w ijknieuws N Antillenmaand in VerHalenHuis oord 1 Uniek nieuw gedenkbos aan rand van Tilburg Minicursus vlinders herkennen Manege Openbare repetitie Les Musiciens Joyeux Stokhasselt schoon dankzij opruimfestival Twan Zebregs FJlww Meer informatie: www.lmjtilburg.nl ■Jnfo T-Samba Festival Gratis waardebej zstade. h oadagtil i de wereld. In een ject bedenken de Meer informatie: www.gedenkbosdespinder.nl of Peter Smulders via 06-36128185. chalig jrlijke lende Tilburg - Aan het Spinder- spad, tussen het Blauwe Meer en landgoed Huis ter Heide, is onder de naam Gedenkbos De Spinder een gedenk- en geboortebos in ontwik- keling. FOTO: Tineke Cramer cretaris@tilburg.knnv.nl. Aanmel den kan via het formulier op de website www.knnv.nl/tilburg Er kunr inschrij' Marie-( TILBl tillenmaz aan het gegaan. T TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 14 JUNI 2018 s J burgerschap en het verbreden van hun blik op i kortlopend proje kinderen onder begeleiding van de studenten wat ze binnen hun eigen omgeving kunnen verbe teren. De leerlingen uit groep 8A werden gekoppeld aan een aantal studenten van Pabo University. Onroerendgoed bemiddeling O via e-mail wagnerplein@biblio- theekmb.nl of telefonisch na 14.00 uur op 013-5470855. Entree: €5,- indusief hapje en drankje. uit passie voor bos en natuur. Duur zaam natuurbeheer, biodiversiteit (poelen, bijenvolken) en natuurver- nieuwing zijn belangrijke uitgangs punten. Enkele vrijwilligers uit Til- tilburg - Geen afval meer op de straten in Stokhasselt. Dat was het doel van het opruimfestival dat leerlingen uit groep 8A van basisschool de Lochtenbergh gis teren organiseerden in hun wijk. Het festival startte bij wijkcentrum De Ypelaer.Vandaaruit trokken de leerlingen en buurtbewoners de wijk in met prikkers en afvalzak ken. Zo veel mogelijk afval prikken loonde, want voor elke ingelever de afvalzak kregen de opruimers muntjes. En daarmee konden zij eten halen en meedoen aan actvi- teiten: voetballen in de pannakooi, springen op het springkussen of knutselen met afval. De opruim- dag was een initiatief van Stichting Move, die kinderen uit minder bel- deelde wijken koppelt aan studen ten voor het stimuleren van actief Tilburg - Op zondag 17 juni pre senteert Divertimento van 13.00 tot 19.00 uur de tweede editie van het T-Samba Festival op de Heuvel in Tilburg. De toegang is gratis. Het T-Samba Festival wordt georganiseerd in samenwerking met café-restaurant The Talk en Tes Total Event Support. Het wordt ongetwijfeld een groot feest door de percussiebands die gaan spe len, waaronder Batala, Sambanda en Tempestade. Meer informatie: www.sambadagtilburg.nl Tilburg - Van 27 juli tot en met 5 augustus organiseert de Vlinder- stichting de Landelijke Tuinvlin- derdagen. Voorafgaand organi seert de KNNV-afdeling Tilburg op 19 juni (theorie) en 14 juli (excursie) een minicursus 'Vlin ders herkennen'. Dat gebeurt in samenwerking met Jaarrond Tuintelling en de Vlinderstich- ting. Deelnemers leren in één avond en één excursie hoe zij de vlinders in hun tuin kunnen her kennen en benoemen. Ook leren zij hoe je meer vlinders in de tuin kunt krijgen. Na deze minicursus kunnen zij succesvol meedoen met de Nationale Vlindertelling. De cursusavond is op dinsdag 19 juni van 20.00 tot 22.00 uur in Natuurmuseum Brabant, Spoor- laan 434 in Tilburg. De excursie vindt plaats op zaterdag 14 juli van 10.00 uur tot 12.00 uur. De locatie wordt bij de lesavond be kend gemaakt. Aan de minicur sus zijn géén kosten verbonden. burg gaan het bos onderhouden. Iemand die een boom wil planten krijgt in Gedenkbos De Spinder niet een vierkante meter plantruimte, maar een ruim eigen, met hout wallen afgezet plantveld tussen hoge, zon-doorlatende bomen, met volop privacy en vrijheid. Geen strakke regels over wat er allemaal wel of niet mag, maar maximale vrijheid om op een eigen manier te gedenken. In een kleinscf opgezet bos met mooie natuur dwaalpaden naar de verschille plantveldjes. De eerste stap is al in de zomer van 2017 gezet. HetTilburgse koor 'Russisch oktet' heeft toen tijdens een stemmige bijeenkomst met Russisch gezang en muziek bomen geplant. Drie verschillende bomen herinneren nu op een eigen ge- denkveld in Gedenkbos De Spinder blijvend aan de leden die het koor ooit verloren heeft. www.zebregs.nl rtwan@zebreas.nl k 013-581 jurg - Vrijdag 1 juni is de An- aand in het VerHalenhuis t Wagnerplein 4 van start Een samenwerking tus sen Het Ronde Tafelhuis, de Bibli otheek Wagnerplein en de Antilli aanse gemeenschap. Op 18 en 19 juni worden van 11.00 tot 14.00 uur documentaires vertoond die het leven van de Antilliaanse ge meenschap in beeld brengen. Op 20 juni word er een workshop culturele dans verzorgd, waarmee bezoekers de feestelijke dansstijl uit de Antillen kunnen leren. .Als afsluiting van de Antillenmaand is er op 29 juni van 19.30-22.00 uur een groot feest, waarbij iedereen welkom is. Een avond vol dans, muziek en lekker eten. Liefhebbers kunnen op de foto in traditione le klederdracht. Aanmelden kan Documentaires Op maandag 18 juni staan de volgende documentaires op het programma:! 1:00 uur Caribisch Nederland: Bonaire; 12:00 uur Ca ribisch Nederland: Sint Maarten; 13:00 uur Caribisch Nederland: Cu racao. Dinsdag 19 juni, 12:00 uur: Document Shenka. Aanmelden is niet nodig en toegang is gratis. Op 20 juni is er van 19.00 tot 21.00 uur een workshop culturele dans. Aanmelden kan via e-mail wagner- plein@bibliotheekmb.nl of telefo nisch na 14.00 uur op 013-5470855. Entree: €5,- per workshop inclusief materialen. Icarusblauwtje nnen 20 belangstellenden rijven. Meer informatie bij -Cécile van de Wiel via se- loon op zand - Vier mbo-leerlinge organiseren op zaterdag 23 juni een gezellige dag voor jong en oud bij manage Van Loon in Loon op Zand. Je kunt o.a. ponyrijden, met de hittax mee of een speur tocht doen. Het programma be gint om 14.00 uur. 10 hectare natuurgebied bedoeld en geschikt voor het planten van een gedenkboom, geboorteboom, gedenkbank, natuurlijk gedenkmo- nument of voor het adopteren van een bestaande boom. Om een dier bare te herinneren, de as van een overledene uit te strooien, of een geboorte te vieren. Geen commer cieel project, maar een laagdrem pelige opzet met slechts een bijdra ge in de onkosten van het beheer van plantplaats en landgoed. In een rustig en sereen bos dat voor ieder een opengesteld is en altijd toegan kelijk blijft. Het initiatief is geboren tilburg - Op dinsdag 19 juni houdt de Tilburgse accordeonvereniging Les Musiciens Joyeux een openba- re repetitie in wijkcentrum 't Spoor, Schaepmanstraat 36 in Tilburg. De ze groep bestaat uit 18 muzikan ten, waarvan 16 accordeonisten, een slagwerker en een bassist. Het repertoire bestaat uit lichte klas sieke accordeonmarsen, tango's, musicalstukken en moderne po pulaire muziek. Medewerking wordt verleend door De Bent, een groep li verstandelijk beperkte muzik ten. Zij presenteren hedenda se popmuziek. Verder maakt jeugd van Les Musiciens Joyeux z'n opwachting. Hebt u interesse en speelt u een instrument, doe dan mee. De openbare repetitie duurt van 19.00-22.00 uur.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 29