c m? OPRUIMING Oppositie mist concrete plannen in bestuursakkoord olumn Geslaagde Dutch Technology Week in Tilburg lagen iar3- Diepe gronden iurg.nl v Pwtke 3 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 21 JUNI 2018 3URGSE KOERIER DOOR ELLEN VAN SLOOTEN derbot 639 )9 FOTO: Gemeente Tilburg/Beeldveld Fotografie Het nieuwe college van b&w. Openingstijden Rechtswinkel in de zomer LBURG Petra Jansen Fuji f Textif aligen. Tilburg - "Pap, wat een gave dag was dit", riep één van de kinderen spontaan na een bezoek aan de High Tech Ontdekkingsroute op zaterdag 9 juni in Ontdek- station013. TILBURG - Het bestuursakkoord "Gelukkig en gezond in Tilburg", is maandagavond goedgekeurd door een meerderheid in de gemeenteraad. ingArt incertzaal 12.00 i naar /ia i 22 20. I van 2,75. innen orstelling: iFJ*! GEBRUIKTE MEUBELS va €17,- .v.a.€ 19,- va €29,- .V.A. schermen."Ik kan me niet herinne ren dat ze dit al eerder hebben ge daan", gaf Hoppen brouwers aan. ni bezochten studenten van ROC Tilburg Hoppenbrouwers Tech niek tijdens de MBO On Tech Tour. Het bezoek werd gekoppeld aan projecten die Hoppenbrouwers uitvoert voor de Efteling wat re sulteerde in eèn kijkje achter de Losse STOELEN. TAFELS 2-zits BANKEN.. •EETHOEKEN KASTENva. 39,- BANKSTELLEN... v.a€ 79.- Hét adres voor spotgoedkope meubels, woonaccessoires en vintage kleding Winkel: Korvelseweg 159 - Tilburg di t/m za open Magazijn. Kapelmeesterlaan 114 do t/m za open T. 013-53 59 858 www.peerke.biz PR en propaganda De SP noemde het akkoord een feel good story. Helma Oostelbos: "Alles is geweldig. We doen alles samen en daar worden we allemaal blij van. Maar niks wordt concreet. Hier kun je alle kanten mee op en met een rechts liberale meerderheid in dit college gok ik erop dat dit de verkeerde kant op gaat. Politiek is meer dan PR en propaganda. Po litiek betekent keuzes maken. Met schaarse middelen dingen doen en andere-dingen laten." Verder mist haar partij vooral con crete plannen. "Geef nu eens op een A4-tje aan wat er verschilt met wat de vorige college al deed, want een coalitie zonder of met de WD is een wezenlijk verschil. Samen met de raad en andere partijen invulling geven aan de plannen. Samen zo werkt politiek niet. De essentie van politiek is dat je co alitie en oppositie hebt en dat je zo elkaar sterk kunt maken", aldus Oostelbos. te werken. Hij spreek met enig arg waan uit dat niet vandaag, maar de komende vier jaar pas zal blijken of B&W en de coalitiepartijen daad werkelijk met de oppositiepartijen goed willen samenwerken. PET-fles Fiets: Al fietsend een PET-fles 'crushen' kon op zaterdag 9 juli in het Ontdekstati- on013 tijdens de Hightech Ontdekkingsroute. Tilburg - Rechtswinkel Tilburg werkt in de periode van 16 juli tot en met 15 augustus met aangepas te openingstijden. U kunt uitsluitend op afspraak naar het spreekuur komen. Het spreek uur is in deze periode op dinsdag van 14.00 tot 17.00 uur. Tijdens het spreekuur wordt beoordeeld of er spoedeisende handelingen nodig zijn in uw zaak. Is er geen sprake van spoed dan krijgt u een advies, maar wordt de zaak niet in behan deling genomen. Vanaf 16 augus- Professionals Er was ook aandacht voor de professional tijdens de DTW. Op tus hervat de Rechtswinkel Tilburg zijn reguliere dienstverlening. Voor het maken van een afspraak in verband met een dringende ju ridische vraag, kunt u de Rechts winkel Tilburg in deze periode el ke werkdag tussen 09.00 en uur bereiken door te bellen 013-5353135. Voor het telefonisch stellen van uw juridische vraag (elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur) of via www. rechtswinkeltilburg.nl is de Rechts winkel ook in de zomer bereikbaar. Zwitserleven gevoel Yusuf Gelik (PvdA) kreeg bij het bestuursakkoord het Zwitserleven gevoel. Gezond en gelukkig zijn. Dat willen we toch allemaal? PvdA wenst dat aan al onze inwoners toe. Nadrukkelijk ook voor onze kwetsbare Tilburgers, die met ar moede, laaggeletterdheid, schul den langdurige werkloosheid, vroegtijdig schoolverlaten, beper king of gezondheid aangewezen zijn op onze sociale voorzienin gen. Ok zijn partij mistte concrete voorstellen in het beleidsakkoord. Hij pakte een voorbeeld op en ste de de vraag: "Hoe gaat u impact van bijzondere bijstand meten? Als er na twee jaar wordt gekeken wat werkt en wat niet werkt en dan besluit om wat niet werkt te gaan schrappen?" Ze vrezen voor dreigende bezuiniging in het so ciaal domein. De ijver om zaken te schrappen die niet bewezen zijn en dat Tilburg een laboratorium wordt. En ten derde het gebrek aan daden en wijkgericht denken. Gelik: "We gunnen het Zwitserle ven gevoel aan alle inwoners maar net als de verzekeraar willen we ze ker zijn van de ingezette koers. We nemen geen genoegen met een mooi verhaal." Litteken Ook maakte Peter Smolders van de LST een klein excuus dat hij zijn boosheid nogmaals ventileerde. "Natuurlijk heelt de tijd alle won den, maar het is wel een litteken", gaf hij aan. Ook in de komende pe riode is zijn partij bereid om mee te denken en constructief samen Alleen de tegen ges in de opf gestemd in de raad, kan de nieuwe coali tie van D66, Groen Links, WD en CDA aan de slag met besturen. Het nieuwe college van B&W bestaat uit burgemeester Theo Weterings en de wethouders Berend de Vries (D66), Marcelle Hendrickx (D'66), Mario Jacobs (Groen Links), Erik de Ridder (CDA) en een wethou der zonder politieke kleur, Esmah Lahlah. In de extra gemeenteraadsverga dering was het vooral de LST die met wrange gevoelens terugblikt op de verkiezingsuitslag in relatie tot de nieuwe coalitie. Peter Smol ders verwoordde het als volgt. "De LST heeft er problemen mee dat als je vier jaar met iemand samen werkt, en zegt dat je constructief hebt samengewerkt en dat de ver houdingen goed zijn, dat je dan twee weken voor de verkiezingen iemand gaat uitsluiten. Waar we nog grotere problemen mee heb ben is datje vanuit de verkiezings uitslag een gigantische mandaat krijgt en dat men dan niet eens met je gaat spreken. Met name spreek ik daar D66 op aan. Dan heb ik het niet over die 90.000 mensen LST, SP en PvdA hebben ;n gestemd. De andere partijen 1 jpositie hebben wel voor I en met en meerderheid De organisatie van de Dutch Tech nology Week (DTW) in Tilburg kijkt dan ook terug op een succesvolle eerste editie. Tilburg nam voor de eerste keer deel aan de DTW, een evenement dat in zes dagen tijd zeker 37.000 mensen mocht ontvangen. Er waren veel ontmoetingen tus sen jongeren en high tech profes sionals. Dinsdag 5 juni was er een Young Talent Tour voor leerlingen uit het voortgezet onderwijs met bezoeken aan Tilburgse bedrijven Capi Europe, Focal Meditech en Fuji film en een bezoek aan het Textielmuseum. Donderdag 7 ju- Ik hou van de rafelranden van de stad. Van die stukjes Tilburg die gelukkig nog niet helemaal aan kant zijn. Waar de oprukkende stad en de natuur samen de ruimte eerlijk delen, wat leidt tot een prettige chaos. Het gebied achter het Elisabeth Ziekenhuis is ook zo'n rafelrand. Je hebt er de nieuwbouw van woonzorgcentrum De Le- ijhoeve, een nieuw Van der Valk Hotel, parkeerplaat sen van het ziekenhuis. En verder vooral natuur. De Leij stroomt er al eeuwen kalmpjes door het steeds veranderende landschap. Als ik hier 's avonds ga wandelen, verbaas ik me over de stilte. Ondanks de reuring die bij een woon locatie en een ziekenhuis horen en ondanks het ver keer van de A58 dat ach ter de groene geluidswal voorbijraast. Stille plekken hebben vaak diepe gronden. Zo heeft dit gebied een lange ge schiedenis. Het riviertje de Leij is al bekend sinds de 16de eeuw. In vroeger tijden werd hier gevist en geschaatst. Tot in de 19de eeuw werd in de Leij de wol gespoeld. En er lag op die plek een groot moe ras, begin vorige eeuw gedempt met huisvuil. Op de plek van het ziekenhuis stond een textielfabriek. Maar rafelranden heb ben ook diepe gronden die minder fraai zijn. In 2016 dumpte iemand zijn hennepplantage op de Leijweg. En eind vorig jaar stak iemand hier een stadsbus in de fik. Zelf zie ik ook wel eens vreemde dingen. Twee weken te rug twee jongens in auto's die zich snel uit de voeten maakten op de nadering van passanten. Maandag avond parkeerde er een taxi op het pad, waarna de chauffeur uitstapte om te gaan wildplassen (op zijn taxi stond trouwens 'Bravo'). Verder ligt er veel zwerfafval. Als het weer vroeger donker wordt, zul je mij hier niet zien. Dan laat ik die stille plek aan de oprukkende stad, de natuur en hen die er niet thuishoren. die niet meer gaan stemmen. Die al vervreemd zijn van die politiek. Ik heb geen problemen met een coalitie waar de LST niet in zit, ter wijl we wel de grootste partij zijn." woensdag werd het Deltaplan Techniek gelanceerd. Een initiatief van gemeente Tilburg, bedrijfsle ven en onderwijs om de toestroom van technisch personeel en de in stroom in technisch onderwijs te bevorderen. Op donderdag vond bij MindLabs in de Spoorzone het tweede matchmaking event plaats tussen onderzoekers van de vak groep Cognitive Science and Arti ficial Intelligence van Tilburg Uni versity en diverse (inter)nationale bedrijven. High Tech Ontdekkingsroute De week werd afgesloten met de High Tech Ontdekkingsrou te op zaterdag, een DTW breed programma op acht locaties in Eindhoven, Tilburg, Drachten en Assen. Tilburg opende voor deze dag de deuren van Ontdeksta- tion013. Het was voor jong en oud een interactief en leerzaam programma, waarin bedrijven én onderwijsinstellingen lieten zien wat Tilburg aan high tech in huis heeft. .ademyof ’Ajpresen- 'oorstelling in circusdis voorstelling Je regie is in actie is geldig

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 3