GEMEENTENIEUWS Grenzen van waterwingebied Gilzerbaan zijn uitgebreid Overnachten in een bubble en kermislessen in de klas f Nil zi( Tilb Nei Obstacle Run NK Highland Games Volg de gemeente via social media: Fusie basisscholen Udenhout in belang van de kinderen Dit Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Musica Waterwingebied Gilzerbaan. (Foto gemeente Tilburg) Al w M vvvtilburg.nl ra Ontdek Tilburg V De Starflyer (Foto gemeente Tilburg) ©gemeentetilburg f /gemeentetilburg Spoorlaan 434a 5838 CH Tilburg Tel: 813-5323728 vvv@tllburg.nl te Water zijn kano's, roeiboten of vaartochten met een besloten groep te boeken. Meer informatie op: tilburgtewater.nl. en jiden. gebied iale mi- het i biet gaan tuur. in- leden hierb Haler in Tilt Diete de to koorc onde weth De Berer driclc (Gro« MERCADO DIBIZA Voor de vierde keer op rij houdt MAF Events op zondag 17 juni het lifestyle event Mercado d'lbiza. Deze grote hippiemarkt is in de Wagenmakerij in de Spoorzone. Meer dan honderd stands, unieke food- en drinkcourts en activitei ten voor jong en oud/naken van Mercado d'lbiza een bijzonder feest. Kaarten kosten 10 euro en zijn te bestellen via: www.ticketpoint.nl TILBURG TE WATER Met het warme weer is het heer lijk om Tilburg vanaf het water te ontdekken. Lekker bewegen, de natuur beleven, drijvend een boekje lezen of zelf een picknickmand meenemen. Alles is mogelijk. Via het bedrijf Tilburg WIPEOUT TILBURG Het centrum van Tilburg is op 17 juni het toneel van het Wipeout parcours. Deelnemers moeten hierbij zo snel mogelijk een parcours met obstakels afleggen. Pak je kans, koop je ticket en bereid je voor op een hilarische dag vol crashes and smashes. Kaarten kosten 11 euro. Bestellen kan via: wipeouttilburg.nl. www.piushaven.nl De afj CDA a in eer n zij )k d Tilburg i op 29 ei een Sun Een grc ren in I school! Muziet Hogesc afgelop broedp initiatii sical Di ambitii ge tern en toei trekkel ve en c goed It gemee se Mu: ren uit nemer ling. Et I Brabar I leren r kan de burg a I sterkei Wet "Tilbui kelijk r een N< I kans is Basisschool De Mussenacker (Foto gemeente Tilburg) Basisscholen Achthoeven en De Mussenacker in Udenhoi sturen hebben dit besloten omdat zij dat de beste c deren in de wijk. Komend schooljaar willen ze bent ontwikkelen. In augustus 2019 moet de nieuwe sch Kruipen door de modder, klimmen over hindernissen en angsten over winnen zoals hoogtes en kleine, donkere ruimtes. Zaterdag 16 en zondag 17 juni vindt de tweede edi tie plaats van de Tilburgse Obstacle Run in Stadsbos013. Zo’n 1500 deel nemers bedwingen het parcours met 37 gebouwde hindernissen. Deelnemers bepalen zelf hun uit daging door te kiezen voor een par cours van6,12,18, 24 of 30 kilome ter. Op beide dagen vindt ook het NK Highland Games plaats, de ver kiezing van de sterkste man van Ne derland. De toegang voor bezoekers is gratis. Meer informatie op www. obstacleworld.nl. Gebieden De uitbreiding geldt bijvoorbeeld voor de gebieden Berkenrode en Oude Warande in het Noorden, de wijk De Blaak en De Katsbogte de Brakelsche Akkers in het Zui Een kaartje van het nieuwe ge en de regels van de Provincial lieuverordening Noord-Brabant 2010 staan op: www.brabant.nl/ PMV2010. kan voorzien van schoon drinkwater. Bewoners die in het gebied wo nen, moeten bij bepaalde activitei ten een melding maken, Bijvoor beeld als ze een boorput maken die dieper gaat dan drie meter. Of bij graafwerkzaamheden die op die diepte worden uitgevoerd. Bij het storten of verplaatsen van grond in dit gebied, gelden bepaalde eisen. Inwoners die in grondwaterbescher mingsgebieden wonen, kunnen een melding doen via www.brabant.nl/ grondwaterPMVmelding. Inwoners die het vermoeden hebben van mo gelijke verontreiniging, kunnen dat De kwaliteit van het drinkwater van gemeente Tilburg en Goirle is goed. Om dat ook in de toekomst zo te houden was het nodig om het grondwa terbeschermingsgebied rond waterwingebied Gilzerbaan uit te breiden. Provinciale Staten hebben de grenzen van het nieuwe gebied definitief vastgesteld. Het drinkwater voor Tilburg en Goirle komt van het grondwater in het waterwingebied Gilzerbaan. Dat gebied ligt in StadsbosQ13. Om de goede kwaliteit te behouden, is het nodig om het grondwater te gen vervuiling te beschermen. Bij voorbeeld door geen afval te laten slingeren of ervoor te zorgen dat er geen bestrijdingsmiddelen, olie- of verfresten in het grondwater terechtkomen. De uitbreiding van t grondwaterbeschermingsge- ;d maakt dat Brabant Water in de toekomst 110.000 huishoudens en bedrijven in Goirle en Tilburg melden via 073 - 681 28 21. Een verontreiniging kan ontstaan bij bijvoorbeeld een lekkage door een verkeers- of bedrijfsongeval of een (drugs)afvaldumping. De huishou dens in dit gebied krijgen een brief met een folder waarin meer infor matie staat over de uitbreiding van het grondwaterbeschermingsge bied. jut gaan fuseren. De be- oplossing vinden voor de kin- nutten om één sterke school te augustus 2019 moet de nieuwe school van start gaan. voor kinderen van 0 tot 12 jaar. De samenwerking tussen de kinderop vang en het onderwijs moet zorgen voor een doorlopende ontwikke lingslijn. De verschillende belangen van diverse partijen spelen dan geen belemmerende rol meer. In de oude situatie zorgt dat soms nog voor overgangsproblemen bij kinderen. Het is extra bewonderingswaardig dat twee schoolbesturen hier over- I heen zijn gestapt en hun visie op de ontwikkeling van kinderen door ga zetten, ongeacht onder welk besti Dat idee sluit naadloos aan op de houd van de Tilburgse onderwijs- agenda. Bezoekers kunnen deelnemen aan de Kermisrun. Er is ook een parade van reuzen over het terrein en er rijdt een treintje over de kermis voor het vervoer van bezoekers. Eveneens nieuw zijn de slaapbubble om een nachtje op de kermis te blijven sla pen en de opblaaskerk waar gelief den 'voor de nep' kunnen trouwen. Het Tirolerdorp met attracties en huisjes in Tirolerstijl staat even als vorig jaar op het terrein. Op het Spoorplein komt een grote wildwa terbaan. De Starflyer, een enorme zweefmolen van meer dan 100 me ter hoog, de Free fall en de Rutsch staan er ook. Er komt een junior kermiswethou- der die één dag de scepter zwaait over de kermis. Er is straattheater, een openluchtcircus en bezoekers kunnen kermis-merchandise kopen via de kermissite. Vaste onderdelen zoals de Roze Maandag en de Blau we Zondag staan dit jaar weer op het programma. Kermisindeklas.nl is een initiatief van de gemeente Tilburg. Op deze si te staat lesmateriaal waarmee leer krachten en pedagogisch medewer kers in het basisonderwijs een les kunnen geven. Onderwerpen zoals techniek, cultuur, muziek, weten schap en geschiedenis komen aan bod. Er zijn ook filmpjes en onder- zoekjes te vinden die klassikaal of thuis bekeken en gedaan kunnen worden. Tijdens het schooljaar 2018-2019 verandert er nog niets ten opzichte van de huidige situatie. Marcelle Hendrickx, wethouder onderwijs, zegt over de fusie: "De schoolbestu ren van Opmaat en Tangent zetten met deze fusie het kind centraal en niet de eigen organisatie. Dat juichen we van harte toe. Extra bijzonder is dat het om twee scholen gaat van verschillende stichtingen." Behalve de fusie gaan de scholen ook verder met de dóórontwikkeling naar een Integraal Kindcentrum (IKC). Dat houdt in dat er een volle dig aanbod is van opvang, onderwijs en peuter- en welzijnsvoorzieningen Vrijdag 20 juli gaat de Tilburgse Kermis 2018 van start, het evenement duurt tot en met zondag 29 juli. De kick-off was op 7 juni. Meer dan 200 attracties gaan samen een lint vormen van 3 kilometer. Er is een aantal nieuwe attracties. Het online platform Kermis in de Klas is al gestart. Doel van deze site is om kinderen op een leerzame en speelse manier kennis te laten maken met de kermis en wat die betekent voor Tilburg.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 8