port 1 'ET M Obstacle Run en NK Highland Games in StadsbosOI 3 Melati Dua Open Dubbeltoernooi BBn,° Vijf danstitels mee naar Tilburg 2 G D wsc Toestelkampioenschappen turnen voor heren Inschrijving Warandeloop deels geopend 21 'TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 14 JUNI 2018 BURGSE KOERIER I H)nfo Meer informatie: www.obstacleworld.nl lGE (ET FOTO: Niels van de Laarschot L L Meer informatie: www.turningpointtilburg.nl/ toestelkampioenschappen 09®^ en strekt tot in tjaarzitereen i het para l tilburg - In het weekend van zaterdag 16 en zondag 17 juni is hetTilburgse StadsbosOI 3 volledig in Schotse sferen gehuld. tussen de ti de tilburg - Tennisvereniging L.T.C. Bijstervelden organiseert van 2 tot en met 8 juli het eerste Mela ti Dua Open Dubbeltoernooi. De wedstrijden worden gespeeld op de acht (verlichte) kunstgrasba nen aan de Bijsterveldenlaan 1 b in Tilburg. Er kan tot uiterlijk 20 juni worden ingeschreven voor de dub- belcategorieën: 2 tot en met 8 (DD, tilburg - Op 23,24 en 25 november staat Beekse Bergen opnieuw drie dagen lang in het teken van top- en breedtesport en van gezonde strijd en gezelligheid. De inschrijving voor alle recreatieve onderdelen van de tweede Warandeloop - op safari is geopend! Voor de volgende recre atieve onderdelen is inschrijving nu mogelijk: Warande by Night, Nordic Walking en sportief wandelen, recre antencross, 5 en 10 kilometer recre antenloop op de weg, Safari Run. De inschrijving voor de overige onder delen opent begin september. assen - Afgelopen weekend von- I den de Nederlandse Dans kampi- I menschappen Ballroom, latin en I exhibition plaats in de Bonte We- I ver in Assen. De wedstrijdploeg I van dansschool van Opstal uit Til- R burg was met veel fans afgereisd Met de Obstacle Run en het NK Highland Games als blikvangers is er voor het publiek voldoende te beleven voor een hele dag ver tier. Het centrum van het spektakel wordt gevormd door de Edinburg arena, waar elk half uur een 'clan' vertrekt. Nadat de leider van de dan iedereen heeft klaargestoomd begint de strijd tegen de elemen ten. Hiervoor is een route van 12 I kilometer met meer dan 37 obsta kels uitgezet. De finish en splash zone bevinden zich in de directe nabijheid van de start. Kom in kilt en laat je schminken. De route van de obstakelrun loopt vanuit landgoed De Groene Kamer Highland Edition' plaats. Zo'n 30 krachtpatsers nemen het tegen elkaar op bij oeroude Schotse onderdelen: caber toss (paalwer- pen), steenwerpen (kogelstoten), gewichtwerpen, hooggooien en hammer throw (hamerslingeren). De presentatie is in handen van Wout Zijlstra, de voormalige'Sterk ste man van Nederland'. Ook voor kijkers is er voldoende te beleven. Overal om je heen zie je deelnemers over de hindernissen kruipen en klimmen. Er is dit jaar een kids area met veel leuke acti viteiten en een obstacle box, waar iedereen kan proberen hoe het is om de hindernissen te nemen. Tickets zijn online en tijdens het weekend bij de registratie beschikbaar. NK Highland games Op zaterdag en zondag 10.00 en 15.30 uur vindt telstrijd 'Sterkste Strijder van naar het noorden. In diverse klassen en leeftijdsca tegorieën werd er gestreden voor de titel en finaleplaatsen. Tilburg heeft maar liefst vijf Nederlandse titels en veel finaleplaatsen mee naar huis genomen. De resulta- tilburg - Op zaterdag 16 en zon dag 17 juni zullen in sporthal T Kwadraat in Tilburg, de thuishaven van hetTilburgse wedstrijdturnen, bijna 400 medailles worden uitge reikt. Deze dagen vinden hier de toestelkampioenschappen turnen heren voor Zuid-Nederland plaats. Turning Point Tilburg organiseert deze wedstrijd, die de afsluiting van het turnseizoen vormt. Dit weekend wordt de nieuwe turn- vloer in gebruik genomen. Twee dagen lang zullen turners vanaf 6 jaar op de zes herentoestel len medailles proberen te verdie nen. Zij komen uit in de eredivisie tot de vierde divisie. Voor een aan- ten waren als volgt: Nederlands kampioen professional exhibition: Roel en Cynthia Rens; Nederlands kampioen professional latin: Ruud Moers en Jill van Dijk; Nederlands Kampioen onder 21: Wendell Pot ters en Naditza Smit; Nederlands kampioen pre-amateurs Neville en Janneke en Brons voor Jim en Julia; Nederlands Kampioen ju veniles under 10:Logan en Fenne en 6de in de C poule pre-ama- teurs. Masterclass finalist A-poule (hoogste klasse van nederland) 5de Wouter Grootendorst en Evi Luijten; 1ste in de B-poule mas terclass 2de in de national ama teurs Kevin Schellekens en Nomi van Huijgevoort; 5de in de natio nal amateurs A-poule Dennis van de Linde en Valerie Rozenbrand; 4de in de natinoal amateurs B-poule Neville Blanchard en Jan neke Hamers; en 2de in de natio nal amateurs C-poule en 3de in de pre-amateurs A-poule Jim van Bergen en Julia Bouwens. langs de Oude Leij er het Amarant bos. Dit. uniek nieuw deel in het parcours en gaan de strijders ook door het Bleukbos. Deelnemers komen op plekken die normaal niet voor pu bliek toegankelijk zijn, waardoor dit evenement een unieke kennis making met de stadsnatuur is. Het Highland Edition plein is ingericht op het terrein van landgoed De Groene Kamer, een landgoed nieu we stijl in ontwikkeling. tal turners in de eredivisie is dit de laatste wedstrijd als voorbereiding op het NK in Ahoy een week later. Beide wedstrijddagen zijn ver deeld in drie wedstrijdrondes, waarbij de hoogste niveaus in de laatste wedstrijd staan gepland. Op zaterdag zijn de divisies 4 en 3 aan de beurt en op zondag komen de turners uit de 2e, Ie en eredi visie in actie. De eerste wedstrijd begint beide dagen om 9.00 uur en de laatste wedstrijd duurt tot ongeveer 17.00 uur. HD en GD). Voor de 6, 7 en 8 (DD, HD en GD) behoort inschrijven in de 35+ categorie ook tot de mo gelijkheden. Inschrijven kan alleen via mijnknltb.toernooi.nl. Denk bij inschrijving ook zelf aan de even tueel op te geven verhinderingen. 17] ww Verdere informatie: www.ltcbijstervelden.nl Hoe eerder je inschrijft, des te voordeliger je deelneemt. De voor-inschrijvingsperiode loopt tot en met 17 november, maar tot 4 november geldt een speci aal kortingstarief. Ook na 17 no vember kun je inschrijven, zij het met een toeslag. Bij Warande by Night moet je er zeker vroeg bij zijn, want de eerste 500 deelne mers krijgen hier 5 euro korting. Alle informatie over wijzigingen t.o.v. 2017, inschrijven, tarieven en starttijden lees je www.warandeloop.nl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 37