i u ■MJ: A it Kort Laat in NWE Vorst 'The Incredibles Night'bij Pathé MUSA zingt in Heikese kerk Cinecitta neemt extra zaal in gebruik Open atelier route Popster Anastacia naar 013 Duotentoonstelling Luycks Gallery 7 IT1LBURGSE KOERIER DONDERDAG 14 JUNI 2018 ILBURGSE KOEF on FOTO: Pixar JW- elegen /mnd (Qnfo Anastacia ïlijl bij ^IQnfo Meubelen s kan beto- ie typema- Kijk voor de route, de deelnemers en verdere informatie op www.armhoefseakkers.nl g een iverse De open atelier route duurt 17.00 uur. 5 400 700 naber.nl 13 r bral (te Tl2 startten Tilt en een i deel- voor- an de bioscoop. zin, st_„ jperheld, samen slijft en Tickets zijn nu te koop www.pathe.nl/tilburg en aan de kassa van ut Tilburg - Op donderdag 21 juni organiseert Pathé Tilburg, Pieter Vreedeplein 174, The Incredibles Night. Deze Incredibles Night bestaat uit twee voorstellingen, na melijk The Incredibles (2004) gevolgd door de première van het langverwachte vervolg The Incredibles 2. Tilburg - Vocaal ensemble MUSA geeft op zaterdag 16 juni een concert in de Heikese kerk in Tilburg. Aan vang om 20.15 uur. - Op zondag 17 juni is er weg. ;n atelier route in de wijk tot 17 met o.a. mu- t evenement >pend in ’elgrims- TILBURG - een oper. Armhoefse Akkers, m ziek en theater. Het wordt om 12.00 uur geop* de Pelgimhoeve aan de Pel Tilburg - Vorig jaar De NWE Vorst met Kort Laat, reeks zomeravonden waarop nemers elkaar korte verhalen lezen in de binnentuin van De NWE Vorst aan de Willem Il-straat49. Met een kampvuur, en (een) drankje(s). In ieder kort verhaal schuilt een klein universum dat ons veren. Van ruziën via de en daarom kan Mendelssohns ei gen koormuziek niet ontbreken. MUSA zingt zijn prachtige Deut sche Liturgie. Hoogtepunt van het concert is het Requiem van Daniël de Lange. Daaraan voorafgaand klinken een aantal motetten van Johann Herman Schein uit het begin van de 17e eeuw, muziek waar De Lange in zijn Requiem op teruggrijpt. Het Requiem (voor dubbelkooren sol’ numentaal werk, wisseling kent in i Kaarten zijn 1 deur en in www.musa.nu opgenomen met producer Anders Bagge (die onder meer werkte met Celine Dion, Janet Jackson en Madonna) en zijn team van Baggpipe Studios. 'Evolution' staat voor een terugkeer van de 'oude' Anastacia: boeiende rocknummers afgewisseld met catchy poptracks en gevoelige ballads, allen geken merkt door haar herkenbare stem en het krachtige geluid wat daarbij hoort. Tickets kosten €38,40 (ind. servicekosten) en zijn gisteren in de voorverkoop gegaan. Kijk op www.013.nl. chine tot de dame met het hondje. En wat mooi is, willen we delen. Ken je zelf een mooi kort verhaal om voor te lezen? Neem het mee op woensdag 20 juni. Een verhaal mag niet langer dan 15 minuten duren en er wordt geen eigen werk voorgelezen. Aanvang om 22.00 uur. De entree is gratis. Meer infor matie: www.denwevorst.nl Tilburg - Op vrijdag 22 juni om 17.00 uur opent de Turnhoutse schrijver en dichter Wim Paes- huyse bij Luycks Gallery'Imagine the past', een duotentoonstel ling van Marcel Dingemanse (NL 1967) en Maurits Wouters (BE 1986). Er worden foto's en video's getoond. Die balanceren tussen het heden en een lang vervlogen verleden. Het gaat beiden niet om een reconstructie van dat verleden maar om het oproepen van imaginaire, soms hallucine rende beelden die je meevoeren naar een illusoire werkelijkheid. Waar Dingemanse zich van oude Onder leiding van Peter Dijkstra zingt het koor zelden uitgevoer de werken van de Nederlandse componisten Robert Heppener en Daniël de Lange. Ook muziek van Felix Mendelssohn en Johann Her mann Schein zal klinken. Hoe vaak krijg je de kans om Bruchstücke eines alten Textes van Robert Heppener en het Requiem van Daniël de Lange in één concert te horen? In het uitdagende werk van Heppener hoor je brokstuk ken van een psalmtekst afgewis seld met flarden hemelse muziek. Heppener bracht met dit stuk een hommage aan Felix Mendelssohn Op woensdag 27 juni verschijnt The Incredibles 2 in de Neder landse bioscopen. Disney heeft I veertien jaar gewacht met het I uitbrengen van een vervolg over I deze superheldenfamilie. Ideeën over een vervolg lagen al enkele jaren bij Disney Pixar op de plank, maar zijn dus nu pas uitgewerkt tot een nieuwe film. Men ver wacht daarom ook dus erg veel van dit vervolg. Bezoekers die deze avond naar de voorstelling komen, krijgen deze film dus ruim een week voor de officiële release te zien. Het programma van deze filmnacht ziet er als volgt uit: Tilburg - Popster Anastacia is te rug. Haar soulvolle stem, gecom bineerd met een catchy pop- en rockgeluid brengt haar op dinsdag november naar 013. Anastacia ik in 1999 door met poppklas- siekers als 'I'm Outta Love' en 'Left Outside Alone'. Sindsdien verkocht Anastacia wereldwijd meer dan 30 miljoen albums en wist ze ook tijdens liveshows indruk te maken met haar enorme stem. Vorig jaar bracht ze haar zevende studioal bum 'Evolution' uit dat weer vol staat met fijne ballads en popnum- mers. Het album is in Stockholm Syndroom te staan, zijn grootste vijand ooit. 21.30-23.35 uur: The Incredibles 2 OV (originele versie) Helen, moeder van het gezin, staat ineens in de spotlight als supL J terwijl Bob als huisvader met Violet en Dash thuisbl, een grote uitdaging heeft om aan het dagelijkse, normale leven te wennen zonder superhelden-actie. Het blijkt een moeilijke verande ring voor de hele familie te zijn, al helemaal omdat niemand zich be wust is van baby Jack-Jack's groei ende superkrachten... Wanneer een nieuwe gevaarlijke schurk met een meesterplan opduikt, moeten Fro- zone en de familie een manier vin den om samen tegen dit kwaad te strijden. Dit is makkelijker gezegd dan gedaan, ook al zijn ze allemaal Incredible... opnametechnieken, lefotografie bedient techniek het heden i daglicht zet, werkt 1 archiefmateriaal dat hij via fo to- en filmmontage omvormt tot beelden die een andere interpre tatie geven van het hier en nu. In beider werk raken individuele geschiedenissen aan universele gebeurtenissen, ballen die als het ware samen. Een persoonlij ke innerlijke reis raakt aan een collectief geheugen. 'Imagine the past' is t/m zondag 22 juli te zien. Adres: Nieuwlandstraat 31. Meer info op www.luycksgallery.com zoals pinho- ten vanuit die in een nieuw Wouters met 18.45-21.00 uur: The Incredibles OV (originele versie) In een grijs verleden was Bob Parr één van de grootste superhelden van de wereld. Hij stond alge meen bekend als Mr. Incredible. Tegenwoordig wonen Bob en zijn vrouw (ook al een ex-superheldin) als normale mensen met hun drie kinderen in een buitenwijk. Bob zit in de verzekeringsbranche en vecht tegen verveling en over gewicht. Hij wacht op een kans om weer in actie te komen. Deze dient zich aan wanneer hij voor een zeer geheime missie naar een afgelegen eiland moet ver trekken. Hier komt hij tegenover tilburg - Ruimte X is onlangs om getoverd tot een extra filmzaal, zaal 2 van Cinecitta met een nieuw geluid- en projectiesysteem, waar mee voortaan bijzondere films, animaties en shorts kunnen wor den vertoond. Om dit te vieren wordt zaal 2 geopend met een workshop van Joris en Marieke van de Oscargenomineerde film A Sin gle Life. Zij komen naar Tilburg om te vertellen hoe deze film tot stand is gekomen. Daarna is er nog aantal shorts te zien van div filmmakers. Het is een gevarieerd programma dat voor iedereen toegankelijk is. Van 20.00 tot 20.30 uur is de ope ning door Joris en Marieke. Na de pauze (21.00 uur) wordt gestart met de animatie shorts. De toe gang is gratis, maar reserveren is noodzakelijk. Kaartjes zijn te re serveren bij de Ticketbalie (085- 9022996). De reservering vervalt een kwartier voor aanvang. nge >t. He slisten) is een mo- dat een grote af- muziekstijlen. verkrijgbaar aan de de voorverkoop via

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 7