillende ont wikkelingen geweest rondom de brug en diverse verkeersmaatrege len. Er is een aantal knelpunten aan het licht gekomen die de gemeente wil gaan oplossen. Zo komt er een nieuwe verkeersbrug. Over de aan pak hiervan wordt een inloopavond gehouden, op maandag 2 juli van 19-20.30 uur in OBS Koolhoven aan de Koolhovenlaan la. Medewerkers van c1- - ven zijn beantwc De inloopavond vindt plaats op dinsdag 3 juli bij de KBO Heikant - Quirijnstok aan Kreverplein 27 in Tilburg. Binnenlopen kan tussen 18.30 en 20.30 uur. Tijdens de in loopavond is het nieuwe ontwerp te zien. De architect en medewer kers van projectontwikkelaar Van Wanrooij en de gemeente zijn aan wezig om de plannen toe te lichten en vragen te beantwoorden. In het verleden waren er al wo- ningbouwplannen voor dit gebied. De geplande woningen zijn toen niet doorgegaan vanwege de cri sis. Een groot verschil met het oor- ■De Nobelstraat. (Foto gemeente Tilburg) De gemeente gaat het terrein langs De Nobelstraat ontwikkelen. Er komen 46 koopwoningen te staan. Om het plan te realiseren, is het nodig om het bestem mingsplan aan te passen. De gemeente organiseert samen met de projectontwik kelaar een inloopavond om de plannen te komen bekijken. vang is een proef van de gemeente. De functie 'Intern begeleider Kinder opvang' is bedacht door een project groep met medewerkers van de kin deropvang, integrale vroeghulp, on derwijs, GGD, Maatschappelijk werk en de gemeente Tilburg. De functie is vergelijkbaar met de IB'ers in het basisonderwijs. IB'ers zijn expert in de ontwikkeling van kinderen, heb- ben veel ervaring met zorgvraagstuk ken, kunnen zorgsignalen toetsen en naar de juiste professional begelei den. De proef moet de kwaliteit van de kinderopvang in Tilburg naar een ho ger niveau tillen. Met de zogenoem de Harmonisatiewet is in 2018 al een flinke kwaliteitsslag gemaakt op alle gesubsidieerde peutervoorzieningen. De eerste kwartaalcijfers laten zien dat met deze hoogwaardige voor schoolse voorzieningen al veel peu ters bereikt worden. spronkelijke plan is het inpassen van een groot aantal bestaande bo men in het plan. Daarnaast is er meer ruimte voor groenstroken. De procedure voor het aanpas sen van het bestemmingsplan is in voorbereiding. Na het afronden van deze procedure, starten de werkzaamheden om de grond bouwrijp te maken. Het gaat dan om werkzaamheden zoals de aan leg van riolering en bouwwegen. Daarna start de projectontwikke laar met de bouw van de wonin gen. Naar verwachting is dit na de zomer van 2019. In drie Tilburgse wijken gaan Interne begeleiders (IB'ers) werken in de kinder opvang. Zij zorgen dat kinderen of gezinnen met problemen snel de nodige on dersteuning krijgen. Medewerkers uit de kinderopvang kunnen deze begeleiders inschakelen voor advies en begeleiding bij zorgvragen. Na de zomervakantie gaan de IB'ers aan de slag op 28 kinderdagverblij ven en peutervoorzieningen in Til burg Noord, Zuid en West. De proef duurt tot eind 2020. De resultaten moeten uitwijzen wat structureel nodig is om kinderen in een vroeg stadium de juiste ondersteuning te bieden. Op dit moment zijn er binnen de kinderopvang niet genoeg middelen om (dreigende) problemen of signa len op tijd en grondig aan te pakken. "Hierdoor laten we een kans liggen", aldus wethouder Marcelle Hendrickx van Onderwijs en Jeugd. "Alle kinde ren in Tilburg verdienen de aandacht die ze nodig hebben en hebben recht op een goede start. We moe ten er daarom voor zorgen dat juist jonge kinderen en gezinnen snel on dersteuning krijgen. Daarmee voor komen we dat beginnende proble men erger worden." De versterking van de kinderop-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 8